Рак на белия дроб - тема 4

  • 46 553
  • 739
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 307
Гита , стискам палци !
Със закъснение пиша , за втори път телефонът ми не кацна с мен във Франкфурт . Това  , което наливат на мъжа ми (Иде реч за за имунотерапията)  : Durvalumab 980 мг . Нямам представа търговско наименование ли е , или активна съставка .

# 586
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
В Бг е още на етап изпитване преди да го пуснат. За който се интересува попаднах на този сайт и може да се кандидатства https://www.findmecure.bg/clinicaltrials/show/nct03043872

# 587
  • София
  • Мнения: 616
Гита, пожелавам ти много сили! Аз наскоро осъзнах, че не съм имала много време за отчаяние....Изчетих темите,  направих си списък, за съжаление майка ми е с други съпътстващи заболявания и доста неща отпаднаха, но сме се хванали здраво за малкото останали. На мама изследванията в Трансхеликс показаха, че не е за таргетна терапия, оттам бяха много любезни, иначе тя лежа в белодробната и оттам й ги направиха. Стискам ви палци да попаднете на адекватна терапия и дай Боже - успешна!

# 588
  • Мнения: 10 614
Аз намерих листовка на български, но не фигурира в регистъра на лекарствата в ИАЛ. Може би е в процес на регистрация в България. Предполагам, че най-актуална информация може да се получи от Астра Зенека.

# 589
  • Мнения: 307
И аз се зарових и прочетох разни гадни работи . Изводът не ми хареса особено - шест месеца при пациенти с плацебо и 17 месеца с дурвалумаб до момента,в който настъпва влошаване . Впр. Препаратът е в употреба от 2018 и няма данни за по-дълъг период .
Надявам се все пак имунната система да се справи и след спиране на терапията .

# 590
  • Мнения: 10 614
Таня, каквото и да пишат по листовките, в действителност се случват много 'чудеса'. Аз вярвам, че твоят човек ще е едно от тях! Hug

# 591
  • Мнения: 65
Да, и аз вярвам в чудеса.

При нас мина пет скенерът в Александровска вчера. За резултата ще изчакаме седмица.
Някъде бях чел, че на pet-ct се виждат образования, които са поне 8 мм. Знае ли някой какво се случва при по-малки, не се виждат изобщо ли?

# 592
  • Мнения: 10 614
На последния пет скенер от Александровска имаме описани нодуларни лезии, които от 8 мм са станали 5 мм.
Колко време предварително се записахте за скенера и в колко часа влезе баща ти?
И аз трябва да ходя да записвам час. Дразни ме, че скенерът отнема един ден, но лекарката ни твърди, че там е най-добрият. И двата пъти висяхме от 9-10 ч до 17-18 в малката чакалня...

# 593
  • Мнения: 65
Благодаря, Зиги.
Три седмици по-рано се записахме.
Вчера откара от 09:30 до 14:30, като реално започнаха с него в 12:00.

# 594
  • Мнения: 10 614
Добре е било значи. Стискам палци за хубави резултати!

# 595
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Гита, пожелавам ти много сили! Аз наскоро осъзнах, че не съм имала много време за отчаяние....Изчетих темите,  направих си списък, за съжаление майка ми е с други съпътстващи заболявания и доста неща отпаднаха, но сме се хванали здраво за малкото останали. На мама изследванията в Трансхеликс показаха, че не е за таргетна терапия, оттам бяха много любезни, иначе тя лежа в белодробната и оттам й ги направиха. Стискам ви палци да попаднете на адекватна терапия и дай Боже - успешна!
Баща ми е с троен байпас на сърцето, диабет тип 2, та и при него работата е сериозна.

# 596
  • Мнения: 65
Ето една, не лоша статия на български за PET-CT:

http://inspiro-bg.com/prilozhenie-na-petkt-pri-belodrobni-tumori/

# 597
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Много сериозно обмислям да взема CBD за баща ми, обаче не знам точно каква концентрация да е, гледам различни марки, дали има по-добра или са еднакви? Някой да помогне?

# 598
  • Мнения: 307
Гита, нищо не ми говори CBD .

# 599
  • Мнения: 2 911
Гита Ог на моя баща лекуващия го лекар му препоръча точно CBD за подсилване на организма. В моя град не открих никъде, но във вторник сме в София и ни казаха, че в аптеката до болницата има налично и ще вземем от там. След това мога да споделя тук каква е препорйката от лекуващия за прием на добавката, а също и конкретния вид който ще препоръчат.
Момичета, при моя баща не са добре нещата никак. За много кратко време отслабна ужасно много, не може вече да се движи заради задуха. Спряха му имунотерапията, защото последния скенер показа увеличение на основния тумор и започнаха вливка с химия, но от вливката насам (почти две седмици) е доста зле. Няма апетит, повръща и трудно се движи. Сега вторник е на следваща химия и дано след нея се подобри малко, защото го виждам че се предава след последното влошаване.

Общи условия

Активация на акаунт