Исторически парк край Варна

  • 9 221
  • 93
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте, някой посещавал ли е новооткрития Исторически парк в с .Неофит Рилски?Моля за мнения и впечетления.Решили сме да го посетим през август с 8-годишното ни момче.

Последна редакция: вт, 30 юли 2019, 21:47 от pamcho

# 1
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
В интернет има достатъчно информация колко и какво точно е построено от цялта концепция. Цените. Както и че това е пирамида за кинти. Плюс някои снимки на пародията.

# 2
  • Мнения: 15 356
Наши приятели ходиха,казаха че е строителна площадка с две бараки засега.

# 3
  • Мнения: 29 341
Не знам този парк как точно е направен и какво включва цената.

Обаче ходихме до Мини България във Велико Търново. Заради детето го разгледахме, но за тази цена, не си струва - възрастен 10 лв., дете 5 лв. за 20-ина макета на сгради, които се обикалят за не повече от половин час.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 567
Пирамида страшна. Да не кажа, че един нахалник ми търси пари за членски внос за 10 години, напред. Било "е*аси инвестицията" и видиш ли, защото му отказах ме набеди, че заради такива като мен било на такова дередже държавата, защото първо съм гледала собствените си разходи, после културните Grinning И докато мисля така, никога няма да се променим !

# 5
  • София
  • Мнения: 7 990
А какъв е този членски внос? Това не е ли просто място, което да посетиш срещу входна такса, тип замъка в Равадиново?

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 567
"Златна карта" за парка, " за 10 години". Тоест мога да влизам и излизам, колкото искам пъти с нея, а парите се ползват за разширяване на парка. Иначе, да, такова място е Simple Smile

# 7
  • Мнения: 29 341
"Златна карта" за парка, " за 10 години". Тоест мога да влизам и излизам, колкото искам пъти с нея, а парите се ползват за разширяване на парка. Иначе, да, такова място е Simple Smile

 hahaha hahaha hahaha hahaha

Едва ли ще просъществува толкова дълго това място..... Mr. Green

ПС: Да допълня - такава карта се предлага, на хора, постоянно живеещи в близост. Как пък няма да купя такава карта, като живея на другия край на България и я ида един-два пъти, я не....! Не тези цени по-скоро не.

Колко пари ти искаха за тази чест да ти издадат "Златна карта"? Доколкото прочетох в сайта им, не ти гарантира неограничено влизане, а само отстъпка от билета...

Последна редакция: ср, 31 юли 2019, 09:48 от Natali_

# 8
  • Мнения: 47 982
О, очаквах го и мислех да го посетим Sad Жалко, че не струва

# 9
  • Мнения: 29 341
Е, предполагам, че ще става за посещение, ако имате желание. Peace

Имах честта да посетя замъка в Равадиново преди 3 г., когато не беше напълно готов. Не останах очарована тогава. Не мисля да повторя.

# 10
  • Мнения: 47 982
Ми имах желание ако си струва, ако е приятно и човек би научил нови неща. С големи деца и баба ще съм. Ако е неприятно и нищо особено, ще инвестирам времето и парите в нещо друго. Поне около Варна занимания бол

# 11
  • Мнения: 6 587
Пирамида страшна. Да не кажа, че един нахалник ми търси пари за членски внос за 10 години, напред. Било "е*аси инвестицията" и видиш ли, защото му отказах ме набеди, че заради такива като мен било на такова дередже държавата, защото първо съм гледала собствените си разходи, после културните Grinning И докато мисля така, никога няма да се променим !

Тоест, като ти продават билет и те агитират за 10- годишен членски внос?

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 567
Пирамида страшна. Да не кажа, че един нахалник ми търси пари за членски внос за 10 години, напред. Било "е*аси инвестицията" и видиш ли, защото му отказах ме набеди, че заради такива като мен било на такова дередже държавата, защото първо съм гледала собствените си разходи, после културните Grinning И докато мисля така, никога няма да се променим !

Тоест, като ти продават билет и те агитират за 10- годишен членски внос?

Не, познавам го този бегло и ми писа във фейса. Simple Smile
Колкото до цената на "Златната карта", не го и питах колко е, каза, че не била кой знае каква сума, но след като му казах ,че не е момента и ме нахрани, рЕзко го блокирах.

# 13
# 14
  • Мнения: 6
Някой били обяснил какво е "пирамида", че не разбирам? Какво точно се има предвид под тази дума? Не успяхте ли да разберете, че това е целенасочена медийна кампания срещу проекта?

От тук можете да разберете защо https://www.youtube.com/watch?v=vWEBXuhJxCU

# 15
  • Мнения: 24 467
О, очаквах го и мислех да го посетим Sad Жалко, че не струва


Защо да не струва?
Не бих се информирала от хора, които лично не са стъпвали там.
Бях преди 22.06 в селцето, на мини откритата част и ми хареса, приятно беше и не много по-скъпо от подобни посещавани от нас места. Имаше направени няколко модели на домове от различни епохи и основно възможност да видят занаятчийски работилници с "обзавеждането". Лично на мен най-много ми допадна една рибарска хижа, много сладко сътворена върху едно езерце със златни рибки. Има и восъчни фигури, за придаване на по-голяма достоверност и реалистично звучене.
Прилича ми на музея на селото в Букурещ това, което видях, в умален мащаб, разбира се. Но пак казвам - това беше преди откриването на големия парк от 22.06.
Ще посетим и открития парк, но най-вероятно през есента. Чак тогава бих могла да споделя реално лична информация и от него.

Някой били обяснил какво е "пирамида", че не разбирам? Какво точно се има предвид под тази дума? Не успяхте ли да разберете, че това е целенасочена медийна кампания срещу проекта?
Клише, останало от времето на Югоагент, когато нашите родители са правили първите си стъпки на капиталовия пазар.
И сега у нас когато човек не разбира нещо и в това нещо е чул, че се наливат пари /то пари принципно няма обект, в който да не се наливат, понеже Господ последните няколко хиляди години не пуска манна небесна/, нашенецът му казва "пирамида".
Не знам кое е пирамидалното на един музей, който има просто една входна такса - плащаш и разглеждаш. Никой не те кара да правиш инвестиции.
А то и нашенските въпроси, които чух по някакво предаване, са си откровено тъпи - как можело да се гарантира инвестицията на акционерите - ми някой по света гарантира ли ви я? Наистина на нашенеца му липсва елементарна финансова и бизнес култура. Още смятат хората, че и доста от младите, които идея нямат от икономика, че всяко вложение е рисково и затова не бива да се предприема. Че рискът има гаранции за успешен край. Като не искат риск - да вървят да работят на заплата. Инвестицията си е това - поемане на риск и всеки сам си преценява дали и доколко да го поеме.
Ама върви му обясни на Бай Ганя. Той иска да си продаде мускалите и да си вземе парите веднага и в кеш.

А в темата не се пита за инвестиции в АД, а просто за впечатления от този музей на открито.
Та аз споделих за посещението си в предварителната му част, преди откриването на големия обект, в тази връзка.
Дано тук се разпише някой, който го е видял след това.

Пирамида страшна. Да не кажа, че един нахалник ми търси пари за членски внос за 10 години, напред. Било "е*аси инвестицията" и видиш ли, защото му отказах ме набеди, че заради такива като мен било на такова дередже държавата, защото първо съм гледала собствените си разходи, после културните Grinning И докато мисля така, никога няма да се променим !

Тоест, като ти продават билет и те агитират за 10- годишен членски внос?
Не точно. Предлагат ти една карта, с която можеш семейно да посещаваш обекта определен брой години след това на ниски цени.
Изрових условията, да не преразказвам, че не обичам да работя по спомени от чужди обяснения:
https://shop.ipark.bg/Product/Details/2
Картата не е точно "инвестиция", а абонаментна карта, служеща на хора, които посещават повече от веднъж обекта, семейно. Идеята е да се оформи цял комплекс със сгради от различни епохи, които да покажат живота на хората през тях, бита, занаятите, заниманията. Има идея за езеро с лодки, за стрелба с лък, грънчарство, яздене на коне. Който желае може да остане за повече от ден.
Инвестицията е друго, но това тук няма смисъл да си го разискваме. Темата не е за АД-то.

Последна редакция: ср, 31 юли 2019, 14:01 от Judy

# 16
  • Мнения: 29 341
Нямам време и нерви да изгледам видеото в момента. Гледах по новините миналата седмица, където се появи един господин по тениска, който бил изпълнителния директор и при въпроса на журналистката как може да гарантира вложенията на инвеститорите, той сравни бизнеса с това да ти изневерят като се ожениш.  Shocked  Не мога и да коментирам тази глупост....!!!!

Пожелавам успех, разбира се, на начинанието, обаче според мен е скъпо за нас. Вероятно залагат на чужденци. Нека, който е ходил да сподели какво представлява посещението и дали си струва цената.

# 17
  • Мнения: 6
Проекта си има ФБ страница и в нея могат да бъдат видени множество снимки от настоящото състояние на обекта.

Що се отнася до изказването на ИМ, въпросът на журналистката е изключително глупав и некомпетентен - никой никога не може да гарантира някакви сигурни дивиденти. Няма нищо сигурно, особено в света на инвестициите. Всеки, който е решил да си вложи парите там, си поема и съответния риск за това. И никой никога не е казвал, че гарантира нещо.

# 18
  • Мнения: 24 467
Проекта си има ФБ страница и в нея могат да бъдат видени множество снимки от настоящото състояние на обекта.

Що се отнася до изказването на ИМ, въпросът на журналистката е изключително глупав и некомпетентен - никой никога не може да гарантира някакви сигурни дивиденти. Няма нищо сигурно, особено в света на инвестициите. Всеки, който е решил да си вложи парите там, си поема и съответния риск за това. И никой никога не е казвал, че гарантира нещо.

Ей на това обсъждане и на такива въпроси се чудя много - колко малко акъл трябва да има човек, че когато говори за инвестиции и рискове, да смята, че някой трябва да му предлага гаранции за успех на начинанието. Просто недоумявам.
Много ми се ще някой такъв акалия да ми посочи едно АД, което гарантира печалби! Ей така, да го видя с какво и как ги гарантира. 
Не държавни и олигархически политически монополи. Това не е бизнес, не е икономика, а монополен икономически тоталитаризъм. Нормално дружество такова искам да видя.
Но това е последица от факта, че в образованието ни се учат тотално излишни и остарели неща, наизустяват се безумия, вместо да се обърне внимание на това, от което човек се нуждае. Финансовата култура е част от тези нужни знания.
Както и да е - не съм оптимист, че в тази насока нещо ще се подобри.
...
Ако имате лични впечатления и аз моля да ги споделите. Например какви дейности се предлагат в момента на посетителите? Къде може да се отседне, има ли вече създадена база? Функционира ли езерото с лодките?
Аз, например, ФБ нямам.

# 19
  • Мнения: 29 341
Не се говори за сигурност за получаване на дивиденти, а за предпазване на вложителите от пирамидална структура, в която едни определени хора на върха се облагодетелстват, харчейки пари на компанията. Не казвам, че случаят е такъв, има си компетентни лица да направят проверка. Щом обаче е сезирана КФН, значи има съмнения.

# 20
  • Мнения: 24 467
Какво значи "пирамидална структура"? Обяснете наистина, тези, които ползвате понятието в случая.
Кой, защо и как трябва да "предпазва вложителите" и "вложенията " им?
Че то всяко АД набира чрез емитиране на акции капитал, който се управлява от конкретни хора, избрани от ОС на акционерите. По тази "логика" или по-скоро липса на такава, всяко капиталово дружество е "пирамида".
Думи нямам наистина. Как си го представяте едно АД че функционира? Дали това, дали друго - все едно - едно и също е по цял свят, когато говорим за капиталови дружества.
Ако искаш да участваш в дружество и сам да управляваш вложените от теб капитали, си правиш персонално такова и участваш в съответните управителни органи. Е, печалбите обикновено са също по-малки. И влагаш личен труд и време.
Въпрос на избор, на обучение, на практика, на знания. Но не и на гаранции. Никой по света не ви гарантира това.
Който иска да си "предпази" допълнително инвестицията, да си направи застраховка на същата.   Sunglasses Идея за нов вид бизнес. У нас сигурно ще върви.
Този журналистически въпрос е наистина безумен. Да го питат лелите пред входа - иди-дойди. Но един журналист следва да е поне малко подготвен по темата, която ще обсъжда с референтите си, а не да ръси клишета без смисъл.

Последна редакция: ср, 31 юли 2019, 14:20 от Judy

# 21
  • Мнения: 29 341
Какво значи "пирамидална структура"?

Какво е пирамида съм обяснила накратко. Ако искаш, потърси в интернет по-подробно.

Какво значи "пирамидална структура"?
Кой, защо и как трябва да "предпазва вложителите" и "вложенията " им?

Защото живеем в правова държава и това е престъпление. Или може би КТБ и Цветанов също да не ги държим отговорни, щото нещо подобно се е случило там, въпреки че банките уж са с по-строг контрол от страна на БНБ.

Както и да е, темата не е за това, спирам за спамя. И отново казвам, че не твърдя, че в този парк е това. Има си Закони и проверяващи, които казват дали се спазват.

# 22
  • Мнения: 6
Не се говори за сигурност за получаване на дивиденти, а за предпазване на вложителите от пирамидална структура, в която едни определени хора на върха се облагодетелстват, харчейки пари на компанията. Не казвам, че случаят е такъв, има си компетентни лица да направят проверка. Щом обаче е сезирана КФН, значи има съмнения.

КФН се самосезира (забележете) от "съмнения"! Тоест, от АД-то няма нито едно оплакване от страна на инвеститорите, а КФН тръгва да ги "защитава" от "Съмнения". Ами аз ако не харесвам някоя компания и започна да пиша из интернет, че тя е пирамида и че лъже инвеститорите си, то КФН всеки път когато някой започне да пише измишльотини из интернет ли ще се самосезира и ще прави проверки? То значи, те трябва само това да си правят през цялото време!!! Като погледнеш реално на нещата, това си е жалка историйка - институция тръгва да защитава (предпазва) някой, който не е искал това от нея! Grinning

# 23
  • Мнения: 24 467
Какво значи "пирамидална структура"?
Какво е пирамида съм обяснила накратко. Ако искаш, потърси в интернет по-подробно.
Какво значи "пирамидална структура"?
Кой, защо и как трябва да "предпазва вложителите" и "вложенията " им?

Защото живеем в правова държава и това е престъпление. Или може би КТБ и Цветанов също да не ги държим отговорни, щото нещо подобно се е случило там, въпреки че банките уж са с по-строг контрол от страна на БНБ.
Както и да е, темата не е за това, спирам за спамя. И отново казвам, че не твърдя, че в този парк е това. Има си Закони и проверяващи, които казват дали се спазват.

Не, никъде няма обяснение на "пирамида" в темата. За сметка на това се ползва.
Това, което написа, е съкратен вариант на капиталово дружество - нещо, което функционира в целия свят, в който съществува пазарна икономика.
Интересно ми е да разбера какво е точно "пирамидална структура" или "пирамида" в този случай.
Ни най-малко не се заяждам, когато за това говори съседката ми е все едно. Но когато се цепят така журналисти и по-важни "фактори" вече почва да ми намирисва на пропаганда.

Кое е "престъпление"? Да учредиш АД ли?
Моля ви...
Какво общо има тук КТБ? А Цветан?
Това съвсем налудничаво звучи. Жива параноя.
Като има КТБ, значи всяко АД е такова ли?
Не мога да разбера идеята. Моля за пояснение.
Скрит текст:
Как си държите парите в банки - не разбирам. То всичкото е "пирамида" по тези "критерии".
Че не инвестирате и не знаете точно какво е капиталова инвестиция - добре, не всеки е длъжен да знае. Макар че би било чудесно, ако у нас се учи в средните училища поне. Жалко, че не се.
Но нека, когато ползваме дадена терминология, да сме наясно с нея и да можем да я поясним при запитване. 
...
Като гледам хората масово идея нямат от Търговско право. То е нормално и човек, който не знае, да го е страх. Незнанието страх поражда, не друго.
Но да се омотва зададения в темата въпрос - какво предлага обектът, като място за посещение
Скрит текст:
/срещу което се плаща проста входна такса и това няма нищо общо ни с "инвестиция", ни с пирамиди, пустини, фараони и т.н./
с инвестицията в едно АД - съвсем на лошо отиват нещата.

Последна редакция: ср, 31 юли 2019, 14:58 от Judy

# 24
  • Мнения: 47 982
Ок, последно може ли впечатления от парка, интересен ли е или не особено
Останалото не ме вълнува

# 25
  • Мнения: 29 341
Нямам намерение да споря, нито да убеждавам никого в каквото и да било. Всеки има глава на раменете си, за да си преценява вложенията.

Също се интересувам дали паркът е хубав и какво се включва в билета като атракции.

# 26
  • Мнения: 24 467
Ок, последно може ли впечатления от парка, интересен ли е или не особено
Останалото не ме вълнува

Peace
Споделих каквото имах да кажа.
Нареждам се за новото.
Скрит текст:
И се надявам, че за "другото" този, който тепърва ще се вълнува, ще седне да прочете поне пояснения за това, какво е АД, инвестиция, риск, дивидент. И по-малко ще се информира от бг-журналистиката по такива въпроси, както и от форуми и писания на хора, които не са икономисти и/или юристи.

Скрит текст:
Натали, по никой начин не искам да те обидя персонално. Но редовно чувам какво ли не за "пирамиди", основно наистина от хора, които не са специалисти, та ми се ще поне малко на останалите това да им се изясни - никой не е длъжен и никъде по света не ви гарантира печалби от вложение в капиталово дружество, в условията на реална пазарна икономика.

# 27
  • Мнения: 6
Ами в интернет има няколко клипчета на медии, които отразиха откриването и показват реално какво има в Парка като предложения до момента. Едни от медиите са Алфа, БНТ и телевизия 999.

# 28
  • Мнения: 29 341
Джуди, отговарям ти, понеже се обръщаш лично:

Скрит текст:
Не казвам, че случаят е такъв.
Просто има достатъчно хитри и манипулативни хора, които измислят едни схеми за източване на пари. Реклами и приказки големи, накрая вложените пари изведнъж ги няма. И това е.
И този вид "инвестиция" е пирамида, защото се използва измама - убеждават те, че ще има еди каква си печалба, (тъй като всеки инвестира с цел печалба) , а всъщност хората "отгоре" си гледат собствените интереси, купуват си луксозни коли, имоти, почивки, жени, правят се "кухи" договори с цел източване и т.н. и парите, които трябва да се инвестират във фирмата и дейността ѝ, изведнъж изчезват, няма ги....няма и откъде да се вземат. И не, щото продуктът или услугата нещо не са успели, а защото има измама.
Дадох пример с КТБ, защото е най-скорошен случай и е точно по схемата на пирамидите - търсят се вложители с големи депозити, а парите се раздават без обезпечение и срещу комисионна, разбира се. Цветан Василев е имал личен апартамент над градинката на Кристал със златна тоалетна вътре /това от ТВ, когато се разследваше/ и не само.....Както и да е. Тук схемата е доста по-дълбока, тъй като банките са под надзора на БНБ и това не се е случило само и единствено от Василев. Имало е много и големи измами, за които дори и не знаем като обикновени граждани.
Единствено вложителите са прецакани, тъй като гарантираната сума е до 198 хил.лв., а е имало такива с милиони. Единственото, което са направили с тях, е да финансират лайфстайла на група хорица.
А банките уж са едно от най-сигурните. По-сигурни от фирми, АД и други структури.

# 29
  • Мнения: 47 982
Нещо не ме впечатляват клиповете, затова питам. Явно са бързали да го открият и е доста голо и недовършено. Прави лошо впечатление и как организаторите не успяват някак си да го представят. От друга страна- частен проект, браво за което.

# 30
  • Мнения: 1 069
Да, защитниците на инвеститорите се появиха.

Ако още на входа някой се появи да ме зарибява за членство и други такива глупости, гръб и дим да ме няма.
Еле па да ми искат лични данни, жална им майка тогава Simple Smile

# 31
  • Мнения: 24 467
Скрит текст:
Натали, никой не може да ти гарантира за което и да било дружество, дали изначалната цел на организаторите му е да съберат парите и да духнат. Може и да нямат такава цел, а дружеството просто да фалира по други причини. И това важи за абсолютно всеки търговец на пазара.
Това не значи, че който и да било търговец, без да са налице идниции за това, може да се нарича "пирамида". Несериозно е.
В този смисъл да се разпитват учредителите какви гаранции дават за направените вложения, си остава показател за непрофесионализъм. Нормално е на такъв въпрос да се получи бъзишки отговор.
За обикновените хорица, писах, е ясно - повечето въобще не са наясно. /Тавталогията е умишлена./ Затова тръпнат, не инвестират и живеят само на заплата. Особено у нас. Без да имат никаква представа от инвестиции. Не че е лошо. И така се живее. Но да мърморят и обсъждат неща, от които не разбират, че и квалификации голи да дават не е особено сериозно.


Да, защитниците на инвеститорите се появиха.

Ако още на входа някой се появи да ме зарибява за членство и други такива глупости, гръб и дим да ме няма.
Еле па да ми искат лични данни, жална им майка тогава Simple Smile
Просто един непрочел.  Hug
Където искаш - там ще ходиш, душко, кой те спира или те кара нещо да правиш?
Не съм пожелала - не съм инвестирала. Пожелала съм да разгледам - отишла съм.
За теб - ти си знаеш. Само че не от това се интересува темата.

Нещо не ме впечатляват клиповете, затова питам. Явно са бързали да го открият и е доста голо и недовършено. Прави лошо впечатление и как организаторите не успяват някак си да го представят. От друга страна- частен проект, браво за което.
И аз имах конкретни въпроси, по темата точно са, да ги повторя:
Цитат
...какви дейности се предлагат в момента на посетителите? Къде може да се отседне, има ли вече създадена база? Функционира ли езерото с лодките?
Конкретно най-вече ме интересува кои епохи са реално обхванати и довършени към този момент?

# 32
  • Мнения: 6
Нещо не ме впечатляват клиповете, затова питам. Явно са бързали да го открият и е доста голо и недовършено. Прави лошо впечатление и как организаторите не успяват някак си да го представят. От друга страна- частен проект, браво за което.

Да, наистина проекта беше открит много по-рано отколкото трябваше, но това откриване умишлено беше форсирано, именно заради медийните нападки. Въпреки, че се приемат посетители, по строителството работата продължава и от 22,06 до момента има още доста подобрения по обекта. Все пак всеки сам си преценява дали си заслужава или не.

# 33
  • Мнения: 29 341
А как е организирано посещението, освен че има различни зони, за което разбрах от клиповете....

Има ли експозиция някаква и колко е богата, ако има, децата могат ли за правят нещо като разкопки например или задачи някакви, колко време отнема цялото посещение?

# 34
# 35
  • Мнения: 6
А как е организирано посещението, освен че има различни зони, за което разбрах от клиповете....

Има ли експозиция някаква и колко е богата, ако има, децата могат ли за правят нещо като разкопки например или задачи някакви, колко време отнема цялото посещение?

До колкото знам се провеждат различни мероприятия от съответните епохи (като това), придружени с автентични демонстрации от битки, стреляне с лък, ритуално пиене на  вино и други. Мисля, че за момента няма мероприятия с участието на посетителите, но като гледам, такова се подготвя в демопроекта Неолитно Селище.

Обекта е доста голям и разглеждането може да отнеме няколко часа.

Последна редакция: ср, 31 юли 2019, 17:00 от stealth_s

# 36
  • Мнения: 2 600
Жалко, че не съм видяла темата по-рано. Има много малко готови неща, но може би щеще да ви е интересно за гледане, стига парите да не са проблем. На времето гледах, как едно семейство се отказа да влезе църква-музей в Арбанаси, защото цената беше 6 лв на човек. Наистина 10-15 лв на човек е скъпо.
Относно самия парк - пирамида или не, това какво ме вълнува мен, щом отивам да гледам атракции. За посетители имаше какво да се гледа (аз бях на откриването).
 
Ето от един форум снимки  
Скрит текст:








 

Последна редакция: ср, 31 юли 2019, 20:28 от sinergon2

# 37
  • Мнения: 24 467
Да вметна, че съкровището от снимката е имитация, но добра.

# 38
  • Мнения: 68
Здравейте всички, преди около месец посетихме заедно със семейството ми тази глупост " Исторически парк". Семейния билет е 70 лева и това са най - глупаво похарчените пари през живота ми. Има построени две сгради с едно езеро между тях и е страшно прашно и мръсно защото нищо не е завършено и се работи по обекта. Препоръчвам ви да не си губите времето и парите с тези идиоти а да посетите Плиска, Преслав или Мадара. Там входа е само три лева на човек и всичко е автентично и истинско.

 Докато ни развеждаха из строежа на ИП една девойка ни обясняваше как тази поляна била енергииния център на България и как другите исторически забележителности и музеи не стрували. През повечето време с жена ми се смяхме на глупостите които тази млада дама плямпаше и искрено се забавлявахме с липсата на исторически познания при нея. Не знам кой и защо е назначил като гид, но определено има други поприща където би се справила по - добре. Не знам и кой допуска един строителен обект който няма акт 15 дори да приема посетители ала ако това се случи някъде в Европа или Америка собствениците ще бъдат съдени при това за сериозни суми. Достатъчно е просто някой да си изкълчи крак или да си счупи нещо по време на посещението и да повика една линейка за да бъде повдигнат финансов иск. Ако имате и предварително направена застраховка дупе да им е яко на тези смешници.

Последна редакция: чт, 19 сеп 2019, 11:57 от AnMary

# 39
  • Мнения: 1 069
Една голяма мафиотска сделка, а  ? Simple Smile

# 40
  • Мнения: 2 600
посетите Плиска, Преслав или Мадара. Там входа е само три лева на човек и всичко е автентично и истинско.
Да, бе. Не е като да не сме ходили преди найсе години, че да не знаем, че нямаше два камъка един върху друг и на трите места. Laughing

# 41
  • Мнения: 24 467
Тъкмо щях да питам къде там е "автентичното и истинското", освен конникът на Мадара и много малко останки от древните крепости. А аз и снимки имам - от началото на 80- те години на Плиска и Преслав и сега. То като че ли на съвсем различно място са правени.
 Joy

Цитат
Достатъчно е просто някой да си изкълчи крак или да си счупи нещо по време на посещението и да повика една линейка за да бъде повдигнат финансов иск. Ако имате и предварително направена застраховка дупе да им е яко на тези смешници.
А като си го изкълча по камъните на Плиска, мога ли да повдигна "финансов иск"?

Скрит текст:
Съжалявам, Sarmatian, ама ми звучиш като настъпан конкурент точно, вкл. и при тези две мнения, но нищо де. Свободна държава сме. Всеки може да пише всичко.

Но не е затова темата.

# 42
  • Мнения: 68
Ами за всеки българин Плиска, Преслав и Мадара са автентични  и истински исторически места където можеш да се докоснеш до миналото на нашия народ а този " Исторически парк" е кръгла нула. До преди няколко години на тази поляна където сега строят Мюмюн си е пасал кравите и е пикал срещу вятъра. До парка е съвсем на близо и селското гробище така, че смело напред.

# 43
  • Мнения: 24 467
Не са "автентични", а просто част от историята ни. А истината е, че сегашното им състояние е неавтечно около 90%. Т. е. Правено е последните 30 години. Което не ми пречи да отида там и да си заведа децата. Но като обективен човек не лъжа ни себе си, ни тях, че това, което е налично там, е точно автентично. Защото не е.
А паркът е един музей, парк. Като стотици подобни по света.
Как сравнявате различни неща и защо - това си е ваша работа, но не е много адекватно подобно сравнение.

# 44
  • Мнения: 29 341
Няма лошо, разбира се, който иска да заведе децата си в този парк и на други места. Аз лично не бих вложила 70 лв. в това, че и покрай тях ще отидат опе поне толкова за допълнителни снимки, боеве, подобни....

За "замъка" в Равадиново мнението ми е подобно, с тази разлика, че него го посетих - за мен лично е върхът на кича. Да ме извиняват собствениците, вложили са много пари, но не ми харесва. Да не говорим, че и входът беше доста скъп. (вече не помня колко лв., но тогава ми се стори доста)

# 45
  • Мнения: 68
Този парк не може да бъде музей а просто  един забавен атракцион без никаква автентичност и историческа стойност. Всички продукти които предлагат са някакви бледи копия при това много далеч от българската история. Да започнем със статуята на " Тракииския стрелец" която е на входа. Да ме извинявате ама този стрелец който стреля към слънцето е типично симитски символ и няма нищо общо с тракииската символика. За траките слънцето е нещо добро и положително защото те са ариици по произход. Входната сграда която е жалка имитация на крепостта " Баба Вида" е с нови керемиди и е направена от бетон и арматура. Тракииския дворец пък има много орнаменти които са римски или гръцки и е доста далеч от автентичен а по - скоро прилича на кич. Единствено картините ми харесаха и мога да кажа, че интересни. Всички услуги които този парк предлага изискват отделно заплащане при това доста скъпо. При този начин на работа и третиране на туристите като чувал с пари който можеш да тупаш колкото ти душа сака не виждам " светло" бъдеще пред това съоръжение. Отделно доколкото знам сега прокуратурата ги разследва като се съмняват, че са пирамида.

# 46
  • Мнения: 24 467
Съжалявам, но "бледи копия" се предлагат точно и в Плиска, и в Преслав и къде ли още не.
Да се не лъжем, но настоящите постройки там са си чисти копия, дори не и точни копия, а опит за реставриране по идея на специалисти. Което лично на ми пречи, както писах да ги посетя и то не веднъж.
А кое на какво е символ - да оставим на семиотиката. То и свастиката не е от Хитлер измислена. 

Виж, това ти изказване "Всички услуги които този парк предлага изискват отделно заплащане при това доста скъпо. " е вече по същество.
Би ли споделил, ако наистина знаеш, какви са тези услуги и срещу какви допълни цени се предлагат? Защото това не го пише по сайтовете и тук ще си наистина реално полезен с информация. Стига да я имаш и да желаеш да я споделиш.

Скрит текст:
"Отделно доколкото знам сега прокуратурата ги разследва като се съмняват, че са пирамида."
Това е поредната недомислица, която се повтаря тук. Какво е "пирамида" и за кой вид престъпление по НК в тази връзка и кого разследва прокуратурата? Това е като споделено от баба, ще ме прощаваш. И тя чувала за пирамиди и все тръпне да я не пирамидоса някой.

# 47
  • Мнения: 68
Първото което ми се видя доста странно беше това, че нямаш право да снимаш безплатно а срещу заплащане. Ако не се бъркам трябва да заплатиш 20 лева за всяка снимка която направиш на територията на парка. Освен това за уроци по стрелба с лък, гранчарство или езда се изисква заплащане което според мен е доста солено. По памет цитирам 150 лева за посещение като преди това трябва да платиш 30 лева вход ако си сам или 70 лева за семеен билет. Всичко е чудесно ама за четири звезден хотел на брега на морето в активния сезон платихме за лукс апартамент с изглед към морето 95 лева така, че на тези господа им пожелавам приятно прекарване и никога повече няма да ни стъпи кракът там. То няма абсолютно нищо което да си струва в този парк.

# 48
  • Мнения: 6 587
Всеки преценява, дали да плати, за да разгледа исторически парк или да плати за 4* хотел на морето. Маже и двете.
Ти сравняваш цените на несъпоставими услуги. Все едно да искам да си купя книга, която не съм чела, но да сравня цената й с тази на килограм луканка.

Последна редакция: ср, 18 сеп 2019, 13:29 от Biserka_a

# 49
  • Мнения: 47 982
Да сравним тогава с цените за Колизеума, Двореца на Дожите или пък по-добре с нещо по-сходно, например Музеят на селото Simple Smile .
Честно казано 70 лева ми се виждат много за недовършен парк. Съжалявам.

# 50
  • Мнения: 24 467
Първото което ми се видя доста странно беше това, че нямаш право да снимаш безплатно а срещу заплащане. Ако не се бъркам трябва да заплатиш 20 лева за всяка снимка която направиш на територията на парка. Освен това за уроци по стрелба с лък, гранчарство или езда се изисква заплащане което според мен е доста солено. По памет цитирам 150 лева за посещение като преди това трябва да платиш 30 лева вход ако си сам или 70 лева за семеен билет. Всичко е чудесно ама за четири звезден хотел на брега на морето в активния сезон платихме за лукс апартамент с изглед към морето 95 лева така, че на тези господа им пожелавам приятно прекарване и никога повече няма да ни стъпи кракът там. То няма абсолютно нищо което да си струва в този парк.

Аха, основно уроци и занимания значи.
Благодаря за информацията.
Ще изчакаме да го завършат и тогава ще идем.
...
Това с хотела и морето не е също по темата. Пропускам. Неадекватно е сравнението и безполезна подобна информация. Мога да препоръчам форум за туризма да споделиш впечатленията си от хотела там.
Друг ще плати такава сума за бельо, трети - за вечеря и т.н.

# 51
  • Мнения: 2 030
По-добре Плиска - "Дворът на кирилицата" . Пак се плаща, но поне има прекрасни восъчни фигури и картинна галерия на първия етаж с много хубави исторически платна. Много е подходящо за ученици.  И ресторантът до музея е с вкусна храна, за отмора след разглеждането.

# 52
  • Мнения: 24 467
Още по-добре е крепостта Кабиле.

Да се върнем на темата - въпросният исторически парк и какво има конкретно в него. Като си изясним този въпрос, всеки сам ще си реши той дали и кога ще иде да го види.

# 53
  • Мнения: 68
Направих това сравнение с хотела в който бяхме на брега на морето защото исках да  ви дам пример какво можеш да си позволиш за тази сума. Нека бъдем реалисти и да си кажем с ръка на сърцето, че 95 % от хората в България живеят доста бедно а това означава, че определено никога няма да дадат 70 лева за семеен билет и да изхарчат още около 60 лева за гориво за да гледат някакви имитации на реални исторически места. Повечето семейства с много мъка и труд заделят един бюджет от 1000 до 1600 лева за почивка и не мисля, че ще са склонни да се откажат от тази екстра за да посетят този парк.  Сега ако някой ми каже, че видиш ли този атракцион ще работи само с чужденци също няма да се съглася с него защото за три месеца откакто работи това съоръжение е приело едва шепа чуждестранни туристи. Директора на този парк шумно обещаваше в своите клипове 200000 посетители само за шест месеца през тази година ала реално едва около 10000 души ще посетят този обект до края Коледа. Това лично за мен е много показателно какво мислят хората. Ако не се промени цено образуването това място е обречено на банрут по мое мнение. Не може да искаш такива суми от хора които работят за надница от 30 - 40 лева на ден.

# 54
  • Мнения: 24 467
О, за тази сума всеки може да изброи и сам поне 1000 неща, които може да си закупи или достави. И за 9/10 от тях другпък не би я платил. Кои семейства какво могат да си позволят и за какво си го позволяват също е без връзка с обсъждането.
Това сравнение е тотална безсмислица. Кой за какво ще си дава парите си е лично негова работа.
...
Давайте конкретна информация, който има такава, разбира се.
А ако имате и снимки или някой клип - още по-добре.

# 55
  • Мнения: 47 982
На база на прочетеното и на клиповете и аз се отказах от посещение, за съжаление
Когато посетихме Атина, не бях никак впечатлена от камънака там, ако и да беше автентичен, известен и много стар. Ми попаднахмена гид, който 5 часа ни разказва разни неща и буквално всичко оживя Simple Smile
Историческия парк може би е много хубава идея, няма лошо и че не е чак толкова довършен. Ама не видях в клиповете хора, които да разкажат, да запалят децата, да предложат нещо. Говорят само и единствено колко е хубав парка и колко хубав ще стане.
Просто очаквам друго. Очаквам нечие мнение, че тзи парк го е обогатил, запалил. И ще го посетим. Иначе не

# 56
  • Мнения: 6 587
Аз обещавам тържествено, че когато този парк е завършен ще го посетим и ще споделя впечетления:)
А дотогава, ще е от полза за темата, който вече го е посетил, да споделя информация.
Да не спамим излишно темата с мнения, кой с какви средства разполага и за какво да ги употреби.

Последна редакция: ср, 18 сеп 2019, 16:52 от Biserka_a

# 57
  • Мнения: 29 341
А защо постоянно агитирате да не се пише нищо друго по темата освен снимки, клипове, информация за там?!?

Нали темата и форумът като цяло е за това - да се коментира...?!?

Наистина е излишно да се пише кой за какво ще похарчи 70 лв., но е факт и, че това не са малко пари. А това е само входната такса. Парите не са без значение.

# 58
  • Мнения: 6 587
Мен  лично ме интересува какво ще получа срещу тези 70 лв., затова " агитирам" за информация( снимки, клипчета и мнение ), но в крайна сметка и да не намеря информация, в подходящ момент, ще се информирам лично:) Мерак с пари се гаси ( 70 лв.+).

# 59
  • Мнения: 24 467
Защото темата е за парка, какво представлява, да преценим струва ли си /всеки за себе си/.
От спам и безсмислици човек не може да прочете полезното по темата. Влизаш в една тема и четеш разни съчинения без връзка с нея. Темите не са да словесна полюция, все пак. На малките им пишат двойки, ако не пишат по зададената им тема. За жалост тук тяма кой да трие морето от спам.

Аз мога и за ниската пенсия на баба си да пиша и какво може да си позволи с нея, както и да разкажа как съм почивала лятоска, на тук не се пита за това.

Последна редакция: ср, 18 сеп 2019, 18:31 от Judy

# 60
  • Мнения: 29 341
Това е свободен форум и всеки може да пише мнение, дори и да не е конкретно по темата.
Ако смятате, може да информирате модератор, но не и да забранявате кой какво да пише....

Изобщо не е маловажно какво може да се купи с тези пари. Аз лично няма да отида. За мен има други варианти за похарчване, а защо и да не ги споделя....?!?

Входът в Природонаучния музей във Виена с колекция от цял свят, която е трудно дори да се разгледа за един ден, е 10 евро на човек, децата безплатно. Може да снимаш, колкото си искаш.... Човек може да си направи сметка.
Или ще ми забраните и това да напиша, щото "не е свързано"?

# 61
  • Мнения: 24 467
Абсолютно е без значение какво някой смята, че може да се купи с х пари. Както писах - може да са 1000 + неща. За едни ще е много, за други - не. За един нещото си струва, за друг - не. Но как ще се определи, като не знаем какво е то?
Важно е да се знае само колко струва обсъжданото и какво представлява то. От там - насетне морето на някой, майчинството на втори, пенсията на трети нямат никакво значение.
Не знам защо се давите в толкова спам. Ако погледна темата, значимо ще е не повече 1% от написаното. Останалите включвания са тип "Абе не ми е ясно, но да си кажа. И като няма какво съществено да кажа - да се изплюя, поне.".

# 62
  • Мнения: 2 600
Никой не спори, че е скъпо. Просто идеята е много добра, но не успяват да я реализират и пуснат на пазара в довършен вид. По цяла Европа се строят паркове с атракции и бутафории и мини-нещо си, примерно Миниатюрк, намират си клиенти, които просто искат да видят нещо ново, и си въртят бизнеса. Отварянето в незавършен вид за мен си беше автогол. Лично аз, живот и здраве, смятам да го посетя след време, ако не го закрие народната любов  Wink междувременно. Все пак колко пъти да ходи човек на Мадара или Преслав или Цари Мали град  Simple Smile Няма толкова свободно време, че все на едно и също място да се ходи.

# 63
  • Мнения: 6 587
Това как ще бъде разпределен нечий бюджет, как точно помага на желаещите да добият представа за парка? То е ясно, че всеки прави избора си, но ако започнем да изброяваме възможностите - замина темата.
На който му е приятно да я разводнява- негова воля, но не виждам нищо полезно да има в това.

# 64
  • Мнения: 47 982
Обсъжда се струва ли си парите. Засега явно не

# 65
  • Мнения: 3
Здравейте на всички.Преди около месец бях с моето семейство там.Както хората преди мен мога да кажа , че на по-ужасно място не сме стъпвали!!!Няма абсолютно никакъв начин да се движиш с детска количка там.Обясняват ти, че от тук тръгвало възраждането на родината ни ...ние се чудехме къде сме попаднали .Автентичността на проекта се изчерпва с това да наблюдаваш как около теб обикалят багери , редят се турски керемиди , налива се бетон , но според "гида"всичко се строяло по автентичен начин .Няма никаква сянка в проекта , а за ВСЯКО нещо се доплаща с минимум 20 лв. на калпак.Аз съм завършил История и съм направо омерзен от тяхното непознаване на нашата.За всички преди мен , които надигат вой , че човек не можел да коментира ако не е бил ходил там..да аз бях и такова арогантно потъпкване на историята както и нашият джоб не бях виждал .За едно семейство от София си пригответе минимум 250 лв. Заедно с пътя за да видите автентично багери от времето на античността.След като се прибрахме и се поразрових по темата(страницата на Тогедър България)Всичко ми стана ясно .Приятен ден .Да живее България!

Последна редакция: ср, 25 сеп 2019, 11:54 от Не се сърди, човече

# 66
  • Мнения: 2 600
Може ли пример, какво е потъпкано от историята (предполагам, че имате предвид някакво изопачаване или преувеличаване)?

# 67
  • Мнения: 24 467
Още един , май същият, като гледам изказа, новорегистриран, дошъл точно в тази тема да плюе по този парк. 😀
Очевидно има интрига или направо война. Интересно ми е защо. Някой иска да завладее идеята и да я пипне ли? Лични сметки? Стана ми интересно чии интереси са настъпили онези от парка.
Естествено, че се търсят мнения на хора, които са посетили това нещо. От преразкази на бабата на шуренайката и свободни съчинения темата няма нужда. Имате, предполагам, снимки? 😎

Последна редакция: вт, 24 сеп 2019, 23:08 от Judy

# 68
  • Мнения: 2 600
Не ми отговорихте, какво е потъпкано в историческите факти.
Че е в строеж и неудобно с детска количка, е повече от ясно.
Добавихте обвинение чак заплаха за физическото здраве. Обяснете - та точно това е интересното.

Иначе твърдо не вярвам да сте завършил "История" - просто няма начин да сте завършил образование, свързано с четене на тонове книги, а да не сте в състояние да напишете едно изречение като хората.   
Татковина ! И за ваша жалост аз няма да Ви правя конкуренция , а се исказвам като специялист по тези теми , нямам намерение ....

Това не е от телефон, не е от автокорект и т.н. Жалко че на нас казан не ни трябва!

# 69
  • Мнения: 47 982
Оня ден попаднах на Сердика е моят Рим, с възстановки, костюми и прочие. Имаше брошури на парка. Не разбра какво е точно участието на хората от парка, ако участват с подобни изяви и там, би било страхотно. Децата доста се запалиха. Излишно е да казвам, че самите камънаци из Сердика ги гледаме всеки ден и не запалват особен интерес.

# 70
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
Ходихме на откриването.Мисля че избързаха.
Направили са една малка част ,но не са приключили с довършителните работи.
Ще отидем пак,но след като завършат целия парк.Което може би няма да е скоро.
Иначе идеята не е лоша.

# 71
  • Мнения: 68
До Judy : Не знам как да се обърна към вас затова ще ви напиша по този начин. Не познавам въпросния господин който е изказал своето мнение по - горе, но го подкрепям защото всичко написано от него е абсолютно вярно. Ако, толкова много ви претеснява истината останете само вие които подкрепяте този парк и си обяснявайте един на друг колко е уникален, невероятен и как щял да промени България. Форумите драга госпожо са затова , да се споделя мнение и то свободно!

# 72
  • Мнения: 6 587
А Вас , какво ночно Ви притесни в мнението на Judy?
 И тъй като това е свободен форум, поволете ми да предположа, че не сте разбрали позицята й...

# 73
  • Мнения: 29 341
Джуди намира интрига и оправяне на лични сметки във всяко мнение, което не е положително. Хората изказват лични впечатления и коментари за това, че е прекалено скъпо и парите може да се похарчат по по-приятен и полезен начин, което тя с доста явен отпор се опитва да омаловажи и/или изопачи.
Значи тя може да се изказва в подкрепа на въпросия парк /няма лошо, щом ѝ харесва/, но господинът не може да си каже мнението, че не му допада при това е обяснил защо...? Веднага се започнаха нападки и искания за снимки и т.н.
Не мога да разбера позицията на Джуди, ако иска да обясни. Вероятно има връзка с този парк. По същия разпален начин защитаваше тезата, че не е пирамида.

# 74
  • Мнения: 2 600
На мен пък просто ми е странно, че хвърлят (помийна) бомба и изчезват. И точно това твърдение, че изопачават историята, ме гризна, и се вързах, преди да видя високообразования стил на писане. Че и Сарматиан пише по същия начин....
Аз  никога не съм виждала такава яростна атака срещу алуминиевите парапети със стъклени панели на Яйлата, например. Или онази крепост в Петрич, реставрирана с алуминиеви панели - пуснаха някакви снимки из нета и затихна. Не че следя целия нет, но някой сеща ли се за тема, където се плюят явни недомислици (без Равадиново, той си е атракционен парк и никога не е имал претенции за автентичност, даже триглава ламя са сложили на входа си за исторически достоверно Grinning  ). Дори онова недоносче "Дневник" пусна подробна негативна статия с прецизно подбрани снимки, в които старателно е избягнато да се вижда каквото и да било готово.
Вероятно вложителите са ядосани, че по някаква причина не може да се завърши строителството в някакви нормални срокове, но aз не съм инвеститор и ми е все тая, дали ще построят точно този парк или някакъв аквапарк в поредния мутрокомплекс.
Достатъчно е да се каже - струва ХХ лева (всеки си преценява, дават ли му се), не е завършен дори първият етап, елате догодина или след 2-3 години - това няма нужда от аргументи, ама чак пък "изопачаване, непознаване на историята", че и "опасно" за живота и изчезваме, без да обясним какво точно.

# 75
  • Мнения: 29 341
Аз лично не съм ходила, вероятно няма и да ида да тези пари. Чета обаче и положителни и отрицателни коментари. Нека хората си изказват мнението.

Равадиново е паметника на човешкия кич.....още не беше завършен, като ходих. Думи не ми стигат да го опиша що за кичозно разнообразие беше събрано накуп. Вероятно за децата ще е забавно, особено че и сега имало аквапарк до него.

# 76
  • Мнения: 24 467
А Вас , какво ночно Ви притесни в мнението на Judy?
 И тъй като това е свободен форум, поволете ми да предположа, че не сте разбрали позицята й...

Добре е постъпил човекът с поредната си нова регистрация.
Надявам се да не изпадне отново в безполезен словесен делириум.
Макар че отново почва с такъв.

Натали, интригата е просто прозрачна. Все новорегистриран/и/ бълва/т/ огън и жупел. Без да казва нищо конкретно.
А от останалото против се вписаха изобщо не по темата хора, които идея си нямат от обекта на обсъждане.
Но това вече бе обяснено многократно и не разбирам защо продължавате да спамите.
Или посетихте, видяхте и можете да напишете 2-3 реда по зададения въпрос? Би било чудесно да има и адекватни включвания.

Ходихме на откриването.Мисля че избързаха.
Направили са една малка част ,но не са приключили с довършителните работи.
Ще отидем пак,но след като завършат целия парк.Което може би няма да е скоро.
Иначе идеята не е лоша.

На същото мнение съм. Ако няма завършени цели части е рано за откриване. Ще го посетя, когато проимат. Идеята е добра.
 Надявам се да разбера и в тази тема, когато спамът и интригите позаглъхнат. Дано пък.

# 77
  • Мнения: 3
Judy ,пиша за последен път .Вижте не мога да разбера , защо толкова ревностно защитавате този бутафорен проект и не ме интересува .С риск да се повторя ще Ви изброя нещата , които не са ми харесали, Вие ако толкова желаете снимки хвърлете едни 250 лв. на вятъра за четиричленно семейство и снимайте на воля .
1Нищо в парка не е довършено.
2Персонала не е достатъчно обучен и вместо да говори за история на България то обясняват за енергийни центрове , възраждане на българското ,отваряне на чакри ,което можело да дойде само от тях и  от никъде другаде.
3 Непроходимо е за малки деца и детски колички
4Прекалено е скъпо (по-скъпо от входа на Колизеума ,Акропола и много други обекти)
4"Ритуалите ", които ги правеха вътре изглеждаха абсурдно да не кажа смешно
5Няма никаква зеленина и сянка .Навсякъде е прашно и мръсно
6Искат 70 лв. За семеен билет за нещо което не е завършено
7Всяко отделно "забавление" , което по никакъв начин не е съобразено с джоба на българина
8.Хора които издават книги от сорта на "Бъди богат или умри" предавания от вида на "Бедността е болест и ние я лекуваме "ти четат морал ( само не скимтете , че не е по темата това са хората зад "проекта")
9.Плямпат за някакви "Юрти" , " славяни" и подобни глупости , които по никакъв начин не са доказани.Това автоматично ги прави "Дисниленд"
10.Направих си регистрация за да се оплача от всичките тези неща които изброих , ако имате по-добра идея споделете.

Последна редакция: вт, 01 окт 2019, 22:50 от Не се сърди, човече

# 78
  • Мнения: 6 587
Значи, ако някой има различна позиция от Вашата, непременно има икономически интереси пряко свързани с обекта на обсъждане?!:smiley:Smile

А знае ли се кога ще бъде напълно завършен този проект?

# 79
  • Мнения: 24 467
Скрит текст:
Моята позиция не е нито в защита, нито против парка. Има позитиви за мен - идеята е чудесна. Има негативи - незавършеност, но то това си е оповестено официално, че завършването не е тази година.
Това, което видях лично преди официалното откриване, в селото до сегашния парк, ми хареса. Писах за него. Надявах се да прочета грамотни хора, отговарящи на конкретно запитване в конкретна тема по въпроса как ще опишат състоянието му в момента, но, уви, не са налице много такива. За сметка на това хора с мерак да се изкажат по въпрос, от който нямат представа - бол. И темата се разводни и заблати от толкова спам.

Освен това така войнствено заявената позиция против един парк, който никога не е имал амбицията за "историческа автентичност" /каквото и да означава това - никой там не знам да твърди, че се ползват "автентични камъни", да речем - зидове, постройки цели, археологически и исторически реални артефакти/ от човек, който се регистрира няколко пъти, само за да влезе в тази тема и да плюе, без дори да е конкретен и ясен, който ръси обиди и се държи направо непристойно, навява точно на идеята за настъпен личен интерес.

Значи, ако някой има различна позиция от Вашата, непременно има икономически интереси пряко свързани с обекта на обсъждане?!:smiley:Smile

А знае ли се кога ще бъде напълно завършен този проект?


Когато питах тази пролет ми обясниха, че завършването се планира да е поетапно.
Тук пише за 2022 година.

https://www.economic.bg/bg/news/10/naj-golemiyat-istoricheski-pa … rez-proletta.html


Сайта на парка е този, намерих линка цитиран в коментари от предходния. Дано не подведа, но май това е официалната страница:

https://ipark.bg/

Последна редакция: пт, 27 сеп 2019, 10:41 от Judy

# 80
  • Мнения: 6 587
Благодаря,Judy!

# 81
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
Когато ходихме на откриването наистина не беше удобно за детски колички.Защото не са направени всички пътеки.

За детето -на 10г.нямаше проблем.

За персонала-все млади хора.Но те не са екскурзоводи все пак,за да обясняват всичко.Един ти обяснява от къде да минеш,друг облечен като тракийски цар седи на трона и си правиш снимки с него...трети продава магнити...

За картите-да,предлагат карти,но не е задължително да си купиш.

Работи се там и явно ще се завърши парка до година,две.
Аз лично ще отида пак със семейството си,когато е изцяло завършен.Защото не е приятно да минаваш през строителна площадка,за да видиш нещо.

# 82
  • Варна
  • Мнения: 6 315
Преди около 2 седмици посетихме Историческия парк.
Платихме семеен билет 70 лв.
Прекрахме си времето там прекрасно.
Първите три часа бяхме в група с екскурзовод. Той ни се падна на случаен принцип-ерудиран, приветлив. Запомних му първото име-Роман. Много ни хареса на цялата група и много странични въпроси му зададоха извън лекцията.
Току що бяха отворили стрелбището за стрелба с лък. 10лв струва да стреляш.
Ако искаш да яздиш кон-20 лв.
Да се снимаш със сокол-10 лв.
Който иска. Около един час бяхме на стрелбището,при конете и на едно от двете заведения.
Ще се върнем пак, но нека го завършат парка. В началото има макет на Историческия парк, около който се обяснява на посетителите какъв ще бъде накрая. Но точно тези няколко минути ги изтървахме, защото току що дойдохме и се включихме в групата.
През цялото време всички снимаха спокойно, не беше забранено. Само се плащаше за снимки със соколите.
Малко снимки:
Скрит текст:






Последна редакция: нд, 06 окт 2019, 07:34 от Стейси Грей

# 83
  • Мнения: 24 467
Най-после информация по същество от очевидец. Благодаря. Езерцено колко е голямо? Какви постройки има към момента довършени?

# 84
  • Варна
  • Мнения: 6 315
Джуди, не знам колко е  голямо езерцето. Но пък запомних, че водата идва от подземен сондаж с голям дебит в минута.
Къщите много ми харесаха-първата пресъздава къща от преди около 5хил.години.Посетихме няколко, видях и съседни в строеж.
Храмът на Кибела се е забавил с разрешителното за строеж, заради съвременните изисквания за безопасност при посещения от хора.
Друга сграда-на Севт Трети-имаше актьор, облечен като тракийски владетел, който разказа интересни неща за времената, в които е живял.
Имаше и юрти, в които влизаш и ти обясняват всеки детайл.
Видях, че има детска площадка - за най-малките, които няма как да оценят тричасова историческа лекция.

# 85
  • Мнения: 18
Дали си струва да посетите ИП? Ами отговора е повече от ясен - не! Тридесет лева вход  на човек за един строеж  айде благодаря ви доста. Големи реклами, големи приказки а няма нищо насреща. Обещават на хората дивиденти от 30 - 40% на година което си е чиста измама и абсолютна пирамида. По - далеч от такива индивиди които карат хората да си продават жилищата и да теглят заеми.

# 86
  • Мнения: 2 600
Ехе, аз като ходих, островчето не беше готово  Simple Smile . А картините там ли са, че едни бяха ходили преди две седмици пуснаха снимките на голямата входна зала празна?

А на господина с едното мнение - на тази логика цялото черномутрие трябва да е празно, защото застрояването все от заплати и социални помощи стана, нали?

# 87
  • Мнения: 68
До Петров : Сега всички сектантите от " Тогедър" ще се нахвърлят над вас защото тук е забранено да се изразява отрицателно мнение  за " Исторически парк". Тук може само да се възхвалява този проект и да се спами на воля колко е невероятно и уникално там. Сега вероятно ще ви обвинят, че сте част от световната конспирация която е съсипала този " велик" парк и затова няма жив човек цяло лято там. Изобщо забавно е да четеш как сектантите бранят  потъващия кораб и обвиняват другите за тяхното собствено малоумие.

# 88
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
Паркът трябва да бъде завършен и едва тогава да се отвори за посещения.

Иначе проектът е много добър.

# 89
  • Мнения: 68
До Veni: Дали един проект е добър може да определи само пазара. Когато предлагаш един продукт на хората той трябва да им е нужен и потребен. Много е важно как се отнасяш с клиентите а в ИП видимо имат проблем с това и не знаят как точно да се държат с тях. Реалния бизнес е коренно различен от това което пишат в лъскавите книги. Мисля, че вече са го разбрали всички дарителите в този проект след като записаха катастрофален сезон въпреки обещаните 200000 туристи от Ивелин преди това. Следващата година с нищо няма да е по - различна от изминалата защото се очаква фалит и на " Некерман" а това ще повлияе сериозно и на родния туристически бранш. Вместо да вдига цените на входа и услугите Михайлов трябва рязко да ги свали за да привлече българските и румънските туристи. Само това може да го спаси от фалит. Вече няма шанс и да бъдат привлечени инвеститори защото изобилства в интернет от информация за злоупотребите с капитала на дребните акционери. Това си е една пирамида която е вече изчерпана. Жалко за измамените, но дано в бъдеще ползват главите си по предназначение вместо да вярват на сладки приказки и розови обещания.

Последна редакция: нд, 20 окт 2019, 22:33 от Sarmatian

# 90
  • Мнения: 2 600
Oфффф, отворете си тема за финансови далавери и пирамиди и си коментирайте на воля, в туристическия раздел се пита - къде е, какво е построено, има ли или няма за гледане, а не кой какви акции притежава. Защо не цъфна потребител с 200 мнения примерно да каже - ужас, не става... 
Как ли пък няма да се регистрирам мъж в женски форум (3 броя вече) за да е едно-единственото ми мнение в туристическа тема - ма това е финансова пирамида, бе, не ходете.
Щото потребителките не питат "да си подаря ли апартамента на ИП или да не си го подарявам". Имам чувството, че ти Сарматиан наистина си им приписал апартамент  Wink
 

# 91
  • Варна
  • Мнения: 6 315
Не разбирам какво е това отрицание! Защо!
Аз бях там и мнението ми е положително.
През ноемрври следва ремонт. Второ Българско царство  е наред.
 Два дни ще са необходими да се обходи всичко.
После пак ще отида и ще споделя в темата.

# 92
  • Мнения: 68
До bangelovv: Нормално е да подскачат всички сектанти като опарени. Цялата пирамида рухва а великия парк е празен като пенсионерска чанта и никой не ще и да чуе за тази бутафория. След толкова розови обещания за бързо забогатяване и лъжи реалността ги удари фронтално по тъпите кратуни. Сега тук се правят, че нямат нищо общо с този проект и работейки в екип ни пробутват  реклама  на " Историческа пирамида". Когато посетихме строежа момичето което беше гид тънко ни предложи да инвестираме в къщи за гости които щели да строят. Представятели си колко ни беше смешно като обясняваха колко печелившо начинание е това при условие, че са построили едва около 10 % от този проект а търсят още балами на които да свият парите. Трябва да си адски безкруполен човек за да лъжеш хората така и да ги караш да си продават имотите за да подарят парите си на едни крадци и мошеници. Такава култивирана глупост и алчност не бях виждал от доста години.

# 93
  • Мнения: 8
Нито стотинка няма да дам за тази пирамида ! Ценя парите си за да ги давам на измамници .

Общи условия

Активация на акаунт