Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? ТЕМА 16

  • 34 785
  • 768
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: X
аз слагам клауза - ако напусне до 1год, губи депозита.
@Ivan Donchev 635917
Мястото е хубаво, пеша до Бизнес парка, пусни го на високата цена.

Благодаря много за съветите Simple Smile

# 121
  • Мнения: 817
Съветвате човека да надува балона изкуствено. Аз наех 120 квадрата преди 3 месеца, за 700 лева. На топ място. С утоворката, че вдитането на наема ме губи, като клиент. Задържането на депозита при изнасяне означава, да няма камък, върху камък в имота. Самозабравили сте се от алчност. Само ви чета, без да се обаждам, но прекалявате.

# 122
  • Мнения: X
Съветвате човека да надува балона изкуствено. Аз наех 120 квадрата преди 3 месеца, за 700 лева. На топ място. С утоворката, че вдитането на наема ме губи, като клиент. Задържането на депозита при изнасяне означава, да няма камък, върху камък в имота. Самозабравили сте се от алчност. Само ви чета, без да се обаждам, но прекалявате.
Нека да уточним. Тук не става дума по време на самия договор да се вдигне наема. Нормално е при дългосрочен наем да се седи поне една година. Който иска за по-малко има ербнб и букинг. В крайна сметка никой не ти е опрял пистолет в челото и да те кара да наемеш имот, който не те устройва ценово.

# 123
  • Мнения: X
Изобщо не ми е цел да надувам балона,даже напротив , ще купуваме тристаен апартамент и много бих се радвал да бяхме платили цена по 600 евро на квадрат да речем, но си платихме пазарната,съответно ще изплащаме и ипотека. Затова искам да моя имот да взема също пазарната цена,колкото и условно понятие да е това , ясно е , че някои плащат много изгодни наеми по ред причини, но по мои наблюдения далеч не са мнозинство.

# 124
  • Мнения: 8 795
Съветвате човека да надува балона изкуствено. Аз наех 120 квадрата преди 3 месеца, за 700 лева. На топ място. С утоворката, че вдитането на наема ме губи, като клиент. Задържането на депозита при изнасяне означава, да няма камък, върху камък в имота. Самозабравили сте се от алчност. Само ви чета, без да се обаждам, но прекалявате.
задръжането на депозита отсява наематели имащи някакви краткотрайни намерения към апартамента.  Наемодателят не иска да се разиграва всеки месец да търси клиенти и може да постави тази клауза в договора си. Ако наемателят търси жилище за повече време не виждам какъв е проблема да подпише такава клауза, Аз имам такива наематели и много се уважаваме.
Написах го, защото Иван иска да си даде имота на по-ниска цена, защото и на него му е дошло до гуша от постоянно занимаване с нови наематели. Той пише. че  ще го даде с 10% по-ниско, за да се справи с проблема. Аз му пиша да не си го дава по-ниско. Това си е неговата цена. Какво общо има с балона? Цените се определят от търсенето и предлагането.
Ако вие сте намерили имот 120 м за 700 лева, това не значи, че това е цената. Може вие да сте късметлия и да сте си го намерили. А може и да сте се минали, ако някой е намерил 120м за още по-малко.

# 125
  • Мнения: 817
Ми, има в младост. 80-100 метра за по 600 лева. Не заблуждавайте човека.

# 126
  • Мнения: X
В Младост специално 80 квадрата за 600 лв не мога да се съглася, имам доста познати там под наем и масата е 800-1000 лв.Това за нови тухлени кооперации около нас. Дори да има , единичните случаи не формират пазарната цена. Отделно има разлика между 80 квадрата в полуразпаднала се сграда или пък на поляните над бизнес парка, и такава в поддържана кооперация на тихо място.

Последна редакция: нд, 25 авг 2019, 16:05 от Анонимен

# 127
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 096
Нашата не е на тихо място, сравнително нова кооперация, блокове близнаци, 50-54 кв.  кибритени кутии - масово наемите са 600 и нагоре.

# 128
  • Мнения: 1 554
Съветвате човека да надува балона изкуствено. Аз наех 120 квадрата преди 3 месеца, за 700 лева. На топ място. С утоворката, че вдитането на наема ме губи, като клиент. Задържането на депозита при изнасяне означава, да няма камък, върху камък в имота. Самозабравили сте се от алчност. Само ви чета, без да се обаждам, но прекалявате.
Нека да уточним. Тук не става дума по време на самия договор да се вдигне наема. Нормално е при дългосрочен наем да се седи поне една година. Който иска за по-малко има ербнб и букинг. В крайна сметка никой не ти е опрял пистолет в челото и да те кара да наемеш имот, който не те устройва ценово.

На такава клауза за задържане на депозита или дори на договор, който не мога да прекратя с едномесечно предизвестие, не бих се навила никога. Дори и да търся дългосрочно. Като наемател никога няма как да знам имота, който наемам, какво реално ще ми донесе до главата, когато заживея в него. Може да има някакви откачени съседи или сто други фактора, които да ми вгорчат животеца. А не всички фактори могат да бъдат предвидени и описани като основание за едностранно прекратяване в полза на наемателя. Ако имотът наистина е това, което се презентира, и няма подводни камъни, и аз ще си стоя като наемател и наемодателите ще са доволни. Иначе не

Последна редакция: нд, 25 авг 2019, 17:09 от DES_123

# 129
  • Мнения: 9 859
И моите договори са за минимум 1 година.
Не е.честно да ми губят времето и усилията, за да стоят 3 месеца. После да чистя и да търся нови хора, за мен е загуба на време, която се покрива от минимум 1 депозит. А съвсем е отделен въпросът, че депозитът ми е вече поне наем и половина.

# 130
  • Мнения: 857
Ние никога не задържаме депозит, при нас и наематели стоят поне около 5 години, така че за 20 години почти сме сменили само 3-ма, и то напускат или ако заминат за чужбина или ако се оженят и им трябва по-голямо жилище.
Договорът се подновява година за година.

# 131
  • Мнения: 1 554
Много бързо се виждат и наематели тарикати и наемодатели тарикати. И не се получават нещата, ако се чудят как да се надцакат

# 132
  • Мнения: X
Съветвате човека да надува балона изкуствено. Аз наех 120 квадрата преди 3 месеца, за 700 лева. На топ място. С утоворката, че вдитането на наема ме губи, като клиент. Задържането на депозита при изнасяне означава, да няма камък, върху камък в имота. Самозабравили сте се от алчност. Само ви чета, без да се обаждам, но прекалявате.
Нека да уточним. Тук не става дума по време на самия договор да се вдигне наема. Нормално е при дългосрочен наем да се седи поне една година. Който иска за по-малко има ербнб и букинг. В крайна сметка никой не ти е опрял пистолет в челото и да те кара да наемеш имот, който не те устройва ценово.

На такава клауза за задържане на депозита или дори на договор, който не мога да прекратя с едномесечно предизвестие, не бих се навила никога. Дори и да търся дългосрочно. Като наемател никога няма как да знам имота, който наемам, какво реално ще ми донесе до главата, когато заживея в него. Може да има някакви откачени съседи или сто други фактора, които да ми вгорчат животеца. А не всички фактори могат да бъдат предвидени и описани като основание за едностранно прекратяване в полза на наемателя. Ако имотът наистина е това, което се презентира, и няма подводни камъни, и аз ще си стоя като наемател и наемодателите ще са доволни. Иначе не
Това не е нормално. По тази логика някой, който има работа за примерно 4 месеца в София ще наеме апартамента за уж дългосрочно, а ще си подаде предизвестие на третия месец и ще си тръгне без неустойки. То така може да се наеме апартамент уж дългосрочно в някой курортен град, да си изкара човек лятото като след два месеца си пусне предизвестие и хоп прецакан е наемодателя. Винаги има разлика в цената при дългосрочно и краткросрочно наемане и това е нормално.

Последна редакция: нд, 25 авг 2019, 19:06 от Анонимен

# 133
  • Мнения: 9 859
Точно така. Както аз поемам риск с разни непознати да ги пусна у нас, така и те поемат риск с някакво неизвестно за тях жилище.
Simple Smile

# 134
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 096
Не ги пускаш у вас. Това е чисто и просто бизнес. Този имот ти е с цел даване под наем, ти не живееш там, нали? Така че хайде да не представяме нещата толкова лични.

Общи условия

Активация на акаунт