9ФЕГ- 3

  • 26 474
  • 745
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 15 281
"Преди време" е преди писмото на МОН.

# 661
  • София
  • Мнения: 6 158
"Преди време" е преди писмото на МОН.
Благодаря. А сега има ли яснота как ще става разпределението в нашата гимназия? По успех от дипломата ли?

# 662
  • София
  • Мнения: 15 281
Все още няма.

# 663
  • София
  • Мнения: 6 158
Пиши, моля те, когато вземат решение.

# 664
  • Sofia
  • Мнения: 2 474
Моето дете сподели, че в училище са им казали в 10 клас да им предтои матура по Информатика. в Тази връзка се замислих се как е възможно да повишим дигиталните умения, без да "залитаме" по програмиране Simple Smile Дали са Ви известни подходящи занимания в тази посока !!!?!

Да си призная пред вид хуманитарната предразположеност на детето все по често си мисля, как в бъдеще ще държим нивото на технологичните или технични умения ....

# 665
  • София
  • Мнения: 304
Ха ново 20... Alegra, зависи детето ти на какво ниво е, но в този линк има за всеки по нещо - http://eskills.tto-bait.bg/katalog-ict-kursove/onlain/
Чувала съм, че SoftUni са най-добрите, но идея си нямам какво точно е включено в учебната програма. Иначе можеш да си направиш регистрация в КАН академи, която ще помогне на детенцето ти при подготовката и на другите уроци.
Добра технологична подготока без поне основни познания по програмиране, поне за мен няма как да стане.

# 666
  • Мнения: 48 104
То вече имаше такова препитване май Simple Smile Не е ново
Спокойно, преподавателя ще ги подготви много добре. Един възрастен мъж, забравих му името

# 667
  • София
  • Мнения: 304
То вече имаше такова препитване май Simple Smile Не е ново
Спокойно, преподавателя ще ги подготви много добре. Един възрастен мъж, забравих му името
Значи пак не съм разбрала нещо важно. Не знам защо все важни неща пропускам, а дреболийките никога.
Сега ще излезна и дребнава женица Grinning
Благодаря ти, предполагам не е кой знае колко сложно, а неща нужни за еждневна работа с компютър.
Ох колко ще се радвам ако ги карат да пишат макроси за екселчето Simple Smile)))))))))))))
П.С.
А вечера видях някакъв извънземен, който използва ексела, за да създава музика - всичко си е написал в таблички, навързал линкове, макроси и просто идилийка.

# 668
  • Мнения: 48 104
Не защо така го приемаш
Може аз да греша, моята е 12 клас и е по старата програма, може да е друго нещо
Беше нещо от МОН, онлайн, не работеше, не знам си какво...ни правиха такова нещо. Не е чак матура, а някакво национално оценяване...

# 669
  • София
  • Мнения: 304
Не защо така го приемаш
Може аз да греша, моята е 12 клас и е по старата програма, може да е друго нещо
Беше нещо от МОН, онлайн, не работеше, не знам си какво...ни правиха такова нещо. Не е чак матура, а някакво национално оценяване...
Шегувам се, но в последните 2 месеца 2-3 важни неща са ми минали като TGV през ушите и не съм ги отразила.
Да ги оценяват, лошо няма, поне да имат стимул за учене освен стипендията и евентуални бъдещи планове.

# 670
  • София
  • Мнения: 6 158
Модел на НВО по ИТ за измерване на дигитални компентентности в X клас за учебната 2019–2020 година
https://www.mon.bg/upload/20579/10class-Dig-2020.pdf

# 671
  • София
  • Мнения: 304
Модел на НВО по ИТ за измерване на дигитални компентентности в X клас за учебната 2019–2020 година
https://www.mon.bg/upload/20579/10class-Dig-2020.pdf
Ей, златна си, сега ще има Коледна IT занимавка.
Обаче това "измерване на дигитални компентентности" просто ме грабна Wink

# 672
  • Мнения: 36 134
чудесна родителска среща, благодаря за приятното прекарване, дами и господа!

# 673
  • София
  • Мнения: 5 054
НВО по чужд език и дигитални умения не са задължителни за сегашните десетокласници. По избор ще се държат, като се попълва заявление. Не знам за следващите випуски дали ще има промени.

# 674
  • Мнения: 6 957
То нито едно НВО не е задължително Simple Smile, не само тези.

Общи условия

Активация на акаунт