Как да намеря майка си, която изостави мен и баща ми в ранна възраст?

  • 3 589
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 5
Искам да намеря майка си.

На въпроса защо - нямам велик отговор, в момента имам доста свободно време, тъй като се възстановявам от травма и не мога да правя кой знае какво. А и този въпрос много пъти ми е изниквал в главата.

Напусна ни като съм бил на 3 години, последния ми слаб спомен за нея - беше дошла да се опита да ме вземе на сила от баща ми като бях на 7.

Имам нейните първо и второ име, фамилията може би е променена, а може да използва родната си със тире и новата. Имам и ЕГН-то. Знам че е работила като медицинска сестра в Германия дълго време, но вече не съм сигурен дали е още там.

Роднините и отказват съдействие. Майка и е починала. Тя би помогнала.

Роден съм 97-ма. Някакви идеи?

# 1
  • Deutschland
  • Мнения: 5 457
Нейни познати или приятели може би 🙄. Фейсбук?

# 2
  • Мнения: X
Принципно е вярно, че родител не се ли интересува от детето по някакъв начин, е така. Можеш да пробваш да я намериш във фб, питаш роднините ти.

# 3
  • Мнения: 574
Щом роднините ѝ отказват съдействие, вероятно не иска да я намираш. Спести си разочарованието.

# 4
  • Мнения: X
Щом роднините ѝ отказват съдействие, вероятно не иска да я намираш. Спести си разочарованието.

Е, не, но кои роднини е питал? Може не всички, може да пробва да пита всичките, няма лошо. Няма как да накараш дете да си спести разочарованието или не, то иска да намери някой родител и чак след това ще разбере дали е имало смисъл, във връзка с това дали майката игнорира или приема желанието на детето да се опознаят.

# 5
  • Мнения: 574
Ами аз от опит говоря. Разочарованието да видиш черно на бяло, че някой си е покрил следите умишлено за да не бъде намерен, е голямо. Отказване на съдействие за мен е равно точно на това.
Дано да греша, разбира се.

# 6
  • Мнения: X
И аз от опит пиша. Но за мен няма лошо някое дете в подобна ситуация да мине по този път, така просто знае какво е направил и какво е разбрал от тази ситуация. Съвсем друг е въпросът, да, как ще приемеш ситуацията - това зависи от зрелостта на детето.

# 7
  • Мнения: 1 770
Аз бих те посъветвала да я потърсиш, но недей да имаш твърде много очаквания. Успех ти желая!

# 8
  • Мнения: 574
И вие сте прави, нека потърси и затвори страницата.
Пожелавам успех .

# 9
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Въпросът на момчето е: как може да намери майка си, а не дали някой одобрява избора му.

Предполагам, че си опитал с търсачката на Гугъл, написвайки имената ѝ. А с ЕГН-то? Нямаш представа колко незащитени са личните данни.

Пробвай, ако решиш, и така!

П. П. Ако знаеш къде е работила последно в България, там също биха могли да знаят нещо за нея.

Последна редакция: нд, 21 юли 2019, 22:18 от 𝐒𝐦𝐢𝐥𝐞𝐲𝐬

# 10
  • Мнения: 9
Има една група във фейсбук - "Търсим се. Приятели и познати". Разгледайте и може и там да публикувате кого търсите. Преди имаше и страница, която беше помогнала на доста хора със сходна на вашата история, но не я намирам.

# 11
  • Deutschland
  • Мнения: 5 457
Знаеш ли поне в кой град в Германия е живяла? Има групи по градове - Българи в Берлин, Българи еди къде си...
Може да влезеш в конкретната и да поразгледаш...

# 12
  • INFJ
  • Мнения: 9 432
Разпитай съседите на майка й/баба ти. Те може да знаят нещо.

# 13
  • Мнения: 4 240
В удостоверението ти за раждане пише трите ѝ имена и ЕГН. Отиди в районното и поискай информация за актуални данни, адрес, телефон, имаш ли полубратя и сестри. На 3 и 7 годишна възраст едва ли си могъл да преценяваш реално ситуацията по изоставянето, монетата винаги има две страни. Успех!

# 14
  • INFJ
  • Мнения: 9 432
Те в районното свободно ли раздават такива данни?

# 15
  • Deutschland
  • Мнения: 5 457
Те в районното свободно ли раздават такива данни?

Абсурд, освен ако няма близък там. Може да пробва и в ЕСГРАОН по местожителство. Не помня обаче дали в удостоверението за родствени връзки фигурират и адреси на родствениците

# 16
  • Мнения: 4 240
В районното не ги раздават свободно, естествено. Той ще представи акта за раждане, от който е видно, че търси майка си. Както от ЕСГРАОН като вадиш удостоверение за наследник, излизат ЕГН и адреси.

# 17
  • Deutschland
  • Мнения: 5 457
Удостоверение за наследници не се  издава за жив човек

# 18
  • Мнения: 5
Принципно е вярно, че родител не се ли интересува от детето по някакъв начин, е така. Можеш да пробваш да я намериш във фб, питаш роднините ти.
с фб пробвах без успех

# 19
  • Мнения: 5
Разпитай съседите на майка й/баба ти. Те може да знаят нещо.
Това е добро, ще го пробвам

# 20
  • Мнения: 5
Нейни познати или приятели може би 🙄. Фейсбук?
Сещам се за едни познати, ще ги потърся, благодаря

# 21
  • Мнения: 4 240
Удостоверение за наследници не се  издава за жив човек
Така е, но в базата данни са и актовете за раждане, постоянни и настоящи адреси.
За това предложих официално да поискаш информация от МВР, тъй като там също ще могат да ти кажат дали и в момента е зад граница.

# 22
  • Мнения: 18 669
На баба си не може ли да иска удостоверения за наследници и майка му да фигурира в него ,но не дават на кой да е  удостоверение ,трябва  да си наследник и ти.Така мисля.Там трябва да дадеш адрес не те да ти го дадат май.

# 23
  • Мнения: 983
На баба си не може ли да иска удостоверения за наследници и майка му да фигурира в него ,но не дават на кой да е  удостоверение ,трябва  да си наследник и ти.Така мисля.Там трябва да дадеш адрес не те да ти го дадат май.
Аз миналата година изкарвах удостоверение за наследници на дядо ми по бащина линия.Така,че щом е пълнолетен и не е осиновен отива в ГРАО по местоживеене на баба си и си вади удостоверение за наследници има това право щом пак казвам родителката не се отказала от него документално.На него излезнаха всички наследници децата му (баща ми,чичо ми и лелите) също и внуците му заедно с адресите които са пръснати из цяла българия буквално.Обаче чичо ми се отказал от синът си /идея си нямам как/,но истина е,че само той не фигурираше като наследник на дядо си.Ако има адрессна регистрация в чужбина най вероятно няма да излезе актуален адрес,но може би фамилията с която е в момента.А и щом майка и е починала дъщерята е вадила такъв документ и евентулно може да имат актуални данни.Стискам палци.

Последна редакция: пн, 22 юли 2019, 17:26 от AniGaSt

# 24
  • Мнения: X
Засяга други хора и опитвам да пиша  анонимно.Познати разбраха за друго дете на майка си от удостоверение за наследници.Не знам какви други данни има там, но те не знаеха за полусестра си до този момент.Вероятно има адресни данни, щом се свързаха с нея.

# 25
  • Deutschland
  • Мнения: 5 457
В база данни има всичко. На мен позната в ЕСГРАОН ми прави родословно дърво, ами 80% от хората там не ги познавам.

# 26
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 780
На баба си не може ли да иска удостоверения за наследници и майка му да фигурира в него ,но не дават на кой да е  удостоверение ,трябва  да си наследник и ти.Така мисля.Там трябва да дадеш адрес не те да ти го дадат май.
Докато/ ако майка му е жива, авторът няма  качеството на "наследник", следователно не може  да поиска удостоверение за наследници.

# 27
  • Мнения: 2 114
На баба си не може ли да иска удостоверения за наследници и майка му да фигурира в него ,но не дават на кой да е  удостоверение ,трябва  да си наследник и ти.Така мисля.Там трябва да дадеш адрес не те да ти го дадат май.
Докато/ ако майка му е жива, авторът няма  качеството на "наследник", следователно не може  да поиска удостоверение за наследници.

Четете преди да пишете Мамзел,

На бабата да иска удостоверение за наследници, не на майката. Това е едно от малкото точни предложения. Само че на удостоверението ще излезе ЕГН на майката и населеното и място, а той тези неща написа, че ги знае и е логично да ги знае, т.к. ЕГН-то и го има и на неговите документи.

Моето предложение е да заведе срещ у нея иск ( да е нещо по-евтино като дъжавни такси и последици), в исковата молба да посочи някакъв стар адрес като помоли съдът да упражни правомощията си да вади инфо от ГРАО, да я призове и после да опита да прекрати делото като оттегли молбата си.
Има риск тя да се заяде, но поне ще опита да я намери "в реално време".

# 28
  • Мнения: 4 240
Не мога да ви разбера, честно. Какъв иск, какво дело? За да стигне до адрес е достатъчно да подаде искане в МВР. Основанието е удостоверението му за раждане. Личните карти и паспорти се издават от тях, както и дали майката е извън страната - от Гранична полиция, тоест пак МВР.
Думите, че на 7 годишната му възраст майката е искала "насила" да вземе детето си, на мен ми говорят, че е правила опит да бъде с детето. Че не е искала да бъде с бащата е ясно.
      Към автора на темата - кои роднини не ти казват нищо за майка ти? Нейни брат /сестра? Ти познаваше ли починалата си баба (майка ѝ)?
Погледнато от чисто материална гледна точка, наследството от бабата се дели от майка му и нейните брат/сестра. Много е вероятно умишлено да "не се знае" и търси къде е майка му от тяхна страна. Ето още един мотив на автора като причина да търси от МВР /а ако трябва и от МВнР/координати на майка си.

# 29
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 780

Четете преди да пишете Мамзел,

На бабата да иска удостоверение за наследници, не на майката. Това е едно от малкото точни предложения. Само че на удостоверението ще излезе ЕГН на майката и населеното и място, а той тези неща написа, че ги знае и е логично да ги знае, т.к. ЕГН-то и го има и на неговите документи.

Моето предложение е да заведе срещ у нея иск ( да е нещо по-евтино като дъжавни такси и последици), в исковата молба да посочи някакъв стар адрес като помоли съдът да упражни правомощията си да вади инфо от ГРАО, да я призове и после да опита да прекрати делото като оттегли молбата си.
Има риск тя да се заяде, но поне ще опита да я намери "в реално време".
Чета, чета,  а не е зле, Вие  да прочетете кога и кой  има право да поиска  удостоверение за наследници!

Последна редакция: вт, 23 юли 2019, 11:35 от Tatti

# 30
  • Мнения: 2 114

Чета, чета,  а не е зле, Вие  да прочетете кога и кой  има право да поиска  удостоверение за наследници!


За роднините си по права линия без ограничения на степента на родство, всеки може.
Тази майка няма как да има всички живи роднини по права възходяща линия до Адам и Ева.

Последна редакция: вт, 23 юли 2019, 11:35 от Tatti

# 31
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 780

Чета, чета,  а не е зле, Вие  да прочетете кога и кой  има право да поиска  удостоверение за наследници!


За роднините си по права линия без ограничения на степента на родство, всеки може.
Тази майка няма как да има всички живи роднини по права възходяща линия до Адам и Ева.

Не е вярно! Искане за издаване на удостоверение за наследници подава, само наследник по закон, какъвто автора не е, докато майка му е жива! Справка ЗГР, Наредбата за издаване на удостоверения въз основа на регистъра на населението и Закона за наследството! Моля, не подвеждайте автора! Няма служба ЕСГРАОН,която да приеме искане за УН от лице, което ще бъде наследник  в бъдещето!

Последна редакция: вт, 23 юли 2019, 11:37 от Tatti

# 32
  • Мнения: 5
Не мога да ви разбера, честно. Какъв иск, какво дело? За да стигне до адрес е достатъчно да подаде искане в МВР. Основанието е удостоверението му за раждане. Личните карти и паспорти се издават от тях, както и дали майката е извън страната - от Гранична полиция, тоест пак МВР.
Думите, че на 7 годишната му възраст майката е искала "насила" да вземе детето си, на мен ми говорят, че е правила опит да бъде с детето. Че не е искала да бъде с бащата е ясно.
      Към автора на темата - кои роднини не ти казват нищо за майка ти? Нейни брат /сестра? Ти познаваше ли починалата си баба (майка ѝ)?
Погледнато от чисто материална гледна точка, наследството от бабата се дели от майка му и нейните брат/сестра. Много е вероятно умишлено да "не се знае" и търси къде е майка му от тяхна страна. Ето още един мотив на автора като причина да търси от МВР /а ако трябва и от МВнР/координати на майка си.

С нейния брат се свързах. Каза, че са скарани и не знае нищо за нея и не я е чувал от 5 години. И майка им починала. Познавах я баба ми и тя беше добронамерена към мен.

# 33
  • Deutschland
  • Мнения: 5 457
Добре де, приятелки няма ли? Знаеш ли поне в кой град е била в Германия?

# 34
  • Мнения: 2 114
В спорове няма да участвам, каквото съм искала да кажа, казала съм го.

Близките на питащия очевидно не искат да му дават информация. Тяхно право.
Част от информацията, която му дават, може да е невярна, заблуждаваща или отклоняваща, поради което питащият следва да прави изводи и стъпки само въз основа на неща, които със сигурност знае, а те не са много, но пък са решаващи.

Намирам, че е във възраст, в която ако учи може да заведе дело за издръжка срещу нея ( дори реално да не иска издръжка от нея).
Съдът ще открие последния и адрес и ще питва да я призове. Винаги може да оттегли иска или да се откаже от него като спази условиятана ГПК. Не е много приятно, но друг законен способ не виждам. Докато е време да започне да учи някъде и да опита този способ.
Напълно възможно е тя да е в съседен квартал, а близките да имат свои съображения да не споделят с него.
Освен това той има безспорен способ да провери дали поне е жива.

# 35
  • Мнения: 4 240
Не мога да ви разбера, честно. Какъв иск, какво дело? За да стигне до адрес е достатъчно да подаде искане в МВР. Основанието е удостоверението му за раждане. Личните карти и паспорти се издават от тях, както и дали майката е извън страната - от Гранична полиция, тоест пак МВР.
Думите, че на 7 годишната му възраст майката е искала "насила" да вземе детето си, на мен ми говорят, че е правила опит да бъде с детето. Че не е искала да бъде с бащата е ясно.
      Към автора на темата - кои роднини не ти казват нищо за майка ти? Нейни брат /сестра? Ти познаваше ли починалата си баба (майка ѝ)?
Погледнато от чисто материална гледна точка, наследството от бабата се дели от майка му и нейните брат/сестра. Много е вероятно умишлено да "не се знае" и търси къде е майка му от тяхна страна. Ето още един мотив на автора като причина да търси от МВР /а ако трябва и от МВнР/координати на майка си.

С нейния брат се свързах. Каза, че са скарани и не знае нищо за нея и не я е чувал от 5 години. И майка им починала. Познавах я баба ми и тя беше добронамерена към мен.
И нищо ли не ти каза като последно известни му координати, телефон? Наскоро ли е починала баба ти? Скарани - ОК, ама за смъртта на майка си все може да я е търсил. Или умишлено да не е, ако има нещо за наследяване...
Отново ще те посъветвам да се обърнеш към отдел Издирване в МВР.

# 36
  • Мнения: 15 619
Удостоверение за родствени връзки обаче може да поиска. Това само може да покаже, дали има братя и сестри. 
За търсенето на майката, фейбукгрупи от града й, групи от училището, което е завършила и подобни могат да свършат работа. Издирването на общи близки роднини също би могло да даде резултат.

# 37
  • Мнения: 2 039
Не ми стана ясно ,за какво му е на автора да издирва жена/не казвам майка/която го е изоставила и явно е искала да изчезне.Какво очаква от това и защо си разбърква душата.Представете си ,че я намери и тя откаже да общува с него?

# 38
  • Сф
  • Мнения: 10 698
В момента чрез НАП- connecting people Wink

# 39
  • Мнения: 861
Молба до общината за издаване на Удостоверение за родствени връзки. От него ще разбереш сегашната й фамилия, както и дали има други деца, а ако има други деца и техните имена.

Общи условия

Активация на акаунт