Горещо слънце вече грее, парка зеленее, ЮНЧЕТО на мама гука и се смее №2

  • 16 848
  • 847
  •   1
Отговори
# 825
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Ние току що се върнахме от педи, сложи ваксините, малкия много плачка и накрая заспа. Добре, че беше таткото да го държи, че аз само като видях иглата се разтреперих, много ме е страх, той е по-уверен. Сега мъника спи до мен с кууп пач на крачетата. Надявам се добре да ги понесе и да няма температура. Дадох панадол по препоръка на педи.

За линекса искам да споделя, че при нас май той се оказа причина за зелените акита и слузта. Вчера не го дадох и днес акото беше с прекрасен цвят и хубава консистенция.

Танченце, звънни на педи за акото, може и една микробилогия за всеки случайнда пуснеш.

# 826
  • София
  • Мнения: 888
На мен ми допада този материал, има и примерна схема:
https://www.namama.bg/article/zahranvane/
Тази книга имам от приятелка и също има полезна, осъвременена информация:
https://jasmin.bg/2017/dom-semeistvo/napravi-si-sama/otks-ot-po- … agdalena-pashova/

# 827
  • София
  • Мнения: 4 011
Моите и двамата са изклпчително кърмени, но към 4.5 месеца вече очевидно не му стигаше на баткото, та гледам и бебето натам върви. А и без това захранвам много бавно аз. Не ми е нужно да седи стабилно, слагам го в шезлонга, за една две лъжички пюре на ден и на ръце мога да го държа. Не ми се иска насила да го държа на мляко само. То всяко бебе си е различно и всяка майка си преценява по нейното. Аз първия път се бях зарекла, че най-рано на 6 месеца ще започна, ама то друго стана.

# 828
  • Мнения: 135
Аз мисля след 4 месец да почна да го захранвам. На няколко лекции ходих и неантолози и акушерки казаха , че захранването трябва да стане между 4 и 6 месец . Разбира се трябва да се наблюдава развитието на детето и неговите нужди. По наблюдение на децата на мои приятелки, бебета, които са захранени по-късно са по претенциозни към някои храни . Мисля че ще се усети кога е моментът . Моят мъник е много лаком . Мисля , че по-рано ще почне да стои седнал. На 2 месеца е , но държи вече стабилно главата, гука с часове и посяга с ръчички към предмети. Вече е над 6 кг. и даже ми се белеят под венеца зъбки отпред от долна страна, но ще видим. Първо си помислих че ми се струва, но и таткото без да му кажа и той установи същото. Изцяло сме на кърма, но мисля че най-вероятно ще захраним след 4 месец, защото самият той ще има нужда от още нещо , освен кърмата. Педиатърката каза , че бързо се развива, даже е малко над нормата с кг и см . И вървим по нормите месец напред, ще става голям мъж.

# 829
  • Мнения: 501
Ненчо на 2 месеца беше 60см 6750гр и педиатърката не е обяснявал, че е над нормата. Изцяло на кърма е, мисля да захранван на 6 навършени по ЗВБ. Та ще трябва първо да седи сам и тогава ще яде. Така или иначе до 1 годинка ако е кърмено основно кърма си трябва

# 830
  • Мнения: 135
Тук може да се видят нормите според СЗО https://www.namama.bg/article/rast-i-teglo-do-3-g-tablici/

# 831
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
На нас днес ни казаха, че сме над нормата, 56.5см, 5 210гр за 2 месеца и 1 ден, качил е 1 180гр за месец, на мен минсе вижда обаче добре.

# 832
  • София
  • Мнения: 888
SilverDream супер сте!
Да питам някой спомена, че маже с кокосово масло, има ли някакво специално за бебета?

# 833
  • Мнения: 458
Нормата е много относителна. Моето на 2 месеца беше 6400, но за мен си е добре, а и той си се роди едър 3690. А и той се роди точно на термин, някои бебчета се раждат много по рано, други по късно. Това също е от голямо значение. Така, че какво значи над нормата е? Всяко дете е различно и гените му също. Моето е вече 60 см. Значи, че ще стане гигант ли? Изобщо не обръщам внимание на таблици и размери. Единствено може да ме притесни, ако не наддава или сваля. Щом си хапва и е жизнен и радостен ако ще и 10кг. да е мое си е. 😊😊😊

# 834
  • София
  • Мнения: 4 011
Аз мажа с кокосово. На драгон суперфуудс взимам, има го и в аптеките и в хранителните магазини. Няма специално за бебета.

# 835
  • София
  • Мнения: 888
ditmade Благодаря!

# 836
  • Мнения: 3 252
Това с нормите и за мен е безумно, не се водя по тях, че през бременността бебка все беше малка - 2 кг в началото на 9-ти месец с прекрасен кръвотока и уж мама я хранеше, роди се 3 кг 5 дни преди термин. На 2 месеца беше 56 см и 4580 гр., а си хапва стабилно (знам всяко хранене колко мл е). Просто ще е по-финна госпожица, аз съм била 18 кг в първи клас Simple Smile

# 837
  • Мнения: 370
Мале кой спомена за хващане на очи моето бебе по същия начин. След среща с един колега пищене яко, а тя по принцип е супер спокойна направо щях да пукна.
Дадох проба поне за акито, сега чакаме.
И при нас таткото е спокойния. Трябваше той да я роди, хах с много по стабилна психика е от моята.

Последна редакция: вт, 27 авг 2019, 12:46 от Tan4entze

# 838
  • Мнения: 785
Да и според мен това с мерките е относително. Нас ни изписаха 2400, на 2 месеца и половина сме 4650 и +8 см. Теглото ни е в норма, по близо до ниските стойности, но пък почти сме удвоили рожденото тегло, така че аз съм доволна.

# 839
  • Мнения: 1 694
Pinks, ще ти го пратя на лично по-късно, че да не го натрапвам тук Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт