Отговори
# 510
  • Мнения: 140
Здравейте, родих на 05.06 и от АСП ми казаха да извадя бележка за доходите ми от 07.2019 до 06.2020. Голяма част от бременността обаче изкарах на болнични и съответно там доходът е 0лв. В тази ситуация доход съм имала единствено от НОИ и не знам как трябва да поискам от тях такава бележка (нямам ПИК и евентуално ще отида на място, но понеже не съм в областен град и трябва да пътувам до там, нямам представа някакви документи за пред тях дали ще са ми нужни, за да не се наложи да се връщам и да ходя отново). Благодаря предварително за отговорите!

# 511
  • Мнения: 12 124
Взимате от работодателя служебна бележка за доходите за периода, а за преводите от НОИ ги запишете в заявлението-декларация, без да представяте бележка за тях, в АСП имат информация по служебен път. Може да ги видите или от банкирането, или влизате в сайта на НОИ и правите справка с ПИК, за изплатени обезщетения за периода. Важното е в кой месец са ви изплатени, независимо за кой период се отнасят.
Трябва да подадете до края на юли месец. Ако не успеете, през август трябва да подадете с доходи от 08.2019 до 07.2020 г.

# 512
  • Мнения: 135
Здравейте, втора година майчинство съм и предстои отново да подам за детски надбавки. Миналата година съвсем в началото на август месец съм подала. Имам 2 въпроса: мога ли сега юли месец да подам заявление, тъй като в момента ми е по-свободно или трябва да чакам август месец и трябва ли ми справка за доходите или те си проверяват, тъй като доходите ми са само по майчинство?

# 513
  • Мнения: 361
Или.... отидете до АСП и ги помолете да ви разпечатат доходите (сумите от болнични) от НОИ. Аз съм вземала от тях такава разпечатка по месец.

# 514
  • Мнения: 12 124
Здравейте, втора година майчинство съм и предстои отново да подам за детски надбавки. Миналата година съвсем в началото на август месец съм подала. Имам 2 въпроса: мога ли сега юли месец да подам заявление, тъй като в момента ми е по-свободно или трябва да чакам август месец и трябва ли ми справка за доходите или те си проверяват, тъй като доходите ми са само по майчинство?
Трябва отново в август. Ако решите да подадете през юли ще получите отказ, защото имате действаща заповед. Задължително подавате с удостоверение от работодателя, въпреки, че дохода е 0.

# 515
  • Мнения: 452
Ей хора онез 375 лв още ли ги дават? И какви бяха изискванията ...
в неплатен съм от 01.07. В момента каката ще е първи клас наесен с възможност за посещение на ДГ, но малкото е прието в ясла с тръгване септември

# 516
  • Велико Търново
  • Мнения: 467
Здравейте,
Последните 2 години с малко надвишавах дохода, който е условие за получаване на детски и затова не съм подавала документи.
Сега заради пандемията ми промениха трудовия договор да е на 4 часа и съответно половин заплата.
От време на време правя преводи по граждански договор.
Исках да си изчисля дали съм паднала под прага, но като вляза в сайтовете и на НОИ и на НАП, ми излизат само доходите по трудовия договор. А уж имам спомен, че едно време излизаха всички...
Според вас нещо бъркам ли, някъде другаде ли трябва да я направя тази справка?
Не е проблем да взема служебни бележки и от двете места, но искам първо да си изчисля дали има смисъл.
Всяка година подавам данъчна декларация, та наистина ги има тези доходи.

# 517
  • София-Младост
  • Мнения: 23 353
Не знаеш ли колко е брутния доход от ГД, прибави го към трудовия и сметни. Дохода от ГД за рази година, се декларира чак догодина, затова не го виждаш.

# 518
  • Мнения: 12 124
По начина, по който искаш от счетоводството удостоверение за брутния доход, можеш да поискаш и за гражданските. Ако е от същия работодател, ще ти ги издадат на две удостоверения. Те се декларират от работодател чак следващата година, както е писала Ала Бала, преди подаването на ГДД от лицата.

# 519
  • Мнения: 201
Здравейте! Бременна съм в шести месец с близнаци. Прочетох доста от коментарите, както и стари теми. От предишния си брак имам дете, за което никога не съм получавала детски надбавки. С настоящия ми партньор нямаме сключен брак и сме с различни адресни регистрации по лични карти. Доколкото разбирам от всичко прочетено, няма да получаваме детски надбавки за три деца, понеже подоходния критерии пречи за това.
Правилно ли съм разбрала или нещо пропускам?
Откровено казано разчитах на тази социална помощ и съм разочарована, че няма да я получим.

# 520
  • Мнения: 11 567
Твоите доходи, за година назад, делено на 4- трите деца и теб.
Мисля, че така трябва да се изчисли.
Леко раждане!

# 521
  • Мнения: 1 484
Интересува ме помощта за 8 клас .Същите документи както за детските ли са ?

# 522
  • София-Младост
  • Мнения: 23 353
Интересува ме помощта за 8 клас .Същите документи както за детските ли са ?
https://dv.parliament.bg/DVWeb/showMaterialDV.jsp;jsessionid=632 … 0594?idMat=150022

# 523
  • Мнения: 952
Интересува ме помощта за 8 клас .Същите документи като за детските ли са ?
удостоверение за брутен доход за предходните 12 месеца и удостоверение от училището, че детето е записано в 8 клас.

# 524
  • Мнения: 1 484
Интересува ме помощта за 8 клас .Същите документи като за детските ли са ?
удостоверение за брутен доход за предходните 12 месеца и удостоверение от училището, че детето е записано в 8 клас.
Бележка за ваксините искат ли от личния доктор

Общи условия

Активация на акаунт