Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 7

  • 52 547
  • 757
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 20 172
Оф, мамолога при който ходя, е против пиенето на каквото и да било - ямсове, иглики, Ремифемин и тн. А то сега по жегите особено не се издържа, не знам какво да правя 🙀

# 106
  • Русе
  • Мнения: 7 795
Защо  Shocked
Това са хранителни добавки и не съм чела да са някакви вредни? Обоснова ли се защо?

# 107
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 327
Правите ли почивки от игликата или я пиете постоянно?

# 108
  • Мнения: 20 172
Точно защото са хранителни добавки, и не е проучено добре действието им.

# 109
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Оф, мамолога при който ходя, е против пиенето на каквото и да било - ямсове, иглики, Ремифемин и тн. А то сега по жегите особено не се издържа, не знам какво да правя 🙀
Мъж ли е...да дойде той да се пОти тогава...той като един гинеколог, които ми предписа навремето примолут пор. Викам д-ре нещо страшно е с тоя прогестерон, иде ми да избия всички докато го приемам, толкова ми ставаше нервно...той отговори спокойно - да се научат да  се пазят, аз как съм оцелял толкова години Joy

# 110
  • Мнения: 1 052
Да се запиша и аз тук:grinning:
На 42г. ще стана скоро. Последните 2 години имам 1-2 годишно аномалии с цикъла. Примерно 10-дневно закъснение. През останалото време е наред. Други оплаквания нямам Blush
Трето лято вече на морето съм абонирана за проблем /на море съм за повече от месец/. Първото не спря да ми зацапва около месец. Второто лято изобщо не ми дойде, а миналия месец ми дойде на 19-ти ден и сега пак на 16-ти. До лекар ще мога да стигна най-малко след две седмици.
Дали е хормонално или е възможна някоя миома /не съм запозната с тях/.
Вероятно хормоните не са в ред, но май не ми се пият хормонални хапове впредвид, че други оплаквания нямам.
Един лекар казва, че трябва да се взимат, за да се поддържа редовен цикъл до 46-47г., а друг - ако има девет редовни цикъла в годината всичко е наред и не е нужно.
Конкретен въпрос май нямам Blush   Има ли смисъл да изследвам хормони и какъв отговор ще дадат те предвид възрастта?
Да препоръчате гинеколог в София, не мога да намеря “моя”.

# 111
  • Мнения: 10 264
Lemy аз не съм от София. Ходих на мамолог при местно светило.

Ели-дечкин аз имам уж определена плътност на гърдата -над 50%. Явно различни държави, различни правила, различни регулации. Сега вече и аз ще съм с личен онкохирург за напред в годините, независимо от резултата.

# 112
  • Русе
  • Мнения: 7 795
Явно по скоро зависи от задапаратното устройство.
Въпреки, че ясно ми се напипваха фиброаденомите, на мамографията не излизаха и ме изпращаха с думите, че всичко ми е наред. И така, всяка година ме викаха. Нали беше на частно, към 150 евро някъде беше  newsm78
Тук само с ехограф ме гледат и всичко се вижда.

# 113
  • Мнения: 10 264
Тя и на мен Александрова миналата година ми каза само с видеозон до 50 години, ама изненада. Тук пък въобще не пожелаха на видеозон. Абе въобще кой какво гледа, какво казва на никой нямам доверие. Само да минаваме между капките, че е голямо изпитание на нервите и семейството. Калцификат на видеоеозн не се виждал. А тоя моя абасурд да се види на мамограма. Какво увеличили над 10 пъти, какво приближили......та чак така се видяло. Иначе с просто око не няма нищо.

# 114
  • Miami
  • Мнения: 412
vici75, стискам палци всичко да е наред!

# 115
  • София
  • Мнения: 6 182
А какво точно представлява калцификат? Иначе и аз пожелавам късмет и всичко да е наред!

# 116
  • Мнения: 10 264
Виж тук има обеснения, да не преразказвам, че и без друго не съм много наясно:
https://www.arsmedica.bg/womenhealth/kakvo-predstavlyavat-kaltsi … ikatite-v-gardata


Само не ми стана ясно дали сухите дезодоранти които ползваме против изпотяване, биха били предпоставка за образуване на подобно нещо. Аз не ползвам, понеже не се потя и още съм в зоната на ледените вълни, но като почне да се лее вода скоро от мен, ще мисля. Едни кристали вземам на синчето, че не му изтрайвам тийн ароматите. Уж безвредни. ОСвен на там да се насоча като реша.

Забравих да питам доктора вчера, но те такива неща не обичат да коментират, добавки, дезодоранти, химии, храни....

# 117
  • Мнения: 20 172
Вики, аз съм избягвала употребата на дезодоранти под мишниците, наскоро си взех този спрей, бях писала и преди:
http://sapphireyesandrubinlips.blogspot.com/2018/06/salt-of-eart … eodorant.html?m=1
Дано е добро решение.

# 118
  • Мнения: 3 267
Vici и аз ти пожелавам да няма нищо. Относно добавките - не пия витекс, иглика или нещо друго. Но ползвам крема Муун Райз, който е с див ямс. Цикълът ми стана на 28 дни като преди, беше поскъден. Но сега се замислих да го ползвам ли още.

# 119
  • Мнения: 10 264
Lemy eто го и тоя за който говоря, може да е на същия принцип, даже и дЖувката на breast cancer стои на него:



Между другото, го видях и в БГ миналата година. Иначе пак се потиш с него, но потта не мирише (по впечатления от синчето)



Има ли някой компетентен по въпроса на потребителката преди мен sladko, че окупирах темата с мойте проблеми, а нейните въпроси останаха на по-заден план.

 sladko извинявам се, че те пренебрегнахме Heart Това за което питаш "Дали е хормонално или е възможна някоя миома...." само доктор трябва да прецени. Така на подобни описания отговарят сума и болести или само хормонален дисбаланс. Трябва да намериш твоя гинеколог и той да реши какво да проверява. А иначе ако изследваш полови хормони ще се види дали си в менопауза или си на там. Аз лично изследвах антимюлеров хормон, FSH, progesterone and E2. Инфото ми каза, че скоро ще съм в менопауза, но колко скоро не се знае. Цял живот съм се молила да нямам цикъл, сега като му се вижда края пък се моля за още малко Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт