9ФЕГ- 3

  • 25 961
  • 745
  •   2
Отговори
# 390
  • Мнения: 253
Даже и нанесена оценка от теста по френски има вече.

Гаварит мама, тук гламави не съм видяла да пишат, по леко с обидите. Ако не ти отърва написаното и се дразниш просто го подмини.

# 391
  • Мнения: 1 817
И аз имам достъп до Школо и официално се мъдри вече и първата четворка по френски, дано да тръгнат нагоре оценките Thinking

# 392
  • София
  • Мнения: 5 373
И аз толкова чакам. Въпреки, че ни уверява, че се е справил много добре.

# 393
  • Мнения: 48 003
Е не, почва да ме хваща яд. От другото училище нищо, поне имам достъп. От това даже и достъп  нямам...да не е лично към мен? Ама даже им писах и пак нищо

# 394
  • София
  • Мнения: 1 111
И аз съм така. Непрекъснато ми дава от 7 клас. Сега е 9. Не мога да сменя училището.

# 395
  • София
  • Мнения: 5 373
Някъде беше показано, че трябва да смените ролята и да заявите право на достъп, като сами добавите училището. Аз така направих и сега чакам да ми изпратят имейл.

# 396
  • София
  • Мнения: 2 688
Игривата, и аз така и сега ми излиза непотвърден достъп - някой във ФЕГ трябва да ни одобри заявката.

Момичета какво ще направите, ако детето се прибира, реве и твърди, че не иска да го учи този език?
Че е сбъркала да сложи на второ място ФЕГ.

Много говорим, включително и че ако трябва учител да вземем...едно че не може да преживее половинката точка, отделно, че и госпожата ужааасно я затруднява.

Казва - учим да казваме на колко сме години без да сме взели числата...
не мога да коментирам - може да е система някаква, вярвам, че ако приеме действителността ще се нагоди. Но не ще и не ще. Търся отзиви от деца, които са били в осми клас с тази госпожа, но не намирам.
Та така - да си се оплача.. този стрес за мен е троен в сравнение със седми клас. за нея също.

Вие как бихте постъпили?

# 397
  • София
  • Мнения: 304
Игривата, и аз така и сега ми излиза непотвърден достъп - някой във ФЕГ трябва да ни одобри заявката.

Момичета какво ще направите, ако детето се прибира, реве и твърди, че не иска да го учи този език?
Че е сбъркала да сложи на второ място ФЕГ.

Много говорим, включително и че ако трябва учител да вземем...едно че не може да преживее половинката точка, отделно, че и госпожата ужааасно я затруднява.

Казва - учим да казваме на колко сме години без да сме взели числата...
не мога да коментирам - може да е система някаква, вярвам, че ако приеме действителността ще се нагоди. Но не ще и не ще. Търся отзиви от деца, които са били в осми клас с тази госпожа, но не намирам.
Та така - да си се оплача.. този стрес за мен е троен в сравнение със седми клас. за нея също.

Вие как бихте постъпили?

Просто методика. Трябва да си поговорите с детенце, че нещата не винаги стават по начин, който и харесва и е удобен за нея. Трябва да може да се нагласява спрямо средата. Пожелавам и от все сърце след години да е на ниво, от което може да определя как да се случват нещата, но до тогава за съжаление....кара по каналния ред или сменя училището.

# 398
  • София
  • Мнения: 6 099
Оттук се сменят годината и училището.


Сънчо, успокой я, че подгответо винаги е трудно, че ще влезе в ритъм и нещата ще се променят.

# 399
  • Мнения: 48 003
Числата ги пише на всяка страница от учебника. Понеже са много трудно от едно число нагоре, да си ги поглеждат постоянно.
Минали са едва 7 дни от началото на годината. Ще свикнат, спокойно

# 400
  • Мнения: 11 818
На мен още ми стои непотвърдена заявката в Школо. Sad

Сънчо, постоянно ви мисля.. Sad Аз също си имам притесненията, но по душа съм си оптимист и ми се иска да вярвам, че всичко е в рамките на нормалното за непознат и труден език.

# 401
  • Мнения: X
Даже и нанесена оценка от теста по френски има вече.

Гаварит мама, тук гламави не съм видяла да пишат, по леко с обидите. Ако не ти отърва написаното и се дразниш просто го подмини.
Кой клас сте? Може и на лични.
И ние имаме нанесени оценки.

Сънчо, зле ми става като те слушам. Моят син също много се колебаеше между английски и френски и по едно време лятото имахме лека драма, трябвало да избере английски.
Тя перфекционист ли е?
И моят е с четворка.
Хем ми се ще да го напъна още малко, хем ме е страх да не прегори отначало.

Когато се наплаче и си излее нещата какво се случва? Отива ли си в стаята, продължава ли да си действа? Може да има нужда просто да си излее емоцията.
Аз не бих се плашила и от преместване, както и да звучи. Не изпадай в паника, важно е ти самата да си спокойна, за да е спокойна и тя. Ама какво ти обяснявам, все едно не го знаеш.

Последна редакция: пт, 27 сеп 2019, 15:12 от Анонимен

# 402
  • Мнения: 4 108
Сънчо, чета те и не знам какво да пиша.
Дъщеря ми си харесва класната, така че нещата в това отношение са различни. Иначе, най-близките приятелки са тези, с които беше на лагера, а те всички са в различни класове. Това я тормозеше миналата седмица, но ето онзи ден беше ги изчакала да приключат, защото имаха с един блок повече и пак се бяха видели, макар и за малко. Като цяло, след първите два-три свръх носталгични дни нещата започнаха да се подобряват. Учи думи, вчера и те имали контролно, щяла да има максимум 5 и се тръшка. Обясних, че няма как в началото да иска повече и че това е супер резултат, че и тройка, и двойка да има, тя не значи нищо на този етап, говорихме надълго и широко, като че ли се успокои. Обаче си й липсват старите съученици, но това пък ми се струва нормално.
Според мен, трябва да седнете и надълго и широко да си поговорите колко различни са нещата в гимназията спрямо прогимназията, че не трябва да очаква целият живот да е само в рамките на класа, че старите приятелства си остават завинаги и човек трябва да си ги поддържа, но това не пречи да допуска нови хора в живота си и най-вече - че всички деца, абсолютно всички и навсякъде, преживяват нейните чувства в момента по един или друг начин. Че дори и да отиде в друго училище при старите приятели, много вероятно е отношенията вече да не са същите и там, защото са нов колектив, има нови порядки, нови групи, нови приятелства. Една от най-близките приятелки на дъщеря ми от старото училище в момента е в съседен клас. Дъщеря ми каза, че само й махвала в коридора, заобиколена от голяма група момчета. Ето, тя е в нова роля и в това няма нищо лошо. Такива неща. Поне ние такива неща си говорим, а след всеки разговор ми се струва малко по-уверена.

# 403
  • Мнения: 253
Вероника в осми  г клас е.

Сънчо,  не знам какво да ти кажа за да те успокоя. Но съветът ми е да изчакате да минат поне месец, два. Защо не поговориш и с други родители от класа, дали и техните деца са недоволни от начина на преподаване или това е само в нейната глава. Много ми е мъчно за детето, защото и ние имахме известни притеснения преди началото на учебната година, но вече всичко си влезе в релси. Харесва си и класа и класната, не му е трудно да учи по френски, макар, че е нов език.

# 404
  • София
  • Мнения: 6 099
Сънчо, а според теб каква е причината? Не може да си намери приятели, трудно ѝ е с езика или е нещо друго?

Общи условия

Активация на акаунт