Пазарът на недвижими имоти във Варна - какво се случва реално? - 4

  • 33 011
  • 744
  •   2
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 555
Аз лично преди няколко години също се бях подлъгал по-ниската цена и локацията на тези блокчета,но...според мен там ако не е наследствен апартамен не си заслужава инвестицията.Блокчетата нямат асансьор,състоянието им лично за мен е зле,морално остарели са,не знам още колко години ще изкарат. А и сега с бул.Левски шума там е доста неприятен.
Иначе цената е добра за района,но не за толкова старо строителство.Ново строителство там върви 900-1000 евро.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 669
Здравейте, имам нужда от мнение и съвет. Как ви се струва 50 000€ за 60 кв
.м . за старите тухлени блокчета от края на 60-те год. на Базар Левски. 4 последен етаж, вътрешен апартамент, за тотален ремонт.
Здравей, моето мнение е да провериш цените на двустайните (предполагам е двустаен) в района на новото строителство. Ако цените са близки - 850 евро/квадрат, то заслужава ли си да се влага в тази развалина? Тотален ремонт може да означава и вик, инсталации и като се вземе предвид последния етаж, покрив за ремонт, а най-вероятно е и без асансьор. Вярно квадратурата на ново и старо строителство е различна, но все пак.
Освен това не знам каква е целта на покупката, ако е за живеене е едно, за инвестиция - друго.
Ремонтът може да ти излезе минимум 10 к (без вкл. инсталации, вик и покрив) до 20 к. и нагоре в евро.
Значи в крайна сметка ще дадеш към 70к за 60 кв.
Истината е, че в момента цените са ненормални, но ако трябва да влагам, поне бих гледала да е в прилично състояние, за да се спести от ремонта.
Успех Simple Smile

# 17
  • Варна
  • Мнения: 995
Голямо наказание си е това да няма асансьор. Аз в момента съм на 5ти етаж и редовно се качвам пеш /доброволно/. Но преди известно време нямахме асансьор около 35-40 дни, имаше голяма авария и съответно голям ремонт. Е, голямо наказание си е, особено като се връщаш с покупки от магазин.

# 18
  • not found
  • Мнения: 581
Здравейте, имам нужда от мнение и съвет. Как ви се струва 50 000€ за 60 кв
.м . за старите тухлени блокчета от края на 60-те год. на Базар Левски. 4 последен етаж, вътрешен апартамент, за тотален ремонт.
Истината е, че в момента цените са ненормални, но ако трябва да влагам, поне бих гледала да е в прилично състояние, за да се спести от ремонта.
Успех Simple Smile
Това е възможно по-лошия вариант , масово позамазвст старото строителство апартаменти и им вдигат цените до безкрайност , бяхме гледали на автогарата панел 96 кв.м. Направен само козметичен ремонт , което ще рече - освежен коридор с боя , налепени тухлички в хола и другите стаи тотал щета за 75 000€ , без сменена вик или ел. инсталация на ул. Кап. Райчо .Мисълта ми е , че е по- добре човека да си вземе апартамент за ремонт щом го устройва , сам да си го направи да знае какви средства и качество може да търси вследствие .

# 19
  • Варна
  • Мнения: 669
Здравейте, имам нужда от мнение и съвет. Как ви се струва 50 000€ за 60 кв
.м . за старите тухлени блокчета от края на 60-те год. на Базар Левски. 4 последен етаж, вътрешен апартамент, за тотален ремонт.
Истината е, че в момента цените са ненормални, но ако трябва да влагам, поне бих гледала да е в прилично състояние, за да се спести от ремонта.
Успех Simple Smile
Това е възможно по-лошия вариант , масово позамазвст старото строителство апартаменти и им вдигат цените до безкрайност , бяхме гледали на автогарата панел 96 кв.м. Направен само козметичен ремонт , което ще рече - освежен коридор с боя , налепени тухлички в хола и другите стаи тотал щета за 75 000€ , без сменена вик или ел. инсталация на ул. Кап. Райчо .Мисълта ми е , че е по- добре човека да си вземе апартамент за ремонт щом го устройва , сам да си го направи да знае какви средства и качество може да търси вследствие .

О да, за това сте прав, точно позамазват тук там да се скрие много по-сериозен проблем.
Тук в случая има и други минуси.

# 20
  • Мнения: 25 673
Здравейте, имам нужда от мнение и съвет. Как ви се струва 50 000€ за 60 кв
.м . за старите тухлени блокчета от края на 60-те год. на Базар Левски. 4 последен етаж, вътрешен апартамент, за тотален ремонт.
Цената е доста адекватна спрямо положението в момента. Мен само липсата на асансьор ме тревожи. Иначе ремонтите не са страшни. Пари да има.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Какво всички се плашите от липса на асансьор, става дума само за 4ри етажа.
Мен по-скоро ме притеснява, че е последен етаж.

# 22
  • Мнения: 25 673
Мен последен етаж не ме плаши. Обаче стълби всеки ден съм пас.

# 23
  • Мнения: 266
Най-много се тревожа, ако се наложи да го продам, дали ще мога да си възвърна вложеното?

# 24
  • Мнения: 25 673
Най-много се тревожа, ако се наложи да го продам, дали ще мога да си възвърна вложеното?
Е, за какво го купуваш? За флипване не е.

# 25
  • In transit
  • Мнения: 11 699
Здравейте, имам нужда от мнение и съвет. Как ви се струва 50 000€ за 60 кв
.м . за старите тухлени блокчета от края на 60-те год. на Базар Левски. 4 последен етаж, вътрешен апартамент, за тотален ремонт.
Тези блокчета са панелки обаче...не са тухла. Убедена съм защото мислехме да купуваме един такъв. Водят ги експериментални. Аз не бих вложила толкова пари в толкова старо жилище. Особено ако мислиш да го продаваш после. Миналата година същия такъв само, че на 2ри етаж беше под 40к.

# 26
  • Мнения: 825
И аз доста се чудих къде има стара тухла там. И все се сещам за тия панелни блокчета. Дали ще се възвърне вложеното никой не може да отговори. Това нещо с ремонта само ще подгони новите апартаменти в района. Да не говорим за евентуални проблеми с покрив. Липсата на асансьор си е голям минус при евентуална продажба. Автоматично евентуалните купувачи рязко намаляват.

# 27
  • Мнения: 266
Здравейте, имам нужда от мнение и съвет. Как ви се струва 50 000€ за 60 кв
.м . за старите тухлени блокчета от края на 60-те год. на Базар Левски. 4 последен етаж, вътрешен апартамент, за тотален ремонт.
Тези блокчета са панелки обаче...не са тухла. Убедена съм защото мислехме да купуваме един такъв. Водят ги експериментални. Аз не бих вложила толкова пари в толкова старо жилище. Особено ако мислиш да го продаваш после. Миналата година същия такъв само, че на 2ри етаж беше под 40к.
Блокчетата наистина са панелки, но брокерът твърдеше , че е тухла.

# 28
  • Мнения: 25 673
Здравейте, имам нужда от мнение и съвет. Как ви се струва 50 000€ за 60 кв
.м . за старите тухлени блокчета от края на 60-те год. на Базар Левски. 4 последен етаж, вътрешен апартамент, за тотален ремонт.
Тези блокчета са панелки обаче...не са тухла. Убедена съм защото мислехме да купуваме един такъв. Водят ги експериментални. Аз не бих вложила толкова пари в толкова старо жилище. Особено ако мислиш да го продаваш после. Миналата година същия такъв само, че на 2ри етаж беше под 40к.
Блокчетата наистина са панелки, но брокерът твърдеше , че е тухла.
Такъв брокер бих заобиколила с кеф.

# 29
  • Мнения: 299
Тези блокчета са панелки обаче...не са тухла. Убедена съм защото мислехме да купуваме един такъв. Водят ги експериментални. Аз не бих вложила толкова пари в толкова старо жилище. Особено ако мислиш да го продаваш после. Миналата година същия такъв само, че на 2ри етаж беше под 40к.
Блокчетата наистина са панелки, но брокерът твърдеше , че е тухла.
Наскоро, моя майстор ми обясняваше, че в Чайка има панелни блокчета, на които вътрешните преградни стени били тухлени. Да не би и тези блокчета да са такива? Thinking Или брокерът не знае изобщо какво продава?

Общи условия

Активация на акаунт