Априлки 2020

  • 34 923
  • 794
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 44
Shantall,аз точно за това се изстрелях на док,всички симптоми (вероятно плод на моето въображение изчезнаха от раз) и ако не ми се спеше направо я бях отписала тази бременност (не че е късно да стане нещо,де). То човек като има база с предишни бременности, някак си подсъзнателно сравнява,въпреки,че еднакви бременности уж нямало. Дано тази да е безпроблемна. Тя моята гинеколожка ме нахока леко за ударната терапия,която съм си самоназначила и каза да спра утрогестан лека по-лека щом няма причина да го пия,ама някак си мен ме е шубе. По някое време ще го спра, де.
аз тази вечер съм зле.... гади ми се от миризми, не мога да ям, боли ме десният крак на сгъвката..... и то от два часа насам

# 241
  • София
  • Мнения: 3 016
аз и по-рано писах.... първи положителен тест на 8.8, втори на 10.8, на 13ти почна кафеникаво зацапване, докторката каза, че е рано и не се вижда нищо. ЧХГ 14.08 -92, 16.08 - 159, 18.08 - 300,междувременно на 17.09 правих втори преглед при друг лекар - нищо никъде. Та чакам 23ти .... идея си нямате колко дълго е това ...

# 242
  • Мнения: 22
И аз съм на преглед в този петък! Записах се при първия свободен удобен гинеколог, само, за да се успокоя, че нещата се развиват, понеже от вчера имам леко течение - бяло с много лек кафеникав нюанс. Иначе мислех чак средата на септември, като мина 7-ма седмица...

# 243
  • Мнения: X
Момичета, трябва да мислим позитивно. Аз лично вътрешно се чувствам супер спокойна, но като се замисля изпадам в паника. Първият ми преглед беше при 18 дни закъснение 6+6 г.с. плоден сак на място, вътре имаше ембрион, но когато ми каза, че мисли, че има сърдечна дейност, но не се вижда добре и трябва да изчакаме - направо ме убиват хилядите мисли в главата ми. Следващия преглед ми е чак на 30.08...  Симптоми освен, това, че нищо не ми се яде и постоянно ми се гади нямам, дори не пишкам често, но пък се замислих и че не пия много течности... Така чакам да чуя това сърчице, направо моето спира, като се замисля...

# 244
  • София
  • Мнения: 3 016
позитивно позитивно .... колко да е позитивно след като след повече от 10 дневно закъснение не се вижда нищо, а и има кръвотечение .... пожелавам на всички здрави и пухкави финали! аз до петък ще се побъркам и честно казано обмислям утре с прибирането в софия да ходя на лекар. При нас още по-малоумното е, че ММ работи нощни смени и ще сме сами с детето и гости от чужбина.Та колкото и да не ни се иска да казвам за проблемите обмислям да се спася при свеки за два дена....

# 245
  • Мнения: 39
Здравейте, явно не само аз имам притеснения, ще се побъркам, мисля че симптомите ми изчезват малко по малко, имам отвреме навреме леки болки ниско долу. Днес съм на преглед да видим как се развиват нещата.

# 246
  • Мнения: 44
shantall, извинявай, искам да те питам на какви ехографи не се вижда нищо (вероятно си писала,но не съм запомнила), бих те посъветвала ако не ходих на хубави ехографи да отидеш в Щерев или Фемина, аз съм 100 кг и там и двата пъти видяха още много рано. Хубава им е техниката. Аз за това казвам,че се съмнявам моята гинеколожка да е видяла жив ембрион при мен, че и 9 мм. Мастната тъкан при мен е като възглавница в коремната област,а съм в 5+6 г.с.и е много рано за обикновен коремен ехограф,но плоден сак определено има. Другата седмица ще ходя във Фемина,там всичко се вижда, как тъпка сърцето евентуално, лежиш и гледаш на огромен екран какво се случва. Обръщат внимание. Знам какво е да се побъркваш от притеснение, аз с първата бременност от 17-18 г.с. до 34-5 г.с. не съм ставала от леглото почти (само четях дали има оцелели бебета във всяка поредна седмица). Стискам палци всичко да е ок при теб и обади се още днес на хубав ехограф. Каквото е писано ще стане. Желая ти много успех и да се похвалиш най-накрая,че сте го видяли това потайно бебе,което от сега ви прави на луди калинки.
позитивно позитивно .... колко да е позитивно след като след повече от 10 дневно закъснение не се вижда нищо, а и има кръвотечение .... пожелавам на всички здрави и пухкави финали! аз до петък ще се побъркам и честно казано обмислям утре с прибирането в софия да ходя на лекар. При нас още по-малоумното е, че ММ работи нощни смени и ще сме сами с детето и гости от чужбина.Та колкото и да не ни се иска да казвам за проблемите обмислям да се спася при свеки за два дена....

# 247
  • Мнения: 1 026
Добро утро момичета.
И при мен ту изчезват симптомите, ту се появяват. Аз също няма да крия, че ми е притиснено и изпадам в паника дали всичко е наред.
Видях, че сте писали за секса- не сме спирали. Винаги сме били много сексуални, но сега желанието ми е огромно.
За работата - ще поработя максимално дълго, надявам се да съм добре.
Аз имам огромна нужда от моренце и почивка и се надявам уикенда пак да изчезнем.
ММ днес е рожденник, ще си празнуваме заедно, че става на 40 и го изби на суеверие Simple Smile
Желая на всички Ви приятни срещи с точиците и само добри новини

# 248
  • София
  • Мнения: 3 016
едната лекарка е в медицински център Доверие, а другата в Майчин дом, на вагинални ехографи са правени прегледите и двата...... не знам днес какво ще свърша, адски ми е притеснено ММ дава вид на спокоен, но в същото време казва, че не е ок да са така нещата. Първата бременност беше чудна, може би заради това сега луднахме и двамата

# 249
  • Мнения: 715
Днес за първи ден започнах терапия назначена от ендокринолог, заради високо тсх, но, с извинение, така ме прокара, това пише че е страничен ефект, но не ми дойде много добре за началото на деня.

Днес започна и леко гадене. Дано е временно, защото с първата бременност се смазах 3 месеца, но сега излизаме сутрин с детето на площафката и никой не ме пита как съм 😂. Иначе много ме е страх да не храна някой детски вирус, ако някой се изкашля взимам детето и бягам. Чудя се как да подсиля системата, за да не ме лепка всичко Sad

# 250
  • Мнения: 87
Здравейте,момичета,аз имам един въпрос.Преди време въртяха реклама на някаква хранителна добавка за бременни,която предотвратява атопичен дерматит при бебето и майката и понеже в детска и тинейджърска възраст имах атопичен дерматит и знам каква гадост е,а от както съм бременна мисля ,че се мъчи да се върне... Таа някоя от вас чувала ли го или сеща ли се за коя добавка говоря ? Малко се отклонявам от темата,за което се извинявам.Иначе сз съм в 6г.с вчера отидох на гинеколог за пръв път,защото имах съвсем леко кафяво зацапване и се изпопритесних,но док каза ,че всичко е ок.изписа дуфастон 3х1 и но-шпа 3х2 превантивно.

# 251
  • Мнения: 22
Здравейте,

Да се отчета - кафяво течение, нямам отлепване на сакчето, но ми дадоха болничен да лежа и да пия но-шпа и утрогестан и дрта седмица пак на преглед. Ембрион още не се вижда, само сакче и мехурче, 24мм. Казаха ми, че това течение попринцип е предвестник на аборт... Дано не стане така.

# 252
  • Мнения: 39
Здравейте,

Да се отчета - кафяво течение, нямам отлепване на сакчето, но ми дадоха болничен да лежа и да пия но-шпа и утрогестан и дрта седмица пак на преглед. Ембрион още не се вижда, само сакче и мехурче, 24мм. Казаха ми, че това течение попринцип е предвестник на аборт... Дано не стане така.
Мисли позитивно, почивай си, хубави книги и филми. Стискам палци другата седмица да ни зарадваш Hug

# 253
  • София
  • Мнения: 3 016
Здравейте,

Да се отчета - кафяво течение, нямам отлепване на сакчето, но ми дадоха болничен да лежа и да пия но-шпа и утрогестан и дрта седмица пак на преглед. Ембрион още не се вижда, само сакче и мехурче, 24мм. Казаха ми, че това течение попринцип е предвестник на аборт... Дано не стане така.

коя седмица си? и колко силно е зацапването?
аз изкарах два дена с кафяво зацапване, последвано от 3 дневно кървене, и въпреки това ЧХГ растеше ... утре съм на преглед и умирам от страх ...

# 254
  • Мнения: 22
Здравейте,

Да се отчета - кафяво течение, нямам отлепване на сакчето, но ми дадоха болничен да лежа и да пия но-шпа и утрогестан и дрта седмица пак на преглед. Ембрион още не се вижда, само сакче и мехурче, 24мм. Казаха ми, че това течение попринцип е предвестник на аборт... Дано не стане така.

коя седмица си? и колко силно е зацапването?
аз изкарах два дена с кафяво зацапване, последвано от 3 дневно кървене, и въпреки това ЧХГ растеше ... утре съм на преглед и умирам от страх ...


Аз съм в 6-та седмица! Зацапването е леко, но се усеща през целия ден, когато ходя до тоалетна. Най-вероятно ще ти дадат за задържане хапчета, това се случвало вече много често. Не се паникьосвай, важното е да си максимално спокойна, за да не ти се объркват хормоните. Ще се справим Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт