Как да зачена момче?

  • 5 091
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
Здравейте момичета!

Знам, че зачеването на дете е Божа работа. Знам, че най-ценното е да е здраво бебенцето и едва ли има начини да предвидиш пола на детето, но все пак... Ако някоя от вас има информация или съвет, нещо, което е приложила и изпитала, ще се радвам да прочета и ще бъда благодарна. Благодаря! Heart

# 1
# 2
  • Мнения: 13 082
А защо е толкова важно да е мъжко чадото?

# 3
  • София
  • Мнения: 7 997
С проява на повече разум и познания по биология.

# 4
  • София
  • Мнения: 28 758
Здравейте момичета!

Знам, че зачеването на дете е Божа работа. Знам, че най-ценното е да е здраво бебенцето и едва ли има начини да предвидиш пола на детето, но все пак... Ако някоя от вас има информация или съвет, нещо, което е приложила и изпитала, ще се радвам да прочета и ще бъда благодарна. Благодаря! Heart
Не, работа на партньора е.

По въпроса: все още няма сигурен, научно доказан начин. Бабините деветини не ги броя – освен за смях, за друго не стават.

# 5
  • Мнения: 19
Чела съм някои неща, свързани с Лунния  календар. Обаче на повечето места така е обяснено, че нищо не мога да разбера.

# 6
  • София
  • Мнения: 23 174
в някои държави е разрешено избора на пол при инвитро, но не знам точно кои.

# 7
  • Мнения: 2 081
в някои държави е разрешено избора на пол при инвитро, но не знам точно кои.

 и тук го има срещу  допълнителна "скромна" сума . Моя приятелка го направи .

# 8
  • Мнения: 4 676
Не можеш да го контролираш. Принципно се смята, че мъжете, които имат братя, и бащите им са имали братя и т.н., е по-вероятно да имат синове. Но като се огледам край мен, и това е около 50%, тъй че ... Няма как да контролираш, но пък ако толкова държиш, си направи проучване колко момчетата са се раждали в семейството на партньора и подбирай по това. И пак може да останеш изненадана.

В определени исторически периоди се раждат подчертано повече момчета, в други - момичета. Например след Втората световна война в Германия и СССР се раждат повече момчета (вероятно и след други войни). Ето малко научни данни: https://e-vestnik.bg/2417/%d0%bc%d1%8a%d0%b6%d0%b5%d1%82%d0%b5-% … b5-%d0%b5-%d1%8f/

# 9
  • Мнения: 8 956
Полът на бебето не е божа работа, а работа на мъжът, т.е. изцяло от него зависи така да са каже.

# 10
  • Мнения: 2 173
Какъв ще е полът на бебето се определя единствено от това , какъв сперматозоид ще стигне и ще оплоди яйцеклетката.
Защо е толкова важно да е момче, че чак и до форум стига. Мъжът също не може да направи нищо по въпроса.

Иначе момче може да се зачене като яйцеклетката се оплоди от сперматозоид “У”.....

# 11
  • София
  • Мнения: 23 174
в някои държави е разрешено избора на пол при инвитро, но не знам точно кои.

 и тук го има срещу  допълнителна "скромна" сума . Моя приятелка го направи .
по нашите закони не е редно, мисля че се прави изключение само при наследствени генетични болести, но не съм съвсем сигурна.

# 12
  • Мнения: 4 518
в някои държави е разрешено избора на пол при инвитро, но не знам точно кои.

 и тук го има срещу  допълнителна "скромна" сума . Моя приятелка го направи .
по нашите закони не е редно, мисля че се прави изключение само при наследствени генетични болести, но не съм съвсем сигурна.

Точно така. Ако е доказано, че има генетичен проблем, който ще се предаде само на момче или само на момиче правят тест. Когато проблемът е съвместим с живота родителите имат право на избор.
Четох за един случай за множество аборти при сериозен мъжки фактор, накрая се оказа, че ако двойката имат момче, то ще има абсолютно същите репродуктивни проблеми и вече имат момиче.

# 13
  • Мнения: 2 081
в някои държави е разрешено избора на пол при инвитро, но не знам точно кои.

 и тук го има срещу  допълнителна "скромна" сума . Моя приятелка го направи .
по нашите закони не е редно, мисля че се прави изключение само при наследствени генетични болести, но не съм съвсем сигурна.


По принцип не се практикува в България за това беше и допълнителната сума , явно са изпратили някъде ембрионите , за да се изследва пола .От три едно момче ( вече е на 4 години) и две момичета замразени за следващата бременност . Звучи много странно , но е факт , просто много искаха момче . не са имали репродуктивни проблеми .

# 14
  • Мнения: 241
Една приятелка имам, която убедено твърди, че сексът в деня на самата овулация води до зачеване на момче, а предния/по-предния ден - момиче - било свързано с живота на сперматозоидите, който бил различен според хромозомата за момче/момиче.

# 15
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 047
Една приятелка имам, която убедено твърди, че сексът в деня на самата овулация води до зачеване на момче, а предния/по-предния ден - момиче - било свързано с живота на сперматозоидите, който бил различен според хромозомата за момче/момиче.

Да, точно това съм чела и аз,само че момиче става при секс след Ову, а не преди.А също като цяло сперматозоидите ,носители на женска хромозома могат да оцелеят по-дълго,от другите.Имаше нещо и за средата , в която се развиват-ако е по-алкална е от единия пол, при по-киселинна от другия,но не си спомням.Иначе при инвитро е забранено в БГ да се избира пола(ние с ММ много искаме момиче, защото ни е страх ако е момче да не е пак с аутизъм като синът ни,но  ни казаха, че това не е достатъчно основание за селектиране на пола).

# 16
  • Мнения: 19
Една приятелка имам, която убедено твърди, че сексът в деня на самата овулация води до зачеване на момче, а предния/по-предния ден - момиче - било свързано с живота на сперматозоидите, който бил различен според хромозомата за момче/момиче.

Да,аз четох доста по темата и майима нещо такова, заради бързината на сперматозоидите. Мерси.

# 17
  • Мнения: 241
Не съм убедена, че сексът след овулация може да доведе много успешно до зачеване ... поне не и в първите три седмици след овулацията. Grinning
Една приятелка имам, която убедено твърди, че сексът в деня на самата овулация води до зачеване на момче, а предния/по-предния ден - момиче - било свързано с живота на сперматозоидите, който бил различен според хромозомата за момче/момиче.

Да, точно това съм чела и аз,само че момиче става при секс след Ову, а не преди.А също като цяло сперматозоидите ,носители на женска хромозома могат да оцелеят по-дълго,от другите.Имаше нещо и за средата , в която се развиват-ако е по-алкална е от единия пол, при по-киселинна от другия,но не си спомням.Иначе при инвитро е забранено в БГ да се избира пола(ние с ММ много искаме момиче, защото ни е страх ако е момче да не е пак с аутизъм като синът ни,но  ни казаха, че това не е достатъчно основание за селектиране на пола).

# 18
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 047
Става въпрос до 24-36 часа след нея.То иначе няма как да стане...

# 19
  • Мнения: 175
В Испания при инвитро можеш да избираш пола.

# 20
  • Мнения: X
След овулация- това е процесът на пукане на фоликула и отделянето на зряла яйцеклетка- тази въпросна яйцеклетка живее 4-12часа. Та 24-36 часа след нея какво точно се очаква да се оплоди не разбирам.

# 21
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 047
Хм, сега си обяснявам защо инсетата ми бяха неуспешни, ако наистина яйцеклетката живее само толкова, всеки път ми ги правеха минимум 12 часа след пукването на фоликула...

След овулация- това е процесът на пукане на фоликула и отделянето на зряла яйцеклетка- тази въпросна яйцеклетка живее 4-12часа. Та 24-36 часа след нея какво точно се очаква да се оплоди не разбирам.

# 22
  • Мнения: 19
Значи, секс в деня на О или предния ден, възможностат да е момче е по-голяма в сравнение соплождането в деня след овулацията. Обаче пък като се замился, хората като искат бебе, просто правят секс през целия период няколко дни преди и след О, така че излиза, че няма как да нагласиш нищо. Чист късмет. Вижда ми се глупаво, да се прависекс само преди О и в деня на О само, защото евентуално тогава има възможност (но не е сигурно въобще)да стане момче.

# 23
  • Мнения: 4 676
Мне, аз съм доказателство, че малко след овулация не означава момиче.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Е, как след овулация, бе, хора? Тая теория се основава на това, че Y-сперматозоидите са по-бързи, а Х-по-издържливи, т.е. докато чакат овулацията ще оцелеят основно Х. Ако сексът е след овулация, какво се очаква да се постигне? Първо, че най-вероятно до оплождане изобщо няма да се стигне, защото яйцеклетката живее кратко, второ, дори и да е още жизнеспособна, нали пак Y ще са по-бързи.

# 25
  • На върха на вълната
  • Мнения: 196
И аз искам син, защото винаги съм мечтала да имам брат, но каквото се появи.. Важна е усмивката на личицето Simple Smile

# 26
  • Мнения: 19
Добре де, в крайна сметка, изобщо за да е по-сигурно зачеването, в кои дни трябва да се прави най-много секс. То стана ясно, че това с момчето, не може да се нагласи. Simple Smile

# 27
  • Мнения: 4 676
Около дните на овулация, ама някои жени си я усещат с точност Simple Smile Яйцеклетката живее 12-24 часа, но се отделя няколко часа след овулацията, т.е. много жени го усещат, но забременяване може да стане след часове, не на момента да се дебне. Теоретично в ден-два преди овулация би трябвало да има повече шансове, ама не е правило.







# 28
  • Мнения: 10 705
При класическо ин-витро шансът бебето да е момче е по-голям.
При ИКСИ-процедурите, където се селектира сперматозоидът , обратно - момичетата са повече.

# 29
  • Мнения: 2 921
И аз четох , че зачеването в деня на овулация ще стане момче , но при опита ни излезе едно прекрасно момиченце , така че и това няма да е .
От мъжа зависи всичко , ако не е каквото иска , да се сърди на себе си .

# 30
  • Мнения: 607
Това със замразените момичета ми звучи,  като филм  на ужасите или " Индиана Джоунс в храма на обречените"
То медицината толкова напредва, вярно,  след 20 години няма да бременеят жените, ще има изкуствени матки
ама.......

# 31
  • Мнения: X
Е, и? Те не произвеждат женски сперматозоиди ли или какво? Не разбирам случайността, че в родата на ТМ от 4 поколения насам няма момичета, какво биологично научно обяснение има; и има ли отговор на въпроса как да се зачене момче или предлагаш ТМ като разплоден кон? Не се заяждам, осъзнавам как звучи, просто не успях да си формулирам поста пи-мило звучащ.
За да не е спам- моите 2 момчета са ин-витро. Ето ви един метод, който дава 50% вероятност за момче.

# 32
  • Мнения: 10 705
За да не е спам- моите 2 момчета са ин-витро. Ето ви един метод, който дава 50% вероятност за момче.

Ако ми разрешиш, ще те поправя  - над 56 - 60 % е вероятността за момче както по-горе писах при класическото ин-витро. Мисля, че няма все още обяснение на тази статистика.
Моето момченце също е ин-витро Simple Smile

# 33
  • Мнения: 20
Не можеш да го контролираш. Принципно се смята, че мъжете, които имат братя, и бащите им са имали братя и т.н., е по-вероятно да имат синове. Но като се огледам край мен, и това е около 50%, тъй че ... Няма как да контролираш, но пък ако толкова държиш, си направи проучване колко момчетата са се раждали в семейството на партньора и подбирай по това. И пак може да останеш изненадана.

В определени исторически периоди се раждат подчертано повече момчета, в други - момичета. Например след Втората световна война в Германия и СССР се раждат повече момчета (вероятно и след други войни). Ето малко научни данни: https://e-vestnik.bg/2417/%d0%bc%d1%8a%d0%b6%d0%b5%d1%82%d0%b5-% … b5-%d0%b5-%d1%8f/

при мъжът ми са 4 деца-той+2 сестри и 1 брат.по равно са 😂 според мен е глупаво да  мислиш,че може да заченеш даден пол.не ги решаваме ние тия      неща и точка

# 34
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 047
Това със замразените момичета ми звучи,  като филм  на ужасите или " Индиана Джоунс в храма на обречените"
То медицината толкова напредва, вярно,  след 20 години няма да бременеят жените, ще има изкуствени матки
ама.......

Малко извън темата, ама защо да е като филм на ужасите.Почти всички,които сме с инвитро сме забременели със замразени бебета.Самата аз в момента имам един замразен ембрион и се надявам есента да стана бременна и в началото на другото лято да гушкам едно сладко бебе.Няма никаква разлика между нормално заченатите деца(синът ми е такъв) и замразените бебета(за мой късмет вече познавам няколко такива).

# 35
  • Мнения: 2 921
А защо трябва да е момче , момиченцата са толкова хубави .....

# 36
  • Мнения: X
Вероятно проекто-таткото се има за мюсюлманин.

# 37
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 047
Не е вярно,че всеки мъж иска момче-моите кум и зет и двамата искаха момичета и имат по две.При нас ММ му беше все едно какво ще е,а аз много,ама страшно много исках момче.Е,сега искаме момиче,ама каквото,такова...

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 3 594
Свещеникът, който кръщава сина ми, имаше пет щерки. Много искал момче, за да го наследи професионално, но нямаше намерение да пробва шести път... Laughing

# 39
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 047
Свещеникът, който кръщава сина ми, имаше пет щерки. Много искал момче, за да го наследи професионално, но нямаше намерение да пробва шести път... Laughing

Баба ми бяха 5 сестри точно защото баща ѝ искал много син.Е след петата дъщеря се отказал,ама едно време много са държели да има мъжки наследник родът на мъжа...

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
Ако намерите сигурна рецепта за мома първо на мен да кажете. Joy

# 41
  • Мнения: 23
Свещеникът, който кръщава сина ми, имаше пет щерки. Много искал момче, за да го наследи професионално, но нямаше намерение да пробва шести път... Laughing
Rosi sveshtennikut ot Veliko Tarnovo li e ?

____________
Пишете на кирилица.

Последна редакция: пт, 02 авг 2019, 09:55 от AnMary

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 3 594
Свещеникът, който кръщава сина ми, имаше пет щерки. Много искал момче, за да го наследи професионално, но нямаше намерение да пробва шести път... Laughing

Rosi sveshtennikut ot Veliko Tarnovo li e ?
Да, там го кръщавахме.

# 43
  • Мнения: 1 308
Брус Уилис има 5 дъщери (3+2). Предполага се, че е искал момче, но уви. Щом при неговите финанси не е станало, какво остава за прочитане на "таен метод" из форумите.

# 44
  • Мнения: 8 956
Имам и момиче и момче, да ти кажа, заченати са по един и същи начин. 😅😅😅
Всеки път като видя темата и ми става смешно, няма да спра да се изненадвам  що за теми има в този форум. 😆

# 45
  • На върха на вълната
  • Мнения: 196
Все пак, ако забременееш с момченце, сподели тук. Grin

# 46
  • Мнения: 562
Хахаха е аз съм жив пример, че календарите и тоновете лъжат. По календари, изчисления, пози, години и т.н. съм правена за момче. Естествено не съм се показала на видеозона, ама по записи-момче. Майка имала вътрешно чувство, че съм момиче, че даже се хващали на бас с доктора, който бил убеден, че бебето ще е мъжко. Цялата рода и те се готвили за момче. Баба(от страна на бащата) ръсила майка със сол и там, къде се била почесала, пак на мъжко и накрая... Хахаха раждам се аз, момиче от всякъде. Даже майка като родила питала доктора, това ли му е мъжкото. Хахаха. Даже майка като се обадила на бащата да му каже и викал да се върне да прояери. Та насред зима са изписли момиченце в синьо хахахаха и до днес обичам синия цвят. Ама съм разочарованието на баща ми. Цял живот е искал момче, ама нъцки-две момичета.
Друг такъв случей е една позната, толкова и се искаше момче, накупи един куп сини дрехи и накрая второ момиче.
Трети слуей - моя приятелка след аборт разбира, че не може да забременее с момче. Има някаква хромозомна аномалуя, която отхяърля у хромозомата. Наследено било от майка и, която 9-10 години преди тях не успяли да си имат дечица, все ги губела. Накрая за 3 години 2 момиченца.
Така че не се гответе за това и онова предварително. И аз преди имах симпатии, ама след една година безуспешни опити вече каквото и да е, само да е живо и здраво.
Опити много, бабешки приказки бол. Работете си за бебе, пък каквото излвзе

# 47
  • Мнения: 4 518
Кажете как да зачена, пък после ще го мъдрим момче или момиче Thinking

# 48
  • Мнения: 562
Кажете как да зачена, пък после ще го мъдрим момче или момиче Thinking
Началото е сядате и говорите дали и двамата наистина искате дете.
Ами ако имате късмет по нормалния начин... там за птичките и пчеличките не са ли обяснявали? Ако не стане така- тестове за ову, мерене на температура  и ако не стане се насочвате към специалист по репродуктивно здраве. Там вече е индивидуално.

Успех в бебеправенето!

# 49
  • Мнения: 2 758
Ето как: сядаш на балкона, в сряда, в 23:45, обръщаш се на изток, изпиваш една чаша калвадос, прекръстваш се и преди да си легнеш си миеш косата с олио от авокадо.

# 50
  • Мнения: 4 518
Помбер, първо трябва да ми бият гърне, иначе язък за олиото и авокадото.

# 51
  • Мнения: 2 124
Чак пък такъв мерак за момче, щом една двойка има такива претенции значи не е дорасла още за дете.
Ако е момиче ще го върнат обратно ли?

# 52
  • Мнения: 82
Бяха ми показвали преди някакви чертежи за пол на бебето. Така изглеждаха, не знам как се казват. Но така и не успях да го науча как се прави това нещо. Не му разбрах принципа. 😕 Иначе скоро гледах, че има такива приложения. Кога с какъв пол ще забременееш, според датата - не знам дали работят, но ако е, според лунния календар и ако е вярно изчислено... Защо не?! Joy

# 53
  • Мнения: 1 308
Чак пък такъв мерак за момче, щом една двойка има такива претенции значи не е дорасла още за дете.
Не знам дали са дорасли ама ти определено си умствено ограничена при такива обобщения.

# 54
  • Мнения: 2 124
По-ограничена от теб едва ли съм.

Хора се борят по 13 години със стерилитет, други пък имат претенции какво да бъде.
Ами не са дорасли за дете, щом се пънкат да заченат момче( нищо, че чисто от  биологична гледна точка не е възможно  да го нагласаят) пък видиш ли излезе момиче какво правим ?

Рекламация!?

Нека първо направят преговор по биология, та разберат как се определя пола на бебето и може би ще са готови за дете.

# 55
  • На върха на вълната
  • Мнения: 196
В крайна сметка.. Авторке, сподели когато забременееш и разбереш пола. Майка ми и тя много е искала момче, но сме две сестри.

# 56
  • Мнения: 1 308
По-ограничена от теб едва ли съм.

Хора се борят по 13 години със стерилитет, други пък имат претенции какво да бъде.
Ами не са дорасли за дете, щом се пънкат да заченат момче( нищо, че чисто от  биологична гледна точка не е възможно  да го нагласаят) пък видиш ли излезе момиче какво правим ?

Рекламация!?

Нека първо направят преговор по биология, та разберат как се определя пола на бебето и може би ще са готови за дете.
Никой не ти говори за рекламации. Хората се интересуват, ако има някаква закономерност и могат да увеличат шанса за момче (в случая) да я използват. Естествено, че който се бори със стерилитет ще се радва на каквото дойде. Но това не значи, че ако искаш да имаш конкретно момче или момиче си ненормален. Така че определено си ограничена откъм въображение, но няма изгледи да го разбереш.

# 57
  • Мнения: 2 124
Ами не,  може би съм ограничена откъм вярване в бабини девитини.......

Не е лошо човек да мисли рационално.

Продължавам да съм на мнение, че щом човек си мисли, че може да повлияе на този процес( изключително несериозно), просто не е готов още за дете.

Такъв зор за момче, че чак и тема да се пуска..несериозно е.

# 58
  • На върха на вълната
  • Мнения: 196
Аз също искам момченце, тъй като като дете исках брат, но и момиченце не отказвам. Даже братче и сестриче ми се струва много добре. Абе важното е да са живи и здрави, другото е само прищявка.

# 59
  • Мнения: 562
Качвам някколко календара да си реши всеки по кой иска да засича. Аз засичам по тях всеки път различно. Хахаха пак добре , че разглеждат само два пола, а не 31 пола, като в САЩ
Скрит текст:
Статията за половете в САЩ
http://www.memoriabg.com/2016/05/27/new-york-gender/



# 60
  • София
  • Мнения: 8 937
Най-точен при моите трима е средния календар, но всички ми смятат първородния за щерка.

Общи условия

Активация на акаунт