Азиатска козметика и грим 11

  • 31 419
  • 770
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 1 795
parusheva, хубави са стига да ти трябва такъв тип продукт. Аз не можах да намеря адекватно приложение нито на тях, нито на тези на Petitfee

Момичета, научих доста притеснителна информация (от Пощите към Митница София), че в момента митниците започват да спират всичко наред. Били имали нови разпоредби за засилен контрол, въпреки че според мен след преместването трябва да си попълнят бюджета, както и да тестват новата система с СМС-и и дистанциона обработка на документите, без да споменаваме наближаващите избори... Така че имайте готовност за по-затруднено поръчване поне следващите месец-два. Не се случва за първи път- рано или късно ще се заринат с пратки и ще се сетят, че може и да не работят, но дотогаво ще ни изпилят нервите.  Sob

Няколко важни подробности:
В момента дори задържани пратките под 30лева вече не се освобождават веднага срещу мин.такса , а се чака да минат по определен ред.
Няколко пратки влезли едновременно за един получател се обединяват, т.е. и да са под 30лева всяка като са 2 ще трябва да се плаща ДДС и такса, ако са за по 100долара всяка ще се дължи и мито. Все още никой не може да ми покаже дадената разпоредба на базата на която обединяват, но го правят. Също никой не можа да ми даде еднозначен отговор ккво се случва с пратки от различни търговци за един получател. На мен в момента се опитват да ми обединят пратки от различни търговци, като едната е под 30лева!
Отказана пратка, която е задържана на митница не се връща автоматично към търговеца. При липса на изрично изискване за връщане от подател всяка пратка потенциално подлежи на унищожаване или изземване в полза на държавата.

Докато не се оправи лудницата, аз лично смятам да разредя максимално поръчките, като ще  наблегна на по-големи от Yesstyle, защото възстановяват такси, а ако са по-малки ще следя да са на различни адреси/получатели (мама, леля, стринка Joy) и да не се засичат като време на получаване (което не ми е ясно как ще стане!)
Може би е добре да пишем тук, когато някой има задържана пратка и какво се случва в последствие с нея. Без твърде много подробности, разбира се.
Моите две задържани пратки (от два различни сайта, едната под 30лв, влезли едновремено в БГ), за който съм подала онлайн документи на 14ти все още са в безизвестност.


# 481
  • Мнения: 947
Да. И аз имам една спряна на 19ти. Днес ходих до пощата сама да си търся известието. Там си беше, откога не ми казаха. Пуснах си мейла и чакам. Няма да я бъде така, не ме кефи. Спирам поръчките аз.

# 482
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Ice, митничарско известие ли си взе от пощата?
Па ще ходим и аз тогава да питам дали е възможно да имам таквози чудо за 9те ми пратки.

Мен също не ме кефи така, звучи ми адски сложно и натоварващо цялата интифа и може би и аз ще спра да поръчвам, поне докато мине откачалницата.

Какъв им е проблема, не мога да разбера. Ми окей, задръж я, отвори я, виж я, запечатай я и я пусни. Не мога да разбера, не може ли да е просто, вместо да е сложно? Или редът не им е такъв..?

Последна редакция: чт, 22 авг 2019, 19:47 от sunattraction

# 483
  • Мнения: 947
Да, отидох да си взема митническото известие, което предположих, че трябва да е там, след като видях по проследяващия номер, че пратката ми е на митница от три дена. Откога е в пощата не зная. Служителката още като ме видя и каза, че има нещо за мен. Но нямах обаждане.

# 484
  • Мнения: X
Това с митниците въобще не ми харесва.
Момичета, искам да откажа две поръчка он джолсе, но няма как да избера моята банка - уникредит, там в полето с банките липсва.

# 485
  • Мнения: X
И на мен не ми харесва. Имам една поръчка за 31 лв и стотинки, ако отиде на митница, ще се пръсна от яд, голяма дребнавост ще бъде.
Виола, благодаря за информацията. Hug

# 486
  • Русе
  • Мнения: 681
Да...😕
Имам задържана пратка от YesStyle,тегло само 0.560 кг.
Определено са се активирали!

Друга, пак от сайта, взех днес от пощата.Не знам на какъв принцип работят,но става нещо!

Поръчвайте спокойно от YesStyle,възстановяват всички такси!Лично проверено!

# 487
  • София
  • Мнения: 2 434
...............
Какъв им е проблема, не мога да разбера. Ми окей, задръж я, отвори я, виж я, запечатай я и я пусни. Не мога да разбера, не може ли да е просто, вместо да е сложно? Или редът не им е такъв..?

Принципно нямат право да отворят пратката без твое присъствие, а те какво правят е отделен въпрос .....
Добре, че имаме запаси ....
На мен доста ми закъснява една пратка от Belieef, по проследяване още не е влязла в БГ.
Виола, благодаря за споделеното.

# 488
  • Мнения: X
Моята бяха отворили без мен, така вътре могат да сложат каквото си поискат. Аз отидох с детето и то мрънкаше и те много бързо ми дадоха нещата явно ме съжалиха с това дете на жегите в 13ч....ама сега е вече голяма и няма да ме съжалят, ако ми задържат пратка ще взема някое ревящо бебе.

# 489
  • Мнения: 1 795
Хих, Теди, разсмя ме Grinning
За съжаление вече може да не става номера дори и с разревано бебе. Нали целта е всичко да се случва дистанционно (или аз нещо не съм разбрала?) - получаваш смс, че имаш пратка, пращаш онлайн документи, пратката взимаш и плащаш ДДС в твоя пощенски клон. А и сега като са на майната си не става и да ходиш на място за всяка пратка...

# 490
  • Мнения: 131
И аз съм със задържана пратка. Над 50$ е и го очквах. От Yestyle. Получих смс за нея един ден след като пристигна в БГ. Снощи изпратих документите. Декларацията за стойност, в която се описва съдържанието позиция по позиция, с единичните цени, не ми беше хич удобна за попълване и загубих много време. Видях и че има място за попълване на повече от една товарителница, но не могат да имат основание да обединяват пратки от различни податели.

От Блите задължително ще повторя жълтата сплаш маска, тундра чага и кристъл айсплант серумите. Сложих в кошницата за подсещане и BLITHE Makeup Prep. Essence For Make Up Ready Skin 30ml (някой ползвал ли я е и може ли да даде препоръка), но може би ще ги взема от eBay. Цените в скритата промоция нещо не ми харесаха...

# 491
  • Мнения: 1 795
Интересно е, че в декларацията за стойност никъде няма поле за попълване на разните отстъпки. Попълваш само цените на дадените продукти и доставка. Всичко това, което ни го приспадат после като допълнителни отстъпки 10% код и 2% реферал няма къде да го напишеш, което означава, че ще изчислят ДДС върху по-голяма сума от реално платената. Знам, че стор кредита го броят за пари, но поне бонус отстъпките би трябвало да се приемат.

# 492
  • Мнения: X
Отмених серума. Още три поста за задържани пратки, толкова ми и трябваше.
Нищо, тъкмо ще си се придържам към правилото "купувай като си на половината, не когато, каквото ти хареса."
Тъкмо и пари ще пестя...(Мъча се да се успокоя, ама не ми се получава.)

# 493
  • Мнения: 1 795
А като се замислиш, че другата седмица jolse имат megadeal... а на 14ти септември е Чусок- корейския ден на благодарността и винаги правят големи намалетия по сайтовете ScreamSob

# 494
  • Мнения: X
Добре как отменяте поръчки в джолсе? Там няма бг банки как ще върнат парите?

Общи условия

Активация на акаунт