Рак на белия дроб - тема 4

  • 46 501
  • 739
  •   1
Отговори
# 555
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
На баща ми в крайна сметка не можаха да му направят бронхоскопията. Колкото и да го подготвят, не можаха да го докарат да не е рисковано. Взели са материал от една бабуна на врата му и нея ще изследват. Според докторите ще е показателно.
Към живеещите и лекуващите се в София - къде е най-добре да идем, след като излезне резултата? За Токуда все повече кофти мнения чета. В ИСУЛ по принцип ще е най-удобно откъм близост, а и свекърва ми работи там и няма да е лошо да има близък под ръка. Но не ги знам читави ли са лекарите там.

Последна редакция: пт, 17 яну 2020, 16:03 от Гита Ог

# 556
  • Мнения: 10 604
Гита, за мен е най-важно, след като имате резултати, да съберете 2-3 мнения за подходящо лечение. Тогава може да изберете и болница.  Ние също избрахме най-удобната като местоположение.
Щом свекърва ти работи е ИСУЛ - това ще си е плюс - все пак с близък на колега, ще се държат по-добре.

# 557
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Да, предполагам, че е хубаво да се съберат мнения, но как се преценява кой препоръчва по-адекватно лечение? А и кои са читавите лекари в София? Все пак да имаме план. Би трябвало другата седмица сряда-четвъртък да има резултат от т.нар. биопсия (даже не знам дали е баш биопсия неговото) и да имаме идея на къде да поемем.

# 558
  • Мнения: 247
На майка ми и правиха днес скенер.Как смятате има ли вероятност след радиохиругия тумора да се увеличи?🙄🙄🤔

# 559
  • София
  • Мнения: 202
На колко време се прави ПЕТ скенер ?
На майка правиха лъчеТ.(радиохиругия) в дървеница и казаха 2 месеца след това да се направи.Таргетната терапия я започнахме в токуда 10 декеври и от там казват 3 месеца след започването ..И сега не знаем какво да направим .Дали е противопоказно ,ако се направи по рано петскенера??
При нас скенера се прави на 6 месеца. Не знам дали е противопоказно, мисля си, че не е добре да се облъчва постоянно.

# 560
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Бях се поуспокоила и вярвах, че всичко ще е ок, но зачетох тема 2 и сълзите ми все в очите и пак се панирах. Страх ме е на какъв лекар ще попаднем, страх ме е, че баща ми си е възрастен (70г), страх ме е, че и без това има сериозни проблеми със сърцето и това може да е пречка за лечението. Чета, че не трябва да се допуска отслабване, а при него вече е факт, с големи уговорки хапва по малко. Майка днес му е правила сок от цвекло, ябълка и морков - пил е малко. Казах й и джинджифил да добави утре. По цял ден лежи. Не знам, много ме е страх. А и майка много я мисля, тя е 24/7 с него.

# 561
  • Мнения: 65
Здравей,

Нормално е, човек да си поплаче. Бъди силна заради себе си, баща ти и майка ти.
Медицината и ние като близки правим всичко, каквото може да се направи, и е хубаво да сме оптимисти.

И внимавайте с джинджифила, много е полезен, но от него баща ми вдигна много високо кръвно.

Поздрави,

Ванката

# 562
  • Мнения: 10 604
Гита, това, което чувстваш и мислиш е напълно нормално. Всички сме минали през тази фаза. Не знам дали в тази тема съм го писала или в другата, но аз реших, че една нощ ще рева, ще се тръшкам, а после се мобилизирам и започваме борбата. Тази нощ беше 1 срещу 2 декември 2015, когато без операция и при чиста биопсия, лекарят ми каза, че е 100% сигурен, че майка има рак. Тя живее сама в провинцията, а по това време брат ми беше в чужбина. Ти поне имаш майка, която да се грижи за него. Млада си, умна, имаш контакти и ще му осигуриш най-доброто лечение в София. Наистина се налага да си силна и пред него да не показваш нито за миг, че те е страх и не вярваш в успеха на лечението. Hug

# 563
  • Мнения: 307
Гита , просто пътят трябва да бъде извървян . Поплачи си ,потъгувай и се опитай да помогнеш на майка си ,защото И тя ще има нужда от повече сили .

# 564
  • Мнения: 10 604
Гита, какво става, излязоха ли резултатите?

# 565
  • Мнения: 247
На майка ми и правиха скенер с контраст на белия дроб .
Не се намират увеличени хилусни и медиастинални лимфни възли.
Не се намират промени в големите съдове на медиастинума.
Не се намират плеврални или перикардиални изливи.
Персистират без промяна известните кисти в паренхима на черния дроб.

ЗАКЛЮЧЕНИЕ: Редукция на обема на туморната формация вдясно в паренхима на белия дроб с приблизително 50%. Дискретни прояви на лъчев пулмонит в зоната на полето на облъчване.
Малка зона контралатерално, налагаща проследяване 7 мм.
Кисти на черния дроб.
-Възможно ли е да има нещо в лимфните възли ,но да не се вижда ?
Много ме е страх дали ще изчезне тумора от белия дроб или ще си остане наполовина и какво следва ,ако не се махне 🙁

# 566
  • Мнения: 10 604
Baby,
Това е чудесен резултат! Минус 50%!!!
Съсредоточи се върху хубавата новина! Предполагам сте в началото на лечението и наистина трябва да се радваш, а не да се притесняваш.
Като занесеш разчитането на лекарите, те ще ти обяснят как ще продължи лечението.

# 567
  • София
  • Мнения: 615
Супер, Baby! Може ли да ми кажеш къде правихте скенера и за колко време излезе резултата?
Мама е на 27.01.2020 г. на скенер и толкова се притеснявам...

# 568
  • Мнения: 247
Скенера го правихме в токуда ,а лечението си продължава с таргетната терапия с алесенса.

# 569
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Гита, какво става, излязоха ли резултатите?
Днес не. Утре пак ще се проверява. Доста изнервящо е.

Общи условия

Активация на акаунт