Азиатска козметика и грим 11

  • 31 447
  • 770
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 1 985
Вчера пращах документи за освобождаване на пратка от Iherb, в уведомителното писмо никъде не пише за тази декларация за стойност и не съм попълвала такава. Ще видим дали ще мина без нея. Това е безумие, няма да се занимавам с подобна бюрокращина.
Аз основно от yesstyle пазарувам, големи поръчки, никога не са отивали на митница досега. В нормалните държави таксите за митница са предплатени и получаваш всичко с куриер до дома... Жалка работа сме.

# 496
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Ей, ми*ници, дано четете как ни усложнявате живота и да пуснете пратките на всички! (Включително и моите...ако сте ги задържали) Joy

Ице, ясно, твоите са с трак. номер. Simple Smile

Виола, само това трябваше да кажеш...това за празника него знаех.... Grinning

Тедко, на мен ми направиха refund направо в пейпал. Канселирах я 5 мин. след поръчка. Simple Smile)) (ако това питаш Simple Smile )

Еми, то много неща в тая държава нямат право да правят без твое присъствие или знание, ама кел файда, правят го.

Тая декларация не може ли да се разпечата, попълни на ръка и да я сканираш? Тогава ще си напишеш и отстъпките...или разсъждавам фантазьорски..?Grinning

# 497
  • Мнения: 1 795
Тя декларацията е word файл- можеш да си добавяш и дописваш каквито си искаш полета. Въпросът е, че след като ги няма, значи никой не го интересуват отстъпките.

Теди, и на мен при канселиране направо в PayPal ми направиха рифънд.

Някъде бях чела, че имат право да отварят пратки митничарите в присъствието на пощенски служител дори и без получателя да е там.

Catalano, това с декларацията за стойност е ново. Като получих СМС-ите за пратките имаше линк към сайта на БГ пощи (  този, който публикувах в темата) и там бяха описани всички документи, които трябва да изпратя.
https://www.bgpost.bg/bg/485

Последна редакция: чт, 22 авг 2019, 23:44 от Viola Tarakanova

# 498
  • Мнения: X
Теди, не е нужно да има бг банки там, всичко е онлайн.
Връщат ти парите в пейпал акаунта, който е скачен към съответната банкова карта, и от банката просто ти "признават" върната сума и ти я превеждат обратно в картата.
Не знам как по друг начин да го обясня, дано е ясно.

# 499
  • Мнения: X
Разбрах да, благодаря много.

# 500
  • Мнения: 429
Ужас, много са се разработили покрай новата система нещо...

Досега имам две отваряни пратки, никоя в мое присъствие - иначе щях да удуша тиквеника,  който ми накълца нещата във втората.

Пратката за която споделих преди, че е задържана на 12 юли още си е на митница. Неадекватна служителка вече два пъти ми иска документи, които отдавна съм й пратила. Трети път отказвам да се занимавам, писах им да я връщат на подателя, подозирам обаче, че ще потъне в неизвестност. И който ми е отмъкнал 5те коренчета на Blithe, да се изприщи дано!

Ох, малко ми олекна... Innocent

# 501
  • Мнения: X
Хахахха да ги тръшне алергията, който граби нашата козметика. А да питам по-запознатите митницата отваря всички пратки не само от ЮК и козметика? Моя приятелка е поръчала едни по-специфични неща за забавление и ще стане голям смях ако отворят пакета.

# 502
  • Мнения: 1 795
Хахахах, тъкмо днес се чудих какво ли ще е ако отворят пратка с вибратори.... и как точно описваш съдържанието в "Декларацията за стойност" на някой Naughty Bunny.
Имат право до отворят всичко, което преценят и много често проверяват нещата с батерии. А и честно казано ако пратиш описание/ ордер със секс играчки, дори от чисто любопитство ще надзърнат според мен.

# 503
  • Бостън
  • Мнения: 13 540
Заслужават на всеки ордер да им пишете "секс тойз" Wink

# 504
  • Мнения: 348
Подозирам, че едно мърляво пакетче с 5 травъл BHA пада на Пурито е на митница. За 3 долара. Ай ше им се не знае. Момичета, винаги можем и да се комбинираме при поръчки ако някой много мечтае за нещо Simple Smile

Аз влизам да дам много любов на маската със серамиди на Isntree. Значи, снощи съм си изгорила бузата с бензоил пероксид. За първи път ползвам, намазах се поне 3-4 пъти щедро на проблемната зона, събудих се с половин червена буза като след киселина. Веднага ниацинамид и маската, която пазех за пътуване. Е, великолепна е! Първо, има много, много есенция вътре в пакета, намазах обилно по лицето и врата. Самата маска е мекичка като одеалце и ми обхвана чудно лицето. Есенцията е гъстичка и млечна, но попи веднага, нямам никакво лепнене. След нея червенината намаля значително, сложих малко и от Soon Jung емулсията и вече почти я няма. Ще взема цяла кутия задължително!

# 505
  • Мнения: leet
Порьчвайте пратките при мен и ще ви ги препращам Simple Smile , сега като ви чета осьзнавам колко по бьрзо и лесно се случват нещата тук. Тази седница, като ходих за пратката от yesstyle, аз ги накарах да я отворят за да сьм сигурна, че не плащам за пратка, за която не трбва да плащам.

Препорьчайте ми нещо наистина добро сьс серамиди подходящо за смесена кожа, което да е вьрши работа при използване на силни кисилини и ретинол

# 506
  • Мнения: X
blue75, чакам това по тукашна препоръка https://www.yesstyle.com/en/the-plant-base-quesera-ceramide-20ml … ml/pid.1069681451
ползвала съм крема на cosrx  https://www.yesstyle.com/en/cosrx-honey-ceramide-full-moisture-c … ml/pid.1052684655
много ми хареса крема, изключително хидратиращ и лек крем, попива бързо, оставя кожата гладка и подхранена, не е лепкав и мазен, няма натрапчив аромат.
Ти в коя държава си? Имам приятели в Англия ако там нещата са по-лесни ще пращам на тях.

# 507
  • Мнения: leet
Благодатя Теди. Аз сьм в Кипьр, тук често ми се е случвало неща под облагаемата сума и с малко тегло да отидат на митница, но не сьм плащла нищо ако ги убедя, че нистина са под 17 евро

# 508
  • Мнения: 13 330
Не можах да повярвам тази сутрин като видях темата колко нови отговори, а то каква била работата.
Това с обединяването ми е много любопитно как се прави, нормативен документ на който се облягат или просто е някаква вътрешна заповед да дерат още кожи. Добре ако си поръчам от Корея, Япония и Виетнам пак ли ще ми ги обединят.

Не е проблема в митницата, а начина по който се прави, не може да отделиш толкова време щото си похарчил 30-50 лева или 100.
Въобще не се виждам да излизам постоянно от работа и да губя толкова време в такива разправии.

Какво значи няма да ми отчитат реалната цена, която съм платила и за която имам документ, а ще ми начисляват такси върху някаква си произволна цена взета от незнам къде си.

Знаете как и в самите сайтове постоянно се менят цените, днес едно нещо може да е на 5 долара, а утре на 15 в сайта.

Да им изсъхнат крадливите ръчички на всички митнически служители, колко ли се е продънил тоя бюджет щом опряха да някакви кремчета да гонят.

# 509
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Blue75, не ни предлагай такива неща, че ако се възползваме, ще ти дойдем множко хаха.

И мен това с писането на пълноразмерните цени, а не реално реалните, ме дразни! Това са абсурдни измишльотини, за да те подерат доволно.


Пък тея, които и си позволяват да крадат - до 10-то коляно родата!

Общи условия

Активация на акаунт