Пациенти на клиники Бахчеджи Тема 8

  • 53 443
  • 748
  •   2
Отговори
# 105
  • Мнения: 685
Мерси Sisi345.  Разбрах за какво става въпрос.

# 106
  • Мнения: 188
Момичета, след двата теста ПИД, с аномалии на ембрионите, ми назначиха важни тестове - кариотип, генетични, тромбофилия, доколкото ги разбирам. Наред с ТСХ, ХИВ и др - отново. Има ли място  в Бг, където мога да пусна всички? В Бургас, не може... Ако ще е така предпочитам всичко на едно или не е възможно.... Диференцират ли се принципно, като вид тест и място?
И не е ли по-добре и акот цена и като обслужване в Турция? В Бахчеджи правят ли такива?
Благодаря...

# 107
  • Мнения: 75
Момичета, след двата теста ПИД, с аномалии на ембрионите, ми назначиха важни тестове - кариотип, генетични, тромбофилия, доколкото ги разбирам. Наред с ТСХ, ХИВ и др - отново. Има ли място  в Бг, където мога да пусна всички? В Бургас, не може... Ако ще е така предпочитам всичко на едно или не е възможно.... Диференцират ли се принципно, като вид тест и място?
И не е ли по-добре и акот цена и като обслужване в Турция? В Бахчеджи правят ли такива?
Благодаря...

Под "генетични" може да се разбират много неща- и тромбофилиите и кариотипът са вид генетични изследвания.
Тромбофилии можеш да пуснеш в Геника, Майчин дом. Кариотип в Турция, или Геника, Майчин дом.

# 108
  • Мнения: 2 420
Момичета, какво значи "Pooling (Басейн) - за всеки опит 1400 евро" ?

# 109
  • Мнения: 2 999
Сиси, мерси за новата тема и стиснати палци от мен. Чакам добрите новини от теб.
Момичета, успех на всички ви и не се отказвайте. ♥

# 110
  • What are you laughing at?
  • Мнения: 337
Момичета, какво значи "Pooling (Басейн) - за всеки опит 1400 евро" ?

Здравей kris, pooling се прилага при жени с ИЯР, включва  пункция на яйцеклетки, оплождане и замразяване, тоест правят се няколко стимулации една след друга, за да се съберат достатъчно ембриони. Успех Flowers Hibiscus

P.S.
DundyS благодаря за уточнението, коригирах си поста.Hug

Последна редакция: чт, 08 авг 2019, 02:38 от arji

# 111
  • Мнения: 2 999
Само да поясня, че на пулинг не се събират яйцеклетки, а ембриони от различни стимулации - с цел да има достатъчно и да се изберат най-добрите. 🥰😉

# 112
  • Мнения: 100
Kris намерих това видео може да те ориентира много детайлно Simple Smile въпреки че момичетата вече са го направили

 https://bahceci.com/en/tv/what-is-embryo-pooling-process/

quote author=Кris_80 link=topic=1131788.msg39124298#msg39124298 date=1565174608]
Момичета, какво значи "Pooling (Басейн) - за всеки опит 1400 евро" ?
[/quote]

# 113
  • Мнения: 84
Здравейте, момичета, има ли някой, който скоро ще пътува към Турция?

# 114
  • Мнения: 5 380
Момичета, след двата теста ПИД, с аномалии на ембрионите, ми назначиха важни тестове - кариотип, генетични, тромбофилия, доколкото ги разбирам. Наред с ТСХ, ХИВ и др - отново. Има ли място  в Бг, където мога да пусна всички? В Бургас, не може... Ако ще е така предпочитам всичко на едно или не е възможно.... Диференцират ли се принципно, като вид тест и място?
И не е ли по-добре и акот цена и като обслужване в Турция? В Бахчеджи правят ли такива?
Благодаря...

Здравей! Simple Smile
Не съм част от темата, но мога да дам съвет.  Щом си от Бургас, най-добрият вариант, мисля ти е лаборатория Геника във Варна.
Аз самата проучвам въпросните изследвания и конкретно тези, които си изброила ги има в списъка им.
По името на лабораторията, смятам, че що е генетично и имунологично ще го намериш там.

Момичета, да задам и аз едно въпросче. Какви изследвания ви пуснаха в Турция за дисгностициране на намален или изчерпан яйчников резерв? Бяха ли по различни от стандартните за България - ФСХ, ЛХ, Естрадиол, АМХ, Инхибин Б и антрални? Има ли някоя конкретна стойност, на която наблягат?

ПС. Извинявам се ако въпросът ми не е удачен или не е по-темата.

# 115
  • Мнения: 2
Здравейте! След поредния неуспешен инвитро опит имам много лекарства, които няма да използвам - Кринон гел, ампули Прогестан. Ако на някого му трябват да ми пише. Желая здраве и успех на всички!

# 116
  • Мнения: 222
Момичета, след двата теста ПИД, с аномалии на ембрионите, ми назначиха важни тестове - кариотип, генетични, тромбофилия, доколкото ги разбирам. Наред с ТСХ, ХИВ и др - отново. Има ли място  в Бг, където мога да пусна всички? В Бургас, не може... Ако ще е така предпочитам всичко на едно или не е възможно.... Диференцират ли се принципно, като вид тест и място?
И не е ли по-добре и акот цена и като обслужване в Турция? В Бахчеджи правят ли такива?
Благодаря...

Здравей! Simple Smile
Не съм част от темата, но мога да дам съвет.  Щом си от Бургас, най-добрият вариант, мисля ти е лаборатория Геника във Варна.
Аз самата проучвам въпросните изследвания и конкретно тези, които си изброила ги има в списъка им.
По името на лабораторията, смятам, че що е генетично и имунологично ще го намериш там.

Момичета, да задам и аз едно въпросче. Какви изследвания ви пуснаха в Турция за дисгностициране на намален или изчерпан яйчников резерв? Бяха ли по различни от стандартните за България - ФСХ, ЛХ, Естрадиол, АМХ, Инхибин Б и антрални? Има ли някоя конкретна стойност, на която наблягат?

ПС. Извинявам се ако въпросът ми не е удачен или не е по-темата.
Не! На ехографа се разчита. Той не лъже

# 117
  • Мнения: 217
Здравейте, интересува ме какви изследвания трябва да подготвя преди започване на процедурата. На комтролния, тези които носехме дори не ги погледнаха.

# 118
  • Мнения: 2 673
Сиси, мерси за новата тема и стиснати палци от мен. Чакам добрите новини от теб.
Момичета, успех на всички ви и не се отказвайте. ♥
Сърдечно ти благодаря, миличка! Heartpulse Hug
Благодаря от сърце на всички момичета за стиснатите палци! Heart Hug
За съжаление, резултатът е същият като при първия ми трансфер - 1,20 mlU/ml.
Същата дата и същия резултат. Blush Даже си помислих в първия момент
да не е старият ми резултат, че ги правя в една и съща лаборатория.
Неуспехът беше напълно очакван от мен.
Още в деня на трансфера го приех.
За мен този резултат се дължи изцяло на некачествения ембрион.
Ще почина малко, може би след 2-3 м. го планирам следващия трансфер, живот и здраве!
Много късмет желая на всички момичета от сърце! Flowers Four Leaf Clover Heart

# 119
  • Мнения: 217
Сиси, мерси за новата тема и стиснати палци от мен. Чакам добрите новини от теб.
Момичета, успех на всички ви и не се отказвайте. ♥
Сърдечно ти благодаря, миличка! Heartpulse Hug
Благодаря от сърце на всички момичета за стиснатите палци! Heart Hug
За съжаление, резултатът е същият като при първия ми трансфер - 1,20 mlU/ml.
Същата дата и същия резултат. Blush Даже си помислих в първия момент
да не е старият ми резултат, че ги правя в една и съща лаборатория.
Неуспехът беше напълно очакван от мен.
Още в деня на трансфера го приех.
За мен този резултат се дължи изцяло на некачествения ембрион.
Ще почина малко, може би след 2-3 м. го планирам следващия трансфер, живот и здраве!
Много късмет желая на всички момичета от сърце! Flowers Four Leaf Clover Heart
Съжелявам за разочарованието. Ще продъжиш ли в тази клиника? И казаха ли на какво се дължи лошото качество? Не правихте ли пид?

Общи условия

Активация на акаунт