Да преправим старите мебели с любов - тема 35

  • 62 919
  • 745
  •   1
Отговори
# 510
  • софия
  • Мнения: 564
привет на всички! за дамаските видях информация къде  да търся, но къде да намеря тънък дунапрен - дебелина 2-3 см примерно. за софия питам, но и с доставка става. предварително благодаря!

# 511
  • София
  • Мнения: 147
Здравейте, реших да освежа една пейка. Беше тъмно, лакирано дърво. Направих си сама тебеширена боя и я нанесох върху дървото, стана много ефектно, но ми се струва, че самото покритие ще започне да пада. Прочетох, че слагате отгоре вакса или лак на водна основа. Кое все пак би запечатало по-сигурно боята - лака ли?
За пейка която ще седи навън по-добре лак,но задължително запечатайте боята. Simple Smile

# 512
  • Мнения: 3 024
привет на всички! за дамаските видях информация къде  да търся, но къде да намеря тънък дунапрен - дебелина 2-3 см примерно. за софия питам, но и с доставка става. предварително благодаря!
Вижте сайта- борса Узунов, има най различни. Аз си поръчах матрак от дунапрен, страхотен е.

# 513
  • Мнения: 4 204
http://shop.dunapren.eu/%D0%B2%D0%B8%D1%81%D0%BE%D0%BA%D0%BE-%D0 … CSWhoCQ2EQAvD_BwE
Купих дунапрена от тук - магазинът е на бул. "Хр. Ботев", на диагоналния ъгъл на втора градска. В първата пресечка между2 Сливница и горната малка улица, името не знам. Кроят по размери.

# 514
  • Мнения: 9 797
В Какаду също има тънки дунапрени - 2, 3 и повече см.
В магазина на Христо Ботев, то е съвсем малко магазинче, продават на цял лист с дължина 2 м. Можете да си поръчате през сайта по размери, включително дебелина, и да отидете да си го вземете, или с доставка с куриер. В самото магазинче няма голямо разнообразие от дебелини в наличност, то е по-скоро мострено.

# 515
  • софия
  • Мнения: 564
благодаря за информацията на всички отзовали се! страхотни сте!

# 516
  • Мнения: 5
Здравейте!
Не знам дали въпросът ми е точно за тази тема, моля да ме извините!Знаете ли с какво трябва да се намаже отдолу отрязана врата, за да не се раздуе(в банята е и се мокри )?

# 517
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Здравейте, реших да освежа една пейка. Беше тъмно, лакирано дърво. Направих си сама тебеширена боя и я нанесох върху дървото, стана много ефектно, но ми се струва, че самото покритие ще започне да пада. Прочетох, че слагате отгоре вакса или лак на водна основа. Кое все пак би запечатало по-сигурно боята - лака ли?
Може ли рецептата за тебеширената боя?

# 518
  • Мнения: 9 877
Или снимка Wink

# 519
  • Мнения: 22 867
Скрит текст:
Здравейте, реших да освежа една пейка. Беше тъмно, лакирано дърво. Направих си сама тебеширена боя и я нанесох върху дървото, стана много ефектно, но ми се струва, че самото покритие ще започне да пада. Прочетох, че слагате отгоре вакса или лак на водна основа. Кое все пак би запечатало по-сигурно боята - лака ли?
Може ли рецептата за тебеширената боя?

В постовете си най-долу в подписа stanoevus е сложил рецептата за тебеширена боя.

# 520
  • Мнения: 1 804
Здравейте, реших да освежа една пейка. Беше тъмно, лакирано дърво. Направих си сама тебеширена боя и я нанесох върху дървото, стана много ефектно, но ми се струва, че самото покритие ще започне да пада. Прочетох, че слагате отгоре вакса или лак на водна основа. Кое все пак би запечатало по-сигурно боята - лака ли?
За пейка която ще седи навън по-добре лак,но задължително запечатайте боята. Simple Smile

Благодаря - не е за навън, дори не е точно пейка - има и тапицерия. А какво точно имате предвид под "запечатайте"? Сигурно звуча много глупаво, но съм съвсем нова - за първи път правя нещо подобно.

The Iron Lady - точно така я правих и аз

# 521
  • София
  • Мнения: 147
Здравейте, реших да освежа една пейка. Беше тъмно, лакирано дърво. Направих си сама тебеширена боя и я нанесох върху дървото, стана много ефектно, но ми се струва, че самото покритие ще започне да пада. Прочетох, че слагате отгоре вакса или лак на водна основа. Кое все пак би запечатало по-сигурно боята - лака ли?
За пейка която ще седи навън по-добре лак,но задължително запечатайте боята. Simple Smile

Благодаря - не е за навън, дори не е точно пейка - има и тапицерия. А какво точно имате предвид под "запечатайте"? Сигурно звуча много глупаво, но съм съвсем нова - за първи път правя нещо подобно.

The Iron Lady - точно така я правих и аз

Тебеширената боя е хигроскопична попива вода и може да се изтрие ако не я "запечатите" т.е. трябва да сложите финиш вакса или лак върху боята. Така ще може да я почиствате и поддържате като всяка друга мебел вкъщи.

# 522
  • Мнения: 39 380
Разликата между вакса и лак каква е? За една масичка за сервиране питам....

# 523
  • София
  • Мнения: 147
ако ползвате матов лак, на външен вид няма разлика. На пипане ваксата се усеща по кадифено,лака малко по твърдо. По принцип лака е по здрав и устойчив, за плотове на маси слагам първо вакса и след няколко дни и лак,става бетон Simple Smile

# 524
  • Мнения: 39 380
Много благодаря! Ще ти се доверя! Само да стане малко по- топло времето и се захващам.

Общи условия

Активация на акаунт