Пациенти на клиники Бахчеджи Тема 8

  • 53 432
  • 748
  •   2
Отговори
# 210
  • Мнения: 68
Здравейте. Днес се опитвам да се свържа с Хафизе, за да ни предвидят и утре да отиваме в клиниката, но не е влизала във вайбър от вчера. Някой има ли някаква информация, дали е на работа? Да не е излезнала в отпуска и за това да не отваря вайбър?

# 211
  • София
  • Мнения: 562
Хафизе е на работа, сама е днес и лети на всички страни, не се е спирала жената.

# 212
  • Мнения: 84
Момичета,  някой ползвал ли е ЛКК комисия за болнични  при лечение в чужбина и от коя клиника е била комисията?

# 213
  • Мнения: 55
Момичета,  някой ползвал ли е ЛКК комисия за болнични  при лечение в чужбина и от коя клиника е била комисията?

Привет,

Вчера отново говорих с НОИ по отношение на болничния за лечение в чужбина. Насоките, които получих от тяхна страна са следните:
1) Чуждата болницата - Турция (може би има значение в коя държава е болницата, защото ме питаха, за коя държава се отнася) ти издава надлеж медицински документ, който важи за тяхната държава, може би най-удачно е да бъде епикриза, подписана и подпечатана от тяхна страна.
2) Този документ се превежда в България от заклет преводач. Не е необходимо да има апостил и някаква допълнителна легализация.
3) С оригиналния турски документ и превода, отивате при личния лекар. Ако той не може да ви издаде болничен със задна дата на база на тези документи, ви дава направление и ви насочва към ЛКК. Личният лекар трябва да каже къде ще е тази комисия.
4) Няма срок за направата на превода и представянето му пред личен лекар и ЛКК, но все пак не бих разчитала това да продължи дълго във времето.
5) По отношение на работодателя, за времето, за което няма да бъдете на работа, но в същото време не можете да  представите и болничен, защото той ще ви се издаде впоследствие, трябва да пуснете отпуск (платен или неплатен), който при представяне на болничния впоследствие ще ви бъде възстановен като дни. По закон болничният прекъсва всички видове отпуски и е с приоритет.
6) След издаване на болничния от лечен лекар или ЛКК, работодателят ви трябва да го представи в НОИ в 3 дневен срок от издаването му и също така да пусне корекция на Декларация №1, която се отнася до месечното осигуряване на служителя (бр. отработени дни, бр. дни в отпуск, бр. дни болнични и т.н.).

Надявам се, тази информация, макар и малко объркана, да помогне на всички вас, защото беше доста трудно да се сдобия с нея. На мен също ми предстои да се възползвам от нея и се надявам да е точна.

От допълнителните 20 дни отпуск (в рамките на 1 год.), можете да се възползвате само от пункцията до трансфера, т.е. когато отивате за трансфер, можете да ползвате не болничен, а отпуск. Отпускът е за сметка на работодателя, той трябва (длъжен е) да ви освободи от работа за този период.

В случай, че имате някакви допълнителни въпроси и мога да отговоря ще се радвам да помогна.

Момичета, моля ви, да споделите места за по-дълъг престой в Истанбул. Някой наемал ли е апартамент от airbnb? Тези от вас, които пътуват с автобус, коя компания предпочитат, за да бъде удобно и за придвижване от автогарата до центъра на Истанбул?

Последна редакция: ср, 04 сеп 2019, 07:00 от AnMary

# 214
  • Мнения: 134
Момичета, моля ви, да споделите места за по-дълъг престой в Истанбул. Някой наемал ли е апартамент от airbnb? Тези от вас, които пътуват с автобус, коя компания предпочитат, за да бъде удобно и за придвижване от автогарата до центъра на Истанбул?
Аз съм наемала апартаменти през airbnb.Нямах оплаквания, всичко беше добре организирано.Последния път обаче, пак бяхме в апартамент,но резервацията ми я направи координаторката от една от посредническите агенции, и не съм се занимавала с тази част.

# 215
  • Мнения: 68
Момичета споделям актуална  информация за границата от вчера. На капитан Андреево на влизане към Турция сутринта нямаше почти никой, но на връщане към 18:30 се беше напълнило и почакахме два часа и половина. Тук бях прочела, че някои момичета са минали без проблем, но явно още има гастарбайтери които се пребират, защотото на опашката основно бяха такива. Иначе в клиниката не сме чакали супер много, около 30-40 мин. Имаше хора, но не беше препълнена чакалнята.

# 216
  • Мнения: 2 420
 Момичета, в момента чакам да ми дойде МЦ.
Притеснението ми е че нямаме граждански брак за сега. Искаме да минем прегледа и ако се заемат с нашият случай да сключим тогава.
  Имахме среща с една от посредническите агенции и ни казаха да се обадим когато ми дойде МЦ 1 ден и да сме готови   на 2-ри ден от цикъла да сме там. Та се чудя дали ще ни прегледат или ни "метнаха" от посредническата агенция?
Имали такива които са отишли първоначално без да са сключили граждански брак?

# 217
  • Мнения: 1 275
Криси,ще ви прегледат и дори може да започнете стимулация.Граждански брак ще искат задължително преди пункцията.Успех!

# 218
  • Мнения: 18
Момичета, в момента чакам да ми дойде МЦ.
Притеснението ми е че нямаме граждански брак за сега. Искаме да минем прегледа и ако се заемат с нашият случай да сключим тогава.
  Имахме среща с една от посредническите агенции и ни казаха да се обадим когато ми дойде МЦ 1 ден и да сме готови   на 2-ри ден от цикъла да сме там. Та се чудя дали ще ни прегледат или ни "метнаха" от посредническата агенция?
Имали такива които са отишли първоначално без да са сключили граждански брак?

Да. На нас ни искаха брачното свидетелство преди пункцията. Имате около 12 дни да се ожените 🙂 успех!

# 219
  • Мнения: 183
Kris, ще ви прегледат, но ако започнете стимулация веднага, няма да имате много време за сключване на граждански брак, а той е задължителен за пункцията в Турция.

# 220
  • Мнения: 2 673
Крис, успех и от мен! Стискам палци! Flowers Four Leaf Clover Heartpulse

# 221
  • Мнения: 2 420
Благодаря ви момичета!
Понеже ми излязоха днес изследванията и малка искрица надежда се появи, че може и да се заемат с  моя случай.
По - назад в темата съм писала, че  съм на 38г .
От 5-6 г се мъчим да имаме дете. 2016г ме оперираха лапароскопски от ендометриална киста. Едва миналата година се наеха да да ме стимулират( все не виждаха Я) . Не им харесаха как растат фоликулите и приключиха стимулацията. Обаче от тая стимулация се сдобих със задържан фоликул . Пунктираха го  и ми предложиха предвид, че съм ИЯР да направя ин витро с ДЯ . Съгласих се, но и при двата трансфера  свеж и ЗЕТ нямаше имплантация.
Сега съм втори месец след неуспешният ЗЕТ и резултатите ми на втори ден от МЦ
LH                 9.18    mIU/ml      Фол.-до12.6,   Ов.:до 95.6,Лут.:до11.4, Мено:до58.5
FSH              11.48   mIU/ml      Фол:до 12,5;   Ов:до 21,5;Лут:до 7,7;Мено:до 134,8
Estradiol       34.48   pg/ml         Фол:12,5-166: Ов:85.51-498;Лут:43.8-211; Мено:5.0-54.7
 AMH Plus /ECLIA/      5.100   pmol/l   2.890 - 49.700 
Ако правилно го преобразувам идва, че АМХ   ми е 0.714 ng/ml     ( Ноември 2017г (AMH)  0.521 ng/ml  1.00 - 6.80 )
Сега се чудя как да си преведа епикризите ? Примерно  б.о. какво трябва да значи ( ляв яйчник б.о) ?

# 222
  • Мнения: 210
Благодаря ви момичета!
Понеже ми излязоха днес изследванията и малка искрица надежда се появи, че може и да се заемат с  моя случай.
По - назад в темата съм писала, че  съм на 38г .
От 5-6 г се мъчим да имаме дете. 2016г ме оперираха лапароскопски от ендометриална киста. Едва миналата година се наеха да да ме стимулират( все не виждаха Я) . Не им харесаха как растат фоликулите и приключиха стимулацията. Обаче от тая стимулация се сдобих със задържан фоликул . Пунктираха го  и ми предложиха предвид, че съм ИЯР да направя ин витро с ДЯ . Съгласих се, но и при двата трансфера  свеж и ЗЕТ нямаше имплантация.
Сега съм втори месец след неуспешният ЗЕТ и резултатите ми на втори ден от МЦ
LH                 9.18    mIU/ml      Фол.-до12.6,   Ов.:до 95.6,Лут.:до11.4, Мено:до58.5
FSH              11.48   mIU/ml      Фол:до 12,5;   Ов:до 21,5;Лут:до 7,7;Мено:до 134,8
Estradiol       34.48   pg/ml         Фол:12,5-166: Ов:85.51-498;Лут:43.8-211; Мено:5.0-54.7
 AMH Plus /ECLIA/      5.100   pmol/l   2.890 - 49.700 
Ако правилно го преобразувам идва, че АМХ   ми е 0.714 ng/ml     ( Ноември 2017г (AMH)  0.521 ng/ml  1.00 - 6.80 )
Сега се чудя как да си преведа епикризите ? Примерно  б.о. какво трябва да значи ( ляв яйчник б.о) ?
Б.о значи без особености( без усложнения) ,аз имам също епикриза и така са го превели. Дано съм била от полза.🤗

# 223
  • Мнения: 222
Момичета, приятелка е бременна от първи опит в Бахчеджи, има нужда от пролутекс 25 мг. Някой, който е там в момента, ако може да вземе, да ми пиши на лични, благодаря!

# 224
  • Мнения: 53
Здравейте момичета, изкачах да минат критичните седмици, за да ви се похваля с хубавия резултат и невероятния шум на мъничко сърчице. Пожелавам всички да чуят това вълнуващо туптене. * - *

Общи условия

Активация на акаунт