На море в Турция - тема 62

  • 57 977
  • 726
  •   1
Отговори
# 585
  • В Европа!!!
  • Мнения: 131
Има ли някой да е бил на Гьокчеада, там ми казаха, че било невероятно, плажове, чисто море, за рибарите и сърфистите било рай.  Риби по 40-50 кила, специално оборудван кей за рибарите със сянка и осветление, тишина, спокойствие, релакс. Големи комплекси няма, само от типа на семеен хотел със закуска само. Миналата година нощувката е била 5 лв, не 5 евро, а 5 лв.
Аз съм била в Гюкчеада и честно не бих повторила.
Принципа на острова е изцяло предназначен за сърфисти-постоянно ветровито.
Всеки път след плаж от нас падаше толкова много пясък,банските и хавлиите набити с жълт прах,в банята падаше от нас жълта вода от този прахоляк...🙁
Острова е малък,няма кой знае каква растителност,повечето трънаци и маслинови дръвчета.
Плажавете наистина много чисти но чакълест пясък,морето кристално бистро,има обществени плажове с безплатни чадъри(не се сещам къде го намерихме-мисля да ферибота),има и платени които са добре организирани.
Преспиване-действително има много Апарт хотелчета,семеен бизнес и могат да се намерят студиа за 10-15€,някои с по две стаи и могат да се комбинират две семейства но без храната.Те съответно са далече и трябва да се придвижвате с кола до плажовете.
Храната си е с нормални цени като на другите места в Турция,може да се вземе евтино риба от рибарите.
Както писах,аз не бих повторила.

# 586
  • София
  • Мнения: 1 357
Моля да сподели някой отново сайта за проверка на остатъка от HGS стикер и как точно ставаше регистрацията.

https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/hgs.jsf#login

Ще постна и един линк от Магеланци - тема за заветните стикери. Дано да е полезна някому.

https://magelanci.com/forums/topic/13819-hgs-%D1%81%D1%82%D0%B8% … 1%86%D0%B8%D1%8F/

# 587
  • Пловдив
  • Мнения: 1 918
Спокойно моля!
Ние сме тук в тази група да споделяме впечатления 😄
Тя сподели, че това е първо посещение и, че няма впечатление от други хотели.
Никой не обвинявам за нашата грешка.
Споделих, защото за тези пари, който дадохме очаквахме и да получим.
Нищо това ще ни е за урок!

# 588
  • Велико Търново
  • Мнения: 167
Спокойно моля!
Ние сме тук в тази група да споделяме впечатления 😄
Тя сподели, че това е първо посещение и, че няма впечатление от други хотели.
Никой не обвинявам за нашата грешка.
Споделих, защото за тези пари, който дадохме очаквахме и да получим.
Нищо това ще ни е за урок!
  jb66 ,съжалявам ,че не ви харесва.На нас ни беше фаворит за това лято,но от агенцията ни разубедиха и бяхме в Дидим.Но за следващото лято бях решила твърдо там,ще чакам като ви свърши почивката да напишеш за Арията.И все пак дано ви е приятно останалото време.

# 589
  • Мнения: 711
Здравейте от Sueno Beach Side,
Страхотно обслужване, невероятен плаж и анимация. Няма руснаци, спокойно и зелено, много зелено

Няма руснаци??? Е , това вече ме изненада!

може ли малко по подробно да разкажете

# 590
  • Мнения: 1 710
Проблемът с Aria Claros е, че няколко пъти сменя собственика си, което автоматично означава, че ако миналата година е бил ок, тази може да е зле, заради новото управление. Съвсем условно сравнявам тази и миналата година, имам предвид, че при този хотел добрите отзиви от предишен сезон не са гаранция, за съжаление. Преди като ходех на инфотурове ни казваха кой хотел е с нов собственик, ново име, нова концепция и т.н. сега нямам информация и не знам кога последно е сменял собственика си, но нищо чудно тенденцията от миналите години да продължава.

# 591
  • софия
  • Мнения: 25 792
Някой посещавал ли е Шериндже и Селчук, заслужва ли си де са разходи човек до там?
Бях набелязала Шириндже след като попаднах на пътепис за селото в нет-а (http://patepis.com/?p=16521), но приятелка ходи там юни и каза, че не било баш като описаното. Най-интересното било виното - можеш да опиташ вино от най-различни плодове. Иначе по уличките било като на Женския пазар и почти съм се отказала да ходим.

# 592
  • Мнения: 1 231
Esstela, мисля че в темата всеки изхожда от личните си впечатления. jb66 ме разбра мисля. Аз съм доволна, съответсваше на цената, която платих - 1400лв 2+2 за 8 нощувки края на август. За повече пари със сигурност има по-добри хотели и наистина не бих ги дала за Арията.

# 593
  • Мнения: 9 489
Разбира се, че сме тук да споделим своите лични впечатления и да, мнението на всеки човек е субективно.
Защо трябва да се приема като лъжа? 

И друг път сме си го говорили това - човек не избира хотела си по едно мнение от форум или картинка, подчертавам картинка! от сайт.
Всеки търси информация, чете, пита, отсява си отзивите и прави избор.

Естела, с много от мненията ти съм съгласна, но от подобни остри включвания няма нужда.

# 594
  • Варна
  • Мнения: 10 703
Извинете за острия тон, но безкрайно се потрисам, когато се пише субективно, само суперлативи, аз например въобще не съм фен на плажа, имам си и тук, ама когато обяснявам и разказвам, предупреждавам да се знае. Не е единственото отрицателно мнение за Ария-та, обаче той е прекрасен. Не, не е, просто Pisa си е изкарала добре там и сега ако някой чете, ще си каже, там сме, при това за без пари и после има разочаровани. Съжалявам, но запалих.

# 595
  • Пловдив
  • Мнения: 1 918
Парите, с цел да се повторя не са малко за двама възрастни 2150 за септември.
Ако искахме изглед море, както винаги сме плащали, трябваше да приготви още 300 лв. и нагоре пари.

# 596
  • Мнения: 9 489
Да, според мен има голямо значение цената, която плащаш за хотела.
Ако попаднеш на добра цена, си по-склонен да преглътнеш някои минуси, за разлика от това да резервираш на висока.


# 597
  • Велико Търново
  • Мнения: 167
Съгласна съм с Ванилия и jb66 и цената за Арията не беше никак малка,на нас за 14.06 ни го предлагаха за 1900 лв за двама с дете на 11.Клубна стая.

# 598
  • Мнения: 681
Всъщност всички мнения са субективни, а често и плод на едни или други емоции, както и са сериозно повлияни от опита и базата за сравнение, които даден човек има. Освен това много малко хора ще се опитат да погледнат нещата и през "чужди очи" или да се абстрахират от конкретната цена, която са платили с цел да напишат по-полезен отзив, а честно казано не са и длъжни.

На практика всички отзиви независимо от къде ги четете са напълно безполезни взети по единично, това което обаче е полезно е големият им брой (често стотици и дори хиляди), който позволява с един бърз преглед да се извлекат тенденции (повтарящи се оплаквания) и лесно да се определят негативните черти на даден хотел. Най-позитивните отзиви от типа "беше хубаво, чисто, вкусно, усмихнато…" обикновено е добре напълно да се игнорират, а най-негативните често са най-полезните, най-малкото защото могат да съдържат информация за нещо, което на вас лично да ви развали почивката. На скоро в друг форум дори коментирахме, че по някой път при по-малък брой отзиви лесно и бързо може се погледне дори какви хора са ги писали по сайтовете, къде са били преди това, какъв опит имат и много други неща… 

Отзивите в този форум конкретно сами по себе си са абсурдно недостатъчни като количество, за да се правят, каквито и да е обобщения, но пък са чудесно средство за самозаблуждаване на хора, които търсят отзиви от "българи" и чакат да чуят само една добра дума, за да се дозаблудят. Особено нелепо е да се описват с думи неща, които могат да видят на огромния брой "пресни" снимки или клипове и всеки сам да си ги прецени. Още по-абсурдно пък е да се взимат решения само на базата на няколко съвета получени във форума или пък от типа "едни приятели ни казаха" без да се потърси начин допълнително да потвърдите получената информация.

Не случайно преди време ви казах, че ако човек не се научи сам да търси информация във Интернет, където по дефиниция има всичко, то няма голямо значение дали ще ви подведе някоя агенция, някой форум или някой приятел.

При всички положение независимо кой и какво са ви повлияли в избора на един или друг хотел, крайното решение си е ваше и не можете да се сърдите на никой друг. Единственото, което е добре все пак да направите евентуално е да се поучите от грешките си, за да не се налага да ги повтаряте за затвърждаване.

# 599
  • Мнения: 5 102
Зачетох се и в tripadvisor за Арията. В последните месец-два са по-ниски оценките и от 4, когато го гледах, вече оценката му сумарно е 3,5. Явно нещо е станало там.

Оценките и за мен винаги са субективни, но в това няма нищо лошо за мен. Както писаха по-горе, като не понатрупат хубавите или лошите, се вижда общата картинка.

Кой дава Арията за тези пари? Наша агенция ли?

Общи условия

Активация на акаунт