Рак на белия дроб - тема 4

  • 46 684
  • 739
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 29
ElizAyyan Искайте второ мнение. Направете ПЕТ-скенер. Лезия не е задължително да е тумор. Туморите на бял дроб са доброкачественни и злакачественни, а вторите се делят на още видове. С изследванията препоръчвам консултация при д-р Минчев гръден хирург Токуда.

# 406
  • Мнения: 2 915
Момичета, чета ви от три години и все отлагах включването в темата.. Събалявам за загубата на близките ви хора и всеки път като прочета си страдам тихичко, заедно с вас. 😔
Баща ми е с диагнозата и в момента е на етап имунотерапия от два месеца някъде. Миналата седмица му препоръчаха консултация в Сити Клиник за лъчетерапия, но попаднах на информация че не се покрива на 100% от здравната каса и исках да се допитам тук в темата така ли е и какво ме очаква. Другата седмица ще му изпратя документите там и искам да знам каква подготовка да имам преди това.

# 407
  • Мнения: 10 636
Sivi,
Не знам къде си прочела това, но лечението на онкоболни е безплатно.
В частни болници се плащат някакви допълнителни неща, но самата терапия - лъче или химиотерапия е безплатна.

# 408
  • Мнения: 2 915
zigi благодаря за бързия отговор 🤗 Сестра ми днес докато бях на работа е намерила инфо в интернет и коментирахме, защото ако трябва да доплащаме да знаем какво да подготвим. А и реално не сме сигурни дали ще е подходящ за лъче, но препоръката е да направим консултация к каквото кажат това ще да е.

# 409
  • Мнения: 10 636
Ако сте в Сити - е възможно да доплащате за някакви допълнителни неща.

# 410
  • Мнения: 17
Моите най-искрени съболезнования Ани! Бъде силна и майка ви винаги ще остане до вас като ангел-пазител!!! Кураж!

# 411
  • Мнения: 347
Тъжната статистика...Sob https://dariknews.bg/novini/bylgariia/nad-4-hil.-godishno-se-raz … -sa-myzhe-2196434  Над 4 хил. годишно се разболяват от рак на белия дроб у нас - над 3 хил. от тях са мъже

# 412
  • SOFIA
  • Мнения: 72
Аз също съм на таргетна терапия пия Iressa, на каква лекарство е майка ти, и от колко време?
На Giotriff е, от средата на юли миналата година. А ти от кога си?

Здравейте, майка ми беше на химиотерапия, имунотерапия и последно мина на Giotrif.
Oт него получи силна диария, която дори и хапчетата против такова състояние не помогнаха. Нямаше никакви сили, даже падна веднъж и не е могла да стане, докато не дойдох да я видя. Тя се лекува в Токуда и по съвет на лекарката спряхме лечението за една седмица.  Няма какво друго да предложат. При вас има ли такива признаци и как ги контролирате?
Благодаря ви за споделеното!

# 413
  • Мнения: 247
Какви туморни маркери се пускат и в коя лаборатория за рак на белия дроб??

# 414
# 415
  • Мнения: 64
Здравей Zaxi, аз имам от време на време разстройство, но при мен може да сменят лекарството защото май вече не ми помага

# 416
  • Мнения: 2 199
Vasilka, не ми звучиш добре. Какво става?
Zigizagi, как е майка ти?

# 417
  • Мнения: 64
Не съм в добра кондиция, трябва да правя пет скенер, и после ще видим какво ще каже лекуващата, притеснявам се че или лекарствата не действат както преди, или това което внасят Астра  Зенека в Бг, не е същия състав като в Италия. Надявам се че вие сте добре❤️

# 418
  • Мнения: 2 199
Кога ще правиш пет скенер? Не можеш ли да се върнеш в Италия или да отидеш в София? Ще стискам палци.
Ние сме добре.

# 419
  • Мнения: 10 636
Да се смея ли, да плача ли! Днес трябваше да иде на вливка, но спа у брат ми, който живее на висок етаж. Събудила се от земетресението, решила, че получава удар. После осъзнала, че всичко се клати и е земетресение. Вдигнала кръвното яко. И така до 10 ч, когато й го премерили в болницата...Дали й хапче за сваляне и я включили на вливка... Вече е добре.
Няма смисъл, радвам се, че сте добре!
Василка, като човек, който е много близо до фармацията, ще ти кажа, че е много малко вероятно съставът да е различен и да произвеждат отделни партиди за Бг. Астра Зенека е една от най-големите фирми в света все пак....Проблем има при лекарства, чиито патент е паднал. Не е все едно дали вливат например Авастина (оригиналният продукт) или някакви други продукти с активна съставка Бевацизумаб. Вече е пълно с лекарства, произведени в Индия...

Общи условия

Активация на акаунт