138-ма гобленарска среща

  • 29 609
  • 752
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 9 850
Прекрасен е! Комплект ли е, може ли име на фирмата и име на гоблена? Ще събирам запаси още хахах Wink

# 706
  • Мнения: 2 695
Може ли да ми обясните каква е разликата между Аида и Лугана? Ще поръчвам схема от Химера на Лугана 25, но досега винаги съм бродирала или на Аида или на българската панама и не ми е ясно какво да очаквам.

# 707
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
Може ли да ми обясните каква е разликата между Аида и Лугана? Ще поръчвам схема от Химера на Лугана 25, но досега винаги съм бродирала или на Аида или на българската панама и не ми е ясно какво да очаквам.

сплитката на аида не позволява изместване на нишките наляво/надясно и нагоре/надолу, а луганата е като българската панама - равномерка. Simple Smile
сравни ги сама Simple Smile лугана/аида

# 708
  • sof
  • Мнения: 437
NoMe, да лугана е равномерна тъкан със състав от памук и вискоза. Много е типична за моделите на  HAED, където е оригинално препоръчаната за кръстчета с една нишка. Изобщо тъканите за ръкоделие освен по сплитка (аида, равномерна) , се разпознават като състав и каунт по имената си, луганата е състав, а има няколко възможности за какъв каунт да е.
Впечатлена съм от огромния ти ентусиазъм и лекотата, с която редуваш обемни проекти! Желая ти с удоволствие да си ги довършваш; снимката ти и на мен ми е малка.

Всички сте много вдъхновяващи и благодаря за настроението!

# 709
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
динков, ти няма ли най-накрая да се върнеш, че няма с кой един бейлис да глътна...

# 710
  • sof
  • Мнения: 437
Още се настройвам на бг климата, и съм зарината в междуконтинентален багаж, че се възползвах да пренеса доста...в неделя как си?

# 711
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
рано е да се каже. Simple Smile
половинката трябва да се върне тази седмица... може би...

# 712
  • Мнения: 2 695
Благодаря за информацията. И да, ентусиазъм не ми липса, въобще. Колко съм ги започнала ..... кога ще ги довърша всичките? Трябват ми поне още 2-3 живота Yum

# 713
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Зори  Heart Eyes, това с рамката...бутнах Дядо в нея само за снимката, а след това - отново вън и на скалд в килера.

ПипиHug Вярно с коледното настроение. Вече захладя, а и из магазините наизвадиха настроението на показ  Flutter и човек започва да мисли за празниците.

Коте сладко, разтревожи ме, нямаш запаси, нали? Как ще я караш така, направо не знам.  Hug
Дядо Мраз не е комплект, само схема съм ползвала.
Мисля, че трябва да е работа на Leisure arts.
На страничката пише "Santa and Angels in Frame".
На първо търсене из нета обаче засега не открих нищо.
Аз съм я принтирала преди няколко години, а междувременно едно пс изгоря и е възможно папката да е била тъкмо там.  Confused

В точно тази схема една от колонките е с 9 квадратчета, не с 10.

# 714
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Етап от мен:

Blush

Брей, много добре изглежда като е малка снимката. Като се взирам докато шия не е толкова красиво. Като му се сложи и контур, съвсем ще светне. Grinning

# 715
  • София
  • Мнения: 9 850
Неголям етап от мен... Simple Smile
Беше това

Сега е това


Имам една книжка не Leisure Arts, ще прегледам там дали няма такъв дядо Коледа Wink
Ето тази книжка...
Скрит текст:

# 716
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Коте, хубав етап. Simple Smile
За книжката съм малко несигурна, но си погледни личните съобщения.  Hug

# 717
  • Мнения: 3 376


От сутринта се мъча да правя този шал. Довършвам го. ...
Мразя шалове и шапки , твърде много различни бодове през дупки и цветове.. Пууу...

# 718
  • Карлово
  • Мнения: 405

Етапче  ... половината преди контур...

# 719
  • Мнения: 3 376


Ето това етапче от мен за точно 2 дни - вчера и днес.
Остана ми само главичката ,  но тя ще почака , че ме чакат 2 контролни идната седмица Heart
Хем и да се фукна с новото си магнитче за игли и панама.

Общи условия

Активация на акаунт