Отговори
# 540
  • София-Младост
  • Мнения: 23 353
И това:
Спестяванията на член от семейството да не надхвърлят 500 лв. на член от семейството.

Реално имат право, но тук темата е предино за помощите за деца. Нека подадат молбата. Късмет!

# 541
  • Мнения: 4 250
А бащата гледа ли се колко е имотен или само жилището в което живеят

# 542
  • София-Младост
  • Мнения: 23 353
Не мога да отговоря, прочетете Наредбата
https://pomosti.oneinform.com/celeva-pomist-za-otoplenie/
https://pomosti.oneinform.com/socialni-pomosti/pomost-za-otoplenie/

# 543
  • Мнения: 4 250
А не ме касае, просто се зачудих

# 544
  • Мнения: 952
Здравейте, не намерих тема за тази помощ и пиша тук.
Ссемейство безработни с две малки деца на 3 и 7г. Бащата съкратен януари, майката от 10м е на борсата. Вече няма парична помощ от там. Живеят в жилище на майката. Не са продавали нищо и не са пътували. На малкото дете му предстой явяване на ТЕЛК края на септември. Бащата се води в друг град, нищо че живее при децата. Майката по ЛК е на един адрес, но скоро направи адресна регистрация на друг адрес. Има ли шанс за помощта за отопление?
всички помощи са по настоящ адрес.  Ако са семейство, трябва да са на еднакви адреси, принципно се ходи на анкета по адрес на семейството, но в момента не е задължително и е по преценка на социалния работник.

# 545
  • Варна
  • Мнения: 1 949
Здравейте!
Дали ще мога да сменя сметката по която да ми превеждат парите?

Предполагам на място трябва да отида за да им предоставя новата сметка.
Някой скоро да е правил това ..нещо специално има ли?

Последна редакция: чт, 03 сеп 2020, 10:52 от Velina_p

# 546
  • Стара Загора
  • Мнения: 835
Преди няколко години и аз си сменях сметката. Трябва да си вземеш от банката номера на сметката и да го занесеш на място.

# 547
  • Русе
  • Мнения: 2 605
Не 6ъм вземала детски три години,  та на много в час. В графата доходи включва ли се и тези от граждански договор? Благодаря ви!

# 548
  • София-Младост
  • Мнения: 23 353
Да, включват се.

# 549
  • Мнения: 13 082
Сигурно е питано хиляда пъти и се извинявам, но кога се подаваха документите за детски? В същия месец, в който съм подала миналата година или предния?

# 550
  • Стара Загора
  • Мнения: 835
В същия месец.

# 551
  • пловдив
  • Мнения: 1 093
И аз това щях да питам.
При мен има промяна в настоящия адрес и добре, че снощи прочетох в темата, че в друг район ще подавам сега документите...

# 552
  • Мнения: 12 125
От няколко години вече се подава по настоящ адрес, за всички помощи, отпускани от АСП. Първо проверяват в ГРАО и след това приемат документи.

# 553
  • Мнения: 1 484
Здравейте на някой имали превод за помощта за 8 клас.

# 554
  • пловдив
  • Мнения: 1 093
Относно адреса исках да попитам, ако майката и бащата са с различен настоящ адрес в един и същ град-има ли значение в кой район ще се подават документите за детски?

Общи условия

Активация на акаунт