Интервално хранене/периодично гладуване/Fasting - тема 8

  • 46 885
  • 730
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 823
Масажите доста помагат ,да.При мен за краката особено ,чудно раздвижват лимфата .Ама не винаги ми се занимава .Аз хубаво започвам с 2х36 ч.от следващата седмица или ОМАД всеки ден.Не съм решила още.Не знам обаче ,как да се храня .Прекалено ненавиждам вече месо,за да д БВД.

# 601
  • Мнения: 13 809
Аз принципно рядко консумирам месо. Като по млада не го ядях въобще, не го харесвам като храна. След хернията лекаря каза че заради липсата на протеини , хормонален дисбаланс и прекалено физическо форсиране спрямо възрастта която имам,  нещата са се влошили откъм мускулатура. Та почнах да хапвам два три пъти седмично. Но искам да кажа че за млади като вас липсата на месо не е определяща . Има толкова много зеленчуци и толкова начини да бъдат сготвени , толкова варива, ядки. Поначало искрено смятам че отслабването е по- скоро ограничение откъм количество на храна и ограничение отново основно на  джънк, сладко и алкохол без да бъдат ограничавани въглехидрати и мазнини. Ако ядеш малко( в смисъл единпът на деня но да кажем като количество да не се равнява на трикратно хранене , но и да не е от онези,и порцийки дето са една клечка за зъби Wink  )и дори да е да кажем паста или картофи или ориз няма да напълняваш тука говоря за поддържане на ниски килограми под оптимума на даден човек а не за отслабване, там според мен се прави друго. Аз съм била най -кльощава в живота си - 52 кг при ръст ,182 в период от живота си когато бяхме много бедни с мъжа ми в годините когато долара беше 3000 лева.Ядяхме само хляб ,маргарин, кетчуп и супа от зеле.  Бяхме клечки и двамата.

Последна редакция: сб, 25 яну 2020, 19:53 от _re_ge

# 602
  • Мнения: 823
И аз замислям нещо такова .Хапване вечер .На вълна салати ,сирена и плодове съм .Просто в момента органически не понасям месо ,в какъвто и да е вариант .Аз също съм на мнение ,че количеството е по-важно .И без джънк де .Става въпрос за хора без проблеми .Иначе и аз най-слаба бях 1 курс -студентка .Толкова купони ,че хапвах 4-5 пъти седмично (торти и дюнери ).Е бях скелет .Била съм само месец на ВМ хранене и качих 4 кг .Тогава осъзнах,че количествта са важни .Та без отрицателен баланс ,не стават нещата.Митът идва от факта ,че при консумиране на протеин и салати ,трябва бая количества да хапваш ,че да надвишил макросите ,и хората се подлъгват ,че е панацея БВД.А ми се струва напоследък,че организма и доста привиква към еднотипно хранене ,и нещата се забавят .

# 603
  • Мнения: 4 711
А ми се струва напоследък,че организма и доста привиква към еднотипно хранене ,и нещата се забавят .
Така е. Заради това някои хапват нещо различно, за да разбутат метаболизма.

Въглехидратната ротация е начин тялото да не свиква.

# 604
  • Мнения: 1 376
Мързи ме с масажите, честно си казвам. Не съм толкова слаба, била съм с много поднормено тегло, пак не се харесах. Сега искам просто да изглеждам добре, а от малко качвам заради прецакан метаболизъм навремето. Много критики съм отнесла и от двата пола заради това "шкембе", иначе, не е да си го измислям.

# 605
  • Мнения: 31 719
А ми се струва напоследък,че организма и доста привиква към еднотипно хранене ,и нещата се забавят .
Така е. Заради това някои хапват нещо различно, за да разбутат метаболизма.

Въглехидратната ротация е начин тялото да не свиква.

Тоест? Да си позволяваме по-въглехидратни храни ли?
Естествено не от най-вредните мисля. Примерно леща или боб. Може и със салата от варени картофи да съгрешим.
Нея много я обичам, ама отдавна не съм я яла.
Ох, млъквам, че ми се прияде Grinning

# 606
  • Мнения: 2 220
Смятам, че за пълноценен начин на хранене, не трябва да се изключва никоя хранителна група. 1-2 пъти в седмицата въглехидрат(не бърз) трябва да се консумира.

# 607
  • Мнения: 31 719
Смятам, че за пълноценен начин на хранене, не трябва да се изключва никоя хранителна група. 1-2 пъти в седмицата въглехидрат(не бърз) трябва да се консумира.

Реално обаче и зеленчуците са небързи В. Тоест аз пак си ги ям.
На по-либерален режим съм. Ям си плодове, но не много.
С всяко ядене, което обикновенно е протеин имам и салата от сурови зеленчуци. И мазнина естествено. И в протеина има малко и в салатата слагам, та го докарвам.
Но има едно стопиране наистина, когато ти остават малко кила.

# 608
  • Мнения: 823
Да ,Елора .Особено в твоя случай,ти от доста време си на режим.Е не джънк де .Но повече плод ,бобови ,тук-таме зърнени храни,картоф .В нормални количества ,естествено .Така доста се разширява и менюто,което си е важно .

# 609
  • Мнения: 31 719
Влади, при мен е малко сложно.
Имам ИР, но имам хашимото и хипофункция.
Заради ИР трябва да избягвам въглехидратите.
Но щитовидната иска въглехидрати. Патова ситуация. В моето положение да намаля силно В, въобще не е препоръчително. Има хора кето режима им понася. На мен няма да ми понесе.
Затова в един момент просто си минах на либерален режим.
Сладко си позволявам рядко. Бисквити, баклави, сокове, колички, сладоледи, кексове - не ме блазнят.
Въпреки, че преди много ги обичах сега не ми предизвикват никакъв интерес. Със сладолед се излигавих лятото на морето. То там не е грях Grinning  Интерсното е, че не ми беше толкова вкусно.
На работата черпят много често със сладко. Аз не си взимам като другите. Чат пат някое бонбонче. Примерно за РД, не мога да не уважа, но 1 бонбон не е болка за умиране.
Единствената ми страст е към чийзкейкове и торти. Тях си позволявам като съм в цикъл. В най-тежкия ден отивам и си купувам хубаво парче торта и си го изяждам с кеф. Или чийзкейк.
Ако приритам си имам натурален шоколад 90%. Понякога взимам 80.
А понякога ми се иска течен и взимам. Но не от ония гадните нутела и финети, бъкани с глупости. Взимам nocciolata. Поносима цена. 6 лв малкото бурканче. Има и за 15 голям, ама що да се излагам.
Много по-хубав е от другия. Личи си по-вкуса.
Ще ми се и някакви други по-качествени да пробвам, но не намирам по магазините.

# 610
  • Мнения: 7 743
Елора, хич не се хлъзгай с въглехидратни храни
яж си либерално, но в границите на мандарина на ден
не се връщай към ориз и картофи
Яденето вечер при мен е социално, ако не се виждам по по приятелски, най- добри резултати имам от неядене вечер
кой ял- ял до обяд
в понеделник 36 часа фаст, в петък - 24

# 611
  • Мнения: 31 719
Не се хлъзгам.
Не че не съм имала моменти де.
Няма как да се върна към ориз и картофи редовно.
Но ако ям ориз или картофи, то със сигурност ще зонирам.
Картофи не съм яла кой знае от кога. Имам предвид любимата ми картофена салата, която сигурно от 3 години не съм яла.
Е, миналата седмица имахме спор вкъщи. Майка ми все се цупи, че не искам ориз и картофи. И готви такива яденета и после се хвърлят.
Миналата седмица ми направи нещо като мусака, но със зеленчуци, яйца, сирене и заливка. Но искаше картофи да слага. Спорихме преди това. Беше решила 4 картофа и то големи да сложи. Накарах и се и стигнахме до компромис от 1 малък. Който да не се усеща. Викам си - ще го преживея. Малко зона, какво толкова.

# 612
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 153
Здравейте интервално гладуващи, записвам се сред вашите редици. Имам нужда и реших да се погрижа за себе си с диета която не е агресивна и не ми обременява съзнанието с броене на калории или ядене по план на точно определени храни. По принцип не мисля че ще ми е трудно да следвам ежедневната 16/8 диета, защото така или иначе рядко закусвам и не е проблем първото ми хранене да е по обяд а колкото за вечерята обикновено тя е преди 8 така или иначе, единствено трябва да внимавам да не консумирам нищо след това (трябва да боря навика по-скоро а не глад). Надявам се да си изгадя навик и да привикна по принцип към този тип хранене а не да го приемам като диета с начало и край. Мисля че ще бъде добре да опитам и да гладувам 24 часа веднъж седмично но ще започна няколко седмици с 16/8 като за начало. По принцип у дома се готви и сладки изкушения или джанк фууд няма, сладки газирани напитки също няма което е добре. Ще гледам все пак съзнателно да избирам здравословна храна, салати, плодове и леки готвени ястия. Опитвам се да се движа повече и да ходя и на джим веднъж, два пъти седмично. Почвам бавно но важно е да се придържам и да не се отказвам. Радвам се че открих темата и ще ви следя за мотивация. Успех на всички които са решили да си помогнат да бъдат по-здрави и да изглеждат по-добре Flowers Hibiscus

# 613
  • Мнения: 4 175
Много съм доволна от приложението BodyFast - напомня ти точно кога да спреш да ядеш. Ще пиша след няколко дни има ли ефект стриктното спазване на  часовете.

# 614
  • Мнения: 15 583
Момичета, по темата за това, че не е важно качеството, а количеството ще кажа следното - вие давате пример от периоди в живота ви, когато сте били по-млади и самия метаболизъм на организма ви е бил по-бърз. С годините той се забавя, всички знаем, че и след 35 години се започва едно задържане на вода и т.н. И аз между 20 и 30 г. свалях по 6 кг. за една седмица без да си давам много зор, и аз в студенските си години можех да изкарам цял ден на фреш и т.н., обаче сега вече не е така. Ограничаването на въглехидратите само по себе си води до източване на водата, която организма задържа след определена възраст. Хормоните също се променят, а от там килограмите се качват. Организма започва по-лесно да трупа мазнини и в следствие на по-заседналия начин на живот, стреса в работата, покрай децата и т.н. Не е същото

Аз днес съм на айряни - 6 часов фаст, за да прочистя. От утре влизам в график, че новата година си дойде Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт