Исторически парк край Варна

  • 9 306
  • 93
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 29 536
Аз лично не съм ходила, вероятно няма и да ида да тези пари. Чета обаче и положителни и отрицателни коментари. Нека хората си изказват мнението.

Равадиново е паметника на човешкия кич.....още не беше завършен, като ходих. Думи не ми стигат да го опиша що за кичозно разнообразие беше събрано накуп. Вероятно за децата ще е забавно, особено че и сега имало аквапарк до него.

# 76
  • Мнения: 24 467
А Вас , какво ночно Ви притесни в мнението на Judy?
 И тъй като това е свободен форум, поволете ми да предположа, че не сте разбрали позицята й...

Добре е постъпил човекът с поредната си нова регистрация.
Надявам се да не изпадне отново в безполезен словесен делириум.
Макар че отново почва с такъв.

Натали, интригата е просто прозрачна. Все новорегистриран/и/ бълва/т/ огън и жупел. Без да казва нищо конкретно.
А от останалото против се вписаха изобщо не по темата хора, които идея си нямат от обекта на обсъждане.
Но това вече бе обяснено многократно и не разбирам защо продължавате да спамите.
Или посетихте, видяхте и можете да напишете 2-3 реда по зададения въпрос? Би било чудесно да има и адекватни включвания.

Ходихме на откриването.Мисля че избързаха.
Направили са една малка част ,но не са приключили с довършителните работи.
Ще отидем пак,но след като завършат целия парк.Което може би няма да е скоро.
Иначе идеята не е лоша.

На същото мнение съм. Ако няма завършени цели части е рано за откриване. Ще го посетя, когато проимат. Идеята е добра.
 Надявам се да разбера и в тази тема, когато спамът и интригите позаглъхнат. Дано пък.

# 77
  • Мнения: 3
Judy ,пиша за последен път .Вижте не мога да разбера , защо толкова ревностно защитавате този бутафорен проект и не ме интересува .С риск да се повторя ще Ви изброя нещата , които не са ми харесали, Вие ако толкова желаете снимки хвърлете едни 250 лв. на вятъра за четиричленно семейство и снимайте на воля .
1Нищо в парка не е довършено.
2Персонала не е достатъчно обучен и вместо да говори за история на България то обясняват за енергийни центрове , възраждане на българското ,отваряне на чакри ,което можело да дойде само от тях и  от никъде другаде.
3 Непроходимо е за малки деца и детски колички
4Прекалено е скъпо (по-скъпо от входа на Колизеума ,Акропола и много други обекти)
4"Ритуалите ", които ги правеха вътре изглеждаха абсурдно да не кажа смешно
5Няма никаква зеленина и сянка .Навсякъде е прашно и мръсно
6Искат 70 лв. За семеен билет за нещо което не е завършено
7Всяко отделно "забавление" , което по никакъв начин не е съобразено с джоба на българина
8.Хора които издават книги от сорта на "Бъди богат или умри" предавания от вида на "Бедността е болест и ние я лекуваме "ти четат морал ( само не скимтете , че не е по темата това са хората зад "проекта")
9.Плямпат за някакви "Юрти" , " славяни" и подобни глупости , които по никакъв начин не са доказани.Това автоматично ги прави "Дисниленд"
10.Направих си регистрация за да се оплача от всичките тези неща които изброих , ако имате по-добра идея споделете.

Последна редакция: вт, 01 окт 2019, 22:50 от Не се сърди, човече

# 78
  • Мнения: 6 596
Значи, ако някой има различна позиция от Вашата, непременно има икономически интереси пряко свързани с обекта на обсъждане?!:smiley:Smile

А знае ли се кога ще бъде напълно завършен този проект?

# 79
  • Мнения: 24 467
Скрит текст:
Моята позиция не е нито в защита, нито против парка. Има позитиви за мен - идеята е чудесна. Има негативи - незавършеност, но то това си е оповестено официално, че завършването не е тази година.
Това, което видях лично преди официалното откриване, в селото до сегашния парк, ми хареса. Писах за него. Надявах се да прочета грамотни хора, отговарящи на конкретно запитване в конкретна тема по въпроса как ще опишат състоянието му в момента, но, уви, не са налице много такива. За сметка на това хора с мерак да се изкажат по въпрос, от който нямат представа - бол. И темата се разводни и заблати от толкова спам.

Освен това така войнствено заявената позиция против един парк, който никога не е имал амбицията за "историческа автентичност" /каквото и да означава това - никой там не знам да твърди, че се ползват "автентични камъни", да речем - зидове, постройки цели, археологически и исторически реални артефакти/ от човек, който се регистрира няколко пъти, само за да влезе в тази тема и да плюе, без дори да е конкретен и ясен, който ръси обиди и се държи направо непристойно, навява точно на идеята за настъпен личен интерес.

Значи, ако някой има различна позиция от Вашата, непременно има икономически интереси пряко свързани с обекта на обсъждане?!:smiley:Smile

А знае ли се кога ще бъде напълно завършен този проект?


Когато питах тази пролет ми обясниха, че завършването се планира да е поетапно.
Тук пише за 2022 година.

https://www.economic.bg/bg/news/10/naj-golemiyat-istoricheski-pa … rez-proletta.html


Сайта на парка е този, намерих линка цитиран в коментари от предходния. Дано не подведа, но май това е официалната страница:

https://ipark.bg/

Последна редакция: пт, 27 сеп 2019, 10:41 от Judy

# 80
  • Мнения: 6 596
Благодаря,Judy!

# 81
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 294
Когато ходихме на откриването наистина не беше удобно за детски колички.Защото не са направени всички пътеки.

За детето -на 10г.нямаше проблем.

За персонала-все млади хора.Но те не са екскурзоводи все пак,за да обясняват всичко.Един ти обяснява от къде да минеш,друг облечен като тракийски цар седи на трона и си правиш снимки с него...трети продава магнити...

За картите-да,предлагат карти,но не е задължително да си купиш.

Работи се там и явно ще се завърши парка до година,две.
Аз лично ще отида пак със семейството си,когато е изцяло завършен.Защото не е приятно да минаваш през строителна площадка,за да видиш нещо.

# 82
  • Варна
  • Мнения: 6 324
Преди около 2 седмици посетихме Историческия парк.
Платихме семеен билет 70 лв.
Прекрахме си времето там прекрасно.
Първите три часа бяхме в група с екскурзовод. Той ни се падна на случаен принцип-ерудиран, приветлив. Запомних му първото име-Роман. Много ни хареса на цялата група и много странични въпроси му зададоха извън лекцията.
Току що бяха отворили стрелбището за стрелба с лък. 10лв струва да стреляш.
Ако искаш да яздиш кон-20 лв.
Да се снимаш със сокол-10 лв.
Който иска. Около един час бяхме на стрелбището,при конете и на едно от двете заведения.
Ще се върнем пак, но нека го завършат парка. В началото има макет на Историческия парк, около който се обяснява на посетителите какъв ще бъде накрая. Но точно тези няколко минути ги изтървахме, защото току що дойдохме и се включихме в групата.
През цялото време всички снимаха спокойно, не беше забранено. Само се плащаше за снимки със соколите.
Малко снимки:
Скрит текст:






Последна редакция: нд, 06 окт 2019, 07:34 от Стейси Грей

# 83
  • Мнения: 24 467
Най-после информация по същество от очевидец. Благодаря. Езерцено колко е голямо? Какви постройки има към момента довършени?

# 84
  • Варна
  • Мнения: 6 324
Джуди, не знам колко е  голямо езерцето. Но пък запомних, че водата идва от подземен сондаж с голям дебит в минута.
Къщите много ми харесаха-първата пресъздава къща от преди около 5хил.години.Посетихме няколко, видях и съседни в строеж.
Храмът на Кибела се е забавил с разрешителното за строеж, заради съвременните изисквания за безопасност при посещения от хора.
Друга сграда-на Севт Трети-имаше актьор, облечен като тракийски владетел, който разказа интересни неща за времената, в които е живял.
Имаше и юрти, в които влизаш и ти обясняват всеки детайл.
Видях, че има детска площадка - за най-малките, които няма как да оценят тричасова историческа лекция.

# 85
  • Мнения: 18
Дали си струва да посетите ИП? Ами отговора е повече от ясен - не! Тридесет лева вход  на човек за един строеж  айде благодаря ви доста. Големи реклами, големи приказки а няма нищо насреща. Обещават на хората дивиденти от 30 - 40% на година което си е чиста измама и абсолютна пирамида. По - далеч от такива индивиди които карат хората да си продават жилищата и да теглят заеми.

# 86
  • Мнения: 2 600
Ехе, аз като ходих, островчето не беше готово  Simple Smile . А картините там ли са, че едни бяха ходили преди две седмици пуснаха снимките на голямата входна зала празна?

А на господина с едното мнение - на тази логика цялото черномутрие трябва да е празно, защото застрояването все от заплати и социални помощи стана, нали?

# 87
  • Мнения: 68
До Петров : Сега всички сектантите от " Тогедър" ще се нахвърлят над вас защото тук е забранено да се изразява отрицателно мнение  за " Исторически парк". Тук може само да се възхвалява този проект и да се спами на воля колко е невероятно и уникално там. Сега вероятно ще ви обвинят, че сте част от световната конспирация която е съсипала този " велик" парк и затова няма жив човек цяло лято там. Изобщо забавно е да четеш как сектантите бранят  потъващия кораб и обвиняват другите за тяхното собствено малоумие.

# 88
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 294
Паркът трябва да бъде завършен и едва тогава да се отвори за посещения.

Иначе проектът е много добър.

# 89
  • Мнения: 68
До Veni: Дали един проект е добър може да определи само пазара. Когато предлагаш един продукт на хората той трябва да им е нужен и потребен. Много е важно как се отнасяш с клиентите а в ИП видимо имат проблем с това и не знаят как точно да се държат с тях. Реалния бизнес е коренно различен от това което пишат в лъскавите книги. Мисля, че вече са го разбрали всички дарителите в този проект след като записаха катастрофален сезон въпреки обещаните 200000 туристи от Ивелин преди това. Следващата година с нищо няма да е по - различна от изминалата защото се очаква фалит и на " Некерман" а това ще повлияе сериозно и на родния туристически бранш. Вместо да вдига цените на входа и услугите Михайлов трябва рязко да ги свали за да привлече българските и румънските туристи. Само това може да го спаси от фалит. Вече няма шанс и да бъдат привлечени инвеститори защото изобилства в интернет от информация за злоупотребите с капитала на дребните акционери. Това си е една пирамида която е вече изчерпана. Жалко за измамените, но дано в бъдеще ползват главите си по предназначение вместо да вярват на сладки приказки и розови обещания.

Последна редакция: нд, 20 окт 2019, 22:33 от Sarmatian

Общи условия

Активация на акаунт