Горещо слънце вече грее, парка зеленее, ЮНЧЕТО на мама гука и се смее №2

  • 16 706
  • 847
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 870
Но не съдя никоя мама, която дава шише, защото знам, че прави най-доброто за бебето и за себе си.
Аз също не съдя никоя мама както иска така да си гледа детето. Яд ме е на мами, които имат кърма,а умишлено я спират и предпочитат да дават АМ. И евала на такива, които не им стига или пък бебето не суче от тях и те се цедят и дават. Това с цеденето е мноого трудно.
Благодаря за мнението за линекса днес взех и й дадох дано и при нас подейства. Чудя се само дали да не й дам още веднъж на вечерното хранене.

# 796
  • Мнения: 262
Аз още не съм се престрашила да кърмя навън. Но пък винаги преди да излезем се изцеждам и подготвям 1 шишенце. АМ е ял единствено в първите 3 дни в родилното, докато ми тръгне кърмата и докато свикне да суче. Много са ми странни и на мен такива мами, които умишлено си спират кърмата. Аз лично ще кърмя докато има кърма. Поне така си мисля сега де Grinning щото тя май няма да спре докато продължава да суче Thinking
Иначе любимото ми е да ме питат яде ли през нощта. И като кажа да, следва 'защо не му даваш вода' Rolling Eyes

# 797
  • София
  • Мнения: 4 004
Няма да ти спре докато кърмиш. Моята цел е годинката. И баткото кърмих до годинка.

# 798
  • Мнения: 370
Не е лесно наистина това с кърменето. При мене пък първите дни ММ като каза детето ми е гладно и хукна за АМ. Аз доста се растроих, но не се отказах. Сега си се храним само от кърмене и е уникално успокояващо чувството, особено за нервни персони като мен. 😁
И аз имам проблем с едната гърда. Въобще не знам какво е мастит. Гледам в нета различни снимки има и не мога да разбера как да се хване в начален стадий. Имам следното запушване на гърдата, на снимката.
Също така нещо почнах да губя тегло и съм няколко кг под моето си. 🤔

# 799
  • Мнения: 140
И аз не разбирам тези които умишлено спират да кърмят,но не ги съдя така са си преценили.Аз дохранвам все още,но успях доста да увелича кърмата и дохранвам с около 30-60 понякога дори го близва и не иска,което ме радва много.С баткото ми беше голяма мъка в началото кърменето,а после чак ми домъчня като се отби към 7месец.С теглото аз от стрес отслабнах + още 3 отколкото качих през бременността.Сега ме почна един апетит,но пак гледам ту наддавам ту слабея.Корема се поприбра ама висна.Confused

# 800
  • Мнения: 1 694
SilverDream, искрено ме разсмя Simple Smile
Аз познавам жени, които не кърмиха, за да може мъжът им нощем да става, а те да спят (и се хвалеха във фейсбук), както и такива, които не искаха да си развалят бюста. Но няма как- разни хора, разни идеали (млека). Аз винаги съм изпитвала доза почит към майките за усилията, които се полагат за хранене а АМ (както и към родилите секцио, но това е друга тема). Никога не ми се е налагало да давам АМ, ама като виждам галимацията около миене и стерилизиране на шишето за пробиотика му веднъж дневно, не мога да си представя 6-8 пъти какво ще е

# 801
  • Мнения: 3 233
Аз изцеждам и давам, но и дохранвам вечер. Винаги съм си мислела, че само ще се кърмим, е, не се получи с тези антибиотици още от болницата.. и да, цеденето по 7-8 пъти на ден, вкл и нощем си е трудоемко, но поне знам, че давам антитела на бебка, а и точно колко яде. За теглото, аз още от раждането се прибрах на минус 5 от това, с което забременях, обаче всичко е месо, а преди това беше мускули.. А мускулите тежат повече. Бебка от снощи ми е по-нервна нещо, вероятно от жегата.. Вече чакам с нетърпение по-хладно време. За кърменето, моята цел е до края на 4-тия месец, после искам да захранвам.

# 802
  • София
  • Мнения: 4 004
То едното не изключва другото. И аз мисля към 4-5 месец да захранвам, но това не значи да спирам кърменето. Но си признавам, че с първото дете кърменето беше някаква невероятна близост и любов, даже веднъж се разплаках като си представих, че ще дойде края на това. Е да ама сега не е така. Нямам търпение вече да започваме да се храним с пюрета и до годинката да приключваме кърменето. Не толкова, че ми е досадно, колкото ми е времеемко и нямам време да се погрижа за баткото както ми се иска.

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url … JZD7h7n-lgHZA4vQi

Последна редакция: пн, 26 авг 2019, 15:20 от ditmade

# 803
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Танченце, ако има запушване цеди или най-добре слагай бебо да суче от тая гърда, че сега се смея, ама се уплаших тая сутрин. Тъй че мастит или не, по добре да го разкараш това запушване възможно най-бързо.

Мен ме е страх да не се наложи да спирам кърменето, че бебето най-много така се успокоява. Обожавам близостта и гушкането.

# 804
  • Мнения: 1 087
Аз преди да родя бях от многознайковците, които си мислят че да кърмиш е въпрос на избор. Да ама не, аз съм явно от няколкото процента късметлийки които не могат да докарат почти нищо. В началото дни наред беше 5 10 мл общо, е докарах я до 30, 40 с много усилия но сега ми е приятно дори и малко да си я кърмя. Мм чак му втръсна от нервите ми в началото и ми забрани да се фиксирам...
И на мен ми омръзна от въпросите най честите са "защо реве", "какво иска" и "ДАВАТЕ ЛИ ВОДА?" хахах(най вече от нови новенички загрижени баби, които сега навлизат озадачено в новите стандарти, които очевидно се изменят непрестанно)
И най-много ме потриса, колко са "загрижени" хората които нямат деца, но те всичко " знаят" и могат часове наред да хулят някакви случайни хора от автобуса какво направили с детето си цъ цъ цъ. Grinning

# 805
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Ох, сетих се за една случка, може и да съм я споделяла преди. С приятели с 45 дневно бебе се разхождахме край езерото Ариана. Бебка се разплака, че е гладна и мама и тати започнаха да ѝ приготвят АМ, но се оказа, че водата за АМ е много топла, а те нямат студена. Та побутваме количката и дондуркаме ревяща бебка докато изстине млякото още мъничко, а две загрижени баби идват до нас и започват мълчаливо да гледат без даже да се прикриват, с един момент едната баба пристъпва към нас пита "Това бебе защо реве така?" таткото учтиво отговаря, че е гладна, а млякото е много топло, при което бабата започна да им обяснява колко били безотговорни, само мъчели детето, накрая ги посъветва да топнат шишето с АМ в езерото, че да се охлади по-бързо, та да се успокои бебката. В тоя момет просто ги помолих да си продължат по пътя и да не притесняват повече младите родители. Е тръгнаха си възмутени и сумтящи...

Blue_eyez, аз с помпата също толкова успявам да изцедя, но младежа си расте много добре. Сигурна ли си, че нямаш достатъчно кърма?

# 806
  • Мнения: 501
Аз с помпата и толкова не успявам, а имам за 3 бебета още.. Та може и да имаш достатъчно кърма. Моля някой да пусне нова тема, че тази ще ни я заключват. Аз не мога

# 807
  • Мнения: 2 476
Аз с помпата нещо не мога да изцедя много, на ръка става много бързо и цедя по 80-90 мл след като е яла през нощта, защото прави голям интервал. Запазвам го за навън на другия ден, много често поссле го хвърлям де

# 808
  • София
  • Мнения: 616
Аз също нищо не цедя, ама той бебо ми е постоянно на циците, та нито има кога, нито има какво. Веднъж пробвах да изцедя малко и да му дам с шише и въобще не го близна! А септември ще ми се наложи да го оставя 1-2 пъти и отсега съм в паника как ще стане.
С каката и аз не бързах, кеф ми беше да си се кърмим, а сега се чудя как ще избутам още три месеца и да се захранваме.
Май наистина стана време за нова тема, ако някой има възможност ще сме благодарни Simple Smile

# 809
  • Мнения: 458
Леле мами искрено ви завиждам. На мен почти ми спря кърмата за цял ден 220мл. 😞, но не се отказвам все още, ако издържа поне още месец ще съм доволна. Аз започнах да се цедя и през ядене де защото на ядене изцеждам 30мл.и то няма смисъл.
Линекс давам от три дни и ефекта е никакъв бебчо не е акал днес. По колко капки давате? Аз давам по 6 капки сутрин в млякото, но за жалост ефект с акането нулев.
А днес ми идваха роднини от далече. Цял ден му се радваха на това дете и после милия беше толкова нервен и само пищеше чак ме хвана страх да не му е станало нещо. Дали е възможно да е хванал очи. Той не плаче, а направо пищи истерично едва го приспах. Сега му треперя и да не са го заразили с нещо. Уж изглеждаха здрави всички.

Общи условия

Активация на акаунт