Горещо слънце вече грее, парка зеленее, ЮНЧЕТО на мама гука и се смее №2

  • 16 797
  • 847
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 458
А на вашите бебета започнаха ли да им се променят очичките? ММ е с сини и много искам да му останат такива. За сега изсветляват само, но са все още сини. Казват, че докато се кърми не се променят чак след това. Колко е вярно незнам при всеки различно. Дано останат синички

# 76
  • София
  • Мнения: 616
Ако изсветляват, сигурно ще си останат сини. И аз много исках поне едното дете да е със светли очи - в двата рода само аз и майка ми сме с кафяви очи, ама те точно това взеха от мен. Каката си се роди с направо черни очи, а малкия сега е със тъмно сиви, ама не вярвам да изсветлеят, вероятно ще станат кафяви.

# 77
  • Мнения: 161
А на вашите бебета започнаха ли да им се променят очичките? ММ е с сини и много искам да му останат такива. За сега изсветляват само, но са все още сини. Казват, че докато се кърми не се променят чак след това. Колко е вярно незнам при всеки различно. Дано останат синички

Това, че очите на бебето се променят е вярно. ММ също е синеок и първоначално за баткото всички мислеха, че ще е със сини очи. Не си спомням вече кога, но по-късно се избистриха и станаха кафяви-като моите Heart Eyes Blue Heart

# 78
  • Мнения: 262
Нашите също само изсветляват. Много ми е странно някой като му каже дано да останат такива. Ми те са си сини, как ще станат кафеви Grinning бяха наораво черни като се роди, но пак синееха, сега са си сиво-сини кто на баща му. С мойта форма и неговия цвят, аз така си го поръчах Heart Eyes

# 79
  • Мнения: 370
И аз и мъжът ми сме с кафяви очи,а бебо за момента е със сини. Таткото все се зарича,че ще прави ДНК тест😁 и когато му говори му казва „бащичко синеок”. За майтап в болницата изгубиха и фиша с кръвната група и не знаем каква е. С мъжа ми сме една кръвна. Смешки😉
Но свекърва ми беше синеока,пък да видим дали ще се променят. На каката си личеше,че ще са кафяви,бяха много тъмни. Синьото беше отенък просто,но късно се изчистиха и си остана само кафявото.

# 80
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Момичета, къде в София водихте бебчовците на ортопед? От кого сте доволни?

# 81
  • Мнения: 861
Момичета, къде в София водихте бебчовците на ортопед? От кого сте доволни?
Задължително ли се ходи на ортопед или само при проблем...

# 82
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Момичета, къде в София водихте бебчовците на ортопед? От кого сте доволни?
Задължително ли се ходи на ортопед или само при проблем...

Ами педи ни праща за да префледат тазобедрените стави и крачетата профилактично. Останах с впечатление, че е задължителен преглед, но пък не можела да ни издаде направление. Тя ни насочи към конкретен лекар, но чесно казано нямам доверие на лекари препоръчани от други лекари. Обикновено прегледа е отбиване на номера и точене на ЗК, затова искам да си направя собствено проучване. Пък и на педи нямам вяра, сега ще се побъркам от притеснение покрай вакскните.

# 83
  • Мнения: 861
Момичета, къде в София водихте бебчовците на ортопед? От кого сте доволни?
Задължително ли се ходи на ортопед или само при проблем...

Ами педи ни праща за да префледат тазобедрените стави и крачетата профилактично. Останах с впечатление, че е задължителен преглед, но пък не можела да ни издаде направление. Тя ни насочи към конкретен лекар, но чесно казано нямам доверие на лекари препоръчани от други лекари. Обикновено прегледа е отбиване на номера и точене на ЗК, затова искам да си направя собствено проучване. Пък и на педи нямам вяра, сега ще се побъркам от притеснение покрай вакскните.
И на нас ни предстоят на 13 и 20 август , но преди това изследвания трябва да пуснем , че бебка нали беше болна и да не стане някоя беля с тея ваксини.

# 84
  • Мнения: 161
Момичета, къде в София водихте бебчовците на ортопед? От кого сте доволни?

Ние баткото го водихме при доц. Пешев. Препоръча ни го педиатърката(която му е съпруга), но мога да кажа, че сме доволни.
Сега и малкия там ще водим. Не съм се интересувала от други специалисти.
Прегледа май си е задължителен-профилактичен и на епикризата от болницата пишеше “консултация с ортопед на 1месец.”

# 85
  • Мнения: 887
Прегледа при ортопед не е задължителен, но е много препоръчителен. Добре е да се отиде защото ако има някакви проблеми колкото по-рано се открият толкова по-лесно се оправят. С баткото ходих при д-р Алексиев на 1месец, на 6месеца и на годинка. Сега докато бяхме в болницата когато се роди малката имаше една бланка на д-р Фурлакис и там пишеше, че може още в болницата да се мине на преглед за да се пропусне този между 1 и 2месец. И ние минахме там при него. Изключително подробен и приятен човек. Обясняваше всичко въпреки, че му казах, че знам нещата от баткото той повтори всичко и беше много мил и добър. Бебка се сцепи да реве, да рита и маха с ръчички,/ беше кисела преди прегледа/ но той беше много внимателен при прегледа. Ако искате мога да дам данни.

# 86
  • София
  • Мнения: 4 010
И с баткото и с малкия при Ефремов в ортопедията в Горна баня. Направление е длъжна да ти даде.

# 87
  • Мнения: 370
Момичета, вие почнахте ли да водите полов живот.
При мен минаха повече от 2 месеца след секциото и като правим секс с ММ не ми е много ок.

# 88
  • София
  • Мнения: 888
С каките ходих при Драганов във ВМА, а сега в МЦ Хайвазов, при д-р Хайвазов. Доплатихме 20 лв извън направлението. Много бързо стана, бебенцата са с предимство. Беше внимателен.
И ние нашарихме очите, аз и голямата сме с кафяви, таткото с пъстри към зелени, малката с много сини, а бебка още не е ясна, но май ще са тъмни.
Tan4enze ние само 2 пъти пробвахме, но не остава много кога, все сме недоспали и уморени, а и спим в отделни стаи. Постепенно дискомфорта изчезва, в началото е малко тегаво, кой шев, кой епизиотомийка.....

Последна редакция: пт, 02 авг 2019, 18:39 от ZedTeeEm

# 89
  • Мнения: 6 552
На мен педиатърката ми каза, че на ортопед се ходело на 6тия месец. Но като ви чета тук ,че повечето са ви пратили, ще взема да го заведа и аз.
И на моя бебчо му изсветляват постепенно очите. Кафеви са за сега,но то едва ли ще са другите като и двамата сме с такива. Единия дядо е със сини, но не ми изглеждат сини на бебчо. Здраве да е, каквито, такива Kissing Heart
На мен ми е 45 ти ден някъде и вече ми спряха теченията и си правим секс, но се притеснявам да не стане някой гаф, защото съм чувала, че след раждане много лесно се зачева пак. Вие как се пазите?

Общи условия

Активация на акаунт