Да преправим старите мебели с любов - тема 35

  • 61 583
  • 745
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 39 047
Да, и аз мисля, че за грунд става въпрос.

# 736
  • Бургас
  • Мнения: 877
Аз от години ползвам грунд, защото боядисвам сама (едноцветни) стени, и е много добре, хем боята се нанася по-равномерно, без петна, хем и по плътен става цвета, и по-малко боя ми отива съм забелязала, от колкото без грунд, а и по-добре покрива, ако са ми били различни основите и боите преди това. На блажна не съм пробвала, не ми се е налагало...
Напоследък ползвам този, преди това един розов и някакви на други марки, не виждам много разлика между марките, единствено вече гледам, ако ще боядисвам нещо светло да е от белия, че после ми розовее от розовия на мен, особено бялото, ако го нанеса по-тънко...
https://www.masterhaus.bg/bg/product/11696-dylbokopronikvasht-grund-borogrund-5l
този беше розовия
https://www.masterhaus.bg/bg/product/11698-kontakten-grund-borokontakt-5l
Гледам, че има разни на различни фирми и за декоративни мазилки и лак за запечатване, абе има избор като гледам, но аз само по-простите ползвам...

Последна редакция: вт, 31 мар 2020, 18:11 от DolliGi

# 737
  • Мнения: 5 265
А какъв е този универсален грунд, марка?

# 738
  • Мнения: 1 616
Аз отново влизам с въпрос.  Захванала съм се да преправя едни стари столове и маса. Идеята е да се ползват на открита веранда.  Столовете са дървени и  съм започнала да свалям старите пластове боя с шкурка. Масата пък е  от старите мисля се казва гетинакс материала, но тук таме я закърпихме с кит и не става за ползване в сегашния вид. Предвид, че ще се се ползват навън, и най-вероятно ще има случаи да ги намокри дъжд,  питането ми е какво да избера за боядисване на столовете и масата? За масата се чудя дали  би било подходящо да  използвам някакво фолио?  Не ми се иска да я покривам с мушама.

# 739
  • Бургас
  • Мнения: 877
Фолиото ще трябва по-честичко да го сменяш, освен ако не сложиш стъкло отгоре, отделно се драска, а на някои фолиа от бърсане и шарките избледняват. Ако ще ги оставяш в естествения им цвят по-добре с някъкъв лак за употреба на открито да ги запечаташ, а масата щом се е наложило да запълвате, ако ще слагаш някакви възглавнички или декорации, по-добре само плота боядисай в него цвят другото с лак, ако плота е по-тъмен от кита, мини само кита, една ръка с по-тъмна боя преди да минеш основния цвят за да не стават на резки петна (зарадия различния цвят и материал, ще попият различно основния), или пък с тиксо направи формички с 2 различни цвята и си ок...
Даже ако имаш стари дантелени пердета, можеш по тъмен основен, слагаш дантелата и с по - светъл минаваш да се отбележи, или пък с домакинско намачкано фолио на мократа боя отгоре леко минаваш да стане като орнамент или други подобни идеи има доста, запечатваш и не го мислиш...

Последна редакция: вт, 31 мар 2020, 23:03 от DolliGi

# 740
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
Дървена пейка лакирах с този лак:
http://shop.ppcompany.eu/bg/Bohemit_Estetik_impregnant_na_maslen … ova_1_00_l_-p2075

Стои на двора, вали я дъжд, пече я силно слънце, няма проблем втора година.

# 741
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Дики, показаното от теб лак ли е?

# 742
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 901
Че той гетинаксът едно време беше или бял, или сив. Не си спомням да е имало с дървесна шарка.
Търсете термоустойчиво самозалепващо фолио, то издържа и на външни влияния.

# 743
  • Мнения: 9 685
Не знам дали гетинаксът може да се боядисва, ако може - това е вариант, включително с някакви шарки или шаблони, геометрични фигури и т.н., каквото ви подскаже фантазията.
Друг вариант е да поръчате принт-стъкло, закалено, че да не го чукнете и счупите. Така принтът ще закрие дефектите на повърхността.
Още един вариант е цветен плексиглас вместо закалено принт-стъкло, но плексигласът се драска и влияе от слънцето - потъмнява. Леко ми простее такъв вариант, но не е невъзможен.

# 744
  • Мнения: 40 307
Че той гетинаксът едно време беше или бял, или сив. Не си спомням да е имало с дървесна шарка.
Търсете термоустойчиво самозалепващо фолио, то издържа и на външни влияния.

Моята дъска за работа с пластилин в 1 клас беше самоделка, изрязана от баща ми от гетинакс, имитиращ някакво тъмно дърво.

# 745

Общи условия

Активация на акаунт