Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 60

  • 34 420
  • 745
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 42
Здравейте мами,
Искам да попитам, при взимане на стерилна урина знам, че старателно трябва да се направи тоалет, но не разбрах само с вода или може с интимен душ гел и в последствие с вода?

# 676
  • Наблизо
  • Мнения: 6 209
Здравейте! В 34гс съм и от 2 дни бебето не е много активно,едвам-едвам го усещам да се протяга и т.н Малко от малко го усещам да се движи и се чудя дали е нормално? В четвъртък си беше доста активно,за него си.Като цяло е на моменти през деня,но си го усещам периодично,а сега - едвам едвам.Дори и шоколада не помогна много.
В тази седмица това нормално ли е? благодаря.

# 677
  • Мнения: 404
Пробвай да пиеш студена вода. Това ще го накара да се размърда, ако всичко е наред, което нейсе съмнявам.  Иначе легни на ляво за около 2 часа и брой движенията. Не трябва да са по-малко от 10. Ако са, отиди на док.
Знам че звучи странно, но това са стандарти , които следваме в Англия.
Не се притеснявай, вс ще е ок.

# 678
  • Мнения: 610
Да попитам вече раждалите нормални какви призници имахте в дните преди раждането. Веше съм в 38 седмица и от снощи ми се гади, повръща, ужасно съм изморена и само лежа, нямам апетит и имам по-обилно течение, дали това са някакви признаци или просто съм се преуморила предните дни. Благодаря.

# 679
  • Мнения: 890
Здравейте. Аз съм в 6 г.с. и коремът ми доста си личи. Такъв корем имах през първата бременост  чак началото на 4-ти месец. Странно е, че си личи толкова рано и ме притеснява. Дали е задържане на вода? На някоя мама случвало ли й се е? След няколко дни съм на преглед и ще говоря с АГ-то, но дотoгава все ще се притеснявам...

Последна редакция: нд, 29 сеп 2019, 16:38 от tarantula87

# 680
  • София
  • Мнения: 10 642
Да попитам вече раждалите нормални какви призници имахте в дните преди раждането. Веше съм в 38 седмица и от снощи ми се гади, повръща, ужасно съм изморена и само лежа, нямам апетит и имам по-обилно течение, дали това са някакви признаци или просто съм се преуморила предните дни. Благодаря.
Не съм имала предварително никакви признаци.

# 681
  • София
  • Мнения: 2 625
Прилича ми на преумора по-скоро. Един от признаците няколко дни преди раждането е падането на тапата,  като тя може да бъде в различни цветове. Моята тапа почна да пада около 24 часа преди да родя.

# 682
  • София
  • Мнения: 10 642
Тапата може да падне и месец преди раждането.
Моята падна заедно с изтичането на водите

# 683
  • Мнения: 361
Привет, и на мен втората ми пролича много по-рано. В средата на 12-та съм сега и още преди около 4 седмици ми стана крайно неудобно да си нося панталоните. При прегледите не са ми казвали за нещо проблемно. Предполагам, че и при теб няма причина за притеснение. Дано да е така. Успех!


Здравейте. Аз съм в 6 г.с. и коремът ми доста си личи. Странно е и ме притеснява. Такъв корем имах през първата бременост, но чак началото на 4-ти месец. Дали е задържане на вода? На някоя мама случвало ли й се е? След няколко дни съм на преглед и ще говоря с АГ-то, но дотагава все ще се притеснявам...

# 684
  • Мнения: 679
Здравейте, бременна съм в 7 г.с. -предималко имах точно 1 капка кафеникаво зацапване, имам ли причина да се притеснявам?Утре мога да звънна сутринта на лекар.

# 685
  • Мнения: 100
Момичета моля ви препоръчайте ми акушер гинеколог. Вече съм в пълно отчаяние... вече съм 16г.с. видяла съм се с 3-4 гинеколога и нещо все не са моите. Послед бях се решила за Токуда и още ми се вижда добра идея но при третото ми посещение лекарката ме пита кой ми е гинегологът че не съм направила това и онова а бях при нея последния месец и половина...иска ми се някой адекватен лекар, който ако не те познава да си отвори досие или там каквото имат и да си се запознае с това до къде сте стиглани заедно и да вървим заедно напред...

# 686
  • Мнения: 301
Момичета имам един необичаен въпрос. Може ли да стане нещо на бебето, постоянно се стряскам от дребни неща незнам защо съм толкова стресната? Не казвам голям стрес, ни от шум или като отворя врата и видя мъжа ми или колежка на работа и се стряскам ? Началото на четвърти съм до сега съм си все така? Нали уж не било хубаво да се стряскаш !

# 687
  • София
  • Мнения: 10 642
Нищо няма да му стане на бебето. От как се помня все се стряскам, периода на бременността ми не беше по-различен.

# 688
  • Мнения: 307
Момичета моля ви препоръчайте ми акушер гинеколог. Вече съм в пълно отчаяние... вече съм 16г.с. видяла съм се с 3-4 гинеколога и нещо все не са моите. Послед бях се решила за Токуда и още ми се вижда добра идея но при третото ми посещение лекарката ме пита кой ми е гинегологът че не съм направила това и онова а бях при нея последния месец и половина...иска ми се някой адекватен лекар, който ако не те познава да си отвори досие или там каквото имат и да си се запознае с това до къде сте стиглани заедно и да вървим заедно напред...

Нормално е да не те помнят, все пак много жени ходят при тях. Аз орепоръчвам др. Илиева във Вита. Вече съм в 23та седмица, при нея съм от 13та но все още ме пита как се казвам. Не помня кога ми направи картон но след като вече го имах от там си гледаше кога какво сме пускали като изследвания. Все пак винаги си нося документацията с мен понеже и тя го иска. Много е мила, загрижена и аз отидох при нея заради добри препоръки. Кара се като "сгафиш" 😁 ама и с право, понякога си мисля пе тя го взима по навътре от мен това с бременността - мн е готина😊 Но там с часовете е трудно, много жени има при нея и е хубаво редовните ж.к. да ги записваш месец напред

# 689
  • Мнения: 361
Дами, ново питане - случва ли ви се при кихане (не всеки път) да ви стеже ниско долу корема. Ей сега ми се случи и се шашнах доста, бях седнала. След като отмина рязката болка сега продължава едно усещане като тежест, което също отминава.

Общи условия

Активация на акаунт