Интервално хранене/периодично гладуване/Fasting - тема 8

  • 46 886
  • 730
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 31 720
Lady Cassiopeia Duval, ама може ли с айряни да правим фаст?
То млякото нали е инсулиногенно. Май не е добре за мен.
И как така айряна прочиства?

# 616
  • Мнения: 15 585
По принцип не може, но аз така го правя, защото иначе не мога да издържа 36 часов фаст. Който може само на чай, вода и кафе е по-добре да си го прави така. Даже, ако може да го прави по онзи метод с кленовия сироп и джинджифила е още по-добре.
Иначе киселото мляко отводнява, като същевременно засища - поне при мен е така

# 617
  • Мнения: 823
Аз лятото съм го правила и с бира (не ,че препоръчвам).С айрани ,с фрешове -всякакви варианти.От здравословна гледна точка-най-добре без добавки.Относно свалянето ,ако съм 36 часа само на течности ,дори и с фреш,бира ,айранче ,а дори и без тях -свалям еднакво.

# 618
  • Мнения: 4 711
По принцип не може, но аз така го правя, защото иначе не мога да издържа 36 часов фаст. Който може само на чай, вода и кафе е по-добре да си го прави така. Даже, ако може да го прави по онзи метод с кленовия сироп и джинджифила е още по-добре.
Иначе киселото мляко отводнява, като същевременно засища - поне при мен е така
И при мен е така. 3.6 % използвах, не можех повече от 1-2 млека на ден и за два дни резултатът беше.... все едно два номера дрехи съм свалила. Не съм го правила от няколко години, но и тогава бях на 34-5, не студентка, така че може и сега да има същия ефект при мен.

Елора, прощавай, сега видях, че си питала за въглехидратната ротация. Още не мога да свикна с новата за мен визия на бг мама, преди това ползвах старата, докато можех. Специално за теб не съм сигурна дали ще е добре, но пък ти сама казваш, че хапваш въглехидрати понякога. Преди бях попаднала на интересни материали на английски - carbs cycling - обяснение как и защо работи, подходящи храни и диети. На български информацията е доста по-ограничена, търсех и такава, понеже в менютата на английски имаше някакви странни храни, които не познавам и не знам тук намират ли се. Може пак да потърся и да ти пратя. Определено не става въпрос за джънк фууд, а за овесени ядки, плодове и т.н. Освен това, при дни, когато ядеш най-много въглехидрати, се ограничава мазното или без него. Само това помня.
В темата за безвъглехидратното хранене едно момиче си беше споделило менюто, но тя много тренира и ако не бъркам, е фитнес инструктор и това за нас едва ли ще работи.

А иначе се сетих за това, понеже мой колега фитнес маниак пак ми критикува храненето и отново ми каза да потърся за въглехидратната ротация.

Последна редакция: нд, 26 яну 2020, 11:41 от Edеn

# 619
  • Мнения: 1 376
Аз с бира най-редовно съм го правила. Не е добре, обезводнява, пада кръвно и т.н. Все пак има спирт, особено сегашната, пък и сигурно вдига бая инсулина.
От айран се подувам, лично. По-добре кефир или прясно мляко, поне на моя стомах.
Кленов сироп не е добра идея, ще ти вдига инсулина и ще ходиш гладен. Не съм пробвала, но така мисля.
Въобще, ако можеш на чиста водица да изкараш е най-лесно и най-добре, но всичко е до психика. Аз, лично, за мен си знам че с електролити и без е все тая, поне за гладувания до 48 часа.

# 620
  • Мнения: 15 585
Аз обикновено минавам с 1 кофичка кис. мляко. Не, защото се ограничавам, а защото ме засища и повече не ми се пие. Резултата при мен е различен всеки път - 1,5 - 2 кг. за един ден. Основно вода, но аз така или иначе трябва да я чистя, защото я задържам много, особено по време на ПМС. А пък, ако се проточи, като този месец съм направо, като воден матрак
Това с кленовия сироп е така, обаче го дадох, като пример заради пречистващата диета

http://www.maple-bg.com/diets/maple-siryp-diet.html

# 621
  • Мнения: 27 552
Стаси, Hug Какво има да ти критикува колегата на храненето? Stuck Out Tongue Winking Eye Фастове ли правиш?
Относно вгх ротация- carb cycling- много добре ми се отразяваше варианта на Крис Пауъл. Наистина, в дните с пжвече белтъчини можеше и повече мазнини, но с минимум вгх. И обратното, във вгх дните се намаляваха мазнините, но пак си имаше И белтъчини. Тренировките бяха само в единия вид дни, но не помня дали в по-белтъчните или в дните с вгх. Имаше и цикличност при калорииге- за жена 1300-1500-1300-1500  (примерно, зависи от нуждите на всеки). И чийт ден/или 2-3 чийт хранения седмично. Под вгх дни обаче се разбираше хранене като филе месо/риба колкото дланта+ количество колкото юмрук (в сготвен вид) пз ориз/варен картоф/боб/нишестен зеленчук+ 2-3 чаши салата/безскорбялни зеленчуци и малко мазнини за овкусяване. Grinning

# 622
  • Мнения: 1 376
Ако ядеш ВХ сваляш мазнините, да. То е и логично. Примерно пилешко или риба с ориз, извара с плодове и т.н.

# 623
  • Мнения: 7 743
Дези ги правеше, но при нея многото въглеходрати бяха 100 гр Simple Smile

# 624
  • Мнения: 27 552
Да де- не съм изчислявала тогава, но и като спазвах режима на Крис Пауъл не вярвам вгх храненията да са били чак толкова въглехидратни Blush

# 625
  • Мнения: 15 585
Ориза не е хубаво да се изключва напълно, но е добре да се ограничава до веднъж седмично. Картофите са по-добре. Аз /както по-назад писах/ ги правя на картофено пюре с прясно мляко и масло. Добавям натрошено сирене и става жестоко. Много отводняват. Варя ги без кора, за да пада нишестето от тях при варенето

# 626
  • Мнения: 4 711
Ей, Долче, много ми е драго да те "видя" тук Hug Не, на Дюкан съм и ми казва да не прекалявам с фаза 2, а да минавам на ротация направо.

Като го спомена този младеж, май точно негови клипчета гледах преди, където обясняваше подробно. Ще потърся нещо в гугъл за него, благодаря ти за разясненията.

# 627
  • Мнения: 31 720
Ориза не е хубаво да се изключва напълно, но е добре да се ограничава до веднъж седмично. Картофите са по-добре. Аз /както по-назад писах/ ги правя на картофено пюре с прясно мляко и масло. Добавям натрошено сирене и става жестоко. Много отводняват. Варя ги без кора, за да пада нишестето от тях при варенето

Аз от картофено пюре с мляко и черен пипер често имам киселини. Ако е само картофена салата, нямам.
Дори и с месо или риба да ям картофите, пак нямам киселини.
Ама нещо съчетание мляко и картофи ми пречи почти винаги.
Ние сме изключили белия ориз от години. Ако ще ядем ще е пълнозърнест или пълнозърнест басмати.

# 628
  • Мнения: 15 585
Възможно ли е да е от черния пипер? Той много дразни стомаха. ММ примерно няма значение какво яде - сложа ли бял или черен пипер направо откача от киселини след това. Без пипер няма никакви проблеми. Същото му е и с чесън - пресен, сух или на прах няма значение

# 629
  • Мнения: 10
Аз от една година вече практукувам НВ хранене с 16 часа фаст и 8 часов прозорец за хранене, като обикновено се храня между 14.00 и 22.00 часа, а по време на фастинга само вода и едно кафе. За мен това е най-лесния начин за интервално хранене и въпреки, че вечерям много късно, се чувствам много добре - и вечер и сутрин ми е леко на стомаха, а в случаите, когато ям картоф, ориз, торта - корема ми ще експлоадира, нищо не ми се прави, не мога да спя...
Моята рецепта е 16/8, НВХ и всяка събота около 15 - 20 километра в планината.

Общи условия

Активация на акаунт