Да преправим старите мебели с любов - тема 35

  • 63 347
  • 745
  •   1
Отговори
# 180
  • Варна
  • Мнения: 6 891
labrex, голямо търсене на нещо подходящо беше. Первазите са дурополимерни на белгийска фирма Orac Decor. Купих такъв профил, 6,5 см широк.
Скрит текст:
Става за врати защото парчетата са дълги 2,3м. Корнизите и первазите обикновено са по 2м. Материала е твърд, не е като стиропора, не се наранява лесно. Може да се боясисва с всичко. Лепят се както се лепят по принцип корнизи и первази.
При нас имаше луфт между касата и перваза, до 5мм на места. Моя мъж го запълни с монтажното лепило и после боядисах. Вече 3 години не са мръднали и нямат наранявания. Чистя ги с магически гъби от 'пръсти' понякога.

# 181
  • Мнения: 22 867
Flash*, благодаря за информацията. Flowers Hibiscus И на нашите се каня /срам ме е да пиша откога, и в темите тук съм писала/, исках да сменяме с дървени врати и каси, не можело защото сегашните са метални, вбити в панел/бетон......каквото е там. Можело всъщност върху тях, но ще се стесни просветът. И аз си питам и разпитвам кой как го е направил. Доста по-красиво, оформено и завършено е с рамка.

# 182
  • Варна
  • Мнения: 6 891
Разбирам те напълно, и ние сме в панелно жилище  и смяната на врати е мисия невъзможна. Ако трябва да разбия всичките 9 вътрешни врати които имам ще се срине блока.Simple Smile)))
То пирон да забиеш трябва дрелка ... бе сложна работа. Laughing

# 183
  • Пловдив
  • Мнения: 4 148
Здравейте,

Имам една стара дървена кутия от този тип
https://www.google.bg/search?q=%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B0+%D … rc=YxmM0RK7tRhJaM:

Искам да я направя за бижута.
Моля, за идеи.. първо ще я изшкуря, за да й махна тези шарки...искам да е семпла и не кичозна.

Аз съм правила такава преди няколко години - първо я изшкурих добре, после я боядисах с бяла боя на водна основа и накрая безцветен лак.  Peace

# 184
  • Бургас
  • Мнения: 1 470








Снимките, които съм качила показва една от вратите след сваляне на пластовете боя, на другата съм снимала от близо колко пласта е имало, как пада пласт и пак отгоре боя Cry. Снимах и каса, на която съм китосвала дупки от пирони и т. н. И вече бялото е началото на боядисването с ефекта на портокаловата кожа.
Какво ви е мнението, знам че ще оцените труда до тук. Утре ще ходя да си купя валяка, който ми препоръчахте и продължавам.

Редактирах качването на снимките.

Последна редакция: нд, 08 сеп 2019, 18:58 от Bar B Q

# 185
  • Мнения: 9 949
Дай снимките де Simple Smile

# 186
  • Мнения: 7 914
Аз да се оплача. Sad
Преди време ви снимах един фотьойл, който исках да обновя.
Получих 4 такива в наследство Simple Smile и реших да направя само 2.
Първо мислех с тебеширена боя да действам, но после реших да е по- тъмен лак.
Купих акрилен на водна основа Сократес цвят Олива.
Е, нищо впечатляващо, по-скоро пълно разочарование.
Естествено не съм очаквала да стане точно посоченият в мострата цвят, но и не такова мърляво.
Жалко, защото се надявах с този лак да направя и кухненските си столове (за тях сега  ще купя безцветен).
Е, имам още 2 резервни фотьойла, а мога и да продължа да издевателствам над тези, но първо ще видя как ще са с новата дамаска и тогава.
Накрая все пак ще ви сложа снимки. Simple Smile

# 187
  • София
  • Мнения: 6 166
Bar B Q, гъста ти е боята вероятно.
Ако е много релефно, изрвни с шкурка и после с флок мече, както ти е писала Flash*. Поне аз така бих направила.

# 188
  • Мнения: 1 050
Здравейте! Чета и гледам красотите, които творите, с удоволствие. Скоро се сдобих с няколко стари красоти, на които трябва да върна очарованието. Не съм се захващала никога с нещо подобно.
Засега показвам тази масичка/поставка, която искам да седи в коридора, където всичко е цвят венге. Иска ми се да не е лакирана. Какво мога да направя и с какви материали?


Качвам от телефон и не мога да скрия снимките.

# 189
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Пробвайте леко да зашкурите и минете с много концентриран разтвор на калиев перманганат.
Първо отдолу за проба.

# 190
  • Мнения: 8 243
Не се сърди човече беше показвала една табла за легло, потъмнена с две техники... Едното беше с накисмат тел.за миене на съдове, другото с черен чай Rolling Eyes по спомен де... Поне преди година, година и половина в тази тема... Не мога да търся в момента...

# 191
  • Мнения: 7 108
Аз бих я направила различна от останалото венге, за да се откроява и да е акцент. Иначе ще се слее с другите мебели, а има хубава шарка и не бих  я крила с потъмняване.
Бих я изшкурила / пробвай първо отдолу, за да видиш какво ще се покаже и дали става добре/, после бих я омаслила. За по-тъмен цвят в сайта на Винтидж руум има тъмна вакса /по-назад показвах плот на маса с нея/, а сега виждам че има и черна вакса.
Не мога да преценя от снимката дали е байцвано дървото, ако е, може да е трудно да я изшкуриш равномерно и може да остане на петна, защото байца попива в дървото.

# 192
  • Пазарджик
  • Мнения: 333
Ето как варосах рафтовете в избата.



Мръсно и черно, сега е друго.

# 193
  • Мнения: 22 867
Tonito_, какво значи "варосах"? В смисъл, че са белички или наистина с вар си минавала? Хвърли ме в чуденка.....

# 194
  • Пазарджик
  • Мнения: 333
Да, с най-обикновенна вар и баданарка. За половин час това се получи. Първоначално е сиво, но след пълното изсъхване стана беличко.

Последна редакция: пт, 13 сеп 2019, 15:01 от Tonito_

Общи условия

Активация на акаунт