На море в Турция - тема 62

  • 57 929
  • 726
  •   1
Отговори
# 600
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 190
Знаете ли дали този сайт за цените на горивата у нас и в чужбина е актуален?
Газта е 4.07 а срещнах доста коментари че е около 3.00 и затова питам защото ще пътуваме на 20.09 с колата към Кушадасъ. https://m.fuelo.net/

Ползвайте този:

https://www.benzinlitre.com/

# 601
  • Мнения: X
Ако се "купува" Last minutes оферти  по-висока цена ли ще предлагат ТА, защото не е резервирано по-рано?

# 602
  • Мнения: 681
Last minute обикновено е разпродажба на останали свободни места в хотели с цел въпросните ТА да си ограничат загубите и цените могат да бъдат много ниски, но избора ще е силно ограничен т.е. каквото ти предложат това. 

# 603
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 448
Здравейте! Малко да уталожа страстите със въпрос, който не е съвсем по темата, но предполагам има хора, които знаят отговора ☺️: ще летя за Испания с Тюркиш, с прикачване в Истанбул. Колко цигари и алкохол мога да взема, впредвид прикачването?

Последна редакция: пн, 02 сеп 2019, 19:09 от AIR

# 604
  • Русе
  • Мнения: 7 075
Относно цената на газта в Турция - вчера от Кушадасъ до Хамзабейли я видях на цени от 2,60 до 4 лири. За това и писах как да си я търсите по отделните бензиноснанции и градове.

# 605
  • Пловдив
  • Мнения: 1 908
Да продължа с Ария Кларос.
Вчера за вечеря имаше скумрия и ние хапнахме. ПРЕЗ нощта такива кисилини получихме, че беше ужас.
Сутринта видяхме др.българи и те казаха, че имали кисилини и повръща ли. Ами явно и храната не е както трябва.
Ако имате резервация за този хотел, сменяйте ако е възможно!
Мой съвет.

# 606
  • София...........
  • Мнения: 957
По повод Арията Кларос.
Ние сме били 2012г., когато беше Онирия Кларос и ако прочетете моето мнение ще бъдете подведени. Тогава хотела беше на много добро ниво. От 2014г. нещо се случва с този хотел .... смяна на собственост и тн. и в крайна сметка с всяка изминала година все по-нисък рейтинга, жалко за хубавата база ...

# 607
  • Варна
  • Мнения: 3 956
Принципа на острова е изцяло предназначен за сърфисти-постоянно ветровито.

Има и съвсем тихи дни.От последните 12 дни 5 дни не карахме - нямаше вятър Sad

# 608
  • Мнения: 52
Здравейте. Приключи почивката ни за това лято в Анталия -DIAMOND PREMIUM HOTEL 5* в Сиде. Почивката ни организира Турс клуб - от 24.08.19 - чартърна програма. Комуникацията с тях преди датата на заминаване бе бърза и точна, но тази година ми направи впечатление леко изнервения тон на "видните" им представители. Но след 1-2 телефонни разговора се уточнихме, че няма да търпя такъв тон и всичко бързо се промени. Както и да е... Часът на полета го промениха в последните дни и вместо в 10 трябваше да излетим в 8.30 - твърде неудобно за хора, които не са от София. Но променихме предварителната организация и се справихме. Пътувахме с България еър, самолета - Embraer - 190. Направи ми впечатление, че миналата година по същото време бяхме с по-голям самолет и съответно повече пътници. Явно има нещо като спад в самолетните програми /може би/. Освен това при връщането ни в София имаше и гадна турболенция и в малкия самолет това се усеща яко. Някои повръщаха и беше доста неприятно. Но сега за самата почивка...Посрещаща агенция Калипсо тур - приятни млади хора , приветливи и любезни. Говорихме си на български. Хотела е отдалечен от самия Сиде, в спокойна местност, до езеро и край река, а до плажа се стига през парк за около 5-6 минути. Хотела е нов - на няколко години, чист и с вече пораснали палми, храсти и цветя. Градинарите са свършили прекрасна работа на малката територия на самия хотел, но и алеята по която се стига до плажа е в отлично състояние. Бяхме в две двойни стаи на последния етаж с гледка море. Прекрасно е.. Интериора е модерен , лъскав, с много стъкло и се усеща някаква лекота в сградата. Въпреки пълния хотел не срещнахме особени затруднения с асансьорите /работеха безаварийно/. Има достатъчно клипове и снимки в различни сайтове, от които да се види обстановката.   Плажа е голям, пясъчен, с широки тенти и шезлонги, но при влизане в морето има камъчета. Бяхме с дете и първия ден обухме аква обувки, но нямаше смисъл от тях и после не ги ползвахме. На плажа има снег бар, където може да се обядва , след обяд пък правят нещо като дюнери, мекици сладолед, а гюзлеми от 10 до 16 часа. В общи линии не ми се пише за храна. На плажа също за наша радост имаше и детски басейн, люлки , пързалки. Просто за разнообразие. В хотела не сме ходили на басейните, освен на този с водните пързалки - създадохме си традиция сутрин на път за плажа да се пускаме на някои от пързалките /като за добро утро/ - работят от 10.00 часа. Има интернет на всякъде, но със съответните ограничения за Турция. Не можехме да говорим по Вайбър или Месинджър, а само да пишем. Но това ни бе достатъчно. Шоу програмите  - стандартни, както навсякъде, но на мен ми харесаха едни бразилски танцьори - страхотни бяха. Случихме и националния празник на комшиите - 30 август. Всичко бе много пищно, със заря и накрая пяна парти. Като обобщение - хареса ни почивката в хотела, всичко бе така, както очаквахме и се бяхме информирали предварително. Благодаря на Марги за съвета , който ни даде преди резервацията. Ако можем да сме полезни с още инфо - с удоволствие.

# 609
  • София
  • Мнения: 1 427
Pemi защо да не може да се говори по вайбър, нещо ново ли е това, че миналата година от вайбъра си имахме видеовръзка Кушадасъ-София.

# 610
  • Мнения: X
И аз говорих тези дни с Анталия по вайбър.

# 611
  • Русе
  • Мнения: 7 075
И аз през изминалата седмица говорих два пъти по Вайбър и веднъж по Месинджър от Кушадасъ. Хм! Интересно...

# 612
  • Мнения: 3 642
Някой посещавал ли е Шериндже и Селчук, заслужва ли си де са разходи човек до там?
Бях набелязала Шириндже след като попаднах на пътепис за селото в нет-а (http://patepis.com/?p=16521), но приятелка ходи там юни и каза, че не било баш като описаното. Най-интересното било виното - можеш да опиташ вино от най-различни плодове. Иначе по уличките било като на Женския пазар и почти съм се отказала да ходим.
Благодаря за споделеното. Чудех се дали ще изкарам 7 дни в хотела без да умра от скука. По-принцип обичам да  обикалям, но сме с малкото на 2 г. и вече сме ходили в Ефес и Памуккале. Първият ни олинклузив в Турция 4 от 7 дни бяхме извън хотела.
Нещо друго в района на Дидим /свен храма/ има ли интересно, зоопарк, аквариум?

Ние  утре сме на яхта.
Може ли да споделите за островите, който се разглеждат на тази екскурзия?
Казаха, че си заслужава ли да се видят 😄
Яхта в Дидим?
Как беше? Simple Smile

Последна редакция: вт, 03 сеп 2019, 01:26 от AnMary

# 613
  • Мнения: 52
И аз през изминалата седмица говорих два пъти по Вайбър и веднъж по Месинджър от Кушадасъ. Хм! Интересно...

Не знам...Може би заради настройките на телефоните ни. Включили сме криптиране...всъщност не мога да си обясня. Един от групата говори с Америка, но го избраха от там. А ние помежду си не можехме за говорим...?!  Но това не ни притесни особено.

# 614
  • Мнения: 1 377
А трябва ли преходник към контактите в Турция? И още един (тъп, знам) въпрос - носите ли си надуваеми плажни артикули от тук?

Общи условия

Активация на акаунт