Да преправим старите мебели с любов - тема 35

  • 62 894
  • 745
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 5 296
Аз с питанка. Остана ни един много ретро югославски хладилник, симпатичен и работещ, че и лампичка му свети. Горната му част не изглежда метална, останалото е леко пожълтял метал. Въпрос - как да го боядисам? Има и готини златни букви на вратата. Някой да е преправял подобно нещо?

# 706
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
Боя-спрей поне 2 пъти, след като първото нанасяне изсъхне добре. Пръскаш по-отдалече, за да стане равномерно и не се получи капка или да потече боя.
Хартиено тиксо върху буквите.

# 707
  • Мнения: 40 924
Пробвала съм това със спрея - покритието далеч не е здраво като оригиналната боя, но все пак става. Обаче:
- Първо трябва да се мине хладилникът с водна шкурка (мнооого ситна шкурка, сваляща гланца)
- Наистина пръскайте отдалеч и по малко. Няма да покрие, но не се опитвайте да компенсирате, а чакайте и повтаряйте.
- Много по-добре е, ако бутнете хладилника и боядисвате хоризонтална повърхност.

# 708
  • Мнения: 5 296
Благодаря много!  Ще го мисля. Буквите са малки и са разпределени по вратичка, няма как да ги закнижа.

# 709
  • Мнения: 9 791
La Valletta, да не ми се смееш, ама с малко дете в къщи ми хрумна дали не можеш внимателно да "облепиш" буквите с пластилин или тесто преди да пръскаш, а след това да отстраниш/изчегърташ/напръскаш с обезмаслител пластилина/тестото.
Предложението ми е точно като за детската градина, но само това ми хрумна. Simple Smile

# 710
  • Мнения: 1 532
Да попитам и в тази тема.
Може ли да ми дадете идея как да поправя сцепените бар столове?
Прилагам снимка.

Скрит текст:


ММ иска да ги хвърлим,ама аз не ги давам.
Дали ще стане да се залепят ?
Или като седнем и пак ще се сцепят?
Друго си мислех за някакви кръгли възглавнички ,ама не виждам как ще ги завържа,да не падат.
Търсих да закупя само горната част,но не намирам в интернет.

# 711
  • Бургас
  • Мнения: 877
Това пластмаса ли е? От снимката не се разбира....
 Ако е пластмаса, може да попитате автотенекиджиите, те нали лепят спукани брони и други подобни, другия вариант в ютуб имаше клипчета как се лепи с едни като влакънца и нещо като смоли, после се шкури и боядисва...
Други варианти едва ли ще са толкова здрави, все пак е стол, не нещо за декор..
Освен и нещо с метални планки или метална основа отдолу и после да се лепи пластмасата, за да има някаква основа която да поеме тежестта, а не самата пластмаса...

# 712
  • Мнения: 1 532
Да,пластмаса е.

# 713
  • DE
  • Мнения: 9 068
Няма смисъл да се поправя счупена пласмаса. Веднъж счупена, пак ще се счупи. Не може ли да смените само горната част на столовете. Примерно с дървена, която може да боядисате в какъвто цвят искате.
Дайте снимка на целия стол да видим дали може да смени само седалката.

# 714
  • Мнения: 1 231
А защо не ги тапицираш? Изрязваш дунапрен по размер и отгоре с кожа или дамаска.

# 715
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 984
Няма смисъл да слага дунапрен и тапицира при нездрава основа. Спукана и сцепена пластмасова седалка си е изпяла песента. Това е плоскост подложена на натоварване - динамично и статично, така че трябва да се смени.
"За" съм за вариант с подмяна с метална или дървена носеща плоскост, тапицирана по желание. За да се запази черното и максимално стила - с черна кожа.

# 716
  • Мнения: 1 532
Това е целия стол.

Скрит текст:

Залепих го със силикон ,идея нямам ще издържи или не.

Исках да сменим цялата горна част, но онлайн не намирам ,трябва да попитам в магазин дали има такава опция да се поръча само тази част.

# 717
  • Бургас
  • Мнения: 877
Той на долу е като "ботушче" май, не е само седалка нали?
Това черното което продължава надолу по "крака" едно цяло ли е със седалката?

# 718
  • Мнения: 22 867
Мебели Банко предлагат подобен модел, не мога да определя вашия какъв е, може да им звъннете или на имейл да питате.

# 719
  • DE
  • Мнения: 9 068
Мдаа, трудна работа. Със сигурност силикона няма да издържи, при най-малко натоварване веднага ще се отлепи.
Няма да стане със смяна на седалката, освен ако не е същата. Потърсете в магазина от който сте ги купили.
Иначе на боклука.
Е, може основата на крака да ползва за друго, но там вече зависи от фантазията ви и сръчността Grinning

Общи условия

Активация на акаунт