9ФЕГ- 3

  • 25 971
  • 745
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 253
Здравейте, издирвам от някое от децата в по - горен клас останал диск към учебната тетрадка за учебник по френски -  А1 CLUB@DOS.  На моето дете диска е сгрешен - съдържанието на диска не е към тази тетрадка. От издателството нямат в момента и се бавят с доставката.

Решихме проблема.

Последна редакция: чт, 24 окт 2019, 09:34 от кативики

# 616
  • София
  • Мнения: 2 688
Здравейте, имаме ли майче с детенце в 8 "б" клас? Искам да попитам нещо.

# 617
  • Мнения: 11 823
Сънчо, може би в общата група за ФЕГ във ФБ ще откликнат повече хора. Пробвай там.

# 618
  • София
  • Мнения: 190
Аз съм с дете в 8б. Grinning

# 619
  • Мнения: 7
И аз съм с дете в 8 б.😊

# 620
  • Мнения: 6 935
Здравейте,
Моето дете е седми клас и първото му желание е да учи във фег. Искам да питам нещо, което много ме дразни в сегашното й училище, та да съм подготвена ако се пребори за фег: учителите връщат ли проверените контролни на децата, за да могат вкъщи на спокойствие да си прегледат грешките?

# 621
  • Мнения: 48 013
По другите предмети е съм запомнила, обаче по бел съм запомнила много ясно как госпожата носеше всички контролни работи в една гигантска папка. На родителската който искаше, можеше да я види и дискутира с нея.
По математика се е случвало да правят нещо и да не им го върнат цял срок...там бяха при различни учители и е различно...
Различно е, зависи от учителя. Много са разнообразни дори по този показател

# 622
  • Мнения: 6 935
Ужас! Явно навсякъде е това безумие и неспазване на наредба. Какво да дискутирам аз по бел, като не съм компетентна...
А по френски поне връщат ли, особено в 8-ми клас?

# 623
  • Мнения: 48 013
Ми на моята са й били различни преподаватели по френски. Маринова е като скенер, с един поглед вижда грешките и веднага ги казва, на място. Да кажат зайчетата сега как е.
В началото има един период на масови двойки Joy Докато навлязат в езика. Това не влияе на успеха им.  Като цяло проблем с оценките във фег има само по физическо, иначе сякаш не е чак такава борба за оценки
Аз също не съм компетентна по бел, но госпожата много добре се аргументира в 8 клас още. Обясни ми, че от 7 идват напълно неподготвени да пишат тема и да разсъждават. Абсолютно мрази и знае всички интернет източници на теми и пише 2 за преписвано от там Wink Редува по леки и по сложни изпитвания и т.н Беше ме впечатлила, и до ден днешен дъщеря ми си я харесва.Доста влага в тях и е отворена за дискусии с родителите

# 624
  • София
  • Мнения: 5 380
Ужас! Явно навсякъде е това безумие и неспазване на наредба. Какво да дискутирам аз по бел, като не съм компетентна...
А по френски поне връщат ли, особено в 8-ми клас?

Предполагам, че ако отидеш в часа за консултация на учителя  ще можеш да се запознаеш с работата на детето и съответно да дискутирате въпросите, които имаш.
По френски предполагам, че е същото. И да не го върне учителят, може да използваш часа за консултация на преподавателя.

# 625
  • Мнения: 6 935
Ама аз не искам да ходя и да дискутирам и въпроси нямам, защото не мога да съм компетентна по всички предмети и защото за всяко контролно не мога да излизам от работа. Искам детето да си вземе вкъщи контролното (както изрично е написано в наредбата) и то само да си анализира грешките и да си вземе поука от тях. Нали това все пак е целта на контролните?

# 626
  • Мнения: 253
Ужас! Явно навсякъде е това безумие и неспазване на наредба. Какво да дискутирам аз по бел, като не съм компетентна...
А по френски поне връщат ли, особено в 8-ми клас?

Нашата преподавателка по френски прави тест всяка седмица, връща ги на децата и иска задължително подпис от родител. Това за 8-ми клас.
За другите предмети върнат  тест не съм видяла.

# 627
  • София
  • Мнения: 2 688
И нашата по френски ги връща на децата. Наистина си е много индивидуално, няма как да го предвидиш.
Ако не ги връщат имаш основание да си ги изискаш - онзи член, че трябва да ги пазят, го отмениха, да.

# 628
  • Мнения: 11 823
Честно казано, аз френски не знам, няма и да науча, та и да ги видя контролните, все тая.. Но да, връща ги, а детето със сигурност има възможност да види и да разбере грешките си. По математика също носи вкъщи. Моята дъщеря е изключително самостоятелна и няма нужда от какъвто и да е контрол, така че и не държа да ми носи. Но при нужда, има и Школо за обратна връзка и комуникация, така че и там може да се пише и изиска.

# 629
  • Мнения: 4 113
В предишното училище виждах и подписвах всяко контролно. Сега във ФЕГ за месец и половина не е носила контролно у дома. Явно при всеки е различно.

Общи условия

Активация на акаунт