Как да намеря майка си, която изостави мен и баща ми в ранна възраст?

  • 3 590
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 114

Чета, чета,  а не е зле, Вие  да прочетете кога и кой  има право да поиска  удостоверение за наследници!


За роднините си по права линия без ограничения на степента на родство, всеки може.
Тази майка няма как да има всички живи роднини по права възходяща линия до Адам и Ева.

Последна редакция: вт, 23 юли 2019, 11:35 от Tatti

# 31
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 784

Чета, чета,  а не е зле, Вие  да прочетете кога и кой  има право да поиска  удостоверение за наследници!


За роднините си по права линия без ограничения на степента на родство, всеки може.
Тази майка няма как да има всички живи роднини по права възходяща линия до Адам и Ева.

Не е вярно! Искане за издаване на удостоверение за наследници подава, само наследник по закон, какъвто автора не е, докато майка му е жива! Справка ЗГР, Наредбата за издаване на удостоверения въз основа на регистъра на населението и Закона за наследството! Моля, не подвеждайте автора! Няма служба ЕСГРАОН,която да приеме искане за УН от лице, което ще бъде наследник  в бъдещето!

Последна редакция: вт, 23 юли 2019, 11:37 от Tatti

# 32
  • Мнения: 5
Не мога да ви разбера, честно. Какъв иск, какво дело? За да стигне до адрес е достатъчно да подаде искане в МВР. Основанието е удостоверението му за раждане. Личните карти и паспорти се издават от тях, както и дали майката е извън страната - от Гранична полиция, тоест пак МВР.
Думите, че на 7 годишната му възраст майката е искала "насила" да вземе детето си, на мен ми говорят, че е правила опит да бъде с детето. Че не е искала да бъде с бащата е ясно.
      Към автора на темата - кои роднини не ти казват нищо за майка ти? Нейни брат /сестра? Ти познаваше ли починалата си баба (майка ѝ)?
Погледнато от чисто материална гледна точка, наследството от бабата се дели от майка му и нейните брат/сестра. Много е вероятно умишлено да "не се знае" и търси къде е майка му от тяхна страна. Ето още един мотив на автора като причина да търси от МВР /а ако трябва и от МВнР/координати на майка си.

С нейния брат се свързах. Каза, че са скарани и не знае нищо за нея и не я е чувал от 5 години. И майка им починала. Познавах я баба ми и тя беше добронамерена към мен.

# 33
  • Deutschland
  • Мнения: 5 475
Добре де, приятелки няма ли? Знаеш ли поне в кой град е била в Германия?

# 34
  • Мнения: 2 114
В спорове няма да участвам, каквото съм искала да кажа, казала съм го.

Близките на питащия очевидно не искат да му дават информация. Тяхно право.
Част от информацията, която му дават, може да е невярна, заблуждаваща или отклоняваща, поради което питащият следва да прави изводи и стъпки само въз основа на неща, които със сигурност знае, а те не са много, но пък са решаващи.

Намирам, че е във възраст, в която ако учи може да заведе дело за издръжка срещу нея ( дори реално да не иска издръжка от нея).
Съдът ще открие последния и адрес и ще питва да я призове. Винаги може да оттегли иска или да се откаже от него като спази условиятана ГПК. Не е много приятно, но друг законен способ не виждам. Докато е време да започне да учи някъде и да опита този способ.
Напълно възможно е тя да е в съседен квартал, а близките да имат свои съображения да не споделят с него.
Освен това той има безспорен способ да провери дали поне е жива.

# 35
  • Мнения: 4 244
Не мога да ви разбера, честно. Какъв иск, какво дело? За да стигне до адрес е достатъчно да подаде искане в МВР. Основанието е удостоверението му за раждане. Личните карти и паспорти се издават от тях, както и дали майката е извън страната - от Гранична полиция, тоест пак МВР.
Думите, че на 7 годишната му възраст майката е искала "насила" да вземе детето си, на мен ми говорят, че е правила опит да бъде с детето. Че не е искала да бъде с бащата е ясно.
      Към автора на темата - кои роднини не ти казват нищо за майка ти? Нейни брат /сестра? Ти познаваше ли починалата си баба (майка ѝ)?
Погледнато от чисто материална гледна точка, наследството от бабата се дели от майка му и нейните брат/сестра. Много е вероятно умишлено да "не се знае" и търси къде е майка му от тяхна страна. Ето още един мотив на автора като причина да търси от МВР /а ако трябва и от МВнР/координати на майка си.

С нейния брат се свързах. Каза, че са скарани и не знае нищо за нея и не я е чувал от 5 години. И майка им починала. Познавах я баба ми и тя беше добронамерена към мен.
И нищо ли не ти каза като последно известни му координати, телефон? Наскоро ли е починала баба ти? Скарани - ОК, ама за смъртта на майка си все може да я е търсил. Или умишлено да не е, ако има нещо за наследяване...
Отново ще те посъветвам да се обърнеш към отдел Издирване в МВР.

# 36
  • Мнения: 15 619
Удостоверение за родствени връзки обаче може да поиска. Това само може да покаже, дали има братя и сестри. 
За търсенето на майката, фейбукгрупи от града й, групи от училището, което е завършила и подобни могат да свършат работа. Издирването на общи близки роднини също би могло да даде резултат.

# 37
  • Мнения: 2 039
Не ми стана ясно ,за какво му е на автора да издирва жена/не казвам майка/която го е изоставила и явно е искала да изчезне.Какво очаква от това и защо си разбърква душата.Представете си ,че я намери и тя откаже да общува с него?

# 38
  • Сф
  • Мнения: 10 713
В момента чрез НАП- connecting people Wink

# 39
  • Мнения: 861
Молба до общината за издаване на Удостоверение за родствени връзки. От него ще разбереш сегашната й фамилия, както и дали има други деца, а ако има други деца и техните имена.

Общи условия

Активация на акаунт