Горещо слънце вече грее, парка зеленее, ЮНЧЕТО на мама гука и се смее №2

  • 16 886
  • 847
  •   1
Отговори
# 780
  • София
  • Мнения: 3 098
Едно не мога да разбера, защо всеки срещнат, бил той близък или просто познат започва с въпросите "Как сте?" И вторият е: "Кърмиш ли?" Rolling Eyes Кого толкова го вълнува дали кърмя или не бебето си, при положение, че не ми е въобще от близкото обкръжение. Едни и същи въпроси всеки път.

# 781
  • Мнения: 370
Сигурно е от жегата, наистина е доста топло, но то още няколко дена и се разхлажда. 😊 Ще има повече разходки  есента за нас мамите и бебенцата, юху ☺️
Тъкмо и ще са по-големи бебчетата и ние имаме вече малко опит Simple Smile

# 782
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
KardiGansdeR, прилича ми на скок в растежа, някои бебета го проспиват като моя мъник, други го прекарват в рев, спокойно, ще отмине.

Магси, и мен все това ме питат, също така имам ли достатъчно кърма, стига ли му, и дветв гърди ли давам. А въпроси от типа "Слуша ли?" просто ми бъркат в задника, какво точно има да слуша или не едно двумесечно...

Иначе захлаждането и аз го чакам с нетърпение, че са увеличим разходките. Много ги мъчи жегата бебоците.

# 783
  • Мнения: 6 575
Ммда.. и мен ме забиват със странни изказвания.. моя нали е големичък и разните му там баби и лекички де що ни срещнат, все викат " ААА значи не ти е рядка кърмата " Rolling Eyes как да обясниш, че няма такова.понятие " рядка или нехранителна" кърма .. не се занимавам и не се обяснявам аз, подминавам ги тези коментари, ама си е досадно Dizzy Face 

# 784
  • Мнения: 182
Май всички познати са така. Много е важно дали се кърмища мама, иначе грях голям ако не кърмиш. А при мен и това с прибирането на корема го има, плюс стандартните въпроси, слуша ли, има ли колики? ... ето спахме час и събуди къщата с  рев, растеж ли е, колики ли на два месеца ни „хванаха”, уж внимавам какво ям.
Та, въпроси дебнат отвсякъде, като под разпит все едно се чувствам .Stuck Out Tongue Winking Eye

# 785
  • Мнения: 786
На мен чак комшийките на свекърва ми и разни лели на мъжа ми звънят да питат имам ли мляко, ужасни са. Вече не вдигам на никого 😒

# 786
  • София
  • Мнения: 4 011
Аз най-обичам въпроса 'Защо плаче?'...еми бебе е, това му е работата. Аз ако знаех ехеее... И като ме видят с ревящото бебе (нали в количка все реве моя сладур), та от началото до края на улицата все компетентни мнения: 'не му стига кърмата, не е хранителна', 'нещо май е болен', 'реве, защото много го носиш на ръце', ' май не му е удобна количката', 'трябва да идеш д аму баят'. Аз се хиля като зелка и казвам ' да, да, разбира се'.
Ма хич не ми пречи, нека си приказват..време за глупости нямам:)

# 787
  • Мнения: 892
Тези въпроси са си съвсем нормални така както и ние сега обсъждаме и показваме акането на бебета. Мен като ме питат дали кърмя и като отговоря "Да" и много ми се радват. Като, че ли повечето млади майки вече предпочитат да дават АМ, че е по-удобно да излизат и не им се занимава да кърмят. Аз съм много щастлива, че въпреки бунтовете от страна на бебка на няколко пъти успяваме да продължим с кърменето. 
ditmade наистина е много досаден този въпрос. Аз ако знаех защо реве нямаше да реве. Аз много се ядосвам на малката сега, че реве от време на време в колата и ми е трудно да й давам биба и да я занимавам. Баткото как се качеше и заспиваше непробудно даже съм стигала през нощта да го качвам в колата да врътна 2 кръгчета за да заспи и си го прибирах спящ като пън.

# 788
  • София
  • Мнения: 4 011
Нашия батко в колата беше пълен кошмар до към две годишна възраст ( демек до преди пет месеца). С качването започваше да се пъне, да мрънка да иска да се измъкне от коланите...и така докато накрая всичко преминаваше в истеричен рев. Две години не сме мръднали никъде, ако се пътува е все нощем, днао този не е така..за сега все още заспива в колата..ма да видим.

# 789
  • Мнения: 560
Въобще не е по-лесно храненето с АМ. Трябва да миеш и вариш постоянно, да носиш мляко, шишета, термоси, студени води, да теглиш, да мериш пффф. Друго си е просто да заголиш гръд - млякото е с правилна температура и състав, а чувството- невероятно...
За съжаление аз си прецаках кърменето от неопитност, а имах огромно желание и направих какво ли не /няма да изпадам в подробности/, но ми писна от укорителните погледи като ме видят с шишето с АМ или като кажа, че не кърмя вече...  ама УЖ с разбиране подхождат. Да го д*хат! Писна ми от акъли и непоискани съвети. Simple Smile

# 790
  • София
  • Мнения: 888
Pinks и аз мисля като теб...не се интересувам кой ще ме обяви за лоша майка....винаги съм имала психологическа и емоционална борба за кърменето, чак на ММ му писна от моите кърмачески борби. Втората дъщеря кърмих 2г и 3м., но и нея опитвах да дохранвам в началото. Винаги съм считала, че кърменето е успешно ако не е трудно и за майката и за детето. Ако майката е с по- лабилна психика( както съм аз), кърменето само се превръща в стремеж да се докажеш, че искаш да осигуриш най- доброто за детето, а то на практика е и храна и успокоение и любов. Ами ето, храня си я и с кърма, дохранвам я (за да съм ок със себе си), гушкам я по цял ден и нощ и я обичам. За нас работи този модел, за други не, трети казват ама то кърменето е напълно естествен процес, ок но всяка майка и всяко бебе са уникални, неповторими и няма как да се напъхаме всички в един шаблон.

# 791
  • Мнения: 892
Pinks за чувството съм съгласна. Няма по-хубаво чувството от това да кърмиш детенцето си. За млякото зависи как си го направиш ти. Много мои си отгледаха децата навън с шишетата с АМ. Докато аз не мога да кърмя навън.
Мамчетата които купихте Линекс върши ли работа?

# 792
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Аз си мислех, че няма да ставам фанатичка на тема кърмене, ама сега нещо не мога да си представя да давам АМ, даже навън, затова кърмя навсякъде, обаче бебо не се храни толкова добре навън, предпочита вкъщи. Но не съдя никоя мама, която дава шише, защото знам, че прави най-доброто за бебето и за себе си.

Аз тая сутрин се събудих с усещане за тежест в едната гърда към 5:30 и като погледнах в огледалото лявата като печена чушка, дясната като футболна топка, огромна, препълнена, изключително релефна, на буци, но не болеше. Направо ми прилоша, реших, че е мастит в първия момент, но пък нямаше нито болка, нито температура, нито червено петно. Изправих се, гледам бебето спи, а като се разтече тая гърда направо със струйка под налягане. ММ скочи да дава малкия, ама го спрях, че то тъй тече, щях да го удавя Joy грабнах помпата и изцедих 20мл,та поне спря да тече неконтролируемо тая кърма, та взех малкия, събудих го без да искам със струйка в окото и носа, ама то нали е полезно Joy та зацока то, яде 20 мин и заспа. Цицата обаче още пълна, та я доизцедих и докарах 50мл, повече не пусна. ММ междувременно изми пода в цялата спалня където се бях разхождала. Сигурно мъника си е пожелал на някоя фея от пълна по пълна цица за закуска, че да не трябва да суче, ами само да преглъща Joy Та вече съм горд собственик, на 50мл изцедена кърма и се чудя колко време мога да я държа в хладилника преди да замразя,защото довечера мисля да стана и да се изцедя по някое време за да напълня 120мм, защото мъника така и така спи нощем.

patenceto_ аз мисля да го спра линекса, че малкия всяка сутрин по 3-4 памперса пълни и ми прилича на диария. Започна така откакто го давам.

# 793
  • Мнения: 140
И мен ме убиват тези въпроси за кърмене,слушане и т.н.Не знам вече и как да обясня на майка ми че такова чудо като "рядка кърма" няма,тя си знае нейното.Те всички си знаят едно време.Старая се да не им обръщам внимание и си правя каквото си знам.А за баене  и уруки изобщо няма да го коментирам,как да им обясниш че не вярваш в такива неща,да не ти ги натрапват.Днес бяхме на преглед за 2ри месец,Марти е наддал 1кг. у вече е 5900.Биха му имунизациите,ох как поплачка милия.В събота му взехме музикална въртележка за кошарата на батерии.Как и се радва само,смее и се,гука и,като му се спинка и я пусна заспива за 2-3 мин.Имам и време да си погледна домакинството докато той и се радва.За 2 дена изтощихме батериите.Grinning

# 794
  • София
  • Мнения: 4 011
От както взех линекса, започна да ака всеки ден, че днес даже два пъти. Давам го само от три дни. Обаче беше рядко днес, та мисля да редувам с био гая през ден.

Общи условия

Активация на акаунт