СЕПТЕМВРИйски мами 2019 - Тема 6

  • 27 070
  • 764
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 1 540
Здравейте.
Vaili4, честито бебенце. Да е много здрав и щастлив малкият Георги и много радост да ви носи.

Днес аз съм доста по-добре, кръвното ми е 100/70, което е малко по-високо от вчера и си се усеща. И аз много обикалях, защото от днес ми започва 45-дневният болничен (трябва да съм последната останала от групата) и ходих на ЖК, после до работа да го дам, а след това и на пазар. И на мен ми се отрази добре. Simple Smile

# 676
  • Мнения: 140
Хора, чудя се на едно движение на бебка, което усещам в последните седмици. Седя си понякога, наблюдавам го, слагам си ръката и се чудя какво прави там вътре. Движението го визуализирам както някакво смукане. Представям си, че има биба в устата и суче. Бързо, ритмично, доста фино движение. Не е хълцане, хълцането е доста по-отчетливо и силно, усеща се като удряне/ леко подскачане. А това е по-меко, като вълнички и по-бързо от хълцането. Някой усещал ли го е? Какво е според вас?
И аз точно това забелязвам последно време! Даже първите пъти се притесних, помислих, че хълца слабо, но мнооого бързо и си викам, какво му става на това дете.. 😂 направо се изплаших, но явно нещо си правят вътре, те си знаят 😁

# 677
  • Мнения: 318
Палчето си смучат. Моето бебче на почти всеки преглед е с палче в устата. Така си развивали сукателния сефлекс 😊😊😊

# 678
  • Мнения: 58
И аз усещам от месец едно монотонно движение, продължаващо винаги по 10-15 минути. Не знам дали е смукане на палчето (добра идея е това) и дали е същото, което и вие усещате, но аз го определям повече като трептене (не го определях на никакво действие досега) - винаги като започне се спира на едно място и така 15 минути. Даже се вижда лекото трептене по корема и с очи, ако се загледам .. много е странно 😄

# 679
  • Мнения: 2 038
Как сте днес, момичета? Моят корем вече отчетливо се е смъкнал, по календар съм в края на 34 г.с., но беба върви с две седмици напред. Как е при вас? Забравила съм колко време преди раждането бебето слиза надолу.
Определено ще поогранича разходките и повече ще почивам вкъщи, че ми се струва рано още, пък и имам дата за секцио.

# 680
  • Мнения: 379
Днес реших да си ида за последно/преди раждането/ на кола маска, че и се боядисах. Дори пеш до единия магазин походих. Много добре ми се отрази след тия месеци „лежане”. За сега съм добре, появиха се леки бодежи, но се надявам да отминат.
Корема не мога да преценя долу ли е, защото така или иначе си го нося ниско. Иначе си е огромен.
Запасих се с крем Лучия, за депилиране на имтима след раждане, за да избегна бръснача.
Друго, друго..... това е за сега. Хубав ден на всички 🙏🌞

# 681
  • Мнения: 442
Моя корем май си стои на високо и няма намерение за сега да се смъква. Иначе аз днес пусках за последно кръв и урина за изследване и оо чудо. В края на бременността всичко в норма. Чак не можах да повярвам. Обаче пък откакто се събудих имам някаква болка при движение само и то под ребрата. Чудя се дали някое краче не е ритало там Joy Иначе аз днес дори простирах дрехи. Какво удоволствие само.

# 682
  • Мнения: 556
Привет, момичета!
Преди няколко дни бях на кола маска и попитах колко време след секциото мога да отида. Козметичката каза, че не е проблем и мястото около операцията стои изтръпнало,естествено трябва да се работи по-внимателно.

# 683
  • София
  • Мнения: 1 540
Момичета, преди време с една от вас си говорехме тук в една от темте за посещение при ангиолог и по-конкретно при д-р Цветомир Цветанов в Токуда. Много се извинявам, че не помня коя от вас беше. Simple Smile Когато аз минах моя преглед, д-р Цветанов ми каза да отида пак около 3 седмици преди термин (дано успея да си запазя час, че това ще е седмицата 9.09-13.09 за мен и има само 3 седмици до тогава). Исках първо да ми мине консултацията с АГ вчера и да я попитам дали за този преглед тя трябва да ми издаде ново направление или следващият преглед е вторичен и няма нужда от направление. Но тя каза, че вторичен преглед се прави до 30 дни след първичния и сега като гледам законите си е точно така. А 30 дни дори до момента са отдавна изтекли. Тоест ще трябва да ми се издаде ново направление, но вероятно от личния лекар, защото АГ вече ми е издавала направление за този специалист и сега вероятно ще трябва да си взема от личния лекар. Охх много дълго стана докато си задам въпроса, който е - имали ли сте сходна ситуация - да имате направление за специалист и да ви извика отново, но след повече от 30 дни (при мен дори ще са минали над 2 месеца, когато трябва да отида)? И ако сте ходили конкретно при този специалист, в тази болница през колко време са ви вторичните прегледи и как процедирате с направленията?
Извинявам се за дългия пост и че така отклонявам темата. Ще попитам в понеделник като си запазвам час, но исках да попитам и вас ако имате опит с подобна ситуация.

# 684
  • Мнения: 442
АГ-то би трябвало да ти издаде пак направление, ако ли пък не, личния няма как да ти откаже при положение, че имаш проблем. На мен личната ми е издавала направление веднага след като е изтекло предишното за един и същи специалист. Вторичния преглед трябва да е в рамките на тези 30 дни, но като са минали си искаш ново направление.

# 685
  • София
  • Мнения: 1 540
АГ-то би трябвало да ти издаде пак направление, ако ли пък не, личния няма как да ти откаже при положение, че имаш проблем. На мен личната ми е издавала направление веднага след като е изтекло предишното за един и същи специалист. Вторичния преглед трябва да е в рамките на тези 30 дни, но като са минали си искаш ново направление.
Много благодаря за отговора. АГ ми каза да взема от личния лекар, защото тя вече ми е издавала за точно този проблем при такъв специалист. Не знам дали наидтина не може пак да ми издаде, но и няма кой знае какво значение, ще отида до личната

# 686
  • Мнения: 442
Бременна си все пак и не би трябвало да ти отказват. Да няма да ходиш да си плащаш преглед. Мисля, че личната ще може да ти издаде.

# 687
  • Мнения: 1 782
Как сте днес, момичета? Моят корем вече отчетливо се е смъкнал, по календар съм в края на 34 г.с., но беба върви с две седмици напред. Как е при вас?
По календар в понеделник влизам в 35та, но бебка върви със седмица напред (бях с ранна О, та си го очаквах). Грам не се е смъкнал тоя моя голям корем. Като седна и не мога да дишам, направо ми се прибира под гърдите. Grinning Grinning

# 688
  • Мнения: 510
АГ-то би трябвало да ти издаде пак направление, ако ли пък не, личния няма как да ти откаже при положение, че имаш проблем. На мен личната ми е издавала направление веднага след като е изтекло предишното за един и същи специалист. Вторичния преглед трябва да е в рамките на тези 30 дни, но като са минали си искаш ново направление.
Много благодаря за отговора. АГ ми каза да взема от личния лекар, защото тя вече ми е издавала за точно този проблем при такъв специалист. Не знам дали наидтина не може пак да ми издаде, но и няма кой знае какво значение, ще отида до личната

С мен беше този разговор.
Аз ходих при д-р Цветанов, той също ме викна за вторичен преглед, който направих 2 седмици след първичния.
На теб ще ти трябва ново направление, защото иначе ще си заплатиш прегледа, понеже вторичен се прави в рамките на 30 дни, както са ти написали вече момичетата.
Странно, че АГ ти е отказала направлението.. 🤔
Моето го взех от личната, понеже не се следя по ЗК, но за следваща бременност, няма да допусна тази грешка. Поне да си използвам всичко, което ми се полага.

# 689
  • Мнения: X
Мами в 36с.+5д. съм и цял ден ме мъчи температура, боли ме гърлото и ми се запушва носът. Страх ме е точно на финала да не стане нещо с бебка. Говорих с личната тя ми каза да пия паредстамол и нищо повече не ми каза.

Общи условия

Активация на акаунт