За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 32 596
  • 754
  •   1
Отговори
# 300
  • Русе
  • Мнения: 5 210
Скрит текст:
Мога ли да не слагам пудра захар в крема за френска селска торта? В блатовете ще има захар, в кондензираното мляко има захар,конфитюра от боровинки е сладък, не искам да стане много сладко.

https://ipeychev9.blogspot.com/2014/03/blog-post_16.html

# 301
  • Мнения: 9 109
Здравейте!
Много се надявам да ми помогнете със съвет или рецепта. Кулинарните ми способности силно клонят, към нула, а много ми се иска да се науча да правя поне няколко неща, като хората. Мъжът ми все ме врънка, че му се яде яхния от картофи с месо и доматен сос. Не съм пробвала досега поради това, че съм чувала, че картофите не се сваряват ако има домати и се убедих сама, като правих една доматена супа в която имаше и картофи. Варих с часове и си останаха хрупкави. Виждала съм и съм яла такава яхния, обаче как става? Моля, за съвет!
никога не съм слагала доматите накрая. яхнията има друг вкус, когато си се готви с доматите,  а не в края. Слагам ги след задушаването на лука. Хубаво да се задушат и доматите. Картофите слагам в края, когато  месото /ако е с месо, а у нас почти винаги е/ е почти готово. Но! На яхнията не трябват много домати. Слагат се малко. http://pep-4o.blogspot.com/2010/02/blog-post.html Когато бях млада, това ми беше огрромната грешка и не се получаваше яхнията на свеки - на 1 тенджера слагах консерва от 700г домати

# 302
  • Мнения: 18 557
Ох ,Пеп-4о, аз  я сбърках веднъж като изтърсих повече домати  и то скоро , че  и нацелих буркан кисели(зрели, но на вкус киселеят).От тогава не улучвам същото и  все искат  картофената гозба на баба внуците.Сбърканата .На вкус...другар няма,но пък  да не би единствената гозба на девойката да е с неправилните картофи , има такива неувирайки, не се разпадат, а тя очаква да са мазни като уврат.

# 303
  • Мнения: 6 717
И аз това си помислих, да не би момичето да е ползвало фуражни картофи. Аз имах такъв случай преди време, дори бях споделила тук и тогава Пепчо предположи, че картофите са фуражни. Тогава готвих гювеч с месо, варих в слоу кукъра, месото беше готово, картофите, не. прехвърлих в тенджера под налягане, същата работа, не увряха тези картофи и това е. ooooh!

# 304
  • Мнения: 9 109
Може и от картофите, макар и рядко да купувам и аз съм имала 2 пъти такива, единия път с грах си бяха, никакво домати - час и половина варих и хрупаха

# 305
  • Sofia
  • Мнения: 26 383
На зелен фасул каква подправка подхожда?
Джоджен може ли?

# 306
  • Русе
  • Мнения: 5 210
Скрит текст:
На зелен фасул каква подправка подхожда?
Джоджен може ли?

https://ipeychev9.blogspot.com/2017/08/blog-post.html

# 307
  • София
  • Мнения: 4 713
На зелен фасул каква подправка подхожда?
Джоджен може ли?
Аз слагам копър

# 308
  • София
  • Мнения: 4 713

Някоя от вас дали е пробвал този крем за торти, дали е хубав?

# 309
  • Мнения: 2 820
На зелен фасул каква подправка подхожда?
Джоджен може ли?
Аз слагам копър

И аз слагам копър.

# 310
  • От липите до сините камъни
  • Мнения: 234
Здравейте, може ли някой да ми каже, защо ми се напука ганаша с който залях торта?

# 311
  • Мнения: 10 379
Зеленият фасул го правя без домати, само с лук и моркови, накрая слагам оцет и пресован чесън. Също му върви и малко сметана, уплътнява соса.

# 312
  • Мнения: 484
Здравейте, решила съм да правя конфитюр от сърцевината на диня. В рецептата пише, че се слага глюкоза, но може ли глюкозата да се замени с мед? Благодаря предварително  bouquet

# 313
  • Sofia
  • Мнения: 26 383
Не съм чувала за  такъв конфитюр,то динята в само вода и жилки...правила съм/купувала  от динени кори

# 314
  • Мнения: 484
 Doli, ето рецептата
Скрит текст:
Конфитюр от сърцевината на диня
Продукти:
80 мл. глюкоза;300 гр. захар;1 бр.диня
Начин на приготвяне:
Динята се почиства от корите и семките. Течността може да се поизцеди.
Изсипва се в тенджера, добавя се захарта. Слага се на огъня и се бърка, докато пусне още сок. Котлонът се намалява и, преди да започне да кипва, се добавят 80 мл. глюкоза.
Оставя се още 15 минути на огъня и се бърка от време на време. Сваля се от котлона и се оставя малко да изстине.
След 10 мин пак се връща на огъня за около 10-15 минути (може и да не се наложи връщане въобще, ако динята не е пуснала много вода).

Общи условия

Активация на акаунт