Парфюмни размисли и страсти - 228

  • 52 619
  • 760
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 7 573
Deetron, пак д ати благодаря за пробите !:yellow_heart:
Чакам да заредят Jardin Exclusif и веднага го взимам , прекрасен е!
ако не е много нахално може ли да помоля за ревю на Musky Garden

# 691
  • Мнения: 31 184
Абсолютно. Мансера се харесват страшно на хората. Вчера ванилията привлече толкова хора около мен, колкото никога не съм очаквала. Идваха да миришат, да се пръскат, да гледат, да се възхищават.
Той започва розово шампоанено с доста мускус и тази чест мен ме дразни, но като отмине става мека ванилия, подсилена от горена захар, касис и цветя. Разкош! Излъчва и трае вечно. Много е силен и е само за любители на ванилия. Който не обича, да не го заглежда въобще. Хората обаче са луди по него. На мен рядко ми се случва да идват да питат и да вадя от чантата, комплименти да, но да идват да търсят точно кой е парфюма не.
Има разкошна бутилка и сок вътре.
Няма да ми стане любимата ванилия, но е приятен и харесван.
Искате ли комплименти, забележими и мощни шлейфови парфюми Мансера е марката, и Монтал. Няма подновянане, няма носене, тежест по чанти, мислене имам ли парфюм усещам ли го, усещат ли го. Там е винаги и се излъчва мощно.

# 692
  • Мнения: 1 003
Аз днес случайно се сдобих с Roses Musk на Montale.

Нямам много много впечатления още, тъй като го нося само от няколко часа, в затворено помещение и пестеливо нанесен (4 пръскания). Но за момента ми изглежда прекрасен. Доста нежен, усещам го дори и аз, което е единствено плюс.

Чета в ревютата, че бил и доста траен. Силно се надявам и при мен да е такъв Simple Smile

Иначе наскоро пробвах Aoud Coffee. Това какво чудо е... блотерът ми стоя в портфейла почти месец и си мирише ли, мирише... Задължително за зимата! Simple Smile))

# 693
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
И аз харесвам Roses Musk на Montale,както и Интенз кафе,също и Rose elixir.Kissing HeartHeartKissing Heart

# 694
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
cvetinkka, заповядай Simple Smile)
Скрит текст:

В спойлерът е. Явно са правили зареждане, някои ги нямаше преди. Simple Smile


Кристалче, благодаря. Heart Абе, не е много работа само да боцкам хаха Grinning
Аз мога само да описвам селската.. Grinning
Личното ми мнение за Мъски Гардън е, че като се напръскам, си представям, че влизам в градина с плодови дръвчета и храсти, цялата опасана с много меки рози и ириси. Има една лека пудреност, която придава много красота на аромата и адски много се разбира с плодовостта на парфюма. Носи ми хубави усещания. Помня, че като за пръв път си пръснах и не спрях да си мириша китката, толкова ми хареса.

Цитирам направо едно описание на аромата на kovatcheva, тъй като аз не мога да предавам същността на аромат като нея. Simple Smile Flowers Hibiscus

Цитат
Lizia, за мен двата парфюма са много близки, като този на Мансера ми харесва повече, и затова се разделих с Фламенкото без да страдам много за него. Днес съм точно с Musky Garden Mancera, мансерската роза е прекрасна, червена и млада в мекото дъждовно немско време, придружена от сочни и тръпчиви червени боровинки и малини, които дават повече живец и закачливост на характера на парфюма, отколкото при Фламенко. Мускусът, така характерен за Мансера също е много сходен с този на Рамон Монегал, но за мен е някак по-искрящ и омекотен, докато точно той на моменти във Фламенко ми идваше малко в повече, и вадеше една кисела нота на финала, която ми бъркаше в мозъка. Прекрасен, шлейфов, много женствен и красив парфюм е Муски гардън, с топла и красива мека амброва база, и се радвам, че и ти го харесваш. Разликата в цените 185 евро за 50 мл. за Фламенко, срещу 150 евро за 125 мл. /или 120 лв от някои български сайтове/за Мансера също говорят абсолютно в полза на Муски гардън, поне за мен. Сподели моля те и твоето впечатление, като пристигне при теб Фламенко. Ще ми е интересно да разбера, дали намираш и ти прилики между двата.

Радвам се много, че Мансера набира все повече фенове. Аз съм изумена, как един и същ парфюмер Пиер Монтал, може да прави толкова различни неща за Монтал и за Мансера. Почти нищо от нещата на Монтал не ми е харесало, някои откровено са ме потрисали,  и дълго време дори не исках да пробвам парфюмите на Мансера точно заради лошия си опит с Монтал.Радвам се, че преодолях ненавистта си към Монтал и видях, че може да създава и съвсем друг тип парфюми. Смятам, че Мансера е по-модерната и по-носима парфюмна марка, разви се много в последно време, излезе със страхотни нови предложения на пазара, прави качествена, достъпна и носима нишова парфюмерия и неслучайно набира все повече фенове на европейския пазар. Странно ми е, че е подценявана в България, защото дава точно това, което търсят повечето хора - шлейф, присъствие, трайност и красиво излъчване. Да не говорим, че цените на Мансера при мен са 150 евро за бутилка, и мога само да завиждам за цените, на които се предлага марката в онлайн магазините в България.

Deetron, благодаря ти Flowers Hibiscus Получих един сутринта от колега. Relaxed

Удовото кафе е малко чудовище. Heart Eyes

Аз се учудвам, че никой още не говори за новия Габриел, да е пробвал Идола..странно ми е..Grinning


# 695
  • Филибето
  • Мнения: 1 034
И аз харесвам Roses Musk на Montale,както и Интенз кафе,също и Rose elixir.Kissing HeartHeartKissing Heart
Ааа, този пост не трябваше да го пишеш. Stuck Out Tongue Winking Eye Ако си взема пак Монтал ще е един от трите. Първия обаче не го познавам и ще трябва да го намеря, че понякога с многото муск имам проблем.
В очакване съм на новата ми любов- Роза 1 Ели Сааб. Траен, нетраен реших ,че трябва да го имам. Grinning

# 696
  • Мнения: 31 184
Ха, Черната ванилия е свършила.

# 697
  • София
  • Мнения: 1 974
В очакване съм на новата ми любов- Роза 1 Ели Сааб. Траен, нетраен реших ,че трябва да го имам. Grinning
Chocolat_  - при мен Elie Saab Essence No. 1 Rose показва прилична трайност и приятен, може би малко по-прибран шлейф, но в никакъв случай не бих казал, че има проблеми с представянето  Hands Plus1

# 698
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
Chocolat,знам,че си фен на Кафето като мен,дано и първият ти хареса.Kissing Heart Сънче,благодаря много добре си описваш дори,аз исках точно твоето мнение.Heart Eyes Недейте с тази черна ванилия да не бодне и нея,хаха.Bowtie

# 699
  • Филибето
  • Мнения: 1 034
Deetron, това, че няма шлейф не ме притеснява. Много е хубав, уляга бързо но е 100 мл. все пак няма драма. Все пак сега е топло наесен може да е друго. Благодаря от сърце на дамата, която ме запозна с него Heart

Харесвам и Интенс кафе, и Роз ванилия. Хващам разликата, но за зимата ще взема Монтала.

# 700
  • Мнения: 2 968
Ха, Черната ванилия е свършила.
хаха,Денс,само след споделянето ти,че си я взела на сляпо/имаше 3 бройки/ и изчезнаха веднага.Искай им  от Елинор да ти правят отстъпки...
 

# 701
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Кристалче, няма опасност. Наскоро се сдобих с някои ванилии (след малко разменки, благодаря, момичета! Heart Eyes) и сега съм на друга вълна. Heart

Елинор имат лоялна програма. При похарчени определени суми, получаваш определени проценти отстъпка. Simple Smile

Последна редакция: чт, 15 авг 2019, 12:46 от sunattraction

# 702
  • Мнения: 913
Разбирам Ви,то е до личен избор,но аз лично нямам доверие на аромати,които изчезват от парфюмериите преди Н на брой години и изведнъж се появяват по сайтовете на китна цена.Най-малкото,което може да се случи е да е нетраен,изветрял,с променен аромат ..
Ако е добре съхраняван всичко е Ок.
Купувала съм  много спрени парфюми както от сайтове, така  и от магазини.
С изключение на един сплаш от магазин ваички са били ок..
Вероятно зависи от това кои са сайтовете и магазините.

да, как е съхраняван е най-важното

# 703
  • Филибето
  • Мнения: 1 034
Да се допълня за краставицата Grinning Santal Blanc Van Cleef & Arpels. Реших да го пробвам хубаво със самостоятелно напръскване. Наистина краставицата е за кратко. Смокиня има, но е много млечна за мен и барабар със зеленията не ми допада много, но категорично лош аромат не е. Явно съм го омешала с друго нещо предния път та чак неприятен ми стана. Дано при трети опит не вземе да ми хареса Stuck Out Tongue Winking Eye

Последна редакция: чт, 15 авг 2019, 14:33 от Chocolat_

# 704
  • Мнения: 31 184
Ха, Черната ванилия е свършила.
хаха,Денс,само след споделянето ти,че си я взела на сляпо/имаше 3 бройки/ и изчезнаха веднага.Искай им  от Елинор да ти правят отстъпки...
 
Ха, ха да.

Общи условия

Активация на акаунт