Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 60

  • 34 632
  • 745
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 189
Здравейте, момичета ! В 9г.с и съм с Хашимото. Днес пуснах контролно ТСХ и разултатът ми е 4,87. Ще се консултирам с ендокринолог, но до тогава ще откача. Бихте ли ми казали ... това твърде висока стойност ли е ? И какви са нормите в първия триместър ?

# 661
  • Мнения: 361
Хей, има тема за изследвания на хормони, доста са компетентни дамите там и сигурно ще могат да ти помогнат. Дано всичко е наред! 💐

Мисля, че тук:
https://m.bg-mamma.com/?topic=1119307.465

Здравейте, момичета ! В 9г.с и съм с Хашимото. Днес пуснах контролно ТСХ и разултатът ми е 4,87. Ще се консултирам с ендокринолог, но до тогава ще откача. Бихте ли ми казали ... това твърде висока стойност ли е ? И какви са нормите в първия триместър ?

# 662
  • Мнения: 301
Здравейте ! Бих искала да ви попитам, в 13г.с. може ли да се определи пола, на ФМ?

# 663
  • Мнения: 237
Здравейте, момичета ! В 9г.с и съм с Хашимото. Днес пуснах контролно ТСХ и разултатът ми е 4,87. Ще се консултирам с ендокринолог, но до тогава ще откача. Бихте ли ми казали ... това твърде висока стойност ли е ? И какви са нормите в първия триместър ?

Здравей Norry,

Информацията, която имам: 0 до 3-ти месец 0.1 до 2.5 mIU/l

Но моята ендокриноложка го поддържаше под две, през втория триместър ми намали дозата и можехме да го караме по-свободно Simple Smile

Сега съм 34та седмица и ми е 2.58 mIU/l като може да вдигам до 3.

Ендокринологът ще ти нагласи дозите, няма място за притеснение, ще го смъкнеш и всичко ще бъде ок Simple Smile

# 664
  • София
  • Мнения: 2 656
Здравейте ! Бих искала да ви попитам, в 13г.с. може ли да се определи пола, на ФМ?
Да, първото предположение за пола се дава точно тогава, но тъй като е все още ранна седмица не е 100 % сигурно. Моето момче го видяха още в 12 седмица.

# 665
  • София
  • Мнения: 8 734
4,87 e сравнителновисоко, но не чак толкова. Бързо ще спадне с подходящата доза хормон, няма смисъл от притеснение ☺ 
Stela, 13г.с. е малко рано, но може и да направят предположение.

Ла Лече Лига София ще има безплатна лекция, посветена на подготовката и първите дни на кърменето https://www.facebook.com/events/2717537378279323/  От 11ч. на 2.10, в детски кът в кв.Изток.  Може да ви е полезна.

# 666
  • Мнения: 150
А правила ли си консултация с хематолог?
Скрит текст:
Ами звучи като солидно количество, но щом лекарят ти е казал, че е ОК, вероятно е така. Предполагам, че са ти правени изследвания, за да се установи тази нуждата.

Иначе аз сега общо приемам 800мкг (половината от витамините, другата половина от добавка). Преди един лекар ми беше казал, че това количество се равнява все едно съм изяла една доста голяма шопска салата.

При първата ми бременност пих само по едно хапче (400мкг) и ми казаха да я спра към 16-17 седмица. Казаха ми че това, за което помага към този период вече е изградено и няма нужда да се пие повече. Сега съм при друг лекар и ще видим какво ще ми предпише той.

А фолиевата киселина до кога се пие ?
Аз пия откакто разбрах,че съм бременна и ще я пия до самото раждане.Аз пия в големи дози обаче-2 х 0,8 mg Феролфолгама-нео и отделно още малко от комбинираните витамини.
П.с.Проблем ли е ,че се натрупва толкова много фолиева киселина на ден в интерес на истината? Лекаря каза,че няма проблем,но мен малко ме притеснява тази доза 🙄
Имам открита откравн желязо дефицитн анемия.Трудно се повлиява от лекарства.Дори и сега с тези хапчета продължава да ми пада показателя🙄😁Говорила съм с двама гинеколози,единия каза,че няма никакъв проблем ,а другия 'Амиииииии...предполагам,че не е проблем'😅Заради това питам.
Не съм посещавала,откриха че просто организма ми не задържа желязо по някаква си причина и си го пия периодично и му следя стойностите.От години съм така,анемията реално я виждам и 'усещам' само по занижените нива в изследванията.Иначе съм пушка 🙄😁

# 667
  • Мнения: 361
Разбирам, супер е, че поне нямаш неудобства от анемията и дано всичко е наред! Мен АГ-то ме прати на хематолог, защото желязото ми беше ниско през цялата бременност. Предполагам, че твоят лекар е съобразил дозите с твоето състояние и е преценил, че няма нужда допълнителни консултации.

Мен всеки лекар като ме види за първи път и ме пита за анемия (на всички им изглеждам твърде бледа) и винаги всичко ми е наред с изследванията.

А правила ли си консултация с хематолог?
Скрит текст:
Ами звучи като солидно количество, но щом лекарят ти е казал, че е ОК, вероятно е така. Предполагам, че са ти правени изследвания, за да се установи тази нуждата.

Иначе аз сега общо приемам 800мкг (половината от витамините, другата половина от добавка). Преди един лекар ми беше казал, че това количество се равнява все едно съм изяла една доста голяма шопска салата.

При първата ми бременност пих само по едно хапче (400мкг) и ми казаха да я спра към 16-17 седмица. Казаха ми че това, за което помага към този период вече е изградено и няма нужда да се пие повече. Сега съм при друг лекар и ще видим какво ще ми предпише той.

А фолиевата киселина до кога се пие ?
Аз пия откакто разбрах,че съм бременна и ще я пия до самото раждане.Аз пия в големи дози обаче-2 х 0,8 mg Феролфолгама-нео и отделно още малко от комбинираните витамини.
П.с.Проблем ли е ,че се натрупва толкова много фолиева киселина на ден в интерес на истината? Лекаря каза,че няма проблем,но мен малко ме притеснява тази доза 🙄
Имам открита откравн желязо дефицитн анемия.Трудно се повлиява от лекарства.Дори и сега с тези хапчета продължава да ми пада показателя🙄😁Говорила съм с двама гинеколози,единия каза,че няма никакъв проблем ,а другия 'Амиииииии...предполагам,че не е проблем'😅Заради това питам.
Не съм посещавала,откриха че просто организма ми не задържа желязо по някаква си причина и си го пия периодично и му следя стойностите.От години съм така,анемията реално я виждам и 'усещам' само по занижените нива в изследванията.Иначе съм пушка 🙄😁

# 668
  • Мнения: 5 615
Моята мома я разкриха още в 11 + 6 г. с.

# 669
  • Мнения: 43
Здравейте дами! Имам един въпрос вече влязох в 30-а г.с а продължавам да си слагам утрогестан вагинално докторката ми може би защото до сега не беше лека бременност не ми го спря. Пия и по 3*2 магнерод на ден,та въпроса ми е има ли друга дама която е слагала утрогестан толкова дълго време ?!

# 670
  • Мнения: 633
Аз го слагах от 20г.с 2х3 вагинално,поради скъсяване на шийката. После го намалих само вечер по 3,а от една седмица насам го слагам смао вечер по 2. Докторът каза да го слагам до 32г.с

# 671
  • Мнения: 43
Значи предполагам,че скоро ще ми го спрат просто ми стана интересно защо толкова дълго време го слагам тъй като влизам в 8-я месец и ми се струва нормално вече да намалим лекарствата които пия или поне дозите !

# 672
  • Мнения: 633
Имай в предвид че не се спира от раз,а се намаля дозата постепенно докато се спре

# 673
  • Мнения: 2 239
Аз съм 33 г.с. и още го пия утрогестана 3 х 2. И ще го пия до края май така... защото като се опитаме да го намалим дори и по схема веднага ми зацапва.

# 674
  • Мнения: 5 468
Значи предполагам,че скоро ще ми го спрат просто ми стана интересно защо толкова дълго време го слагам тъй като влизам в 8-я месец и ми се струва нормално вече да намалим лекарствата които пия или поне дозите !

Редно е да попиташ лекаря си, защото форумът няма как да е запознат със съсноянието ти, нито да отгатне какви са съображенията на лекаря. Добре е да се интересуваш защо ти се предписва даден медикамент по време на бременност, а не да гадаеш.

Общи условия

Активация на акаунт