Отговори
# 495
  • Мнения: 12 003
Здравейте! Съпругът ми е самоосигуряващо се лице- ЕТ. Какъв брутен доход следва до посоча в декларацията? Той плаща осигуровки на минималната заплата за страната. Благодаря!
Отговор получихте в другата тема.

# 496
  • Мнения: 8
Благодаря!

# 497
  • София
  • Мнения: 135
Здравейте, в края на месеца получих заповед за отказ за получаване на месечна помощ за дете. Причината е висок доход, защото смятах осигурителния доход и съм се объркала. В заповедта ми пише Срок от 01.06.2020 и в другата графа Срок до 01.06.2020, т.е. една и съща дата. Искам да попитам кога мога да подам отново заявлението за детски? Септември месец вече ще отговарям на изискването за доход. Благодаря!
може да подадете по всяко време, но доходът който сте декларирали сега няма как да смените след два месеца.
Да, разбирам го това. Просто периодът от 12 месеца ще е различен и ще са ми отпаднали едни хонорари, които в момента ми увеличават дохода.
Това сигурно ли е в подаването, защото от социалните твърдят, че не мога да подавам една година?

# 498
  • Мнения: 951
Абсолютно сигурно 😀

# 499
  • София-Младост
  • Мнения: 23 270
И е изключено да са казали, че не можете да подавате една година:)

# 500
  • Мнения: 12 003
Моя колежка си следеше брутния доход всеки месец, през сайта на НАП с ПИК, за да не притеснява излишно счетоводството. Щом падна под границата, поиска си официалното удостоверение за брутния доход и подаде.

# 501
  • Мнения: X
Здравейте, подадох документи за еднократна помощ за новородено началото на миналия месец, кога би трябвало да получа превод

# 502
  • Мнения: 12 003
Най-вероятно всеки момент. Около 15-то число правят преводите.

# 503
  • Мнения: 235
Здравейте, подадох документи за еднократна помощ за новородено началото на миналия месец, кога би трябвало да получа превод

Между 15-то и 20-то число на следващ месец от подаването. Всеки момент ща е 😊

# 504
  • София
  • Мнения: 135
Моя колежка си следеше брутния доход всеки месец, през сайта на НАП с ПИК, за да не притеснява излишно счетоводството. Щом падна под границата, поиска си официалното удостоверение за брутния доход и подаде.
И аз така правих, но се оказа че там излиза Брутен осигурителен доход, който е различен в моя случай от Брутния доход, който взимат социалните.

# 505
  • Мнения: 12 003
Скрит текст:
Моя колежка си следеше брутния доход всеки месец, през сайта на НАП с ПИК, за да не притеснява излишно счетоводството. Щом падна под границата, поиска си официалното удостоверение за брутния доход и подаде.
И аз така правих, но се оказа че там излиза Брутен осигурителен доход, който е различен в моя случай от Брутния доход, който взимат социалните.
Трябваше да допълня, че става въпрос за държавен служител, там няма разлика, защото осигуровките са за сметка на държавата, а не на лицето в случая. Съжалявам, ако съм подвела някой.

# 506
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
Здравейте,
Все още ли може да се подават документи за детски дистанционно?
Вариантите бяха по имейл и чрез ПИК или електронен подпис 🤔.

# 507
  • Мнения: 951
Здравейте,
Все още ли може да се подават документи за детски дистанционно?
Вариантите бяха по имейл и чрез ПИК или електронен подпис 🤔.
може да.

# 508
  • Мнения: 28
Здравейте!Миналата година подавах документи за детски юли месец.В началото на месеца си набавих всички документи и ходя през ден в социалните,но постоянно ми отговарят,че не им работи системата и да отида другата седмица... и така до днес.Ако изтече този месец ,документите за доходите предполагам няма да важат  и ще трябва да си изкарам нови,което е сложна задача(не ми се говори пак с работодател и счетоводство) Sad ! Моля за съвет - имам ли други варианти или да се моля тази седмица да има система и да приемат документите! Става въпрос за район Подуене!
Благодаря ви!

# 509
  • София-Младост
  • Мнения: 23 270

rstamcheva
Пратети им ги по мейла. И не знам каква е тази система, дето не работи 2 седмици, а не приемат документите на хартия.

Общи условия

Активация на акаунт