138-ма гобленарска среща

  • 29 757
  • 752
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 7 106
Ето клипче как се шие кръстче :

https://www.youtube.com/watch?v=xI1KF14cNLk

# 361
  • Мнения: 3 186
Здравейте!

Имам въпрос относно щампираните гоблени, които продават във всеки магазин, ако се сещате - панамата е много едра (10 или 11ct, не мога да преценя точно).

Та, тези гоблени с колко нишки от мулинето се бродират, за да не изглежда рехаво? С две е направо грозно.

# 362
  • София
  • Мнения: 9 850
Мисля, че с 6 нишки бродирах една такава. Но не взех директно размотаното от чилето, а издърпах всяка една нишка и я прекарах през пръстите си няколко пъти, както постъпвам и с 2 нишки, и с 3 нишки.

# 363
  • Мнения: 3 186
Мисля, че с 6 нишки бродирах една такава. Но не взех директно размотаното от чилето, а издърпах всяка една нишка и я прекарах през пръстите си няколко пъти, както постъпвам и с 2 нишки, и с 3 нишки.

Благодаря ти много за отговора.
Първо мислех за три нишки, после реших, че трябват повече. Мерси, коте!

Едит: Ще пробвам с всичките 6 нишки.

Само не разбрах защо го правиш това прокарване на отделните нишки през пръстите. С каква цел?

Последна редакция: пн, 16 сеп 2019, 15:14 от tainichka

# 364
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 682
Ще кажа, аз защо го правя. В момента шия с обикновено мулине от комплект на Миленастил. Като отделиш 2 нишки, те са супер оплетени около себе си и около другите. Прекарвам ги за да се премахнат излишните обороти от тях - стоят по-"пухкави"... Не се сещам по-подходяща дума - извинете....

# 365
  • Мнения: 2 695
Точно по-пухкави стоят, иначе са някак си слепнати. Въпреки че понякога ме мързи да ги вадя една по една, особено когато шия с бод 1:2 и не ми се вадят три нишки една по една, а направо отделям три от шесте (ако ме разбрахте какво искам да кажа Yum )

# 366
  • Мнения: 3 186
Разбрах, да стои по-издуто и по-пухкаво, защото са слепнати.

Ших Мона Лиза на Вилер с 1:2. Реших, че ще стане добре, а и по-лесно. Моя си приумица.

NoMe, кое шиеш 1:2?

# 367
  • Мнения: 2 695
Разбрах, да стои по-издуто и по-пухкаво, защото са слепнати.

Ших Мона Лиза на Вилер с 1:2. Реших, че ще стане добре, а и по-лесно. Моя си приумица.

NoMe, кое шиеш 1:2?
На мен 1:2 ми харесва много повече от 1:4.

С 1:2 съм започнала
Делфини в океан от Галерия Бродерия
Скрит текст:

Зимното вълшебство на Милена Стил. Там съм ушила само един лист от схемата. Ще го продължа, когато завърша поне 1-2 от другите започнати
Скрит текст:

И цялата минала седмица се занимавах със Старото мостче. Знам, знам ....... но на мен ми е много сладурско и от дълго време исках да си го имам. Почти на финала съм, остана ми в ляво небето и малко от дървото. Снимката от сайта на Милена Стил не е добре направена, в действителност цветовете са много по-ярки и самия образ е по-красив и по-различен от показаното
Скрит текст:

# 368
  • София
  • Мнения: 9 850
Ами правя го заради две неща. Първо, за да седи по-пухкаво, плътно и покривно. Второ - така ме е учила майка ми и не мога да се пречупя да не го правя така. Иначе конецът ми седи много усукан, дори само 2 нишки да са.

# 369
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
И носле се показва при мен Simple Smile
Миналата седмица бях отпуск и се отрази доста на напредъка.
Да ви се оплача, доста ми е досадно да бродирам кожа/коса, поне 20 различни цвята бежаво или кафяво ми идват в повече. Много единични бодове, много нещо.

Скрит текст:

Последна редакция: вт, 17 сеп 2019, 17:56 от Aetera

# 370
  • Карлово
  • Мнения: 409
Да се отчета. Един рамкиран и подарен
Скрит текст:
и един завършен
Скрит текст:
. Сега съм с чуденка  с какво да продължа...

# 371
  • Мнения: 7 106
Днес не беше ли ден за етапи :

# 372
  • Мнения: 580
Изчетох ви, очите ми се напълниха с красоти. Да си подхващам коледния чорап, че втора Коледа дойде и той още не е готов. На следващия ден с етапи ще покажа.

# 373
  • София
  • Мнения: 1 020
Веднъж и аз да успея да се включа в седмичните етапи Flushed.
Шия си кротко и тихо по два часа на ден, но все нямам снимки в четвъртък.
Две части от четири са готови. На част втора имам и контур, но следващия път ще го покажа.

Снимката е на вечерна светлина, но предполагам знаете, какъв трябва да е резултатът.

# 374
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 145
прекрасен е!
и аз се заглеждах в тези триптихи, четиритихи (ако има такава дума Simple Smile Simple Smile Simple Smile ), но не можах да се наканя, а сега вече съвсем.

Общи условия

Активация на акаунт