Майка не ме обича

  • 1 679
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 865
Те са ти сестри, не деца. Не си длъжна да се съобразяваш с нея. След като искаш да работиш, работи.

с дъщеря ми точно това спорихме оня ден. Тя е на 12, а тук от 13 имат право да работят. Нейни приятелки работят вече, а други плануват да работят в МакДоналдс, където явно си печелят добри пари. Аз мисля, че сега и е време да учи и да се забавлява - после цял живот ще работи. Освен това има достатъчно пари - има деца нуждаещи се - тя не е такава. Има достатъчно пари, друг е въпросът, че е лакомия и все не и стигат. Отделно има склонност да е самостоятелна и държи сама да си управлява живота. Не че е в състояние, но тя си мисли, че може. За мен работа в МакДоналдс има смисъл само ако наистина си нуждаещ се - нямаш пари за елементарни неща, да излезеш с приятели, да си купиш нещо от време на време просто така, за кеф, а не че имаш жизнена нужда от него. Абе да се чувстваш човек. Дъщера ми определено не е от тоя тип нуждаещи се - има си собствени пари с които си прави квото си иска - ходи в мола с прителки, купува си дрехи, ядат в скъпи ресторанти.... Но тя квото където чуе, че някой има или прави и иска същото. Е няма да и разреша, нищо че по закон има това право. За щастие по закон родителите имат право да контролират децата си до 18 години. Всички деца са така, но някои го приемат за велика трагедия и някои наистина имат причина за това, защото не са случили на родители. Авторката явно е от тях.

# 16
  • Мнения: X
Близка ли си с баща ти? Ако да, говорили ли сте по тези въпроси и какво му е мнението?

# 17
  • Мнения: 18 409
О, ама ти я пусни в Макдоналдс - сигурно за 2-3 дни ще й мине мерака. (А ако не, желанието за труд е похвално!)

# 18
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Моята майка казваше - докато живееш под моя покрив, ще правиш каквото ти кажа АЗ. Е, иначе ми осигуряваше всичко, но права... нямаше... Авторката явно също така...
Има майки, които не си дават сметка, че вредят на децата си. Този заповеднически тон не предполага нормална комуникация и емоционално близки отношения. Прекаленото покорство според мен не е добър избор. В краен случай- има социални, които може да проявят интерес в случая.
Не се разбра бащата може ли да вземе отношение.

# 19
  • Мнения: 3 865
О, ама ти я пусни в Макдоналдс - сигурно за 2-3 дни ще й мине мерака. (А ако не, желанието за труд е похвално!)

Не знам кое първо ще се случи - ще и мине мерака или ще я изгонят, защото там искат експедитивни хора, а тя е пипкава и бавна. Единствено с телефона бързо зацепва и действа - като готви и отнема двойно повече време от нормалното. Мързи я да празни миялната, за което и плащаме както и да си чисти стята за което пак и плащаме, ама в МакДоналдс ще работела. Знам си я и това е другата причина да не я пускам - там не е за мързеливи принцеси - само ще се разочарова и разстрои. Желанието и не е за труд, а за печелене на пари Wink

# 20
  • Мнения: 8
С баща ми сме в добри отношения и мисля да се преместя при него

# 21
  • Варна
  • Мнения: 36 864
Добре, като сте в добри отношения, не ти ли дойде на ум първо с него да проведеш разговор по темата? Ако сте провели, той какво каза?

# 22
  • Мнения: 18 409
Супер. Все пак да знаеш, че тя със сигурност те обича, но може за децата да няма друг изход. Ако не са ги приели на градина, ако много боледуват... А трябва да работи... Детегледачка за две деца - много скъпо... И ти си идеалният избор за изход от ситуацията. Simple Smile

# 23
  • Мнения: 1 195
А новият мъж на майка ти как се държи и какво мисли за прехвърлените отговорности върху теб, все пак това са и негови деца? Предполагам не ти остава много до 18.

П.п Редактирам, сега ми излезе поста, че сте в добри отношения с баща ти. Дано да не ескалират проблемите ако се преместиш при него.

# 24
  • Мнения: 8
По принцип децата боледуват и честно казано аз се грижа добре за тях тя иска също да работи зада може и тя да помага вкъщи С нещо като цяло не съм лишаване от нищо каквото искам ми го купуват

# 25
  • Мнения: X
С баща ми сме в добри отношения и мисля да се преместя при него

Ако сте близки с баща ти, казала си му и е съгласен, че не трябва да гледаш децата, само и защото майка ти не може да ги гледа и се възползва от теб, защото се поддаваш, като те гледам. Не, трябва да може да поема отговорност и се премести при баща ти.

# 26
  • Мнения: 2 109
О, ама ти я пусни в Макдоналдс - сигурно за 2-3 дни ще й мине мерака. (А ако не, желанието за труд е похвално!)
  Не е много сигурно. И аз на 15 така исках да работя, защото някои съученички започнаха работа. Нашите не бяха много щастливи, но се съгласиха, с идеята, че ще се откажа бързо.
  Ами не се случи, работих като продавачка на същото място, докато завърша. 

# 27
  • Мнения: 8 863
Помислих, че положението е тежко и авторката няма изход. Сега виждам ,че просто е  едно кисело създание. Ми, премести се при баща ти, какво ти пречи, че чак тема пускаш? А за децата на майка си можеш да помагаш само когато ти искаш и когато имаш възможност. Който е раждал деца, да си е правил сметка как да ги гледа. Не си длъжна. Одобрявам това, че работиш. Хората, които работят, се научават да ценят труда и парите и са по-отговорни и дисциплинирани. Пък и на работа ще прозреш истината, че колкото по-добре си образован, толкова по-добра позиция заемаш и повече пари получаваш. Така може да се наемеш да учиш и след гимназията.
ПП Засега положението с твоето образование  е трагично.Неграмотна си, не знаеш дори как да ползваш препинателни знаци, това се учи в 1 клас. Гледай да се ограмотиш поне, че такива като теб много ги подиграват, гадно е да ти се смеят, че пишеш като циганите.

# 28
  • Мнения: 683
Не разбрах учиш и работиш ли или само работиш, защото ако си спряла училището хич не е добре.

# 29
  • Мнения: 36 192
Ключ по молба на автора.

Общи условия

Активация на акаунт