138-ма гобленарска среща

  • 29 658
  • 752
  •   1
Отговори
# 105
  • Карлово
  • Мнения: 406
Етап и от мен. Днес не шия заради празника, иначе щях да съм привършила.

# 106
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Катюшка, преди години и аз купих Жеравна от Чернева. Вариантът при нея е гобленов бод 1:4. Аз го започнах, а майка ми го завърши, защото ужасно много й хареса и аз й го подарих. Като се има впредвид, че оригиналът е нейният, поръчай си от нея.

Аз пък да попитам някой тук шил ли е Божията майка на Теа Гуверньор? Влюбих се в тази икона и от много бързане да я поръчам, я поръчах от един английски сайт, но чак сега забелязвам, че има 2 цвята по-малко, а номерът й вместо 475 е 475а. Толкова се ядосвам. Ако някой я е шил в този вариант може ли да ми каже в какво се изразява разликата?

# 107
  • София
  • Мнения: 5 566
Етапче от новозапочнат гоблен:

Иначе ето как беше котката:

Завърших я и стана така (преди пране, гладене и рамкиране):

# 108
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Катюшка, преди години и аз купих Жеравна от Чернева. Вариантът при нея е гобленов бод 1:4. Аз го започнах, а майка ми го завърши, защото ужасно много й хареса и аз й го подарих. Като се има впредвид, че оригиналът е нейният, поръчай си от нея.

Аз пък да попитам някой тук шил ли е Божията майка на Теа Гуверньор? Влюбих се в тази икона и от много бързане да я поръчам, я поръчах от един английски сайт, но чак сега забелязвам, че има 2 цвята по-малко, а номерът й вместо 475 е 475а. Толкова се ядосвам. Ако някой я е шил в този вариант може ли да ми каже в какво се изразява разликата?

щях да се скрия в ъгъла и да се срамувам, но ми стана интересно.

тази ли търсиш?
видях показани етапи

# 109
  • Мнения: 2 695
Завърших я и стана така (преди пране, гладене и рамкиране):
Ох че сладък Котьо CupidCupidCupid Обичам котките, и малки и големи и още по-големи. Котка да е Heartpulse

# 110
  • Мнения: X
Мен ме е срам чак да покажа, защото още съм до никъде.
Скрит текст:
Трябва да стане това, един прекрасен ден.
Скрит текст:

# 111
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Катюшка, преди години и аз купих Жеравна от Чернева. Вариантът при нея е гобленов бод 1:4. Аз го започнах, а майка ми го завърши, защото ужасно много й хареса и аз й го подарих. Като се има впредвид, че оригиналът е нейният, поръчай си от нея.

Аз пък да попитам някой тук шил ли е Божията майка на Теа Гуверньор? Влюбих се в тази икона и от много бързане да я поръчам, я поръчах от един английски сайт, но чак сега забелязвам, че има 2 цвята по-малко, а номерът й вместо 475 е 475а. Толкова се ядосвам. Ако някой я е шил в този вариант може ли да ми каже в какво се изразява разликата?

щях да се скрия в ъгъла и да се срамувам, но ми стана интересно.

тази ли търсиш?
видях показани етапи

Да, същата. Аз си я поръчах от artanddesigns.com и в момента пътува към мен, но се притеснявам, че номера на юоя комплект е 475а, а повечето етапи в мрежата са с 475. Интересува ме отшив на 475а да знам дали да я почвам.

# 112
  • Пловдив
  • Мнения: 414
Мдааа, има разлика и то не малко.
Скрит текст:
Това е на Елеана-гобелинс:
Твоят е по-хубав! Цветовете са по-топли.
Пфууу, значи! Понеже само там съм го виждала и за това почти се реших. Сега не знам. Ако някой е шил техни неща, може да се включи с мнение.
Като цяло ми харесват 3-4 неща, повечето - не, честно казано.

Моят комплект е от Елиана. /Едно време правеше пренабори във форума, после си направи ел.магазин. /
До сега каквото и да съм шила по пренабор от Илиана - няма грешка. Това което е на картинката - това се получава, няма котка в чувал............
Схемите и са ясни, цветни; конците достатъчни и остават. Прави ти комплектовка с панама, която си поръчаш. С едно дума - никакъв проблем.

Катюшка, преди години и аз купих Жеравна от Чернева. Вариантът при нея е гобленов бод 1:4. Аз го започнах, а майка ми го завърши, защото ужасно много й хареса и аз й го подарих. Като се има впредвид, че оригиналът е нейният, поръчай си от нея.

Аз пък да попитам някой тук шил ли е Божията майка на Теа Гуверньор? Влюбих се в тази икона и от много бързане да я поръчам, я поръчах от един английски сайт, но чак сега забелязвам, че има 2 цвята по-малко, а номерът й вместо 475 е 475а. Толкова се ядосвам. Ако някой я е шил в този вариант може ли да ми каже в какво се изразява разликата?

щях да се скрия в ъгъла и да се срамувам, но ми стана интересно.

тази ли търсиш?
видях показани етапи

Да, същата. Аз си я поръчах от artanddesigns.com и в момента пътува към мен, но се притеснявам, че номера на юоя комплект е 475а, а повечето етапи в мрежата са с 475. Интересува ме отшив на 475а да знам дали да я почвам.

В оригинала има  няколко вида ламе. Шие се на 18 каунт с 1 нишка.

# 113
  • Пловдив
  • Мнения: 580
did_tag, много благодаря! Flowers Hibiscus

# 114
  • Мнения: 2 695
При мен напредъка е малък, защото приключвах един друг гоблен, но ще го покажа, когато го завърша.
Делфините
Скрит текст:

# 115
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Показала се е муцунката на делфина. Simple Smile

Did_tag, ако е възможно, можеш ли да покажеш ушития гоблен на Жеравна (ако правилно съм разбрала, него имаш ушит от Елеана, нали така?)

# 116
  • Пловдив
  • Мнения: 414
Показала се е муцунката на делфина. Simple Smile

Did_tag, ако е възможно, можеш ли да покажеш ушития гоблен на Жеравна (ако правилно съм разбрала, него имаш ушит от Елеана, нали така?)
Точно него не съм го започнала още, но си го поръчах на 16 каунт преди 5-6 години. Други неща съм ушила от нея и винаги резултата е отличен. Просто не се съмнявам в нея.....

# 117
  • Карлово
  • Мнения: 406
Yum Да почерпя захарно петле или друго сладко изкушение Wink
Скрит текст:
по случай  завършването на едното и започването на йероглифът изпълняване на желания
Скрит текст:
. Аз все съм на дребосъци, но изпълнявам желания... нещо като целогодишен дядо Коледа.

# 118
  • Мнения: 352
Yum Да почерпя захарно петле или друго сладко изкушение Wink
Скрит текст:
...

Вкусно! Yum

katjushka, разбира се, помисли си.

Did_tag, благодаря за споделеното.

NoMe, как малък! Съвсем видим напредък.

Мяу, и аз съм си го харесала този Парижки пазар за в бъдеще.

Петя, голям сладур си избродирала.

И за всички, които не са се престрашили да покажат! Flowers Tulip


# 119
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 671
Ще покажа... Макар, че не е четвъртък...
Преди:
то се вижда, че е от 27.06.19г., но не съм снимала по-скорошен етап.

И сега:

Доста съм бързала, явно на места, че много грешки имам и много се дразня, че съм го попретупала на места... Ама това ще е, както стане, така ще си го гледам.

Момичета, страхотни сте, прекрасни неща показвате!
Хубав уикенд от мен!

Общи условия

Активация на акаунт