Да преправим старите мебели с любов - тема 35

  • 62 961
  • 745
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 14 312
Столовете ми си имат маса 😁
Преди:


След:


Ще ме извините за фотографските неумения, с четката се справям по-добре.😁

# 121
  • Мнения: 14 966
Е, Алечка, браво , момиче !
Шкурка ползва ли за тази маса ? Ще опишеш ли технологията с няколко думи ?

За магазините - не зная за коя пресечка на Лъвов мост пише stanoevus, но аз наскоро  попаднах на един за английски платове- дамаски, пердета, покривки, като магазинчето се намира на Поп Богомил, След Полицията, веднага вдясно . Харесаха ми нещата там и са на прилични цени. Не видях дали има лого магазина.
Можете да поразгледате и там.

# 122
  • Мнения: 14 312
Мерси, Тайс!
За масата - на краката свалих боята с пистолет и шпакла, понеже беше много олюспена и нямаше как. Шкурих малко да загладя. Плотът го шкурих първо с едра шкурка, после с фина, да го загладя. Туй с шлайфа. Ковах го малко, защото се бяха изметнали дъските. Рендосах там, където дъските не се прибраха след коването, за да няма ръб. Мислех да го боядисвам и него, обаче след шкуренето се оказа със същата шарка като плота на кухнята. Не се вижда добре, обаче има доста остатъци от боя, на места се вижда дървото. Та само го лакирах с лак на водна основа, матов. Две ръце.
Краката и страниците ги боядисах с боя на водна основа на Аквис. Една ръка синьо и отгорве една ръка слонова кост. Като слоновата кост умишлено не я нанасях да покрие плътно и не съм слагала втора ръка, за да се вижда синьото отдолу и да не шкуря, за да го "изкарам". Столовете и спалнята ми и те така са боядисвани. Накрая една ръка лак, пак мат.

# 123
  • София
  • Мнения: 147
Е, Алечка, браво , момиче !
Шкурка ползва ли за тази маса ? Ще опишеш ли технологията с няколко думи ?

За магазините - не зная за коя пресечка на Лъвов мост пише stanoevus, но аз наскоро  попаднах на един за английски платове- дамаски, пердета, покривки, като магазинчето се намира на Поп Богомил, След Полицията, веднага вдясно . Харесаха ми нещата там и са на прилични цени. Не видях дали има лого магазина.
Можете да поразгледате и там.

Да, точно този е с английските платове. Simple Smile

# 124
  • Мнения: 14 966
Алечка, мерси.
Поиграла си си доста, но наистина е от нищо , нещо.
Гледам във ФБ, като подредят кътчето , като теб, наслагат разни вазички, подложки, отворена книга, чаша вино и става много яко.
Като си нашаркаш кътчето, пусни пак снимчица Blush

А, stanoevus, изяснихме го.
Тъкмо реших, че има непреръшнато от мен кътче там в района.
Там ще ходя аз пак да огледам за пердета, много качествени ми се видяха материите.

# 125
  • Мнения: 14 312
Алечка, мерси.
Поиграла си си доста, но наистина е от нищо , нещо.
Гледам във ФБ, като подредят кътчето , като теб, наслагат разни вазички, подложки, отворена книга, чаша вино и става много яко.
Като си нашаркаш кътчето, пусни пак снимчица Blush

А, stanoevus, изяснихме го.
Тъкмо реших, че има непреръшнато от мен кътче там в района.
Там ще ходя аз пак да огледам за пердета, много качествени ми се видяха материите.
Един ден, сумарно. И то по-голямата занимавка беше да я подготвя за боядисване. Иначе мазането и съхнененто бързо. 
Знам за какво кътче говориш,  даже имам всички налични джиджавки, ама освен за снимка трудна работа да се задържи такава подредба при мен 🤣

# 126
  • Мнения: 133
Здравейте, имам нужда от съвет относно маслата Осмо. Искам да омасля кухненските шкафове от чам с Декорвакса, тъй като при този продукт има по-голямо разнообразие от цветове. Единият шкаф обаче е изложен на голямо натоварване и мокрене - под мивката (става въпрос само за вратите, отгоре е защитен). Нужно ли е да добавя друг продукт след Декорваксата само за този шкаф, напр. Топ ойл? И това ще направи ли цвета на шкафа различен спрямо останалите?

# 127
  • София
  • Мнения: 12 237
Имам един въпрос, тъй като виждам, че сте обсъждали дунапрени и дамаски.
В случая не става въпрос за преправяне на мебели, а за направата на нещо като облегална част към детските легла. Но не мога да измисля как да стане. Ще съм много благодарна за всякакви съвети и насоки.
Ето така трябва да изглежда по проект -

А в момента са така леглата, вижда се едното, но другото е долепено до него както по проект. Част от леглата и гардеробите останаха от старата стая. -

Иска ми се вече да сложа нещо на станета, тъй като на отсрещната стена е телевизора и се налага да се опират в стената като гледат, която е доста студена.
Замислям се да купя дунапрен, но не знам какъв цвят дамаска да поръчам, на какви размери да са калъфите, да са сваляеми или не, тоест да имат ли подобни копчета посредата и как може да стане това и на последно място как да ги закрепя за стената. Отделно имаме пробяна на раклата, не се отваря нагоре, а настрани към леглото, което ще е пробем за облегалката до нея, може би ще трябва да е по-тънка. Не знам и какъв размер на дунапрена ще е достатъчен.

Последна редакция: ср, 28 авг 2019, 13:01 от Aila

# 128
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Няма да промени цвета. Може и другите да намажете, така и така ще купувате опаковка. А маслата са много икономични.

# 129
  • Мнения: 39 405
За бърз вариант(лесен за изпълнение, де) се сещам да се монтира една тръбен корниз на опредлена височина от леглата. После си купуваш няколко обукновени възглавници. Ушиваш си калъфки и караш да ти зашият от същия плат "ушички" или.....друго (тук може да се помисли за други идеи...има различни варианти....) и после нанизваш ушичките в корниза. Или на самите калъфки да има по цялата дължина направен подгъв, където да се мушка тръбата. Така тя няма да се вижда.
Нещо такова

# 130
  • Мнения: 9 807
Според мен трябва да се маха калъфът, защото със сигурност ще се изцапа/захаби в един момент.
Вариантът на Мариат е много красив, но има 2 практически проблема, според мен:
- височината в нейната снимка е много, на практика пак се опираш с гръб в стента.
- някакъв тип пухен пълнеж (естествен или силиконов) увисва надолу.
Съветът на Мариат да си купиш готови възглавници с прошивка (копчетата) и да им сложиш нови сваляеми калъфки, каквито ти харесват, е отличен. Така няма да провисват, а дизайнът ще може да се сменя, особено като е за деца. Детски памучни платове с разни герои и картинки има много и всякакви, а и хич не са скъпи. Релсата (пръчката) за закрепване може да е и дървена, има такива по строителните хипермаркети - тип точилка, кръгъл профил. Закрепването за стената също не е сложно, таткото на децата би трябвало да може да се справи.
Друг вариант е таткото да "скове" нещо като гръбче, може за по-твърдата основа да се ползва EPS 2 см. (познат като Фибран), а върху него да лепнете 2-3 см. дунапрен и цялото това нещо да се облече със сваляща се калъфка.
Всяка квартална шивачка ще може да ви ушие калъфки.
Вариантът на Мариат е по-лесен за изпълнение и за използване.

# 131
  • Мнения: 499
Да, но при всяко облягане възглавниците ще се дърпат надолу, съответно и корнизът ще висне. Това са деца, те не стоят мирно и кротко. Според мен най-удачният вариант е мебелна фирма да ви направи такава кожена табла за леглата.

# 132
  • Мнения: 39 405
Това е нагледна снимка от нета, просто за да се схване идеята ми.

Иначе фибран не препоръчвам. Деца са все пак, ще го начупят въпреки дунапрена. Трябва нещо по- стабилно.

# 133
  • Мнения: 22 867
Ако сте по-сръчни и имате желание да действате, ето направи си сам.
Още едно подобно, в нета има доста.

# 134
  • Мнения: 9 807
Е, ясно че с мебелна плоскост е по-стабилно от фибран, но е една идея по-скъпо и по-твърдо, т.е. дунапренът трябва да е по-дебел.
А и би трябвало таткото да се включи с идеи и умения.

Общи условия

Активация на акаунт