Рак на белия дроб - тема 4

  • 46 544
  • 739
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 10 613
Ванка, съжалявам за лошите новини и при вас! Hug

# 631
  • Мнения: 307
Съболезнования , Гита . Кураж ,Ванка !
Днес ми беше противен ден ,след срещата с колега,блестящ юрист . Вместо подпис ,положи отпечатък от палец , след операция на мозъчен тумор . Сега и тук преобладава мрачното  настроение . Синът ми има лични проблеми и се консултира със семеен психолог . Доста добре му се отразиха беседите. Мисля,че ще потърся и аз специалист , черни мисли ме нападнаха , дори и любимата ми работа не ме разсейва . А трябва да сме здрави и силни ,за да сме полезни .

# 632
  • Мнения: 65
Благодаря на всички за подкрепата! Честно казано аз очаквах чист резултат от този пет скенер, защото туморът не беше много голям при операцията, и моите грижи бяха насочени по-скоро към рецидиви в близко бъдеще, отколкото към метастази сега. Явно саркомът е ужасен...
Малко съм в шок още, но не си и помислям да се предаваме. Ще направим една ударна доза артемизинин и молекулярните изследвания в Трансхеликс. В Пловдив ще искат да предпишат химиотерапия или лъчетерапия, предполагам.

Последна редакция: чт, 30 яну 2020, 19:58 от vanka77

# 633
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Благодаря ви
Това нещо много скоростно и агресивно беше. На 7-ми се разбра, че го има. Мисля, че всичко след това се случи бързо - биопсия, резултат, имунохистохимия, вчера свекърва ми е прекъснала комисията, за да им каже, че няма смисъл. Не са го мотали, но му беше много трудно да диша, всичко го болеше. Вчера трябваше майка да започне да му дава CBD, поне да го облекчава...Взехме му течна храна...и тя остана неотворена. Ужасно е. Усещането е, че злото победи доброто.

# 634
  • Варна
  • Мнения: 212
Гита, съболезнования. Сила ти пожелавам. Адски е трудно. Преди 4 месеца преживях същото. Баща ми си отиде за 40 дни Sad Всеки ден изживявам всичко наново. Пожелавам на всички здраве и сили за борба.

# 635
  • Мнения: X
Гита, съболезнования и от мен. Разбирам те напълно, аз изгубих и двамата си родители в рамките на шест месеца. Много е трудно, но трябва да продължим и заради тях.

# 636
  • София
  • Мнения: 616
И при мен новините не са добри - скенерът показва излив, сега ни насочват към гръдна хирургия, за да го източат и после имунотерапия. От Токуда са казали това на майка ми по телефона, пълен потрес... Не знам какво да правим, там ли да ходим на гръден хирург, в Белодробната ли да се връщаме.. Това означава, че Химиотерапията не е действала.. Толкова съм объркана, моля ви дайте съвет.. И някъде четох, че източването не е добро решение поради риск от нахлуване на кислород, аз съм лаик разбира се, ама ако е така... Толкова се надявах...

# 637
  • Мнения: 65
Здравейте,
До някъде ми премина шокът от лошия резултат на пет скенера на баща ми. И при мен възникват въпроси за това, как да продължим конкретно.
Случаят за припомняне е такъв:
1) ноември 2019: оперативно отстраняване на лявия горен лоб на белия дроб с тумор 3 × 3 см и патологичен резултат: сарком с части на аденокарцином.
2) януари 2020: пет скенер с данни за няколко разсейки в костите (SUVmax 10,1) и съмнение за метастаза в надбъбречната жлеза (SUVmax 3,4). Големините не са описани.
3) Молекулярен анализ на първичния тумор се прави в момента и ще е готов средата на другата седмица.

Ясно е, че резултатите ще бъдат занесени в онкодиспансера и вероятно пак ще заседава комисия. Ала въпросите ми са:
1) как може да се разбере какво е това в набъбречната жлеза и дали може да се отстрани оперативно.
2) кой и на какво основание може да реши, дали метите в костите могат да бъдат облъчвани или е по-добре да се прави първо химио или евентуално таргетна терапия?
3) Къде да намерим лекар, който от една страна е добър, а от друга ангажиран да анализира целия случая на базата на епикризите и снимките обстойно? Не мога да си представя това да направи онкокомисията.

Поздрави,
Ванката

Последна редакция: нд, 02 фев 2020, 09:34 от vanka77

# 638
  • Мнения: 307
Ванка , съществен и първостепенен е отговорът на третия въпрос . Нека момичетата от столицата помогнат с отзиви за добър специалист .

# 639
  • Мнения: 10 613
За София съм дала, но препоръчайте за Пловдив. Той писа, че онкокомитетът е в Пловдив.

# 640
  • София
  • Мнения: 616
Моля ви, ако знаете, дайте съвет и за гръден хирург, утре трябва да търсим къде да вземат мама....

# 641
  • Мнения: 10 613
Jabanka, две мои близки минаха през това. Едната в Белодробната, а другата в Пета градска. И двете бяха много доволни от лечение и отношение. Водата трябва да се маха, после пак се събира, но поне болният се облекчава.

# 642
  • Мнения: 251
Здравейте! Бях писала декември и до сега само ви чета. При мама излезе имунохистохимията от Трансхеликс и вече знем първоизточника бял дроб , дребноклетъчен. Направи 5 лъчетерапии и две химиотерапии, слава на Господ понесе ги леко. Прави ми впечатление, че лесно се изморява, задъхва се. Има апетит. Когато говорих с лекари те казват, че това е една добра новина. Не знам защо пиша, или знам. Как се справяте с паническия ужас от протегнатата ръка на смъртта.

# 643
  • Мнения: 307
Нямам много информация за нашите специалисти в Пловдив . Миналата година мъжът ми помагаше на приятел с онкологично заболяване . Оказа се,че С най-добра техника за лъчетерапия разполага Медлайн И там терапията е сполучлива. Но изявен специалист по белодробен рак не познавам .
Луиза , трудно ,мила ! Но няма как ,живеем го този живот .

# 644
  • Мнения: 10 613
Как се справям...Повтарям си, че всички ще умрем един ден. С рака просто получаваме предизвестие, че това предстои в относително известно бъдеще. Не че това ми помага да се отърва от безпокойството, безсънните нощи и т.тн., но поне функционирам нормално, ходя на театър, на почивки, радвам се на семейството си.

Общи условия

Активация на акаунт