Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 3 060
Здравейте, имам един въпрос. Посленият ми превод за детски надбавки ми е от 14.май - това е за м.април, нали така?
Предишната ми молба е подадена през май.2019, тази година отново подадох към края на месец май. Взеха ми документите, имам входящ номер. Не са ми звъняли за някакъв проблем. Трябва ли да отида да попитам какво става или е нормално такова забавяне на прехода между две молби? Обикновено около 15 число на месеца ми превеждат детските, а сега през целия юни нямам нищо.
Аз дори си мислих, че за май трябва да получа по старата си молба, не по новата - т.е. дори и да има проблем, проводът за май не би следвало да е засегнат, ама на, няма превод

# 481
  • София-Младост
  • Мнения: 23 353

мандаринка
Единият вариант е да изчакате сега средата на юли, има възможност да получите за два месеца накуп.
Варинат 2 е да отидете на място и да си вземете заповедта. Ако е отказ, имате право да обжалвате в 7 (дано не бъркам, че по спомен пиша) дневен срок от получаването. Ако всичко е наред, изчаквате превод сега през юли.

# 482
  • София
  • Мнения: 3 060
Благодаря, Ала-Бала, ще изчакам. Имам някакъв спомен, че и преди ми се е случвало да ми преведат за 2 месеца наведнъж, но не помнех дали е винаги между две молби.
Дано всичко е наред. Хубав ден Kissing Heart

# 483
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Имам питане за детските  - подадох документи април, по време на ИП. Нямах и не ми искаха бележка от ЛЛ за ваксините, казаха, че след като отмине всичко - тогава. Това значи ли, че вече трябва да я занеса или не? Нали удължиха ИС до 15.07?
Проблем ми е излизането от работа, висенето пред кабинета на ЛЛ и сноването из града за една бележка...

# 484
  • Мнения: 952
Имам питане за детските  - подадох документи април, по време на ИП. Нямах и не ми искаха бележка от ЛЛ за ваксините, казаха, че след като отмине всичко - тогава. Това значи ли, че вече трябва да я занеса или не? Нали удължиха ИС до 15.07?
Проблем ми е излизането от работа, висенето пред кабинета на ЛЛ и сноването из града за една бележка...
не е необходимо за сега.

# 485
  • Мнения: 12 125
Имам питане за детските  - подадох документи април, по време на ИП. Нямах и не ми искаха бележка от ЛЛ за ваксините, казаха, че след като отмине всичко - тогава. Това значи ли, че вече трябва да я занеса или не? Нали удължиха ИС до 15.07?
Скрит текст:
Проблем ми е излизането от работа, висенето пред кабинета на ЛЛ и сноването из града за една бележка...
[/spoiler] не е необходимо за сега.
Това сигурно ли е? Може би след 15.07., ако и когато приключи извънредното, ще я изискат.

# 486
  • Мнения: 1 009
Здравейте мами , извинявам се предварително, че не съм много наясно с тази област , затова се обръщам към вас.
На 8.06. подадох документи за детски надбавки , като жената учтиво ми каза , че съм щяла да получа отказ , защото през 1 година майчинството ми беше високо , но предвидливо подадох документи , след като 6 месеца съм на 380лв и съответно 6 месеца високи доходи от преди. До сега не съм получила отказ , мога ли да проверя някак дали ще ме одобрят или да си чакам ?
Още един въпрос: на каква сума ме осигуряват сега , когато получавам 380лв , за да се опитам да изчисля доходите си.
Благодаря ви предварително 😊

# 487
  • София-Младост
  • Мнения: 23 353
Смятате си колкото сте получили, т.е. тези 380. Гледа се брутен доход, а не осигурителен.

# 488
  • Мнения: 1 009
Смятате си колкото сте получили, т.е. тези 380. Гледа се брутен доход, а не осигурителен.
И бруто и нето ли е 380?

# 489
  • София-Младост
  • Мнения: 23 353
За детски никъде не се пише нето.

# 490
  • Мнения: 1 009
За детски никъде не се пише нето.

Да , зная , че не искат нето , но се чудя тези 380 как да ги смятам ?

# 491
  • София-Младост
  • Мнения: 23 353
За детски никъде не се пише нето.

Да , зная , че не искат нето , но се чудя тези 380 как да ги смятам ?
Като 380лв. в месеца на получаване, без значение за кой се отнасят.

# 492
  • София
  • Мнения: 135
Здравейте, в края на месеца получих заповед за отказ за получаване на месечна помощ за дете. Причината е висок доход, защото смятах осигурителния доход и съм се объркала. В заповедта ми пише Срок от 01.06.2020 и в другата графа Срок до 01.06.2020, т.е. една и съща дата. Искам да попитам кога мога да подам отново заявлението за детски? Септември месец вече ще отговарям на изискването за доход. Благодаря!

# 493
  • Мнения: 952
Здравейте, в края на месеца получих заповед за отказ за получаване на месечна помощ за дете. Причината е висок доход, защото смятах осигурителния доход и съм се объркала. В заповедта ми пише Срок от 01.06.2020 и в другата графа Срок до 01.06.2020, т.е. една и съща дата. Искам да попитам кога мога да подам отново заявлението за детски? Септември месец вече ще отговарям на изискването за доход. Благодаря!
може да подадете по всяко време, но доходът който сте декларирали сега няма как да смените след два месеца.

# 494
  • Мнения: 8
Здравейте! Съпругът ми е самоосигуряващо се лице- ЕТ. Какъв брутен доход следва до посоча в декларацията? Той плаща осигуровки на минималната заплата за страната. Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт