На море в Турция - тема 62

  • 57 893
  • 726
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 775
Здравейте!
Септември ще пътуваме до Белек.
Букнали сме хотел в Бурса, да разделим пътя, не сме първа младост и ни идва повече пътуването.
Моля, за мнение, откъде да минем, за да избегнем високите такси за новия мост в Истанбул?
И изобщо има ли такъв вариант, на път за Бурса?
Моля Халим, а и всички други, които могат, да ни посъветват!



Утре ще я редактирам по подробно и ще те питам що през Бурса минавате

# 31
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 190
Здравейте!
Септември ще пътуваме до Белек.
Букнали сме хотел в Бурса, да разделим пътя, не сме първа младост и ни идва повече пътуването.
Моля, за мнение, откъде да минем, за да избегнем високите такси за новия мост в Истанбул?
И изобщо има ли такъв вариант, на път за Бурса?
Моля Халим, а и всички други, които могат, да ни посъветват!



Утре ще я редактирам по подробно и ще те питам що през Бурса минавате



Дали може малко повече инфо за работното време на този ферибот, както и цената му Simple Smile Потърсих в интернет, но безуспешно Simple Smile

# 32
  • Мнения: 775
Здравейте!
Септември ще пътуваме до Белек.
Букнали сме хотел в Бурса, да разделим пътя, не сме първа младост и ни идва повече пътуването.
Моля, за мнение, откъде да минем, за да избегнем високите такси за новия мост в Истанбул?
И изобщо има ли такъв вариант, на път за Бурса?
Моля Халим, а и всички други, които могат, да ни посъветват!



Утре ще я редактирам по подробно и ще те питам що през Бурса минавате



Дали може малко повече инфо за работното време на този ферибот, както и цената му Simple Smile Потърсих в интернет, но безуспешно Simple Smile

зна4и...
за да се избегнат скъпите магистрали трябва да се кара по Е80 - (2 MOCT) дето съм отбелязал със зелено.. Х са околвъстните кръстовища към скъпите пътища..
Едирне - Истанбул 12,25
мост две посоки 8,25
след Истанбул 3,45 (беше май) после табела ферибот на дясно от ШЕКЕРПЪНАР на долу
ферибот 75 тл една посока (ако се купи двупосо4но 125 тл ) там на морето са две фирми, цени май горедолу еднакви..
ка4ватесе на дясното (те с едни големи пространсва) ако  след морето  ще се пътува посока дясно безплатния от Ялова дето се минава за БуРса..
ако ще е нa ляво (по е близо до магистралата) зна4и след заливния мост може да се ка4ите на новата магистрала - 30 тл до Бурса спестявате 20-25мин.
Ферибот не се 4ака много 5-10мин и тръгва (7/24)..
някой път се задръства там  и си 4акаш реда.. но не много..

писах ляв десен ферибот щото от среща спират на разли4ни места едното близо до новата магистрала другата по така към Ялова..

Бурса мн голям (по голям от София) и с голямо задръстване,  гледайте хотели в входа  на града за да ви е лесно без да навлизате много към централните булеварди да хванете околовръстното посока анкара-ескишехир.. Инa4е центъра на града под балкана е пълна история, една обиколка няма да ви е достата4но Simple Smile

Един груг вариант е ако ще се пътува за Бурса
да се минава от Çanakkale

Edirne - Çanakkale - Bandırma - Karacabey - Bursa ,




# 33
  • София
  • Мнения: 547
Записвам се да следя новата тема. Имам питане. Обмисляме на пътуване за Турция да преспим в Чанаккалле. Може ли да ми предложите някакъв хотел, който да става за една вечер?

Навръщане от Дидим спахме в Чанаккале в hotel Zileli. Хотела е на главния път и лесно се вижда. Всъщност го видяхме още на отиване към Дидим, и бях спокойна, че няма да се лутаме да го търсим. Включва закуска. Единствения минус е, ако спите на отворен прозорец, че се чува милитва в 23 и нещо през ноща, и после около 4 сутринта. НА нас лично не ни е било проблем.

# 34
  • Мнения: 296
Записвам се да следя новата тема. Имам питане. Обмисляме на пътуване за Турция да преспим в Чанаккалле. Може ли да ми предложите някакъв хотел, който да става за една вечер?

На
връщане от Дидим спахме в Чанаккале в hotel Zileli. Хотела е на главния път и лесно се вижда. Всъщност го видяхме още на отиване към Дидим, и бях спокойна, че няма да се лутаме да го търсим. Включва закуска. Единствения минус е, ако спите на отворен прозорец, че се чува милитва в 23 и нещо през ноща, и после около 4 сутринта. НА нас лично не ни е било проблем.

Благодаря! Ще го погледна! Табелите по пътищата осветени ли са? Ние най-вече затова се чудим дали да не преспим, защото по-тъмно не знаем как ще е.

# 35
  • Стара Загора
  • Мнения: 519
Запис в новата тема. Събота и неделя(20 и 21.07.2019) отскочихме за малко до Созопол, плаж Златна рибка. За пореден път се убеждавам, че не сме сгрешили като започнахме да почиваме само в Турция. В заведението на самия къмпинг нямаха цаца, салата,...абе нищо. Посред обяд километрична опашака от хора желаещи да хапнат и освен пълнени чушки и сурови кюфтета на скара, друго няма! Една тоалетна(адска смрад) на целия плаж, окупиран с шезлонги и чадъри по 8 лв бройката. Цените в града много високи, отношение - ужасно. Чакам с нетърпение Турция!

# 36
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Дейли Мейл определиха турските и българските курорти като  най-евтини летни дестинации в Европа.

Според изчисленията на Дейли Мейл  на британския турист ще му бъдат достатъчни 43 англ. паунда за ден олинклузив  само в Слънчев бряг!  

 Докато в Мармарис  65 паунда и  Миконос 73 паунда на ден.
Нататък  в листа с европейските летни дестинации цените летят стремглаво нагоре до близо 200 паунда на ден  за всичко необходимо за Коста дел сол.

За сравнение  чаша бяло вино  
1.87 паунда на Слънчев бряг
3.07  паунда  на Мармарис
7  паунда   в Коста дел Сол /  край  Барселона
5  паунда на Миконос

# 37
  • Мнения: 1 288
Здравейте,
Изчетох доста назад и все пак бих искала да получа мнение. Решили сме да ходим на почивка в Турция за първи път. Спряхме се на оферта за Ephesia Hotel**** за 5ти октомври. 7 нощувки за 450 лв на човек с вкл. път. Някой бил ли е в този хотел. Някаква представа какво време да очакваме - ще става ли за плаж или вече е прекалено хладно? Сезонът приключил ли е там по това време? Като цяло всяко мнение ще ми е полезно, тъй като ме разколебаха доста - цената била съмнителна и по това време там затваряли.
Прилагам линк към офертата. https://grabo.bg/pochivka-v-kushadasa-0d5uq

Офертата е без пътните! Във ФБ има много положителни отзиви за този хотел!

# 38
  • София
  • Мнения: 547

Благодаря! Ще го погледна! Табелите по пътищата осветени ли са? Ние най-вече затова се чудим дали да не преспим, защото по-тъмно не знаем как ще е.

Сигнализацията по пътя беше добра. Реално до самия Дидим можехме да се ориентираме дори и само по табелите - без навигация. Ние пътувахме основно през нощта.

Според ММ няма нужда да се спи по пътя на отиване...Но на връщане ни дойде добре разделянето на пътя.Тръгнахме от София в 16:30. В хотела бяхме в 9:45 на следващия ден. Забавянето беше на ферибота - на първия ( на Гелибол) имаше над 1,5 км опашка и продължихме надолу до Еджеабат. Но там след 0:00ч ферибота е през два часа, а ние бяхме на него в 0:20ч.
И все пак - на отиване си в еуфория от предстоящата почивка и не го усещаш толкова пътя.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 425
Здравейте,
Изчетох доста назад и все пак бих искала да получа мнение. Решили сме да ходим на почивка в Турция за първи път. Спряхме се на оферта за Ephesia Hotel**** за 5ти октомври. 7 нощувки за 450 лв на човек с вкл. път. Някой бил ли е в този хотел. Някаква представа какво време да очакваме - ще става ли за плаж или вече е прекалено хладно? Сезонът приключил ли е там по това време? Като цяло всяко мнение ще ми е полезно, тъй като ме разколебаха доста - цената била съмнителна и по това време там затваряли.
Прилагам линк към офертата. https://grabo.bg/pochivka-v-kushadasa-0d5uq

Офертата е без пътните! Във ФБ има много положителни отзиви за този хотел!

Точно така, без транспорт е. Не съм сигурен, че отзивите са положителни за тоя хотел. За Ефезия холидей бийч клуб мисля са добрите отзиви, въпреки, че в трипа и двата са с 4-ка.

# 40
  • Мнения: 775
Дейли Мейл определиха турските и българските курорти като  най-евтини летни дестинации в Европа.

Според изчисленията на Дейли Мейл  на британския турист ще му бъдат достатъчни 43 англ. паунда за ден олинклузив  само в Слънчев бряг!  

 Докато в Мармарис  65 паунда и  Миконос 73 паунда на ден.
Нататък  в листа с европейските летни дестинации цените летят стремглаво нагоре до близо 200 паунда на ден  за всичко необходимо за Коста дел сол.

За сравнение  чаша бяло вино  
1.87 паунда на Слънчев бряг
3.07  паунда  на Мармарис
7  паунда   в Коста дел Сол /  край  Барселона
5  паунда на Миконос






е нали Трукие беше %250 по скъпа от Гр?
кво стана ся..
вси4ко детско умря Simple Smile

# 41
  • Варна
  • Мнения: 283
Здравейте,
Изчетох доста назад и все пак бих искала да получа мнение. Решили сме да ходим на почивка в Турция за първи път. Спряхме се на оферта за Ephesia Hotel**** за 5ти октомври. 7 нощувки за 450 лв на човек с вкл. път. Някой бил ли е в този хотел. Някаква представа какво време да очакваме - ще става ли за плаж или вече е прекалено хладно? Сезонът приключил ли е там по това време? Като цяло всяко мнение ще ми е полезно, тъй като ме разколебаха доста - цената била съмнителна и по това време там затваряли.
Прилагам линк към офертата. https://grabo.bg/pochivka-v-kushadasa-0d5uq

Офертата е без пътните! Във ФБ има много положителни отзиви за този хотел!

Точно така, без транспорт е. Не съм сигурен, че отзивите са положителни за тоя хотел. За Ефезия холидей бийч клуб мисля са добрите отзиви, въпреки, че в трипа и двата са с 4-ка.
Отзивите за хотелът са добри. Въпросът е за това време на годината струва ли си ходенето?

# 42
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
До 23 септември  прогнозата за Кушадасъ Айдън е 34-35 градуса.
1-3 октомври 29 градуса.
 И  след  9 октомври  24  градуса трайно облачно.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 425
Ти пък не се спря с тия прогнози за след над 2 мес. Няма такава прогноза и няма уважаващ себе си сайт или синоптик да каже какво ще е времето след 1 седмица, еле пък след над 2 месеца. Те за вчера не могат да прогнозират, ти искаш за след месеци. Няма как да стане. На всичкото отгоре преди години юли се падаше през лятото, сега какво стана, не знам.

# 44
  • Мнения: 24 467
По повод твърде интересното предложение от края на миналата тема за почивка във Фетие докладвам, че резервирахме 2 нощувки по път за основната ни почивка в Анталия в този хотел, да видим как е района и да мислим за догодина:
Yücel Hotel
https://www.booking.com/hotel/tr/yucel.bg.html?aid=323175;label= … =1&#hotelTmpl
Има си паркинг, има си плаж, басейн, даже се наредихме за закуска с вечеря.
Много ни заинтригува района и твърдо ще идем да видим изоставения град.
Още веднъж много благодаря за идеята!

Общи условия

Активация на акаунт