Как да зачена момче?

  • 5 089
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 045
Една приятелка имам, която убедено твърди, че сексът в деня на самата овулация води до зачеване на момче, а предния/по-предния ден - момиче - било свързано с живота на сперматозоидите, който бил различен според хромозомата за момче/момиче.

Да, точно това съм чела и аз,само че момиче става при секс след Ову, а не преди.А също като цяло сперматозоидите ,носители на женска хромозома могат да оцелеят по-дълго,от другите.Имаше нещо и за средата , в която се развиват-ако е по-алкална е от единия пол, при по-киселинна от другия,но не си спомням.Иначе при инвитро е забранено в БГ да се избира пола(ние с ММ много искаме момиче, защото ни е страх ако е момче да не е пак с аутизъм като синът ни,но  ни казаха, че това не е достатъчно основание за селектиране на пола).

# 16
  • Мнения: 19
Една приятелка имам, която убедено твърди, че сексът в деня на самата овулация води до зачеване на момче, а предния/по-предния ден - момиче - било свързано с живота на сперматозоидите, който бил различен според хромозомата за момче/момиче.

Да,аз четох доста по темата и майима нещо такова, заради бързината на сперматозоидите. Мерси.

# 17
  • Мнения: 241
Не съм убедена, че сексът след овулация може да доведе много успешно до зачеване ... поне не и в първите три седмици след овулацията. Grinning
Една приятелка имам, която убедено твърди, че сексът в деня на самата овулация води до зачеване на момче, а предния/по-предния ден - момиче - било свързано с живота на сперматозоидите, който бил различен според хромозомата за момче/момиче.

Да, точно това съм чела и аз,само че момиче става при секс след Ову, а не преди.А също като цяло сперматозоидите ,носители на женска хромозома могат да оцелеят по-дълго,от другите.Имаше нещо и за средата , в която се развиват-ако е по-алкална е от единия пол, при по-киселинна от другия,но не си спомням.Иначе при инвитро е забранено в БГ да се избира пола(ние с ММ много искаме момиче, защото ни е страх ако е момче да не е пак с аутизъм като синът ни,но  ни казаха, че това не е достатъчно основание за селектиране на пола).

# 18
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 045
Става въпрос до 24-36 часа след нея.То иначе няма как да стане...

# 19
  • Мнения: 175
В Испания при инвитро можеш да избираш пола.

# 20
  • Мнения: X
След овулация- това е процесът на пукане на фоликула и отделянето на зряла яйцеклетка- тази въпросна яйцеклетка живее 4-12часа. Та 24-36 часа след нея какво точно се очаква да се оплоди не разбирам.

# 21
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 045
Хм, сега си обяснявам защо инсетата ми бяха неуспешни, ако наистина яйцеклетката живее само толкова, всеки път ми ги правеха минимум 12 часа след пукването на фоликула...

След овулация- това е процесът на пукане на фоликула и отделянето на зряла яйцеклетка- тази въпросна яйцеклетка живее 4-12часа. Та 24-36 часа след нея какво точно се очаква да се оплоди не разбирам.

# 22
  • Мнения: 19
Значи, секс в деня на О или предния ден, възможностат да е момче е по-голяма в сравнение соплождането в деня след овулацията. Обаче пък като се замился, хората като искат бебе, просто правят секс през целия период няколко дни преди и след О, така че излиза, че няма как да нагласиш нищо. Чист късмет. Вижда ми се глупаво, да се прависекс само преди О и в деня на О само, защото евентуално тогава има възможност (но не е сигурно въобще)да стане момче.

# 23
  • Мнения: 4 672
Мне, аз съм доказателство, че малко след овулация не означава момиче.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Е, как след овулация, бе, хора? Тая теория се основава на това, че Y-сперматозоидите са по-бързи, а Х-по-издържливи, т.е. докато чакат овулацията ще оцелеят основно Х. Ако сексът е след овулация, какво се очаква да се постигне? Първо, че най-вероятно до оплождане изобщо няма да се стигне, защото яйцеклетката живее кратко, второ, дори и да е още жизнеспособна, нали пак Y ще са по-бързи.

# 25
  • На върха на вълната
  • Мнения: 196
И аз искам син, защото винаги съм мечтала да имам брат, но каквото се появи.. Важна е усмивката на личицето Simple Smile

# 26
  • Мнения: 19
Добре де, в крайна сметка, изобщо за да е по-сигурно зачеването, в кои дни трябва да се прави най-много секс. То стана ясно, че това с момчето, не може да се нагласи. Simple Smile

# 27
  • Мнения: 4 672
Около дните на овулация, ама някои жени си я усещат с точност Simple Smile Яйцеклетката живее 12-24 часа, но се отделя няколко часа след овулацията, т.е. много жени го усещат, но забременяване може да стане след часове, не на момента да се дебне. Теоретично в ден-два преди овулация би трябвало да има повече шансове, ама не е правило.







# 28
  • Мнения: 10 705
При класическо ин-витро шансът бебето да е момче е по-голям.
При ИКСИ-процедурите, където се селектира сперматозоидът , обратно - момичетата са повече.

# 29
  • Мнения: 2 919
И аз четох , че зачеването в деня на овулация ще стане момче , но при опита ни излезе едно прекрасно момиченце , така че и това няма да е .
От мъжа зависи всичко , ако не е каквото иска , да се сърди на себе си .

Общи условия

Активация на акаунт