Дежурните детски градини - само за работещи родители???

  • 1 844
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 084
След като вчера вечерта, детенце ми обясни, че госпожата го наказала да стои само в стаята, докато другите деца играели навън (на въпросите ми "Ти съвсем сам ли беше?" и "Остана ли някоя госпожа с теб?" отговорът беше "Не, бях сам в стаята. Плаках и се качих на масата") реших, че не е справедливо спрямо него да не реагирам и преди минути се обадих на тел. 846 81 52 (отдел "Образование", Столична община). Служителката любезно ми обясни, че:

1. Дежурните детски градини работят с нормално работно време   иняма заповед, с която работното време да е съкратено до 18:30.

2. Дежурните детски градини не са само за деца на работещи родители . Право на дежурна детска градина има всеки и след като синът ми посещава градината, не би следвало да има проблем.

Надявам се, отговорите на тези въпроси да бъдат полезни и на други майки във форума.

# 16
  • Мнения: 1 425
А защо е седял наказан самичък,какво "толкова голямо" провинение е направило дете ,че да заслужи такова наказание.Ние миналата седмица също имахме подобно наказание от заместващите госп.Моят син стоял цяла една смяна на госпожата/ 11ч.до 17.30ч- с изключение интервала за спане/ наказан на един стол.Тоест цял ден не е играл.И когато отидох да го взимам той плачеше и си стоеше на въпросния стол.Не мога да ти кажа как ми падна пердето и я направих на нищо въпросната госпожа.Та мисълта ми беше ,че трябва да се реагира за всичко ,което сматаме че не е редно.Много добре си направила ,че си се обадила на Общината.  bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 3 679
... преди минути се обадих на тел. 846 81 52 (отдел "Образование", Столична община). Служителката любезно ми обясни, че:

1. Дежурните детски градини работят с нормално работно време   иняма заповед, с която работното време да е съкратено до 18:30.

2. Дежурните детски градини не са само за деца на работещи родители . Право на дежурна детска градина има всеки и след като синът ми посещава градината, не би следвало да има проблем.

Надявам се, отговорите на тези въпроси да бъдат полезни и на други майки във форума.
Така е, в нашата ясла не са ни питали дали работим, просто ни казаха, че ако някой има възможност да гледа детето вкъщи ще ги разтовари много.
А това за работното време няма оправия - уж трябва да работят до 19 часа, но ако отида в 18 без нещо и вече ме чакат приготвени за тръгване.  Sad

# 18
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
sage,

Аз, понеже понякога съм доста зла бих питала самата госпожа къде трябва да подам оплакване срещу нея.
Не само че няма право, ами това което е направила е против всички педагогически норми.

# 19
  • Мнения: 2 732
Не е по темата ама в градините където ходят децата ви връщат ли ги ако са само с хрема  newsm78?

# 20
  • Мнения: 1 425
Не е по темата ама в градините където ходят децата ви връщат ли ги ако са само с хрема  newsm78?
Хе ,Хе, Хе, че в коя връщат?????? newsm78

# 21
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Никой не ме е питал дали работя или си стоя у дома,просто я записах и това беше Hug

# 22
  • Мнения: 1 084
А защо е седял наказан самичък,какво "толкова голямо" провинение е направило дете ,че да заслужи такова наказание...

berina, попитах го няколко пъти, но ми отговори, че не може да ми обясни. "Не мога да кажа" - това обикновено е фразата, която използва, когато не знае точно думичката Simple Smile. Как могат да оставят самo дете на 4-5 годинки и то без какъвто и да е учителски надзор?

sage,

Аз, понеже понякога съм доста зла бих питала самата госпожа къде трябва да подам оплакване срещу нея.
Не само че няма право, ами това което е направила е против всички педагогически норми.



Reza, смятам да подам оплакване до директорката, когато се върне на работа. Синът ми ще бъде във въпросната детска градина до края на месеца, но се надявам това да доведе до по-добро отношение към останалите дечица в ОДЗ-то. 

# 23
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Reza, смятам да подам оплакване до директорката, когато се върне на работа.

Въпросът е какво ще е отношението към твоето дете до тогава, защото тези наказания са безумни!

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Не си оставяй магарето в калта като се казва. Оплакване до директорката пак си подай, но преди това се разбери с въпросната госпожа, защото терорът върху детето може да продължи. Синът ми е редовен посетител на дежурни градини, защото няма кой да ни помага, а и двамата работим. Първото лято нямаше проблем, но второто се появи. Едната от госпожите се оказа същата както и предната година и всичко там беше ок, но другата го стресира здраво. Когато го вземах редовно ми се оплакваше, че им казвал, че не обича храната/това ставаше почти всеки ден/ и то за неща, които знам, че яде. В последствие малкия ми каза, че просто не го изчакват да се наобядва, а му казвали да става от масата, колкото е ял ял, защото нямало кой да се занимава с него.Въпросната беше със силно наднормено тегло и не се вдигаше за нищо, не се занимаваше с децата, опита се веднъж да се похвали в кое училище учела дъщеря й и виждате ли колко е умна, но след моята реплика, че съпруга ми го е завършил, а аз съм с МГ с разширено изучаване на английски и биология и че и двамата сме с висше и магистратура с хубава специалност,  че сега уча и второ висше, набързо си млъкна. Но малкия започна да плаче всяка сутрин, нещо което не беше правил дори в началото като започна да ходи на ДГ. Слава богу на следващата година в месеца, в който се падаше въпросната ДГ дежурна и малкия изпадаше в ужас като чуе сборни, свекърва ми успя да си вземе отпуска, та спасихме положението. А тази година вече са си по градините, независимо, че са сборни групи, поне обстановката и физиономиите са познати. Но след злополучното ни пребиваване детето всеки път започваше даплаче, щом чуе за сборни, независимо дали става въпрос за неговата си ДГ. За това и пиша този дълъг постинг - постави я на място, защото детето ще понесе всичко. Има още 2 години да ходи на ДГ/поне така преценям по възрастта му/, ако сега го травмират така ще си остане и до края. Поведението й е крайно непрофесионално и не трябва да се оставя без последствия. Какви са тези наказания - може да го накаже вън да стои на пейката до нея, да не си играе с другите деца, ако се е провинило нещо, но да го остави вътре само е недопустимо. Какво иска, да го настрои против граината, за да ви принуди чрез него да го оставите в къщи ли?

# 25
  • Мнения: 1 084
Вчера с баща му дълго време дискутирахме проблема. Прехвърлихме всякакви варианти, вкл. и това да потърсим детегледачка и детенце да не посещава повече дежурната детска градина (което вероятно пък е и целта на госпожата - така ще има по-малко деца). Решихме, ако абсурдните наказания продължават, да поговорим отново с  нея, дано нещо да се промени.

Хубавото е, че днес детенце тръгна с желание за градина, вчера мед. сестра го похвалила Simple Smile), че бил много силен Simple Smile) - ето колко малко им трябва на децата, за да бъдат щастливи.

Общи условия

Активация на акаунт