Интервално хранене/периодично гладуване/Fasting - тема 8

  • 46 615
  • 730
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 27 276
Картофеното пюре със сметана ми е по-вкусно Stuck Out Tongue Winking Eye Но вече го правя за другите...
Стаси, при мен имаше ефект като спазвах режима на Крис, хем моето спортуване тогава беше само ходене и леко упражнения, лекове и подобни. Joy Относно фаза 2- може и да е добре да преминеш отвъд тази фаза 2 (ти едва ли имаш за сваляне). Hug

# 631
  • Мнения: 4 711
Долче, потърсих, но само рекламни неща намирам. Нищо, ще видя нещо по-късно. Фаза 2 е редуване на дни само на протеини и дни на протеини + зеленчуци. При фаза 3 вече има плод, пз филия на ден, два пъти в седмицата някакво въглехидратно хранене - пз макарони, ориз, бобови, картофи, един път седмично хранене, когато ядеш каквото искаш и т.нар. протеинов четвъртък - само протеини, с цел запазване на тегло. Идеална фаза за ротация.

Амииииииии... Започнах от 59.400 на 01.01, сега съм 53.100, опитвам се да достигна 52, удобните ми кг. Като бяхме на 90дд, бях започнала от 56 и достигнах 52.500 помня, но тогава около празниците имах доста прегрешения.

# 632
  • Мнения: 2 050
Хапвайте повече месо,  за да издържате фаста. Животните се хранят,  докато не достигнат минималното количество протен. Това прагово количество протеин осигурява на животното всички необходими аминокиселини. Вижте как е в природата -  след успешен лов хищникът насища нуждата си от протеин,  и храненето му прикючва. После не мисли за храна чак след 24 часа,  че и повече. Храненето с месо им осигурява всички основни аминокиселини и мазнини,  без да чакат дълга ферментация. Чувството за ситост идва бързо.
При растителноядните животни, например кравите,  почти никога не си набавят нужната порция аминокиселини, защото докато микрофлората им създава поредната порция,  предишната вече се е изконсумирала. Затова по цял ден преживят. 
Аз съм хищник,  вечер в 18:30 часа се нахвърлям на огрома порция месо,  печено на тефлонова скара,  омазано в свинка мас. Или на еър фрайъра,  защото ме мързи през седмицата да чистя пръските от скарата. Първото ми хранене е само месо,  всичко друго ми разваля вкуса му. Половин-еди час след това хапвам или малко салата,  или някакъв плод. С това хранене не мисля за храна до 18 часа на следващия ден.

# 633
  • Мнения: 13 667
Момичета, по темата за това, че не е важно качеството, а количеството ще кажа следното - вие давате пример от периоди в живота ви, когато сте били по-млади и самия метаболизъм на организма ви е бил по-бърз. С годините той се забавя, всички знаем, че и след 35 години се започва едно задържане на вода и т.н. И аз между 20 и 30 г. свалях по 6 кг. за една седмица без да си давам много зор, и аз в студенските си години можех да изкарам цял ден на фреш и т.н., обаче сега вече не е така.


Именно затова казах че ограничаването на количеството храна според  мен ключово при поддържане на вече постигнати ниски килограми , такива които са под нормата за всеки един от нас без значение от възрастта. Не казвам че важи за всеки,има естествено слаби хора, но ние тук не сме от тях ( иначе нямаше да сме в тази тема - аз примерно съм предразположена към напълняване което е определило целият ми хранителен режим от повече от 30 години насам ).  Както и от личен пример потвърждавам че в един момент ( за мен 47-48 години ) дори този хранителен режим вече не е достатъчен за поддържане на тези килограми . Както и за съжаление нивото на физическа активност ( ако е имало такава през години ) не може да бъде поддържано като преди. Примерно в темата за предменопаузата има дами които са споделили че  отслабват някъде след 50  само защото преди това са водили заседнал начин на живот но сега  по стечение на обстоятелствата или с пенсиониране  или им се ражда внуче и те почват да се движат повече и отслабват. Аз примерно нямам накъде да се движи повече., Вече и физиката не ми позволява това което съм правила на младини. Храната нямам накъде да намалявам. Метаболизмът и хормоните си казват думата и аз вместо да отслабвам почвам да пълнея.
Съгласна съм че и натрупаните килограми вече се свалят много по-трудно , бавно ако въобще могат да бъдат свалени. Последно имах фитнес 4 пъти седмично по 6 км кардио с упражнения за коремна преса плюс ОМАД и за 4 месеца не свалих нищо. Няколко месеца по -късно си докарах и слабинна херния. Доктора каза - я си виж ЕГН - то и понамали малко натоварването. Спрях с фитнеса и от тогава няколко години практикувам само кардио ходене някои дни 5 някои 15 км. Остава ми да се утешавам с факта че на моята възраст ако отслабваш рязко трябва да се оритесниш дали не те мори някоя болест. По-добре окръглена но здрава.
А за младите, когато си със семесйтво е трудно да се пази режим,дали си заслужава , всеки сам ще прецени. Докато си при мама и тате можеш да си въртиш носа от каквото са ти сготвили, но когато трябва да готвиш за едното дете че не яде товаз за другото че не яде онова за мъжа си който има предпочитания, че и за теб с ограниченията - ставаш факир - караш на каквото дойде,нищо че не е строго по диетата.

# 634
  • Мнения: 27 276
Какво да кажа...онзи ден все ми се ядеше нещо след вечеря (бях вечеряла салата от зеле и детска порция хек останала от детето. Не бях гладна уж. Обаче към 23 ч си метнах на фрайъра една вратна пържола с половин лъжичка мас и мирясах Stuck Out Tongue Winking Eye Точно ситост усещах, не преяждане. И после нищо не ми се ядеше. И мисля, че нямаше и да ми е вкусно- когато съм приятно заситена загубвам желание да ям повече от храната. Както хищниците- загубвам желание за храна за някакъв период и въобще не я мисля.
Стаси, мисля, че няма нужда да ядеш задължително хляб, плод или въглехидрати като ориз еди колко си пъти, за да минеш на следващата фаза. Това май е за хора които не могат без тези неща. Blush А Крис има издадени книги, аз оттам се информирах.

Последна редакция: нд, 26 яну 2020, 16:56 от dolce miele

# 635
  • Мнения: 2 050
точно така е, dolce miele. Постенето е по-лесно с ВМ-НВХ. То увеличава ситостта и по невнимание се намаляват калориите. Просто си сит и за дълго време не мислиш за храна. Забравяш да ядеш.

# 636
  • Мнения: 823
Eden ,на Дюкан ли си ?

# 637
  • Мнения: 27 276
Да, тя е писала.

# 638
  • Мнения: 31 379
Възможно ли е да е от черния пипер? Той много дразни стомаха. ММ примерно няма значение какво яде - сложа ли бял или черен пипер направо откача от киселини след това. Без пипер няма никакви проблеми. Същото му е и с чесън - пресен, сух или на прах няма значение

Мислила съм, обаче при другия яденета с черен пипер не съм имала проблем.
Затова подозирам, че може би самото съчетание на мляко и картоф ме дразни.

# 639
  • Мнения: 666
Аз бих заподозряла млякото Grinning Изпитано в сериозен брой експерименти върху моето тяло, вече си знам, че млечните ми разказват играта. Не само, че се подувам, остави киселините, ами се и запичам, задържам вода, за слузообразуването не коментирам. А обичам, ядат ми се някак си Joy, но се държа на положение, доколкото мога...

# 640
  • Мнения: X
Това за хищниците, месото и тн е доста спорен въпрос.

За намаляване на ГИ на картофите е добре да постоят известно време в хладка вода, да им падне нишестето, след като се сварят да останат в хладилник за няколко часа и да се хапват с оцет. В книгата на д-р Фънг поне такава информация имаше.

Намаляването на калориите има обратен ефект върху тялото. Това е огромната разлика между фаста и нискокалоричните режими. Само дето бас държа, че половината хора не могат да си определят адкеватно калорийните нужди. И аз включително.

Дали фастът е по-лесен с месо или не е пак е въпрос на самодисциплина. Гладът е на периоди и на вълни, ако го пренебрегнеш той изчезва, независимо какво си ял преди да го започнеш.

# 641
  • Мнения: X
Скрит текст:
Това за хищниците, месото и тн е доста спорен въпрос.

За намаляване на ГИ на картофите е добре да постоят известно време в хладка вода, да им падне нишестето, след като се сварят да останат в хладилник за няколко часа и да се хапват с оцет. В книгата на д-р Фънг поне такава информация имаше.

Намаляването на калориите има обратен ефект върху тялото. Това е огромната разлика между фаста и нискокалоричните режими. Само дето бас държа,
че половината хора не могат да си определят адкеватно калорийните нужди. И аз включително.

Скрит текст:
Дали фастът е по-лесен с месо или не е пак е въпрос на самодисциплина. Гладът е на периоди и на вълни, ако го пренебрегнеш той изчезва, независимо какво си ял преди да го започнеш.
Май никой не може....няма как да се определи колко точно енергия ще изразходи тялото за основните органи и системи.Днес те може да имат нужда от 1500 калории, утре-от 1900, вдругиден-от 1300.....
Горенето на калории пък, с движение/спорт, е другата прогнозна ...каша.
Всички калорийни прогнози са именно това-прогнози.
Чела съм, че когато тялото получи повече енергия от естествена храна, то или я пренасочва за използване към нуждаещ се орган, или я изхвърля.Но не я натрупва като запас.
За запас отиват само излишните калории от вредна храна.
Не знам колко е вярно, но ако съдя по себе си, точно така е.В момента никак не се ограничавам откъм количества, дори ям повече, сравнявайки храната си с тази отпреди година, а кг не мърдат.Но, ям от "моите" храни, вредните са сведени до минимум, по повод.

# 642
  • Мнения: 2 518
По повод ротациите - четох и си записах от един руски сайт ротация зиг-заг. Не съм я прилагала още, но ми се струва интересна.
4-дневни цикли.
1ви ден - нисковъгл.- 0,5-1 гр/ кг тегло
2ри ден - нисковъгл.
3ти ден - високовъглех.-6-7 г/кг тегло
4ти ден - средновъгл.(балансиран) - 3-4 гр./кг тегло

Първите два дни - предимно протеиново хранене.
Третия ден - протеините 4 пъти по-малко от въгл.
Четвъртия ден- въгл+протеини приблизително еднакво.
И една седмична таблица, 3 варианта.
Здрава тренировка в балансирания ден.

# 643
  • Мнения: 15 223
Добро утро момичета

За себе си съм установила, че след първата седмица на фаст след вечерята в 18.00 - 18.30 ч спира да ми се яде. Без значение дали ще вечерям ориз, картофи или месо. Въпросът е първата седмица да устискам.

От мен отчет - след вчерашния фаст, който премина с кафе с мляко за закуска и 3 - 4 супени лъжици кис. мляко следобед + много вода съм - 2 кг. Вчера, след обилно захранване с какви ли не неща бях 56.7, а днес 54.7. Мноооого вода съм задържала, много. От днес си влизам в режима - ядене между 12.00 и 18.00 ч., като планирам сряда - четвъртък да направя един ден моно само на пил. бутчета или пържоли, за да доизточа, ако е останало още.
За днес менюто още не съм го измислила - има останало ризото със скариди, миди и калмари, и пиле с ориз, та най-вероятно към ориза ще се насоча, освен ако нещо не ми прищрака да врътна набързо едно картофено пюре или омлет с кашкавал и шунка. Ще го мисля. За сега си пия кафето след едночасова разходка на кучето в парка, пък яденето в движение ще го реша
Успешна нова седмица на всички желая Hug

# 644
  • Мнения: 823
Страхотни резултати ! Аз с 2 фаста по 36 ч.,свалям седмично по 1,5-2 кг,но не задържам много вода -явно има значение.

Общи условия

Активация на акаунт